PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alfa Romeo 159 Aramaktayım.

MBuğra
30-05-2018, 09:06
Selamlar,

Başlıkta belirttiğim üzere temiz 159 arıyorum. 2.5 ay oldu ancak henüz kafama göre birşey bulamadım.

Kesinlikle 1.9 dizel ve sunrooflu aramaktayım. Beyaz, siyah, gümüş gri renkler öncelikli.

İçi Kırmızı veya Siyah arıyorum. Çünkü siyah bile olsa kırmızıya çevireceğim. :) Bej olunca torpido vs. bej renk oluyor. Ancak çok temiz bir araç olursa iç döşeme rengini es geçebilirim.

Makyajlı kasa, otomatik tabiki de tercih sebebi ancak güzel bir araç bulursam manuelde kabulum.

P.S: Biraz kılsızını aradığımın farkındayım, lütfen küfretmeyin :)

B16
30-05-2018, 09:10
fiyat aralığını da belirt buğra böyle ucu çok açık kalır. adam gelir 70k falan ister

MBuğra
30-05-2018, 09:25
fiyat aralığını da belirt buğra böyle ucu çok açık kalır. adam gelir 70k falan ister

Forumda uzun süre arayarak buldum, 2 sene satmam, boyasız diyipte; 1 ay sonra 2 parça ince boyalı QeyFe QeDer SAtıLıq tipinde olmayan ciddi niyetli kişilerle anlaşabileceğimizi düşünüyorum.

Fiyat olarak 2007 makyajsız, sunrooflu, gerçekten boyasızı 56 lira. Oradan pay biçeriz. Ha neden almadım, çünkü içi bej :D Şu da şurda kalsın: 159 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/yqnRvy)

Öte yandan ben 2010 1 parça boyalısının da it gibi binilince hangi kondisyona gelebileceğini de gördüm, o yüzden boya vs. takmıyorum. Kondisyon önemli.

Burak K.
30-05-2018, 09:39
Selamlar,

Başlıkta belirttiğim üzere temiz 159 arıyorum. 2.5 ay oldu ancak henüz kafama göre birşey bulamadım.

Kesinlikle 1.9 dizel ve sunrooflu aramaktayım. Beyaz, siyah, gümüş gri renkler öncelikli.

İçi Kırmızı veya Siyah arıyorum. Çünkü siyah bile olsa kırmızıya çevireceğim. :) Bej olunca torpido vs. bej renk oluyor. Ancak çok temiz bir araç olursa iç döşeme rengini es geçebilirim.

Makyajlı kasa, otomatik tabiki de tercih sebebi ancak güzel bir araç bulursam manuelde kabulum.

P.S: Biraz kılsızını aradığımın farkındayım, lütfen küfretmeyin :)

Forumda uzun süre arayarak buldum, 2 sene satmam, boyasız diyipte; 1 ay sonra 2 parça ince boyalı QeyFe QeDer SAtıLıq tipinde olmayan ciddi niyetli kişilerle anlaşabileceğimizi düşünüyorum.

Fiyat olarak 2007 makyajsız, sunrooflu, gerçekten boyasızı 56 lira. Oradan pay biçeriz. Ha neden almadım, çünkü içi bej :DŞu da şurda kalsın: 159 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/yqnRvy)

Öte yandan ben 2010 1 parça boyalısının da it gibi binilince hangi kondisyona gelebileceğini de gördüm, o yüzden boya vs. takmıyorum. Kondisyon önemli.

Kafamda deli sorular :confused:

B16
30-05-2018, 09:41

Fiyat olarak 2007 makyajsız, sunrooflu, gerçekten boyasızı 56 lira. Oradan pay biçeriz. Ha neden almadım, çünkü içi bej :D Şu da şurda kalsın: 159 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/yqnRvy)

aq bana niye o kadar döşendin. İbrahim33 sanırım sana diyor.

hay ağzıma yazmasaydım daha iyiydi.

inş bulursun aradığın arabayı

edit: düzeltme

rain man

Bütün bu çelişkinin tek sebebi 159 :) Adamın kafasını karıştırdı araba.

