PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da Altyapı Tamamen Çöktü!!!

ghibli06
29-05-2018, 18:44
500 yılda bir yağacak yağmur yağdığı için sel oldu dediler şimdi haftada bir o 500 yılda 1 i yaşamaya başladık, bugün hanıma 'iftara eve gelme!' dedim ötesi var mı? her yer göl arkadaşlar su birikintisi falan değil bildiğin göl, geçmeye çalışan kalıyor, sonra arabanın üzerinde kurtarılmayı bekliyor, şaka gibi her yer, Bağlıca'ya ulaşamadı hanım, Eskişehir yolunu Bilkentten gelen sel şelaleye çevirmiş, emeği geçen herkesin Allah gani gani belasını versin, şu ağır mübarek saatte herkesi isyan ettirdiler, şimdi gökdelenlerinde Ankara manzarası izlesinler!!!

meganes
29-05-2018, 18:46
instagramdan bir gruptan takip ediyorum gerçekten be zaman yağsa her yer sel göl oluyo ne iştir anlamadın

ghibli06
29-05-2018, 18:53
Başkenti resmen mega gecekonduya çevirdi Melih Gökçek, yerine geleceklerin Allah yardımcısı olsun, belediye zaten teknik iflasta borçlardan dolayı, göbek, saat, kapı altgeçit yapacağına metroları bitirseydi zamanında, bir de adam gibi yok yapsaydı, adam gibi diyorum, stabilizenin üzerine asfalt atınca yol yapmış olmuyor, altyapıyı da yapacaksın! daha 6 ay önce açılan yol, 50 sefer onarıma girdi, sıfır asfaltta yama olmayan yer yok, yol da bildiğiniz dalgalı deniz... bunların hesabı sorulabilecek mi gerçekten çok merak ediyorum!!!

RCkid
29-05-2018, 19:00
Hayatımda ilk kez tamamiyle eğimli olan köprünün üzerinde su biriktiğini gördüm

B16
29-05-2018, 19:01
Bu altyapı bozukluğu hep Karayalçın döneminin sonuçları

ghibli06
29-05-2018, 19:02

onun da çok büyük yanlışlıkları vardır mesela Batıkent altyapısı tamamen onun eseridir!

SekoLive
29-05-2018, 19:08

Evet secilemediginden suclu görüyorum bende :)

Geçmiş olsun istanbuldada yeni yapilan hemen hemen tum yollarda su giderleri ters yapilmis su birikintileriyle doluyor yağmur aldığında

B16
29-05-2018, 19:20
onun da çok büyük yanlışlıkları vardır mesela Batıkent altyapısı tamamen onun eseridir!

İşin makarasındayım abi ben
Melih başkan herşeyi Karayalçın’a yıkardı. Borçlar, metro vs aklına gelecek herşeyi ama her yağmurda ankara felç

SK10
29-05-2018, 19:24
ankara trafik sayfasını takip ediyorum instada Allah sabır versin gerçekten

mehmet6r
29-05-2018, 19:28
Fetönün oyunu bunlar, dış güçler ve altyapı lobisinin desteğiyle ile tüm altyapıları etkisiz hale getirdiler. Oyuna gelmeyin.

GokhanRS
29-05-2018, 19:32
İstermisiniz bi Akpli vekil çıkıp HAARP yapıyor bunları Reisimizi devirmek için. Önce kur sonrada yüksek yağış vesaire ile Türkiye'nin dize geleceğini sanıyorlar desin.

ghibli06
29-05-2018, 19:42
İstermisiniz bi Akpli vekil çıkıp HAARP yapıyor bunları Reisimizi devirmek için. Önce kur sonrada yüksek yağış vesaire ile Türkiye'nin dize geleceğini sanıyorlar desin.

vekili bilmem de, İ.Melih Gökçek'te o potansiyel var...

