PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E46 Compact M3

webomur
19-05-2018, 23:52
Merhaba Arkadaşlar, Foruma uzun süredir üyeyim ama yazmak çizmek pek nasip olmadı. E46 Compact M3 Projemi sizlerle paylaşıyorum. Projemin Dünyada bir eşini bulamadım, Amerikadan 1 kişi yapmaya çalışmış ama kaporta tarafındaki çizgileri çözememişler.

S54 Motor
E46 M3 6 İleri Şanzuman
E46 M3 Ön ve Arka Taşıyıcılar
E46 M3 Şaft ve Diferansiyel
E46 M3 Disk ve Balatalar
Borla Egzoz
Ön Tarafı Compact Görüntüsünden Çıkarıp E46 Yaptım, Keşke Sadece bu büyük işlerle kalsaydı :) İç trim, Dış trim Döşemeler Koltuklar Komple Elden geçti.

Maşallah 'ı esirgemezseniz sevinirim.

http://www.omurakgun.com.tr/m3/1.JPG
http://www.omurakgun.com.tr/m3/2.JPG
http://www.omurakgun.com.tr/m3/3.JPG
http://www.omurakgun.com.tr/m3/4.JPG
http://www.omurakgun.com.tr/m3/5.JPG
http://www.omurakgun.com.tr/m3/6.JPG
http://www.omurakgun.com.tr/m3/7.JPG
http://www.omurakgun.com.tr/m3/8.JPG
http://www.omurakgun.com.tr/m3/9.JPG

Schumi
19-05-2018, 23:58
Birde bagajı uzattınız mı tamamdır. :) Değişik proje olmuş. Maşallah.

webomur
20-05-2018, 00:01
Birde bagajı uzattınız mı tamamdır. :) Değişik proje olmuş. Maşallah.

hahaha Bu cümleyi çok duydum, Nerede bagaj hadi keselim :) Çok teşekkürler

ugurcan52
20-05-2018, 00:02
maşallah kesenıze bereket , camurluk ızgaraları harıc cok begendım

webomur
20-05-2018, 00:15
maşallah kesenıze bereket , camurluk ızgaraları harıc cok begendım

Teşekkürler, Çamur ızgaraları Hava için gerekli

_driver_
20-05-2018, 00:35
Çok güzel olmuş maşallah. Elinize emeğinize sağlık kesenize bereket

Zorbey
20-05-2018, 01:18
Araç maşallah çok güzel olmuş. Difo oranı ne biliyor musunuz ?

fatihdurutuna
20-05-2018, 01:33
Onur abinin dükkanda denk gelmiştim hatta tesadüfen kaputunu açtım s54 ü görünce şok olmuştum :) kazasız belasız

fthdrn
20-05-2018, 01:48
Amerikan park, coilover yapıp proje aracı diye sağda solda paylaşanlara küfür niteliğinde bir iş olmuş :D Güle güle kullanın.

ruudvan
20-05-2018, 01:52
tampon geldimi tamamdır. daha çok foto isteriz

webomur
20-05-2018, 02:05
Araç maşallah çok güzel olmuş. Difo oranı ne biliyor musunuz ?

Teşekkürler, 3.62 Dif oranı

Çok güzel olmuş maşallah. Elinize emeğinize sağlık kesenize bereket

Çok Teşekkür ederim.

Onur abinin dükkanda denk gelmiştim hatta tesadüfen kaputunu açtım s54 ü görünce şok olmuştum :) kazasız belasız

Sağollasın Onur 'dan çok memnun kaldım, Emeklerine sağlık. Araç Gaziemir 'de istediğin zaman görebilirsin

Amerikan park, coilover yapıp proje aracı diye sağda solda paylaşanlara küfür niteliğinde bir iş olmuş :D Güle güle kullanın.

Öncesi sonrası Yapalım, Teşekkür edelim

tampon geldimi tamamdır. daha çok foto isteriz

Tampon geldi, Sol egzoz Çıkışları 1 cm içerde, Pazartesi günü Düzelttip Resim Atarım

Çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için.

Sadık Özyer
20-05-2018, 03:41
mukemmel olmus ya ����

Absinthe.
20-05-2018, 03:55
Söke plaka görünce, "oha Söke'den böyle proje çıkarmıymış" demiştim. İzmir'den çıkmış. :D Emeğinize sağlık. :)

MCN21
20-05-2018, 05:34
Guzel proje olmus :) phoenix yellowla beraber olah bitmis

220T
20-05-2018, 08:39
Proje gibi proje,güle güle kullanın.

by serçe
20-05-2018, 08:47
maşallah elinize sağlık başarılı bir proje

batu35
20-05-2018, 09:20
Valla bravo,ülkemizde bu denli projeleri görmek çok hoş.Resimlerin devamını merakla bekliyorum :)

bkaraca
20-05-2018, 09:42
Elinize sağlık , söyle gidişini sesini soluğunu görebileceğimiz bir video isteriz :) kazasız belasız maşallah.