MBuğra

Demek ki o kadar temiz değilmiş.

aq bana niye o kadar döşendin. İbrahim33 sanırım sana diyor.

hay ağzıma yazmasaydım daha iyiydi.

inş bulursun aradığın arabayı

edit: düzeltme

Estağfurullah döşenme filan yok. Sadece açıklama gereği hissettim.

Burak K.
30-05-2018, 09:44

Antep otogarının karşısında bakire kız arıyoruz resmen. :)

B16
30-05-2018, 09:44

doktorum sen aciil müdahale ekibini hazırla burada kan gövdeyi götürür birazdan

Nightfish
30-05-2018, 09:45

Estağfurullah döşenme filan yok. Sadece açıklama gereği hissettim.

O kadar temiz değilse şu yazdığın durum geçersiz oluyor gibi ; Fiyat olarak 2007 makyajsız, sunrooflu, gerçekten boyasızı 56 lira. Oradan pay biçeriz.

O zaman o fiyattan pay biçemeyiz.

MBuğra
30-05-2018, 09:45
Antep otogarının karşısında bakire kız arıyoruz resmen. :)

Hayatın kendisi de başlı başına bir arayış değil mi zaten?

Burak K.
30-05-2018, 09:47
Hayatın kendisi de başlı başına bir arayış değil mi zaten?

Sikilmiş götün davası olmaz boşver. :D

MBuğra
O kadar temiz değilse şu yazdığın durum geçersiz oluyor gibi ; Fiyat olarak 2007 makyajsız, sunrooflu, gerçekten boyasızı 56 lira. Oradan pay biçeriz.

O zaman o fiyattan pay biçemeyiz.

Peki. Hakkı neyse veririz diyelim o zaman.

Kime göre hakkı dersen, bana göre. Alıcı benim çünkü.

Tşk.

rain man
doktorum sen aciil müdahale ekibini hazırla burada kan gövdeyi götürür birazdan

https://st2.depositphotos.com/1594308/11255/i/950/depositphotos_112554632-stock-photo-doctor-holding-defibrillator.jpg

Hazırım bekliyorum. İlk kim yere düşerse gelicem.

BARR
30-05-2018, 10:25
Alfa alıp satan adamdan araba almıcaksın. En az 2-5 yıl binilmişini almak lazım. Sıfır km 159 sahibi olarak heralde 1.9JTS benzinli makinaya satmadan önce 10.000TL harcadım motorundan kozmetiğine öle sattım binici adam bulmak zor oldu Alfada. Bak yukarıda rain man'ın harcadıklarına yaptıklarına arabası satılık 159'da böle kullanıcıları ancak forumdan vs bulursun ki oralarda bile yamyam dolu 3-5 lira kazanıcam diye geçinen yeni nesil al-satçılar (kullanıcı görünümlü).

MBuğra
30-05-2018, 10:37
Alfa alıp satan adamdan araba almıcaksın. En az 2-5 yıl binilmişini almak lazım. Sıfır km 159 sahibi olarak heralde 1.9JTS benzinli makinaya satmadan önce 10.000TL harcadım motorundan kozmetiğine öle sattım binici adam bulmak zor oldu Alfada. Bak yukarıda rain man'ın harcadıklarına yaptıklarına arabası satılık 159'da böle kullanıcıları ancak forumdan vs bulursun ki oralarda bile yamyam dolu 3-5 lira kazanıcam diye geçinen yeni nesil al-satçılar (kullanıcı görünümlü).

Öncelikle ergen gibi yazmak için yazmayıp, verdiğiniz aklı-ı selim bilgiler ve öneriler için teşekkür ederim.

rain man'de dahil olmak üzere bir kaç alfa kullanıcısı ile irtibattayım, dediklerinizin aynısını söylüyorlar. Ancak bir ihtimal forumlarla alakası olmayan binici birisinin ilanı düşme ihtimaline dair sahibinden'i kovalıyorum.

Alfa forumlarını da sürekli kontrol ediyorum ve kullanıcılara zaman zaman satma düşüncesi olup olmadığını soran mesajlar atıyorum.

Geçen birisi satarım ama 90.000 TL dedi; saygı duydum teşekkürlerimi ilettim.

Allah herkesin gönlüne göre versin inş.