Met
29-05-2018, 19:45
Zamanında İzmir'e laf ediyordu sanırım gökçek ? Ankara'nın durumu daha vahim gibi gözüküyor.

dahan
29-05-2018, 20:07
ankara gecekondu zamanlarında daha iydi en azından her gecekondunun önünde birçok agaç vardı şöyle uzaktan bakınca ormanlık alan gibiydi ferahtı...
şimdi belediyeler heryeri yagmalamış yeşillik namına birşey kalmamış bir apartmanlar yapmışlar görseniz şok olursunuz resmen yeşil analı yagmalamışlar ...düzgün bir binalaşmada yok çarpık yapılaşma almış başını gitmiş...mütahite ona buna belediye çalışanları başkanlar vs ankarayı güzel yedi...

arabasıyla ankaraya gelen yollardaki çukurlara dikkat etsin,yollların hertarafında çökükler ve kanalizasyon çukurları var kanalizasyon çukurunun derinligi 1.5 karış var adamın biri çurkura bi düştü ne lastik kaldı ne bişe özellikle gece dikkat edin

DOHC
29-05-2018, 20:18
Yaw yağmur yağmaz dert edersiniz, yağmur yağar dert edersiniz, Gökçek başkan Kızılırmak'ı Ankara'ya getircem demişti, getirmiş işte. Hep şikayet hep şikayet hep şikayet :).
Reisin dediği gibi bakın size yakın tarihten de örnek vereyim. Sene M.Ö 2000 Hititler dönemi. Yine aynısı olmuştu. Yağmurun fıtratında var sel :P.

Anıl E.
29-05-2018, 20:30
Ve bu şehir ülkenin başkenti.

dahan
29-05-2018, 20:35
Ve bu şehir ülkenin başkenti.

başkent olacak şehirin temiz düzenli örnek bir şehir olmazı lazım...daha düne kadar ank göbeginde genelev vardı genelevde kalenin altında kalıyor
ayda yılda bir gelen turistde burası ne diye sorsa rezil oluruz oda gelmez daha...yıkıldı ama geç yıkıldı

Grimlord
29-05-2018, 20:44
Bugün tam anlamıyla rezaletti, öyle sulardan geçtim ki arabanın bozulmamasına şaşırdım gerçekten. Üst geçitte su biriktiği için köprüyü kapadılar, böyle birşey olabilir mi?
Kendim 27 yıllık Ankaralı olmama rağmen söylüyorum, ne yazık ki Ankara Türkiye'nin en büyük köyüdür.

M_PROJECT
29-05-2018, 20:48
Evim Bilkent’te , nizamiye girisi bugun golet oldu. Botas tarafi selale , boyle devam ederse her gun bir semt golete donusecek

cookies
29-05-2018, 20:49
10yıl kadar önce senelerdir İstanbul'da eğilmeyen jantlarım Ankara'da eğilmişti.. Değişen bir şey yok demek ki..

300E
29-05-2018, 21:21
1 sene önce ön düzeni yapılan arabanın ön düzeni darma duman oldu. 50 günde toprak üzerine asvalt serip yol yaparsan böyle olur.

rebelh
29-05-2018, 21:22
ctesi mi pazar mı ne giro d italy izliyorum
millet asırlık şehrin içinde tarihin parçası olarak yaşıyor
sokaklar falan çiçek gibi roma etabında adam sürekli tarihi meydanları yapıları gösteriyor helikopterle
biz amk başkentinde yağmur yağdımı eve 45 dakika daha geç gidiyoruz
ve bu şehirde bize 8. kat üstü bol bol beton bina gören yerleri manzara diye 50-100 daha pahalıya satıyorlar

TaGo
29-05-2018, 21:33
Aynı durum İzmir dede mevcut. Malesef biz alt yapı çalışmasını okulda okutamıyoruz heralde

muharrem7791
29-05-2018, 21:45
500 yılda bir yağacak yağmur yağdığı için sel oldu dediler şimdi haftada bir o 500 yılda 1 i yaşamaya başladık, bugün hanıma 'iftara eve gelme!' dedim ötesi var mı? her yer göl arkadaşlar su birikintisi falan değil bildiğin göl, geçmeye çalışan kalıyor, sonra arabanın üzerinde kurtarılmayı bekliyor, şaka gibi her yer, Bağlıca'ya ulaşamadı hanım, Eskişehir yolunu Bilkentten gelen sel şelaleye çevirmiş, emeği geçen herkesin Allah gani gani belasını versin, şu ağır mübarek saatte herkesi isyan ettirdiler, şimdi gökdelenlerinde Ankara manzarası izlesinler!!!

