PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel İnsignia 2016 1.6 Cdti 136 HP AT6 Uprage ?

Deepblue
25-03-2018, 09:07
Merhaba arkadaşlar

2016 1.6 cdti 136hp 320nm tork at6 otomatik sport kasa
insigniam var.Yürümesi güzel fakat biraz daha dumansız verimli hale getirmek istiyorum.
2CR Yazılımla 170 hp 400 nm olduğu söyleniyor.
Haricindede düz boru downpipe egsoz ve kutu içi kn filtre koymak istiyorum arıza ışığı yakmadan dumansız yaklaşık 180-190 arası yürür diye düşünüyorum önerinizi düşüncenizi yazarsanız sevinirim.

psychologist
25-03-2018, 16:40
Sağlıklı bir şekilde 165 hp alınabiliyor. 180-190 yürüyen var mı bilmiyorum.

Sadık Özyer
25-03-2018, 16:54
Merhaba arkadaşlar

2016 1.6 cdti 136hp 320nm tork at6 otomatik sport kasa
insigniam var.Yürümesi güzel fakat biraz daha dumansız verimli hale getirmek istiyorum.
2CR Yazılımla 170 hp 400 nm olduğu söyleniyor.
Haricindede düz boru downpipe egsoz ve kutu içi kn filtre koymak istiyorum arıza ışığı yakmadan dumansız yaklaşık 180-190 arası yürür diye düşünüyorum önerinizi düşüncenizi yazarsanız sevinirim.

Ümit ne diyorsa o çıkar bence onun dediğinden başkasını yapma. Zaten o sana arıza yaktırıcak bir yazılım yaptırmaz. Küçük hacimden büyük hayaller seni üzer.

Deepblue
25-03-2018, 18:00
Ümit ne diyorsa o çıkar bence onun dediğinden başkasını yapma. Zaten o sana arıza yaktırıcak bir yazılım yaptırmaz. Küçük hacimden büyük hayaller seni üzer.

Ümit dediğin 2CR sahibi sanırım onunla henüz bir şey konuşmadım sitesine girip baktım yazılımla 170 hp 400 nm tork olacağı yazıyor haricen dp düz boru egsoz ve filtre düşünüyorum + yapılabilecek başka bir şey var mıdır önerileri bekliyorum

Absinthe.
25-03-2018, 20:39
Linkini bırakacağım araç sizin motorunuz ile aynı. Üzerinde 2CR yazılım var. 5-6 aydır aktif olarak ve sorunsuz kullanılıyor. Yazılım ilk etapta sizi tatmin edecektir. Açık hava filtresi yapabilirsiniz. Düz boru yapmak için yazılımsal ve fiziksel olarak DPF'yi iptal etmeniz gerekecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=bvRrxSt40dw

ertantamer
25-03-2018, 22:18
Bende bu yaza biraz hızlanıyım diyorum yaptırırsanız deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Deepblue
27-03-2018, 07:41
Linkini bırakacağım araç sizin motorunuz ile aynı. Üzerinde 2CR yazılım var. 5-6 aydır aktif olarak ve sorunsuz kullanılıyor. Yazılım ilk etapta sizi tatmin edecektir. Açık hava filtresi yapabilirsiniz. Düz boru yapmak için yazılımsal ve fiziksel olarak DPF'yi iptal etmeniz gerekecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=bvRrxSt40dw

DPF yi iptal ederiz arıza ışığı yanmasın kafi haricinde açık hava filtresi değilde k&n kutu içi filtre koyup yazılımla devam ederim harici öneri alabilirim :)

Deepblue
27-03-2018, 07:42
Bende bu yaza biraz hızlanıyım diyorum yaptırırsanız deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Tabikide yaptırınca deneyimlerimi paylaşırım şuanlık yapabileceklerimi hard olmadan öğrenmeye çalışıyorum

mikelazi
27-03-2018, 10:16
dp+yazılım derim.

kutu içi veya dışı yağlı filtre tavsiye etmem.

her 5binde oem filtre

Deepblue
27-03-2018, 10:35
dp+yazılım derim.

kutu içi veya dışı yağlı filtre tavsiye etmem.

her 5binde oem filtre

Dp yazılım tamamda düz boru ve egsozu önermiyosunuz sanırım nedenini öğrenebilirmiyim biraz sese düşkünümde sona'da kumandalı warex düşünüyordum.

mikelazi
27-03-2018, 12:01
Dp yazılım tamamda düz boru ve egsozu önermiyosunuz sanırım nedenini öğrenebilirmiyim biraz sese düşkünümde sona'da kumandalı warex düşünüyordum.

dp sonrası eksoz borusu genişletilmesi egt ve perf.faydası olur...warex kullanmazdım.eksozu kapatınca kazandıklarınızı kaybedersiniz.

sesi seviyorsan sıkıntı yok.sona boru çapına uygun susturucu kullanabilirsın.illa ses istiyorsan sona,oem orta kullanırsın.