Kahn23
20-05-2018, 10:13
Eline, kesene sağlık.

Yalnız 1-2 tavsiye vermek isterim.
Arka stoplara bi el atman gerekiyor. Çok kara.
Jantlar da bence olmamış.

Kazasız, belasız kullanman dileğiyle.

1.8 turbo
20-05-2018, 10:27
Yakindan takip ettigim cok guzel bir proje.

Videolarini bekliyoruz yakin zamanda

BirolAYDIN
20-05-2018, 11:30
maşallah kazasız belasız kullanın.

Aktaş61
20-05-2018, 11:42
maşallah çok farklı bir proje olmuş daha fazla foto bekliyoruz:)

Seven7
20-05-2018, 11:53
Maşallah çok farklı bir proje olmuş. Bu şekilde fotoğraflara bakıp geçiyoruz ama kim bilir ne kadar zaman harcandı kafa patlatıldı.

Güle güle kullanın. Nazar değmesin.

KaraniC
20-05-2018, 12:25
Maşallah gerçekten çok güzel bir emek, maddiyat ve zaman var belli ediyor kendini. Naçizane fikrim kafadan compact duruşu kalsaydı ayrı bir şaka makinesi olurdu

webomur
20-05-2018, 13:10
mukemmel olmus ya ����

Teşekkür ederim, Sağolun

Söke plaka görünce, "oha Söke'den böyle proje çıkarmıymış" demiştim. İzmir'den çıkmış. :D Emeğinize sağlık. :)

Sökeden bir amcadan aldık ilk sahibi imiş :) Şimdi görse tanımaz eski arabasını, Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için

Guzel proje olmus :) phoenix yellowla beraber olah bitmis

Nardo gri ile Phoenix yellow Arasında gidip geldik, Sonrasında Sarı candır dedik, Teşekkür ederim

Proje gibi proje,güle güle kullanın.

Çok teşekkürler, Her olumlu yorum Mutlu ediyor

maşallah elinize sağlık başarılı bir proje

ALLAH Razı olsun, Sağolun

Valla bravo,ülkemizde bu denli projeleri görmek çok hoş.Resimlerin devamını merakla bekliyorum :)

Sağolun hocam, Dünyada eşi benzerini bulamadık Farklı olsun dedik Farklı oldu, Resimleri kısa sürede yüklücem

Elinize sağlık , söyle gidişini sesini soluğunu görebileceğimiz bir video isteriz :) kazasız belasız maşallah.

Teşekkür ederim, Kısa sürede video geliyor

Eline, kesene sağlık.

Yalnız 1-2 tavsiye vermek isterim.
Arka stoplara bi el atman gerekiyor. Çok kara.
Jantlar da bence olmamış.

Kazasız, belasız kullanman dileğiyle.

Arka stopları aslında başarılı, Fotografdan olabilir, Yarın ilk işim tekrar gözden geçirmek olacak, Jantları oz mito kullandım ilk başta, Sonra jantları kıyamadım csl jant kullandım, Birazda yoruldum açıkcası Güzel durdu gözüme hoş geldi.

909
20-05-2018, 13:17
farklı ve sağlam olmuş kazasız belasız.

oyunbozan
20-05-2018, 13:19
Emeğinize sağlık aracı canlı olarak görüp şaşırmıştım ön taraf E46 olunca :D

webomur
20-05-2018, 13:19
Yakindan takip ettigim cok guzel bir proje.

Videolarini bekliyoruz yakin zamanda

Sizdende güzel bir araç bekliyoruz Usta, Sattınız tüm araçları :)

maşallah kazasız belasız kullanın.

Sağolun Teşekkürler.

maşallah çok farklı bir proje olmuş daha fazla foto bekliyoruz:)

Birazdan geliyor

Maşallah çok farklı bir proje olmuş. Bu şekilde fotoğraflara bakıp geçiyoruz ama kim bilir ne kadar zaman harcandı kafa patlatıldı.

Güle güle kullanın. Nazar değmesin.

Biraz içimi döksem iyi olur, Tamircim (Muhammed Sancak) harici diğer herkes yordu yaşlandırdı Tüm parçaları temin ettikden sonra Tamircim 3 gün gibi kısa bir sürede alt takım sanzuman tesisat herşeyi ile çalışır teslim etti aracımı, (Şimdi Baktımda Aracımı 1 Şubatta tamirciden teslim almışım, 20 Mayıs 6 kalem eksik kaldı :) ) Sonrası yorucu oldu stresli oldu, Keşke herşey motor alt takım şanzuman vb işlemler olsa, asıl yorucu olan incik boncuk

Maşallah gerçekten çok güzel bir emek, maddiyat ve zaman var belli ediyor kendini. Naçizane fikrim kafadan compact duruşu kalsaydı ayrı bir şaka makinesi olurdu

46 Makyaj öncesi duruşu beni benden alıyor :) Dünyada bir ilk olsun dedim aslında, Yapmaya çalışmışlar yapamamışlar türklere imkansız de sonra otur izle cümlesini hatırlatalım dedik :)

farklı ve sağlam olmuş kazasız belasız.