ankara gecekondu zamanlarında daha iydi en azından her gecekondunun önünde birçok agaç vardı şöyle uzaktan bakınca ormanlık alan gibiydi ferahtı...
şimdi belediyeler heryeri yagmalamış yeşillik namına birşey kalmamış bir apartmanlar yapmışlar görseniz şok olursunuz resmen yeşil analı yagmalamışlar ...düzgün bir binalaşmada yok çarpık yapılaşma almış başını gitmiş...mütahite ona buna belediye çalışanları başkanlar vs ankarayı güzel yedi...

arabasıyla ankaraya gelen yollardaki çukurlara dikkat etsin,yollların hertarafında çökükler ve kanalizasyon çukurları var kanalizasyon çukurunun derinligi 1.5 karış var adamın biri çurkura bi düştü ne lastik kaldı ne bişe özellikle gece dikkat edin

Yazdıklarınıza katılıyorum. Ankara gecekondu zamanında iken daha düzenli tertipli idi. M.gökçek denen lüzumsuz ankarayi bitirdi yandasa rant kapsamında eski ankarayi halen arar dururum. Turkiyeye bir temsilci gelse şu başkenti bir görse utanir yerin dibine girer.

MetalliHead
29-05-2018, 21:51
arabalara şnorkel şart sanırım

calamityeas
29-05-2018, 22:07
Hayatımda ilk kez tamamiyle eğimli olan köprünün üzerinde su biriktiğini gördüm

O köprü gersan'ın arkasındaki istanbul yolunun paralelindeki köprü mü acaba ;)

GokhanRS
29-05-2018, 22:18
Aynı durum İzmir dede mevcut. Malesef biz alt yapı çalışmasını okulda okutamıyoruz heralde

bence tamamen devletsel bir durum, benim öz kardeşim gibi iyi mühendisler iskide daha işe başlar başlamaz istifa edebiliyor. Adamın istifa sebebi şu, abi adama bilgisayarda animasyonlu şekilde gösteriyorum sistemin 10 seneye çökeceğini bilgisayar programı bile hesap edebiliyor iken adam kağıt üstünde çizim yapıp bana salak muamelesi yaparak hakaret ediyor şeklinde anlattı bana.

maalesef eski kafalar ölmeden yeniliğe açık olamayacağız sanırım.

ayrıca gidip test yapmadığı bir araziye onay için imza istendiğinde delikanlılığını gösterdi ve istifasını bastı benim kardeşim. yoksa sürgün yiyecekti zaten.

ayrıca 3ncü köprü projesinde de işe girdi ve iş güvenliği yeterli olmadığı halde yeterlidir diye evrak imzalaması istendiğinde yine istifa etti garibim.

sonuç istifasından günler sonrasında insanlar öldü ve tüm suç onun gibi dik duramadığı için imzayı atan çömezine yıkıldı.

burda bir sürü mühendis dostlarımız var, siz siz olun dik durun. patronlar ve siyasiler merak etme be olum arkanda biz varız der attırıverirler imzayı, ama işler boka sardımı mühendisler hapse, siyasiler ve ali ağaoğlu gibi acemiydik deniz kumu kullandık depremde çok insanın ölmesine sebep olduk allah affetsin bizi derler ve hiçbiri yargılanmazlar.

Özgür Güneş
29-05-2018, 23:56
Ülkenin dört bir tarafında olduğu gibi yönetim kaynaklı arkadaşlar bu yaşadığımız sıkıntılar, omurgalı insan sayımız da az arkadaşın verdiği örnek gibi, müstehak bize. Ankara'nın göbeği Çankaya'da oturuyorum, her yağmurda lahım patlar-taşar, ASKİ arabaları geçici çözüm için gelip temzilerler. Asfalt atılır çöker ya da 2 gün sonra kazılır. Biz ülkecek büyük bir savaş daha geçirmedikçe akıllanmayacağız.

