PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Off Road

cortez
03-04-2018, 08:28
Kısa bir süre önce hiç aklımda olmayan bir işe giriştim.Ranger wildtrack aldım.Aksesuar fln derken istediğim düzeye getirdim.Ama şimdi e5 te gitmekten daha değişik birşeyler yapma vakti geldi diye düşünüyorum :) Off road ile bilmem gereken bilgiler varsa alabilirim.Bir de nerelerde yapılır.Forumda yapanlar varsa katılmak isterim.2.köprüden geçemiyoruz bari işe yarasın :D

oguz
03-04-2018, 08:35
Daha önce konusu vardı diye hatırlıyorum bilenler yardımcı olur ) Araç Hayırlı olsun bu arada konusunuda açabilirseniz sevinirim incelemelerinizi ve tecrubelerinizi paylaşın bizimle))

TLH
03-04-2018, 08:43
Kısa bir süre önce hiç aklımda olmayan bir işe giriştim.Ranger wildtrack aldım.Aksesuar fln derken istediğim düzeye getirdim.Ama şimdi e5 te gitmekten daha değişik birşeyler yapma vakti geldi diye düşünüyorum :) Off road ile bilmem gereken bilgiler varsa alabilirim.Bir de nerelerde yapılır.Forumda yapanlar varsa katılmak isterim.2.köprüden geçemiyoruz bari işe yarasın :D

Sakarya tarafına uğrarsanız Sapanca Soğucak yaylasında keyifli vakit geçirebilirsiniz, yükseltme kitiniz vardır umarım

cortez
03-04-2018, 08:48
Sakarya tarafına uğrarsanız Sapanca Soğucak yaylasında keyifli vakit geçirebilirsiniz, yükseltme kitiniz vardır umarım

Teşekkürler.Yükseltme kitim var.

cKatmer
03-04-2018, 08:48
Selim abinin videolarına bakabilirsiniz.

Bknz.

https://youtu.be/DK37M6duAEI

Burak Mehmet
03-04-2018, 09:32
İstanbuldasın... nekadar kocaman metropol olsada şehrin hala yarısından fazlası orman.. istanbulun en kıskandığım tarafı da o zaten.. her iki yakada da inanılmaz güzel yerler var. gezenbilir.com eskiden çok iyiydi ama sosyal medyaya kaptırdı gücünü... Facebookta güzel gruplar var.. Selim abilere takılmanı tavsiye etmem.. harcarlar :D

e.sezgin
03-04-2018, 10:55
biz de lada niva ile çıkıyoruz arada ama tam offroad denmez, doğa gezisi demek daha doğru olur herhalde. avrupa yakasındaysanız çatalca tarafları uygun, daha doğrusu çatalcadan başlayarak içlere doğru güzel rotalar bulunabiliyor. eğer hiç araştırmadan yola çıkarsak, maps uydu görünümünü açıyoruz önümüze, orman arası yollardan gidiyoruz kafamıza göre.

sizin araç zaten donanımlı, aracın sınırlarını denerim derseniz tek araç çıkmamakta fayda var. çeşitli grupları takip edebilirsiniz, ekipman ve rotalar hakkında daha detaylı bilgi vardır. benim araç standart olduğu için (sadece lastikler offroada uygun) ve offroadda aracı parçalamayı pek istemediğim için gruplara katılmadım. sadece hafif offroad ve gezi amaçlı etkinlikler olursa diye takip ediyorum arada.

fthdrn
03-04-2018, 14:34
Facebookta offroad grupları var orada etkinliklere-buluşmalara katılıp kendinizi geliştirebilirsiniz.

M3CSL
03-04-2018, 15:05
Off roadın tadını alan başka şeyden çok keyif almayabilir)
Ömerli tarafları polonezköy civarı, kurtdoğmuş civarları keyiflidir.Yazıldığı gibi çeşitli gruplar var pendik off road vs

onurc
03-04-2018, 15:08
tek arac sıkıntı oalbılır,kalırsan kurtaracak kimse olmaz :D

biz genelde ayazağadan girip fatih ormanının oradan cıkıyorduk,güzel parkur ama bayağı engebeli

207_TR
03-04-2018, 21:05
Şile Ağva taraflarında offroad parkurları da var diye biliyorum.