Teşekkür ederim

Emeğinize sağlık aracı canlı olarak görüp şaşırmıştım ön taraf E46 olunca :D

Araç gaziemirde, Cuma günü sasalıda tanışırız

webomur
20-05-2018, 13:31
Şöyle bir video Hazırlamıştım, Araca ilk bindiğim ve ilk Hediye lastiklerim vb Burada Sadece arka susturucu 1.35 Susturucusu, diğer herşey orjinal

https://www.youtube.com/watch?v=Uz2U6LaOuws

Buda Borla egzoz ile :)

https://www.youtube.com/watch?v=_UJ6qrm3khI

Buda instagram sayfam Compact M3 (@compactm3) • Instagram photos and videos (http://www.instagram.com/compactm3)

peace
20-05-2018, 13:44
Maşallah harika proje. Muhammed in face sayfasında görmüştüm emeğinize sağlık :). Futuraların akibeti nedir?

webomur
20-05-2018, 14:16
Maşallah harika proje. Muhammed in face sayfasında görmüştüm emeğinize sağlık :). Futuraların akibeti nedir?

Teşekkür ederim, Futuları kaldırdım sakladım Belki tekrar Takabilirim, Kararsızım :)

http://www.omurakgun.com.tr/m3/oz-mito.JPG

peace
20-05-2018, 14:22
Maşallah yahu çok güzeller. Satmayı düşünürsen görüşelim :D

webomur
20-05-2018, 14:29
Maşallah yahu çok güzeller. Satmayı düşünürsen görüşelim :D

Bir arkadaşımdan Aldım, ne olur ne olmaz diye söktüm Kaldırdım depoda duruyor, Satma olayı İnşallah Dara düşmeyizde satmayız :)

arabasızadam
20-05-2018, 14:48
Değişik güzel olmuş eline sağlık.

Kubii
20-05-2018, 18:14
Maşaallah emeğinize sağlık harika olmuş.

tgr1327
20-05-2018, 18:50
Aklıma önü s15, arkası 180sx olan araçlar geldi (sil80), emeğinize sağlık güzel (proje) olmus.

punto_multijet
20-05-2018, 21:32
Maşallah Allah nazarlardan saklasın kazasız belasız inşallah

SULTANOGLU
20-05-2018, 21:43
Cidden çok beğendim. Muhteşem bir proje olmuş. Güle güle kullanın.

serhadocak
20-05-2018, 22:28
Maşallah, parça maliyetleri hakkında aşağı yukarı bir tutar paylaşabilir misiniz?

BarKing
20-05-2018, 22:30
Cok guzel proje tam saka makinasi olmus

webomur
20-05-2018, 22:39
Değişik güzel olmuş eline sağlık.

Teşekkür ederim

Maşaallah emeğinize sağlık harika olmuş.

Sağolun Teşekkürler

Aklıma önü s15, arkası 180sx olan araçlar geldi (sil80), emeğinize sağlık güzel (proje) olmus.

Türkiyedende compact çıktı :) Teşekkür ederim

Maşallah Allah nazarlardan saklasın kazasız belasız inşallah

Amin ALLAH Razı olsun

Cidden çok beğendim. Muhteşem bir proje olmuş. Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim

Maşallah, parça maliyetleri hakkında aşağı yukarı bir tutar paylaşabilir misiniz?

Aslında fiyatlar az çok belli, Bunu detaylıca Yazabilirim Bir sonraki post üzerinden

Cok guzel proje tam saka makinasi olmus

Bir arkadaşımız yorum atmıştı amerikan park coil diye, O arkadaşlar otobanda 3.16 yazısını okuyup selektör yapıyorlar öncelikle yol veriyorum sonrasını hayal edin :) Teşekkürler.

Konuyu keşke daha önce açsaydım :) Verilen emeği anlayan insanlardan olumlu yorum almak mutlu ediyor.

ONURRBAKI
20-05-2018, 22:39
bu güç ile arkası çok tehlikeli olur. iyi direksiyon ister.

Emeğinize sağlık

webomur
20-05-2018, 22:40
bu güç ile arkası çok tehlikeli olur. iyi direksiyon ister.