Deepblue
27-03-2018, 12:06
dp sonrası eksoz borusu genişletilmesi egt ve perf.faydası olur...warex kullanmazdım.eksozu kapatınca kazandıklarınızı kaybedersiniz.

sesi seviyorsan sıkıntı yok.sona boru çapına uygun susturucu kullanabilirsın.illa ses istiyorsan sona,oem orta kullanırsın.

Warex'i kullanmak isteme sebebim uzun yol yaparken rahatsız etmesin diyeydi yoksa bende sizin gibi son susturucu düşünmüştüm
Demek istediğiniz warex kapalıyken dpden aldığımız kazancın mı kaybı olur yoksa harici bir şey daha mı var

mikelazi
27-03-2018, 12:45
durum göreceli tam bişey söyleyemem.

varex kapalı konumdayken egt artar.
egt.artınca iat a artar.açık konuma göre perf.düşüşü olabilir.

şukadar olur egt şukadar coşar demem imkansız.ben çakma varex kullanmam.sizede karışmam,zevk meselesi.

düşünsene turbodan sona kadar rahat giden duman sonda duvar :)

Deepblue
27-03-2018, 13:04
durum göreceli tam bişey söyleyemem.

varex kapalı konumdayken egt artar.
egt.artınca iat a artar.açık konuma göre perf.düşüşü olabilir.

şukadar olur egt şukadar coşar demem imkansız.ben çakma varex kullanmam.sizede karışmam,zevk meselesi.

düşünsene turbodan sona kadar rahat giden duman sonda duvar :)

Mantıklı öneriniz ve ilginiz için teşekkür ederim.

mikelazi
27-03-2018, 13:17
Mantıklı öneriniz ve ilginiz için teşekkür ederim.

eksoz işini yaza doğru bende düşünüyorum.uzun yolda çok kafa ütülemesin derdindeyim.

ikitane alternatifim var.

1-şuanki ebatın 2boy daha kalını boru,son oem

2-şuanki ebatın 2boy daha kalını boru,boru çapına uygun son

Deepblue
27-03-2018, 14:23
eksoz işini yaza doğru bende düşünüyorum.uzun yolda çok kafa ütülemesin derdindeyim.

ikitane alternatifim var.

1-şuanki ebatın 2boy daha kalını boru,son oem

2-şuanki ebatın 2boy daha kalını boru,boru çapına uygun son

Orijinal warex koysak en sona yine aynı kesinti olur sanırım yukarıdaki mesajınızda replika diye demiştinizde.

mikelazi
27-03-2018, 14:45
orjinal varex denemek lazım.

ben aracımda iat ve egt yi görebiliyorum.

elm327 kullan derim

Deepblue
27-03-2018, 14:51
orjinal varex denemek lazım.

ben aracımda iat ve egt yi görebiliyorum.

elm327 kullan derim

iat ve egt değerlerini elm327'den mi görüyorsunuz sistemini tam bilmediğim için biraz cahilim bu konuda aydınlatırsanız sevinirim :D

mikelazi
27-03-2018, 15:42
google a yazın anlarsınız.forumdada bir çok konusu var.

youtube videolarıda baya aydınlatıcıdır.4 senedir kullanıyorum.inanılmaz iş görüyor ;)

Deepblue
27-03-2018, 15:48
google a yazın anlarsınız.forumdada bir çok konusu var.

youtube videolarıda baya aydınlatıcıdır.4 senedir kullanıyorum.inanılmaz iş görüyor ;)

