PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Discord Problemi

Onrcn
10-05-2018, 18:46
Merhaba,

Uzun süredir bu problemi bir türlü çözemiyorum. Ya oyun seslerinin bir kısmı discroddan duyuluyor yada mesela youtube dan video açınca komple discorda gidiyor. Kulaklık kullanıyorum ve mikrofonun sesi algılaması imkansız, problem output olan seslerin bir şekilde input olarak algılanması sanırım. Uzun zamandır cebelleşiyorum ve bir türlü çözümünü bulamadım. Bilen varsa müthiş olur :D

MiaMi
10-05-2018, 19:23
Donanım ve ses ayarlarından kayıt bölümüne bakmak lazım.
Line olarak seçili bişey varmı tek ve varsayılan kayıt aygıtı mikrofon olması lazımveya aşağıdaki gibi bir program kullandınmı zamanında.

Burda nasıl ses yayını yapabileceğini anlatıyor. Geçmişte line olarak virtual bi donanım oluşturduysan varsayılan ayarlarını geri yüklemen yeterli olur.

https://www.youtube.com/watch?v=k7dVeJhTKaE

Onrcn
10-05-2018, 21:25
yok hayır bu şekilde bir problem değil

Onrcn
11-08-2018, 14:45
Bilgisayarın seslerini paylaşıyor sanırım. Ses denetimi ayarlarından düzenleyebilirsin.

Baya ugrastim cozume ulasamadim. Enteresan birde spesifik sesleri paylasiyor, windows uyarilari, oyundaki 1-2 uyari vs herseyide paylasmiyor secici olmaya basladi :D

bad cat
11-08-2018, 16:59
Ben CS go oynarken silah değiştirme seslerim gidiyordu oyuna. Bende çözemedim discord kullanmayı bıraktım.