Emeğinize sağlık

Öncesinde e39 m5 Arabam vardı, Açıkça 343 hp de yetmiyor, Nasip olursa stage 3 vortech charger düşünüyorum

RafetAraç
20-05-2018, 23:18
Öncesinde e39 m5 Arabam vardı, Açıkça 343 hp de yetmiyor, Nasip olursa stage 3 vortech charger düşünüyorum

maşallah emeğinize ve cebinize sağlık

Mutu
21-05-2018, 01:36
ESki compact kullancısı ve motorun yetersizliğinden şikayetci biri olarak imrenerek takip ediyorum. Bol foto isteriz. :)

Strich Acht
21-05-2018, 07:12
Masallah super proje. Elinize saglik.
On farlarda bilerek mi sedan fari kullandiniz ? Coupe fari daha hos olurdu sanki

Ertuu
21-05-2018, 07:20
heyecan verici maşallah, bagajı uzatmak derken E46 CSL in orjinalinde olan ve DUCKTAİL gibi görünen bir uzatmamıdır yoksa başka bir şekildemi?

SpeedlinE™
21-05-2018, 07:44
Hey maşallah,kesenize bereket.Çok ama çok güzel olmuş,jantlar oz futurayı daha çok seviyorum ama üstündekilerde şuan kesinlikle güzel. Daha fazla fotoğraf ve video bekliyoruz kesinlikle.İnstagramıda takibe aldım

AliGizda
21-05-2018, 07:53
Başlığı görünce Fatih' in dediği gibi amerikan park, jant, press' li bişey bekledim ama konuyu okuyunca büyük keyif aldım. Olmayanı yapmak her zaman hoşuma gitmiştir, gerçekten şaka makinesi olmuş. Devamını bekliyorum, kazasız belasız.

DenizKaan
21-05-2018, 08:01
Muhteşem olmuş :) güzel günlerde kullanın.

berkred
21-05-2018, 08:55
maşallah kazasız belasız

Utku85
21-05-2018, 09:07
Benim hayalimi gerçekleştiriyorsunuz.
Bende de e46 ti vardı tek farkı m donanım ve mercekli far vardı aracımda.
Dıştan standart bırakıp motoru m3 yapmayı çok düşündüm ama kısmet olmadı sattım.
Hala daha geri alıp şaka makinası mı yapsak diye düşünürüm :)

VteC_MaNiaC
21-05-2018, 13:47
Şahane ötesi bir Proje olmuş... facebook ta falanda denk gelmişti ..

2 önerim var nacizane .. makyajlı kasa değildi normal m3 tamponu ve m3 evo 2 çok kollu jantlar bu arabayı efsane ötesi yapar..

ellerinize sağlık inanılmaz keyifli olmuştur..

ghibli06
21-05-2018, 14:18
bir arkadaşım geçen sene e46 compacta takmıştı S54, ama motor yürüyen hariç standardı bozmadı, sizin de hem elinize hem kesenize sağlık...

r3dkit
21-05-2018, 14:18
maşallah. baya emek var aracınızdai ankarada da s54 motorlu ti var. tabiki o kasa olarak tamamen orjinal :)

r3dkit
21-05-2018, 14:19
bir arkadaşım geçen sene e46 compacta takmıştı S54, ama motor yürüyen hariç standardı bozmadı, sizin de hem elinize hem kesenize sağlık...

aynı anda yazdık abi :)

CloudGrey
21-05-2018, 14:29
böyle bir proje bu kadar basit anlatılmamalı :)
bu konudan kitap yazılır..

maşallah kazasız belasız kullanın,herşey gönlünüzce olsun

ZaZy
21-05-2018, 17:07
detaylı video foto yok mu_?3
maşallah

HaKo
21-05-2018, 17:15
elinize ve kesenize sağlık ilginç olmuş. zevk meselesi ama ben olsam önü compact bırakır , aracı da normal M teknik halinde jantına kadar bırakırdım. Hem sleeper olurdu hem de daha orjinal olurdu sanki. Ama dediğim gibi zevk meselesi :)

Ufuk
21-05-2018, 17:33
Çok büyük emek olduğu bariz ortada. Motor swaplamak,kafayı değiştirmek vs büyük iş.
Bu kadar iş yapılmış bir araçta bence orj böbrek, 18inç style 67 tarzı oem bir jant olmalı. Phoneix yellow çok güzel bir tercih olmuş. Koltuklarıda alcantara 46coupe koltuğu ile değişebilirseniz yada m rain döşeme falan olursa çok daha nadide bir araç olacağına eminim.
Ama orj böbrek kesinlikle lazım çok sırıtmış o böbrekler.
Maşallah.

Shadow_Dancer
21-05-2018, 18:00
Maşallah emeginize saglık , önemli olan sizin begenmeniz ama hayatımda gördügüm en gereksiz projelerden biri olmuş.