Avatarımdaki araçla Şile tarafında yapay bir pistte offroad eğitimi almıştık.

yan53
03-04-2018, 22:56
Facebook/offroad takip et zamaninda kendimize kurmuştuk baya buyudu gezilere gelebirsiniz arac ekipmani tamsa

8.000rpm
04-04-2018, 17:52
tek olmaz , minimum 2 araç şart
aracın metrik sınırlarını (yaklaşma ve uzaklaşma açıları , karın altı yüksekliği , devrilme açısı gibi) çok iyi bilmelisiniz , dört kere bakıp iki kere ölçüp bir kere geçmek lazım :)
kırılabilecek parçaları insanüstü titizlikle elden geçirmeli ve bu parçalara sürekli bakım uygulamalısınız , tüm mekanik işlerde olduğu gibi , aracın üzerindeki en zayıp parçacık kadardır aracın ayakta kalabilme yeteneği
temel offroad kurallarını öğrenmek basittir , kaya geçişi , çukur geçişi , yumuşak zemin gibi. bunları öğrendikten sonrası tabii ki de pratik pratik pratik
bir de bana göre herşeyden önemlisi bu hobiyi icra ederken doğayı izlemeye ve tadını çıkarmaya da ciddi vakit ayırmak lazım , tek konsantrasyon engelleri yemek ya da aracın kendisi olmamalı
:)
kolay gele
rast gele

cortez
06-04-2018, 08:16
Aracı hazırladım ama sanırım bu sporu yapmak aracı hazırlamaktan daha zor önerileriniz için sağolun.

8.000rpm
06-04-2018, 21:25
Yok aslında öyle bakmamak lazım
Mekanik spor aynı biyolojik spor gibidir
Kullanacağınız alet edevat teçhizata çok ciddi bakmanız ve titizlenmeniz şart
Bu ister kaslarınız eklemleriniz kalbiniz kemikleriniz olsun ister lastikleriniz diferansiyeliniz motorunuz şanzımanınız akslarınız olsun

cortez
07-04-2018, 12:12
Sanırım bana off road hakkında hiç bilgim olmamasından dolayı öyle geliyor.Yüksek heybetli araba sevdasından buralara geldim. :)

8.000rpm
23-04-2018, 21:26
Sakın fikrinden vazgeçme
Şehirden kaçabilmenin az da olsa imkanı varsa sonuna kadar devam et muhakkak

Zero
28-04-2018, 23:39

Aracınız hayırlı olsun. 2.köprüden geçemeyeceğinizden emin misiniz? Dingil aralığı 3.20 ve üstü araçlar için diye bir bilgi öğrenmiştim ardından 2 lastiğin en yakın noktaları arası 3.20 den kısa olmalı bilgisini aldım hangisi doğru bilmiyorum fikriniz var mı?

ACTPK
29-04-2018, 01:41
Aracınız hayırlı olsun. 2.köprüden geçemeyeceğinizden emin misiniz? Dingil aralığı 3.20 ve üstü araçlar için diye bir bilgi öğrenmiştim ardından 2 lastiğin en yakın noktaları arası 3.20 den kısa olmalı bilgisini aldım hangisi doğru bilmiyorum fikriniz var mı?

Ranger dingil aralığından dolayı 2. sınıf olarak geçiyormuş. Navara'mı Ranger'mı alsam diye araştırırken öğrenmiştim.

Zero
03-05-2018, 20:39
Ranger dingil aralığından dolayı 2. sınıf olarak geçiyormuş. Navara'mı Ranger'mı alsam diye araştırırken öğrenmiştim.

2. Sınıf olupta 2. Köprüden geçebilen araçlar var o yüzden emin olmak istedim.

cortez
05-05-2018, 12:15
2. Sınıf olupta 2. Köprüden geçebilen araçlar var o yüzden emin olmak istedim.

Ben öncelikle forumdan sonrada serviste doğruladım bu durumu aslında 2.köprüden geçememesi sıkıntılı bir durum.Ama bunu şirket aracıyla egale ediyorum.
Birde nedense polis amcalar çok sevdi.:D