Teşekkür ederim peki önlem açısındanda gösterge takmalımıyım custom yapılmış bir gösterge paneli yaptırmalımıyım sizce yağ sıcaklığı egsoz sıcaklığı ıvır zıvır için hem görsel olarakta birşeyler katar diye düşünüyorum takın derseniz hangileri takılmalı sizide baya esir aldım gibi bir şey oldu ama kusura bakmayın :D

mikelazi
27-03-2018, 15:54
Teşekkür ederim peki önlem açısındanda gösterge takmalımıyım custom yapılmış bir gösterge paneli yaptırmalımıyım sizce yağ sıcaklığı egsoz sıcaklığı ıvır zıvır için hem görsel olarakta birşeyler katar diye düşünüyorum takın derseniz hangileri takılmalı sizide baya esir aldım gibi bir şey oldu ama kusura bakmayın :D

yok dostum
elm327 obd takıyorsun.
android tel.ine torque pro indiriyorsun.
aracının izin verdiği verileri ordan takip ediyorsun.

iat-egt-load-coolant-egr-boost-devir-gerçek hız-0/100-80:120-railbasıncı-akü voltajı-... bir sürü şey.

buraya resim koymayı beceremiyorum.yoksa örnek gösterirdim.

Deepblue
27-03-2018, 15:57
yok dostum
elm327 obd takıyorsun.
android tel.ine torque pro indiriyorsun.
aracının izin verdiği verileri ordan takip ediyorsun.

iat-egt-load-coolant-egr-boost-devir-gerçek hız-0/100-80:120-railbasıncı-akü voltajı-... bir sürü şey.

buraya resim koymayı beceremiyorum.yoksa örnek gösterirdim.

Teşekkür ederim çok makbule geçti valla dediğiniz cihazı alıp onu bi denicem ama kafamda custom gösterge panelide var kafayı kırarsam onuda yapıcaz artık :D

Deepblue
29-03-2018, 13:56
Varsa başka önerilerinizi alayım arkadaşlar

mikelazi
29-03-2018, 16:01
https://i.hizliresim.com/3EZaXO.jpg (https://hizliresim.com/3EZaXO)

levent
29-03-2018, 23:14
mikelazi,

ne corollada ne poloda egt okuyamıyorum ben. ios olduğu için dashcomment kullanıyorum elm327 ile beraber..

mikelazi
30-03-2018, 09:13
mikelazi,

ne corollada ne poloda egt okuyamıyorum ben. ios olduğu için dashcomment kullanıyorum elm327 ile beraber..

doğrusu bende şansa buldum.

136crdi de yağ ısısı bile gözüküyor.bende oda olaydı iyidi :)

levent
30-03-2018, 14:42
doğrusu bende şansa buldum.

136crdi de yağ ısısı bile gözüküyor.bende oda olaydı iyidi :)

catalitik sensörünü açıyorum ama tık yok abi :)

mikelazi
30-03-2018, 18:17
catalitik sensörünü açıyorum ama tık yok abi :)

neleri görüyorsun.
bizde venga 2 tane bende rail basınç görünüyor,diğerinde gözükmüyor.ne yaptıysak çözemedik.
136ceed de oil temp çalışıyor aynı model 136ceratoda çalışmıyor :)

levent
30-03-2018, 18:40
neleri görüyorsun.
bizde venga 2 tane bende rail basınç görünüyor,diğerinde gözükmüyor.ne yaptıysak çözemedik.
136ceed de oil temp çalışıyor aynı model 136ceratoda çalışmıyor :)

basınç, iat, rail press, gerisini hatırlamıyorum bakmam lazım uygun zamanda :D

Ufuk
30-03-2018, 19:46
mikelazi,

Ben polo da egt okuyabiliyordum. Kullandığın cihazın arayüzü ile alakalı olmasın? Android ile mavi olan eski elmden bakıyordum

Baradiel46
30-03-2018, 20:15
DPF yi iptal ederiz arıza ışığı yanmasın kafi haricinde açık hava filtresi değilde k&n kutu içi filtre koyup yazılımla devam ederim harici öneri alabilirim :)

dpf off kodu cıkmadı daha

levent
31-03-2018, 13:06
Ben polo da egt okuyabiliyordum. Kullandığın cihazın arayüzü ile alakalı olmasın? Android ile mavi olan eski elmden bakıyordum

apple ios kullanıyorum ben

Deepblue
12-04-2018, 17:22
Bu arada konusu açılmışken bir şey sormak istiyorum.
Aracıma düz boru-egsoz-dp-filtre yaptırdım sonrasında 2cr yazılım attırdım dp den yada yapılandardan dolayı herhangi bir arıza ışığı yakmaz dimi anladığım kadarıyla yazılımla dpf iptal edildiğinde ışık söndürülmüyordu bilen yazarsa sevinirim.