Melih-Ö
21-05-2018, 18:02
Emeğinize sağlık kocaman Maşallah :)

turbo&quattro
21-05-2018, 19:14
Mukemmel olmus, detayli fotolari aciklamalarla birlikte bekliyoruz.

2jz
21-05-2018, 23:31
Harika proje olmuş elinize sağlık. Kozmetik ufak tefek iyileştirmelerle daha güzel olabilir.

E46 da yapılması en gerekli projelerden biriydi bence, Türkiyede yapılması sevindirici.

Benimde aklım hep sedan e46 m3'teydi norveçten biri yapmıştı.

https://i.pinimg.com/originals/1d/98/cb/1d98cbe13ee8d23a14f97c9c10dc2e1e.jpg

http://thumbsnap.com/s/SAgxrxkQ.jpg

webomur
21-05-2018, 23:37
maşallah emeğinize ve cebinize sağlık

Teşekkür Ederim, Sağolun

ESki compact kullancısı ve motorun yetersizliğinden şikayetci biri olarak imrenerek takip ediyorum. Bol foto isteriz. :)

N44 Motor vardı sanırım üstünde tam hatırlamıyorum :) Gitsemmi diye düşünüp gidiyordu :D

Masallah super proje. Elinize saglik. On farlarda bilerek mi sedan fari kullandiniz ? Coupe fari daha hos olurdu sanki

Teşekkür ederim, Sağolun Sedan farlarını biraz daha seviyorum, Sert bakıyor

heyecan verici maşallah, bagajı uzatmak derken E46 CSL in orjinalinde olan ve DUCKTAİL gibi görünen bir uzatmamıdır yoksa başka bir şekildemi?

Haha yok hocam ön tarafı sedan yaptın, bari arkayıda kesip uzat anlamında :D Arka koltukları iptal etmedim, günlük olarak ailem ile biniyorum

Hey maşallah,kesenize bereket.Çok ama çok güzel olmuş,jantlar oz futurayı daha çok seviyorum ama üstündekilerde şuan kesinlikle güzel. Daha fazla fotoğraf ve video bekliyoruz kesinlikle.İnstagramıda takibe aldım

Bende sizin gibi düşünüyorum, Takip için teşekkür ederim.

Başlığı görünce Fatih' in dediği gibi amerikan park, jant, press' li bişey bekledim ama konuyu okuyunca büyük keyif aldım. Olmayanı yapmak her zaman hoşuma gitmiştir, gerçekten şaka makinesi olmuş. Devamını bekliyorum, kazasız belasız.

Çok teşekkür ederim, Sağolun

Muhteşem olmuş :) güzel günlerde kullanın.

Teşekkürler Sağolun

maşallah kazasız belasız

Sağolun

Benim hayalimi gerçekleştiriyorsunuz.
Bende de e46 ti vardı tek farkı m donanım ve mercekli far vardı aracımda.
Dıştan standart bırakıp motoru m3 yapmayı çok düşündüm ama kısmet olmadı sattım.
Hala daha geri alıp şaka makinası mı yapsak diye düşünürüm :)

Çok şükür İmkan vardı, Vakit vardı yaptık, Ama sadece s54 tatsız oluyor önemli olan komple alt takım şanzıman ile toparlamak zor temin ediliyor ama çok keyifli oluyor

Şahane ötesi bir Proje olmuş... facebook ta falanda denk gelmişti ..

2 önerim var nacizane .. makyajlı kasa değildi normal m3 tamponu ve m3 evo 2 çok kollu jantlar bu arabayı efsane ötesi yapar..

ellerinize sağlık inanılmaz keyifli olmuştur..

Ön taraf sedan olduğu için coupe m3 tamponu denemedim, Cabrio tamponu denedik oda olmadı, cabrio olmuyor ise coupe de olmaz diye düşündüm ve hızlıca sedan tamponu taktırdım, Bu jantlarımı seviyorum hem araç ön planda hem jant ama dediğiniz jantlarda iyi duracaktır, Öneri ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

maşallah. baya emek var aracınızdai ankarada da s54 motorlu ti var. tabiki o kasa olarak tamamen orjinal :)

Sadece motor ile bir tadı olmuyor, Komşumda 330ci s54 vardı Çok farklı idi, alt takım şanzıman mühendisler düşünmüş yapmış :) İyi dilekleriniz için teşekkürler.

böyle bir proje bu kadar basit anlatılmamalı :) bu konudan kitap yazılır.. maşallah kazasız belasız kullanın,herşey gönlünüzce olsun

Son bir kaç eksiğim kaldı, Çok incik boncuk ama bana göre çok büyük dert, Saçlarım beyazladı sonrasında tekrar foruma detaylı bir konu acarım, Teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için.

