PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R25 Yürütmek

Dti
21-04-2018, 16:32
Herkese selamlar, merhabalar. Bir arkadaşım ile birlikte bu işe yoğunlaşmaya başladık fakat şuanda kısır döngü içerisindeyiz. Nasıl daha fazla güç alırız herhangi bir fikrimiz yok. Arkadaşın motoruna K&N filtre, Akrapovic titanyum race line egsoz, 45T dişli, taktık ayrıyetten iridyum bujimiz de var, henüz takmadık. Bu ekstralarla birlikte 197 gördü fakat istediğimiz şey bu değil, motor içine girip biraz daha oynamak istiyoruz (yazılım da olabilir). Neler yapılabilir? Bu işi kim yapabilir? Bilgisi olan abilerimi konuya bekliyorum.

https://i.hizliresim.com/0E91DY.jpg

MertSerhanÖ.
21-04-2018, 17:38
gelin yol yakınken bu motorla sürat tutkusundan vazgeçin.

Dti
21-04-2018, 17:46
gelin yol yakınken bu motorla sürat tutkusundan vazgeçin.

Aradığımız şey farklılık, bu işi 600cc motorla da yapabiliriz fakat amacımız işi daha keyifli hâle getirmek. Çünkü zevk aldığımız, kullanmayı sevdiğimiz motor bu. R25 ile birlikte sınırları zorlamak istiyoruz.

Dti
21-04-2018, 18:06
Bu arada videoyu da ekleyelim
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=CZxFsSYTQdI&feature=youtu.be)

MertSerhanÖ.
21-04-2018, 18:22
Aradığımız şey farklılık, bu işi 600cc motorla da yapabiliriz fakat amacımız işi daha keyifli hâle getirmek. Çünkü zevk aldığımız, kullanmayı sevdiğimiz motor bu. R25 ile birlikte sınırları zorlamak istiyoruz.

ben sizin ne yapmak istediğinizi anladım onda problem yok.Ben genel olarak motorda süratten vazgeçmenizi öneriyorum.

Dti
21-04-2018, 18:29
ben sizin ne yapmak istediğinizi anladım onda problem yok.Ben genel olarak motorda süratten vazgeçmenizi öneriyorum.

Yanlış anlamışım abi, bizi düşündüğün için teşekkürler. Yaramazlıktan kaçınıyoruz, en güvenli şekilde binmeye çalışıyoruz abi.

McKrop
21-04-2018, 22:51
Motor yetersiz değil süren yetersizdir. Şürüşünü geliştir kardeşim motorunu değil

MetalliHead
21-04-2018, 22:57
quickshifter var mı bilmiyorum ama yoksa şart

turboman
21-04-2018, 23:08
Benim değil arkadaşın r25 ine bindim motor stock 195 gördü.
Siz o taktıklarınızı 2 km içinmi taktınız bence motorunuzu sağlıklı bir şekilde çalıştırın ondan sonra modifiye etmeye başlayın

SpeedlinE™
22-04-2018, 06:12
Cengiz Mise bu işi yapıyor. Ona sormanı bi öneririm zaten internetten araştırınca baya projesini bulursun motosikletler üzerine olan.

Facebookta Mt25 modeline birinin Big bore kit uygulayıp 300cc yapanı da görmüştüm.
Bu arada son hız olarak değilde hızlanma olarak baksanız daha iyi son hızı her zaman kullanılmıyor çünkü.

https://www.youtube.com/watch?v=kNyPzN3TTcM

suk3b3
22-04-2018, 08:12
Motosikletler zaten limitlerde üretiliyor. Güç almak istiyorsan piston kol krank degismen lazım. O zaman da hacim artıyor. O yüzden bunu satıp 500cc 600cc civarı birşeyler almak daha mantıklı. Tabi para sizin, ben fantazi pesindeyim dersen üstte yazdiklari gibi cengiz mise ne istersen yapar. Bu saseye hayabusa motoru bile takar.
Top speed artsin diyosan dişlini ona göre tak son hız artar ancak torq düşer

zx-10rr
22-04-2018, 11:59
Herkese selamlar, merhabalar. Bir arkadaşım ile birlikte bu işe yoğunlaşmaya başladık fakat şuanda kısır döngü içerisindeyiz. Nasıl daha fazla güç alırız herhangi bir fikrimiz yok. Arkadaşın motoruna K&N filtre, Akrapovic titanyum race line egsoz, 45T dişli, taktık ayrıyetten iridyum bujimiz de var, henüz takmadık. Bu ekstralarla birlikte 197 gördü fakat istediğimiz şey bu değil, motor içine girip biraz daha oynamak istiyoruz (yazılım da olabilir). Neler yapılabilir? Bu işi kim yapabilir? Bilgisi olan abilerimi konuya bekliyorum.

https://i.hizliresim.com/0E91DY.jpg

Merhabalar,

anladığım kadarıyla birazdada iyi hızlanan ve toppeed i birazdaha iyi bir r25 istiyorsunuz.

filitre ve komple eksoz güzel ama hava yakıt oranının tekrardan ayarlanması şart ayrıca son hız içinde oem redline dan daha yüksek bir devir dönmeniz gerekiyor.bunun içinde yeni bir programlanabilir bir ecu ya ihtiyacınız var.oem r25 ecu programlanamıyor diye biliyorum.durum budur.bir ecu ile tüm istekleriniz karşılanır.bunu kime yaptırırım derseniz,ecu yu kendiniz alabilirsiniz.programlaması konusunda tr de yaptıracağınız kişiler var.onlarıda yazarım.

Gorky
22-04-2018, 14:15
arka dişliyi 4-5 tık büyütün tork gelir. ama top speed düşecektir tabi.
dedikleri gibi motosikletler (cruiserlar hariç) limitlerde üretiliyor zaten. illa ben bu kasayı yürütmek istiyorum diyorsan komple blok değiştirmeyi dene bence

ottoman32
22-04-2018, 15:21
bildiğim kadarıyla r25 e yazılım atılıyor oem ecu ya

AltunTV
23-04-2018, 19:35
Benim değil arkadaşın r25 ine bindim motor stock 195 gördü.
Siz o taktıklarınızı 2 km içinmi taktınız bence motorunuzu sağlıklı bir şekilde çalıştırın ondan sonra modifiye etmeye başlayın

motorumuz yeterince sağlıklı 197 yi 100kg bir sürücü ile gördü ve büyük dişli ile. Biz hem biraz top speed hemde koşmasını istiyoruz. yorumunuz için teşekkürler

BORAGUNDOGDU
12-05-2018, 14:06
yurt dışında yanlış bilmiyorsam r3 diye geçiyor onlar 300 cc onun pistonu silindiri takılabılır

aykutsafakyaman
12-05-2018, 20:31
R3'e çevirin motoru. Ejk beyin alın 45 HP e yakın güç alırsınız.

dragstar
13-05-2018, 20:56
bazı motorlar ülkemizdeki hacim kurallarından dolayı de stroked geliyor, bence araştırın