CafCaf
30-05-2018, 01:08
https://www.youtube.com/watch?v=CLM133DvbnU

Octane
30-05-2018, 01:24
Bazı şeyler söylemek istiyorum.

Küresel ısınma, atmosferdeki azot oranı, tektonik faaliyetler, okyanus akıntılarının değişimi, yanı başımızdaki sürekli savaşlar sebebiyle, ülkemiz artık sub tropic-meditteranean iklim kuşağından tropic-sub tropic'e geçmiş bulunmakta.
Bu kuşakların en bariz ve bilinen özellikleri belirli mevsimlerdeki muson yağmurlarıdır. Bizim son iki üç haftadır yaşadığımız gibi.

Artık eskiden yapıldığı gibi altyapı çalışmaları ve dizaynları değil, yeni iklimimize göre işin uzmanları tarafından çalışmalar yapılıp buna göre adımlar atılmalıdır. Çünkü bundan sonra malesef böyle gidecektir.

Yani son birkaç senedir yaşadığımız yağışlar gerçekten bizim alıştığımıza göre normal değildir, fakat yeni iklim kuşağımıza göre son derece normaldir.

Bu yazdıklarımı, ve bu işin uzmanları tarafından daha doğru ve bilinçli şekilde yapılacak çalışmaları ise mevcut hükümette umursayacak, hatta böyle şeyler olduğunun farkına varacak kimseler ise malesef bulunmamaktadır.

Allah'ın takdiri deyip geçilecektir.

Allah Allah ama kul kul değil ki...

McKrop
30-05-2018, 01:27
Sadece Ankara ve altyapı değil ki Türkiye tamamen çöktü

Redfish16V
30-05-2018, 01:42
iklim değişikliği vb değil olay.senelerdir ankara'da bu zamanlarda kırkikindi(gün dönümü) , teknik olarakta konveksiyonel yağmurlar olur ve bunların%90ı şiddetli dolu vb ile geçer.Bu zamanda dikkat edilmelidir her zaman.Ben şahsen günler önceden bunlar olacak önlem vb desemde maalesef çöp çöp.Koskoca Türkiye'nin başkentisin bu ilin bir iklim skalasını analiz edip alt yapı yenileme zihniyeti rezillik boyutunda zaten..Çık sokağa bak suyu tahliye edecek herhangi bir argüman bi mazgal yok..şaka gibi cidden..

hddsheriff
30-05-2018, 01:50
O son dinazor heykelini sökmeyecekler di , Melih'in laneti bu.

MCN21
30-05-2018, 02:15
Suçu hic iklime atmayin. Hadi yagmurlwr artmaya basladi ve tahmin edilemedi. Bunun sonucu ufak su birikintileri olur. Her yer gole donusuyorsa bariz alt yapi YOKTUR.

phoenixs
30-05-2018, 03:26
Ankara da altyapı olmadığı gibi üstyapı da yok :-) aslında Ankara da hiçbir yapı yok

M U R A T
30-05-2018, 07:43
beyler akp gelmeden önce susuzluk vardı yine o günlere dönmek mi istiyorsunuz çık çık çık

BARR
30-05-2018, 07:51
Ben çok iyi hatırlarım Gökçek öncesi dönemi sokaklarda çöplerrrrr, kuyruklarr, yollar çukur heryer tek şerittt, otobüslerde klima yokk, şehirde ağır bir kokuu, avm yokk, fişkiyee yok, dinazorlar yokk çok götüydü o döneme döndürmek istiyor bu zihniyet dış mihraplar mihraklar mihroplarrrğğğğ

powERS
30-05-2018, 07:52
Transformers ların arasında yokmuymus bir dalgıç pompa çeksin suyu lıkırlıkır..

KÖROĞLU
30-05-2018, 07:57
Üzücü durum gerçekten.