detaylı video foto yok mu_?3 maşallah

Nasip olursa video çektirmeyi düşünüyorum, Kısa sürede paylaşırım

elinize ve kesenize sağlık ilginç olmuş. zevk meselesi ama ben olsam önü compact bırakır , aracı da normal M teknik halinde jantına kadar bırakırdım. Hem sleeper olurdu hem de daha orjinal olurdu sanki. Ama dediğim gibi zevk meselesi :)

Farklı olsun dedim, Dünyada tek olsun dedim aslında Emek verilsin, Gören şaşırsın, Teşekkürler

Çok büyük emek olduğu bariz ortada. Motor swaplamak,kafayı değiştirmek vs büyük iş.
Bu kadar iş yapılmış bir araçta bence orj böbrek, 18inç style 67 tarzı oem bir jant olmalı. Phoneix yellow çok güzel bir tercih olmuş. Koltuklarıda alcantara 46coupe koltuğu ile değişebilirseniz yada m rain döşeme falan olursa çok daha nadide bir araç olacağına eminim.
Ama orj böbrek kesinlikle lazım çok sırıtmış o böbrekler.
Maşallah.

Valla haklsınız ama gerçekten yoruldum artık binmek istedim, Parçaları temin etmek vs vs gerçekten yorucu bir süreç hele hele insanlara parasını verip iş yaptıramamak ayrı bir dert o sebeple yorgunluk vardı en hızlı şekilde projemi çıkarmayı düşündüm nasip olursa güzel düşüncelerim var.

Maşallah emeginize saglık , önemli olan sizin begenmeniz ama hayatımda gördügüm en gereksiz projelerden biri olmuş.

Sağolun, sizin projelerinizi merak ettim, Paylaşırsanız sevinirim, Beğenmeyenin vardır bir bildiği diye düşünüyorum

Emeğinize sağlık kocaman Maşallah :)

Teşekkür Ederim Sağolun

Mukemmel olmus, detayli fotolari aciklamalarla birlikte bekliyoruz.

Tekrar bir konu acıp detaylı detaylı herşeyi yazmayı düşünüyorum

Harika proje olmuş elinize sağlık. Kozmetik ufak tefek iyileştirmelerle daha güzel olabilir.

E46 da yapılması en gerekli projelerden biriydi bence, Türkiyede yapılması sevindirici.

Benimde aklım hep sedan e46 m3'teydi norveçten biri yapmıştı.

https://i.pinimg.com/originals/1d/98/cb/1d98cbe13ee8d23a14f97c9c10dc2e1e.jpg

http://thumbsnap.com/s/SAgxrxkQ.jpg

Aklıma gelmedi değil valla, Ama yapılmış idi, Türkiyede ilk olsun diyede arkadaşlarım ile konuşmasını yaptık ama Şimdi siz böyle diyince tekrar düşündüm, Neyse kafa karışmasın :D arkayı kesip 4 kapı yapmayalım hahaha

Tekrar çok teşekkürler.

ghibli06
22-05-2018, 01:19
ben sadece motor koyuldu demedi ki? yürüyen de dedim... şanz-diff-komple ön-arka takım kadranına kadar hatta, sadece face-lift değil ona da orijinal dedim zaten...

webomur
22-05-2018, 02:19
ben sadece motor koyuldu demedi ki? yürüyen de dedim... şanz-diff-komple ön-arka takım kadranına kadar hatta, sadece face-lift değil ona da orijinal dedim zaten...

Sizin Konuya yazdığınız bu

dedebeto
22-05-2018, 02:59
büyük emek,zaman ve para harcanarak olan bir proje..kankacım ellerine sağlık kesene bereket.ilk başta herkes diye bilir ya ne gerek var böyle birşeye direk m3 alınıp bilinse daha iyi değilmi diye trdeki m3 lerin durumu belli 2-3 ağır hasar kayıtlıları bile 110.000 tl den başlıyor artı motor şanzuman durumu allaha emanet kmler hepsi şişik durumunda.Bu aracı yapılmaktaki amaç hem ilk i yapmak hemde sağlıklı bir m3 sahibi olmak.aracımızın motor şanzuman kondisyonu gerçekten çok iyidi kapak açılmamış durumdaydı bizde değişmesi gereken parçaları değiştererek (yatak zincir vs ) motoru daha sağlıklı bir duruma getirdik..Ömürde daha önceden m makina sahibi olduğu için soğuk sıcak gazlamalarına dikket eden birisi bu şekilde sorunsuz uzun aman kullanabilecek bir araç oldu.yorum yapanların ellerine sağlık biraz incik boncuk işleri kaldı tampon ayarları gibi sonra bir pasta cila güzel bir video ile aracı tanıtacaz

ghibli06
22-05-2018, 07:33
Sizin Konuya yazdığınız bu

evet motor ve yürüyen yazdım, yürüyen=şanz+diff+taşıyıcılar vs... arkadaşım aracı reklam etmek istemiyor yoksa fotoları koyardım, konunuza eleştirim yok, sadece kasa orj kalmak kaydıyla bu işi TR de yapan var demek istemiştim...