Burak K.
30-05-2018, 11:14
Bize mi ergen gibi dedin ? MBuğra

B16
30-05-2018, 11:15
Öncelikle ergen gibi yazmak için yazmayıp, verdiğiniz aklı-ı selim bilgiler ve öneriler için teşekkür ederim.

rain man'de dahil olmak üzere bir kaç alfa kullanıcısı ile irtibattayım, dediklerinizin aynısını söylüyorlar. Ancak bir ihtimal forumlarla alakası olmayan binici birisinin ilanı düşme ihtimaline dair sahibinden'i kovalıyorum.

Alfa forumlarını da sürekli kontrol ediyorum ve kullanıcılara zaman zaman satma düşüncesi olup olmadığını soran mesajlar atıyorum.

Allah herkesin gönlüne göre versin inş.

Burda ki ergen kim ona açıklık getirir misin?

MBuğra
30-05-2018, 11:27
Burda ki ergen kim ona açıklık getirir misin?

Hayır, getiremem. Böyle bir zorunluluğum yok.

Kaldı ki ben kimseyi itham ederek, alıntıyarak yazmadım. Çıkarımda bulunan, üstüne alınan varsa, bu da benim problemim değil.

Konuyu amacından saptırmamanızı rica etmekle beraber; yardımda bulunabileceğim başkaca herhangi bir husus varsa, telefon numaram sizde mevcut, gün içerisinde arayabilirsiniz.

edit:imla

Burak K.
30-05-2018, 11:37
Hayır, getiremem. Böyle bir zorunluluğum yok.

Kaldı ki ben kimseyi itham ederek, alıntıyarak yazmadım. Çıkarımda bulunan, üstüne alınan varsa, bu da benim problemim değil.

Konuyu amacından saptırmamanızı rica etmekle beraber; yardımda bulunabileceğim başkaca herhangi bir husus varsa, telefon numaram sizde mevcut, gün içerisinde arayabilirsiniz.

edit:imla

YouTube (https://youtu.be/FOeW1qi7ufc)

BARR
30-05-2018, 11:56

Hmmm 90 liraya 159. 35-40 arası düşük km JTS alırım geri kalanını da bankaya faize koyar hem arabayı sıfırlarım, hem de bedavaya gezerim. Sanırsın 3lt yakıyor JTD.

İbrahim33
30-05-2018, 11:57

Hayırdır kardeş ? Bi alıp veremediğimiz mi var ? Arabamızı satarken senden mi icazet alacağız ?

Bu forumda herkes bilir benim ne kadar italyan sevdalısı olduğumu , aldım yakıtı fazla geldi , 5-6 tane arabam var , gereksiz geldi sattım.

Umarım sahibinden çok temiz diye aldığın bir 159 da 10 - 15 lira para harcamazsın.

Benim verdiğim 159 dan daha temizini de çok zor bulursun. 59 liraya almıştım , 66 ya verdim. Bekleseydim 70 i de görürdü. Çünkü tr de sayılı temizlikte ve kombinasyonda bir araçtı.

Allah gönlüne göre versin.

MBuğra
30-05-2018, 12:10
Hmmm 90 liraya 159. 35-40 arası düşük km JTS alırım geri kalanını da bankaya faize koyar hem arabayı sıfırlarım, hem de bedavaya gezerim. Sanırsın 3lt yakıyor JTD.

Motor kırılınca, dediğine göre 13.000 TL masraf yapmış. Herkesin malı kendine göre kıymetli, satılık ilanı olmadan da satar mısın diye sorunca fiyat yükselmesini de anlarım. Ama motoru yaptırmak için harcadığın paranın hepsini istemek bana biraz garip geldi. Sanki mtorsuz alsak kaça vereceksin diye sorabilecekmişiz gibi.

Ama serbest piyasa tabi.

Hayırdır kardeş ? Bi alıp veremediğimiz mi var ? Arabamızı satarken senden mi icazet alacağız ?

Bu forumda herkes bilir benim ne kadar italyan sevdalısı olduğumu , aldım yakıtı fazla geldi , 5-6 tane arabam var , gereksiz geldi sattım.

Umarım sahibinden çok temiz diye aldığın bir 159 da 10 - 15 lira para harcamazsın.