Benzer sıkıntıları burada da yaşıyoruz, ***** deprem atlattık, şehrin %50 si neredeyse yıkıldı ve 2000 yılından itibaren inanılmaz bir yapılaşma var.

Bu süre zarfında çok bilmiş yöneticiler defalarca imar konusunda değişiklik yaptılar önce dediler 2 kat olacak sonra dediler 8.30 yükseklik olacak,

sonra dediler garaj üstü 2 kat yapacaksınız. Sonra hadi 3 kat yapın dediler. Şu an nasıl oluyorsa Sakaryada ki en büyük avm nin yanına bir tane daha yapılıyor ve kat sayısı 5. E olm hani çok kat riskti hani yapılmazdı.

Neyse ***** yollar alt yapı da yenilendi depremden sonra. Adam 1 hafta önce asfalt atıyor heh diyoruz tamam bu sefer güzel oldu.

1 hafta sonrası gelip telekom / agdaş vs yolun kenarından 50 cm kesip bir şey döşeyip gidiyor, asfalt çöp.

Aynı şekilde karasu yolu yapıldı (güzel oldu evet) ama yol düz olur dimi yola bir çıkıyorsun seke seke atlaya zıplaya gidiyorsun.

Bize LİYAKAT lazım, o projede o iş öyle olmaz diyebilecek adam lazım, gökhanrs in anlattığı gibi dik adamlar lazım.

O yollara dökülen bizim paramız kimsenin umrunda değil. Herkes kendi cebine bakıyor, kaç kuruş hakkım geçtiyse hesap günü fitil fitil gelsin burunlarından inşallah. Amin.

bomberr
30-05-2018, 07:58
Yav peki bu yollarda düşüp durduğumuz rögar delikleri, mazgal çukurları ne işe yarıyor. Madem işe yaramıyor koymayın yolun ortasına şunları emenike. Bari biraz huzurlu sürelim arabayı. Hügo oynar gibi araba sürmekten yorulduk.

F.Dogan
30-05-2018, 09:00
Allah sabır versin, belediyecilik zihniyeti değişmedikçe daha çok sorunlar yaşarız. Akp Chp vs ayırmıyorum, bundan sonra eldeki bütçeyle kul hakkı yemeden işe yarar hizmet getirecekler seçilsin inşallah.

Cimmeria
30-05-2018, 09:03
tüm bunların ana sebebi aslında şöyle özetlenebilir.

Bu ülkede yıllar boyuna siyasetçiler halkı düşünerek politika ve hizmet üretmek yerine sadece kendilerini ve ceplerini düşünerek yaşadılar. Tüm dünyada siyasetçilerin, belediyelerin derdi vatandaşının hayatını kolaylaştırmak, değerlerine sahip çıkıp yaşam şartlarını ileri götürmek iken bizim gibi geri kalmış ülkelerde bunun tam tersi yaşanır. Bizim siyasetçilerimiz için insanın değeri yoktur, vatandaşın değeri yoktur, işin komiği bizim insanımız için de insanın değeri yoktur. Su basan köprüden geçerken yanındaki araba su aldıysa ona gülüp geçer bizim vatandaşımız...

Melih gibi bir adama senelerce oy vermeye devam etti koca bir şehrin yarısı, ne yazık ki hakediyoruz hepimiz ülkemizde kalarak bu muameleyi

arda35
30-05-2018, 09:09

Ultra vizyoner başkanımızın Ankara'dan transfer ettiği Buğra Gökçe bu işin müsebbibi. Son birkaç senede adeta köy haline geldi koca şehir. Alt geçitleri su basıyor, ama kendileri Konak alt geçidinin duvarlarını süslemekle meşgul. Bugün gördüm, duvar süslerindeki ışıklandırmayla uğraşıyorlar. Muhteşem.

altugkocer
30-05-2018, 09:16
Götçek'in Ankara girişlerindeki yaptırdığı kocaman kapıların fiyatına Ankara'nın bütün alt yapısı adamakıllı rehabilite edilirdi.