Yarbay
22-05-2018, 09:28
Helal olsun...

10 numara / 5 yıldız, güle güle allah kazasız belasız binmeyi nasip eylesin, çok ama çok beğendim bende

kıvancr
22-05-2018, 10:26
Eski bir e46 325ti kullanıcısı olarak, motor ve yuruyen ıslemı ve rengını cok başarılı buldum.
Eminim cok keyıflı olmustur. Buyuk emek gostermıssınız.
Sadece ön tampon böbrekler ve jantlar konusunda degısıklık yapılması gerektıgını dusunuyorum. Emınım zamanla daha guzel hale gelicektır.
Kazasız ve sıkıntısız bır sekılde kullanın.Maşallah.

E46
22-05-2018, 11:29
Uzun yıllar compact kullanicisi olarak zamaninda S54 motoru cok yapmak istedim ama bi turlu nasip olmadı compact çok keyifli araba S54 motor ile çılgın olmuştur. Maşallah kazasiz cezasiz. ömür siyah 530i varmiydi daha once bornaovada reis bmwde karsilasmis olabilirmiyiz bende gri m paket compact vardi ici bordo.

-Murat Özcan-
24-05-2018, 07:39
Ellerinize sağlık emek harcanmış kazasız belasız binin hocam

SkY
24-05-2018, 08:03
vallahi güzel olmuş:) elinize sağlık maşallah

dragon07
24-05-2018, 10:44
compact gibi compact sadece jantlar sönük kalmış oz mitolar ile daha sert daha kariyerli duruyor maşallah

webomur
26-05-2018, 22:53
Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim 4 Gündür yorucu ve yoğun geçti, Aracın DSC 'i için yoğun uğraş verdim, Compact da asc olduğu için ve üzerindeki vestanoz eski tip olduğu için e46 vestanoz ve e46 m3 abs dsc beyni ve Şöför koltuğunun altındaki denge sensörü denilen şey varya :) 4250 TL Liste fiyatı ona sahip çıkın onu kaybetmeyin :D Biri yanlışlıkla ucuz paraya satarsada alın çeyrek altından daha değerli Yoğun ve yorucu uğraş sonucu aracımın dsc 'i aktif oldu, Frenler çok fark etti, E46 m3 abs beyni ile normal abs beyinin arasında bu kadar basınç farkı beklemiyordum.

Swap bir araç da DSC 'i de aktif etmemiz çok keyifli, Son eksik Cruise Control kaldı, Onuda aktif etmek için bu hafta uğraş vereceğim

https://www.youtube.com/watch?v=qNmq4TDOMUQ

kalipson
26-05-2018, 23:24
Muazzam bi proje. Bence kısa bile anlatmışsınız. Kesenize bereket. Hurda leş M3 kovalamaktansa yarı fiyatına otoban faresi yaratmak çok çok daha mantıklı.
Cesaret işi bi de.
Otoban faresi mi dedim ben? Çok az demişim :)

webomur
26-05-2018, 23:36
Muazzam bi proje. Bence kısa bile anlatmışsınız. Kesenize bereket. Hurda leş M3 kovalamaktansa yarı fiyatına otoban faresi yaratmak çok çok daha mantıklı.
Cesaret işi bi de.
Otoban faresi mi dedim ben? Çok az demişim :)

Aslında yapılan işleri az anlattım haklısınız, Tam anlamıyla bitirince Tekrar detaylı bir konu acarım, Keşke yarı fiyat olsa, belki yarı fiyatından biraz fazla olabilirdi Kıllatmasaydım, ama maalesef yapım gereği bir DSC için 4 günümü harcadım 3,4 Hafta önce yağ pompası zinciri biraz bol diye, Ana yatak, Kol yatak, Gergiler zincirler hepsini değiştirdim :D

Bu arada Sadece disk balata takmak ile frenler tam anlamı ile güçlenmiyor arkadaşlar, ABS Beynide bu işte çok büyük rol oynamakta. Normal bir abs beyni ile e46 m3 abs beyni arasında ciddi basınç farkları var, Normal abs beyni var olan diske göre basınç gönderiyor, e46 m3 abs beyni e46 m3 diski için basınç gönderiyor

kalipson
26-05-2018, 23:40
Aslında yapılan işleri az anlattım haklısınız, Tam anlamıyla bitirince Tekrar detaylı bir konu acarım, Keşke yarı fiyat olsa, belki yarı fiyatından biraz fazla olabilirdi Kıllatmasaydım, ama maalesef yapım gereği bir DSC için 4 günümü harcadım 3,4 Hafta önce yağ pompası zinciri biraz bol diye, Ana yatak, Kol yatak, Gergiler zincirler hepsini değiştirdim :D

Bu arada Sadece disk balata takmak ile frenler tam anlamı ile güçlenmiyor arkadaşlar, ABS Beynide bu işte çok büyük rol oynamakta. Normal bir abs beyni ile e46 m3 abs beyni arasında ciddi basınç farkları var, Normal abs beyni var olan diske göre basınç gönderiyor, e46 m3 abs beyni e46 m3 diski için basınç gönderiyor

Vay arkadaş.
Çok önemli detaylar. Amelasyon girişilecek bi iş değil besbelli.
Takip.

ahmetogul
28-05-2018, 21:45
kesenize bereket çok geçerli bir proje olmuş kazasız belasız

mk3_ugur
30-05-2018, 23:03
güzel proje kazasız belasız

mmert
09-07-2018, 14:01
Süper bir proje emeginize sağlık

livaneli
09-07-2018, 14:20
Harika proje.
Standart bir e46 ile e46 m3'ün şasi farkı var mı?Biçimden ziyade malzeme,sağlamlık anlamında soruyorum.
Bazı e46'larda amortisör kulelerinde mantarlaşma, çatlama oluyor diye okumuştum.M amortisör -yay sertliği artacağından ve daha güçlü bir motorun arka aksa verdiği bükme etkisi fazla olacağından arka kuleler daha kolay hasar görecek gibi geliyor.Bunun için bir önlem düşündünüz mü?

CemBerk
09-07-2018, 15:15
Yeşilyurt/Akevler civarında park halinde gördüm maşallah dedim yanlış hatırlamıyorsam arka tamponu yoktu :D

utkunoa
09-07-2018, 15:55
Maşallah çok güzel bir proje

Işık
10-07-2018, 15:02
Hayırlı olsun, Türkiye için iyi proje ama dünyada emsali çok var, en son kırığın biri 335d motoru koymuştu 700 hp'lerde geziyordu ve daha yüklüyordu :)
Kaporta olarak diyorsanız da E46 makyajlı kasanın yapılmışı çok var. Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok, dünyada denince fazla iddialı olmuş :)

Sti_Ozan
11-07-2018, 10:55
maşallah hocam gerçekten çok keyifli bir proje olmuş. yapılanı tekrar etmektense yapılmayanı yapmak eminim çok daha zevkli oluyordur :) umarım aklınızdaki herşeyi gerçekleştirirsiniz. kazasız belasız :)

arsenikli
11-07-2018, 12:51
Maşallah çok sağlam proje

arda35
11-07-2018, 14:57
Geçenlerde park halinde gördüm ben de. Kafadan gayet iyi görünüyordu.

batu34
11-07-2018, 17:58
Genellikle ülkemizde Bmw'nin compact otomobilleri pek sevilmez hâtta 3.16'lar gibi üvey evlat gözüyle bakılır fakat siz e46 compacta farklı bir bakışaçısı katmışsınız. Muazzam güzel ve hakiaten Türkiyede tek bir proje olmuş tebrikler☺

baskan96
16-08-2018, 19:57
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Bw-AjFIoP5s)

Harika.. Selam olsun..

16EC813
19-08-2018, 13:43
Hayırlı olsun, Türkiye için iyi proje ama dünyada emsali çok var, en son kırığın biri 335d motoru koymuştu 700 hp'lerde geziyordu ve daha yüklüyordu :)
Kaporta olarak diyorsanız da E46 makyajlı kasanın yapılmışı çok var. Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok, dünyada denince fazla iddialı olmuş :)

compact a üfleyen koca yürekli adam :D
maşallah kazasız belasız bence ışık ın compactla bi yanyana foto ii gider renkler çok güzel

kazım2002
22-08-2018, 22:17
Çok iyi olmusvtebrikler

webomur
12-04-2019, 23:02
Cümleten selamlar, Aracım Dün itibari ile mustafa abime geçmiştir, Ege Tuning - Mustafa Birsesli

Kazasız belasız güle güle kullanması dileğiyle, Mustafa abiden de bana nissan 200 sx geçmiştir.

akko
15-04-2019, 12:07
Cümleten selamlar, Aracım Dün itibari ile mustafa abime geçmiştir, Ege Tuning - Mustafa Birsesli

Kazasız belasız güle güle kullanması dileğiyle, Mustafa abiden de bana nissan 200 sx geçmiştir.

iki taraf içinde hayırlı olsun, konuyu daha önce fark etmemişim bunu söylemeden geçemeyeceğim;
farları bu hale getirmeniz mükemmel olmuş, o saçma görüntüden kurtarmışsınız aracı. Kesenize bereket olsun diyelim :)