BARR
30-05-2018, 09:23
Ultra vizyoner başkanımızın Ankara'dan transfer ettiği Buğra Gökçe bu işin müsebbibi. Son birkaç senede adeta köy haline geldi koca şehir. Alt geçitleri su basıyor, ama kendileri Konak alt geçidinin duvarlarını süslemekle meşgul. Bugün gördüm, duvar süslerindeki ışıklandırmayla uğraşıyorlar. Muhteşem.

Aaa neden pembe pembe çok tatlış oldu ve tam şehrimizin modernliğine yakışır.

powERS
30-05-2018, 11:52
Aaa neden pembe pembe çok tatlış oldu ve tam şehrimizin modernliğine yakışır.

Multicolor bikere o tammmmı.. Eflatunu va mavisi va yesili va sarısı vaa..

Hem su da yansıyınca cok guzel oluyo, kadir kıymet bilmiosunuz..

excellency23
30-05-2018, 12:51
betonlasmanin yan etkilerinden birisi. yagmuru emecek toprak kalmazsa altyapiyi ne kadar yapsaniz fayda etmez.

Eyüp
30-05-2018, 17:45
Üzücü durum gerçekten.

Benzer sıkıntıları burada da yaşıyoruz, ***** deprem atlattık, şehrin %50 si neredeyse yıkıldı ve 2000 yılından itibaren inanılmaz bir yapılaşma var.

Bu süre zarfında çok bilmiş yöneticiler defalarca imar konusunda değişiklik yaptılar önce dediler 2 kat olacak sonra dediler 8.30 yükseklik olacak,

sonra dediler garaj üstü 2 kat yapacaksınız. Sonra hadi 3 kat yapın dediler. Şu an nasıl oluyorsa Sakaryada ki en büyük avm nin yanına bir tane daha yapılıyor ve kat sayısı 5. E olm hani çok kat riskti hani yapılmazdı.

Neyse ***** yollar alt yapı da yenilendi depremden sonra. Adam 1 hafta önce asfalt atıyor heh diyoruz tamam bu sefer güzel oldu.

1 hafta sonrası gelip telekom / agdaş vs yolun kenarından 50 cm kesip bir şey döşeyip gidiyor, asfalt çöp.

Aynı şekilde karasu yolu yapıldı (güzel oldu evet) ama yol düz olur dimi yola bir çıkıyorsun seke seke atlaya zıplaya gidiyorsun.

Bize LİYAKAT lazım, o projede o iş öyle olmaz diyebilecek adam lazım, gökhanrs in anlattığı gibi dik adamlar lazım.

O yollara dökülen bizim paramız kimsenin umrunda değil. Herkes kendi cebine bakıyor, kaç kuruş hakkım geçtiyse hesap günü fitil fitil gelsin burunlarından inşallah. Amin.

Türkiye'de Sakarya kadar sahipsiz , kimsenin kimseyi sorgulamadığı başka bir şehir daha yoktur herhalde..Ne alt yapı , ne üst yapı..Sıfırdan imara açılan yerlerde sokağın başından bakınca sonunu göremiyorsun :)

phoenixs
30-05-2018, 21:11
Ankara da deniz yok diye isyan ediyordunuz alın size Deniz daha ne istiyorsunuz :-)))))

GokhanRS
30-05-2018, 22:12
Bazı şeyler söylemek istiyorum.

Küresel ısınma, atmosferdeki azot oranı, tektonik faaliyetler, okyanus akıntılarının değişimi, yanı başımızdaki sürekli savaşlar sebebiyle, ülkemiz artık sub tropic-meditteranean iklim kuşağından tropic-sub tropic'e geçmiş bulunmakta.
Bu kuşakların en bariz ve bilinen özellikleri belirli mevsimlerdeki muson yağmurlarıdır. Bizim son iki üç haftadır yaşadığımız gibi.

Artık eskiden yapıldığı gibi altyapı çalışmaları ve dizaynları değil, yeni iklimimize göre işin uzmanları tarafından çalışmalar yapılıp buna göre adımlar atılmalıdır. Çünkü bundan sonra malesef böyle gidecektir.

Yani son birkaç senedir yaşadığımız yağışlar gerçekten bizim alıştığımıza göre normal değildir, fakat yeni iklim kuşağımıza göre son derece normaldir.

Bu yazdıklarımı, ve bu işin uzmanları tarafından daha doğru ve bilinçli şekilde yapılacak çalışmaları ise mevcut hükümette umursayacak, hatta böyle şeyler olduğunun farkına varacak kimseler ise malesef bulunmamaktadır.

Allah'ın takdiri deyip geçilecektir.

Allah Allah ama kul kul değil ki...

esenyurtdaki kavşağı yıktılar yenisini yapmaya başladılar o günkü nüfus ve yoğunluğu hesaplayıp, ancak inşaat bitmeden nüfus ve trafik yoğunluğu 2ye katladı.

inşaat biter bitmez aynı kavşakta tekrar inşaata başladılar yeni yoğunluğa göre :D adamların ilk yaptığı alt geçitte 20+ kez tır sıkışmıştı :D

yani devletin içindeki ve işleri peşkeş çektiği firmalardaki mühendisler bir harika dostum :D

demem o ki günü kurtarma pay kapma peşindeler. yoksa 100+ yıl dayanabilen asfalt yazıyor benim kardeşim projeye ama ya devlet ya mütaahhit firma ne gerek var bir daha para kazanmıcaz mı kafasında çiziyor geçiyor.

şimdi çanakkale köprüsünde bakalım oralarda neler gelecek başına.

akay
30-05-2018, 22:13
ehonomi çoh iyi diyip kaçıyorum.. ha bi de laiklik elden gidiyeah..

Octane
31-05-2018, 03:12
esenyurtdaki kavşağı yıktılar yenisini yapmaya başladılar o günkü nüfus ve yoğunluğu hesaplayıp, ancak inşaat bitmeden nüfus ve trafik yoğunluğu 2ye katladı.

inşaat biter bitmez aynı kavşakta tekrar inşaata başladılar yeni yoğunluğa göre :D adamların ilk yaptığı alt geçitte 20+ kez tır sıkışmıştı :D

yani devletin içindeki ve işleri peşkeş çektiği firmalardaki mühendisler bir harika dostum :D

demem o ki günü kurtarma pay kapma peşindeler. yoksa 100+ yıl dayanabilen asfalt yazıyor benim kardeşim projeye ama ya devlet ya mütaahhit firma ne gerek var bir daha para kazanmıcaz mı kafasında çiziyor geçiyor.

şimdi çanakkale köprüsünde bakalım oralarda neler gelecek başına.

Onu diyorum işte ben de.
Atatürk zamanında demiş ki kızılaydaki caddeler 50 metre genişliğinde olsun. Demişler ki bu içti saçmaladı 50 metre yol mu olur.
Bugün kızılaydaki yollar 50m genişlikte olsa anca yeterdi herhalde.
Ama işte o zaman da Atatürk gibi kendini her yönde kanıtlamış bir adamın dediğini yapmayıp, kendini daha üstün görüp kendi bildiğini yapan dangalaklar varsa bugün de var.
İleriyi görmek, geleceğe yönelik planlar yapmak şarttır. Ama dediğin gibi günü kurtaralım mantığıyla, şu iklim değişikliğiyle biz daha bol bol rafting yaparız. Kızdığım nokta bu işte. Sırf onlardan değil diye dinlenmeyen kredi verilmeyen o kadar çok uzman, bilgili kişi var ki her konuda...
Gidem bitane zodiac alam garaja atam. Ankara'da. Önce sen hastasın derler, yarın bir gün görürüm onları.

ozoozo
01-06-2018, 02:22
Evim Bilkent’te , nizamiye girisi bugun golet oldu. Botas tarafi selale , boyle devam ederse her gun bir semt golete donusecek

Valla daha yeni alt geçitli falan yol yaptılar geçen iş çıkışı eve giderken köprü altı göl olmuş kapıya kadar su vardı. Bilkent-2 starbucks ın önü tepeye doğru ters eğim olduğu için akarsu gibiydi bot olsa rafting yapılırdı :)