Benim verdiğim 159 dan daha temizini de çok zor bulursun. 59 liraya almıştım , 66 ya verdim. Bekleseydim 70 i de görürdü. Çünkü tr de sayılı temizlikte ve kombinasyonda bir araçtı.

Allah gönlüne göre versin.

Hayır, bir alıp veremediğimiz yok. Kaldı ki seni ben etiketleyerek yazmadım. Yazana sor.

Kaça alıp kaça sattığın da beni ilgilendirmez. Allah çarşına pazar versin.

İbrahim33
30-05-2018, 12:12
İyi de kardeş bu forumda benden başka kimse yok ki senin itham ettiğin şekilde. Neyse hayırlısı.

B16
30-05-2018, 12:28
buraya çok güzel şeyler döşerdim de siktir et.
bi daha benim üzerimden laf sokmaya çalışma millete.
ben bi iki kelam edince küsüp işiniz düşünce kanka çekiyosunuz hoş olmuyo xd

rain man
30-05-2018, 12:40
Iki dakka önce gırgır yapıyorduk ne ara parmaklar tetiğe gitti :)

Gerginliğe lüzum yok. Buğra kardeşim güzel bir 159 sahip olmak istiyor ama mevcut piyasada istediğin şekilde aracına bakan adam da 60 binin altına satmaz öyle bi 159u. Ben satanı görmedim belki üç yıl once satılıyordu ama su an hangi araba üç yıl önceki fiyatında ki. Sıkıntı şu bi de arada kaynayıp km düşük diye 70 80 yazanlar var. En tehlikelisi de onlar. Yatmış araba boya falan tertemiz ama bütün sıvıları ömrünü bitirmiş potansiyel 10 15 binlik tehlike. Dikkat etmek gerek o yüzden de ince eleyip sık dokuyor.

Bar35 yorumların için teşekkür ederim. Katılıyorum söylediklerine. Bakımlı bir jts bulup çok daha rahat edebilir ama ilanlardakiler de genel olarak çok iç açıcı değiller gibi.

B16
30-05-2018, 12:54
Iki dakka önce gırgır yapıyorduk ne ara parmaklar tetiğe gitti :)

Gerginliğe lüzum yok. Buğra kardeşim güzel bir 159 sahip olmak istiyor ama mevcut piyasada istediğin şekilde aracına bakan adam da 60 binin altına satmaz öyle bi 159u. Ben satanı görmedim belki üç yıl once satılıyordu ama su an hangi araba üç yıl önceki fiyatında ki. Sıkıntı şu bi de arada kaynayıp km düşük diye 70 80 yazanlar var. En tehlikelisi de onlar. Yatmış araba boya falan tertemiz ama bütün sıvıları ömrünü bitirmiş potansiyel 10 15 binlik tehlike. Dikkat etmek gerek o yüzden de ince eleyip sık dokuyor.
Bar35 yorumların için teşekkür ederim. Katılıyorum söylediklerine. Bakımlı bir jts bulup çok daha rahat edebilir ama ilanlardakiler de genel olarak çok iç açıcı değiller gibi.

yağ soğutucusu iptal edilmiş bi 159'u alır mısın?

tek sorum bu. ne zaman iptal edildiği ile alakalı bilgimiz yok ama parça pahalı gelmiş iptal edilmiş ve öyle kullanılmış. ayrıca, motor da fazla yağ vardı.
alır mısın almaz mısın?

rain man
30-05-2018, 12:59

tek sorum bu. ne zaman iptal edildiği ile alakalı bilgimiz yok ama parça pahalı gelmiş iptal edilmiş ve öyle kullanılmış. ayrıca, motor da fazla yağ vardı.
alır mısın almaz mısın?

Alanın aklında sorun vardır.

B16
30-05-2018, 13:02
Alanın aklında sorun vardır.

gözümle gördüm. 58 istenen expertizden sonra yağ soğutucu iptal edilmiş, ön takımı gidik, arka tamponu komple plaka sinyalleri ile boyanan arabaya 53'e verirse alırım dedi buğra. expertiz de yanındaydım.

bu arada arabanın km 40k kadar çekilmişti.

daha sözüm yok. beni az daha dellendirirse daha çok şey söylerim. bana yalan söylüyorsun da diyemez yanımızda forumdan bi başkası daha vardı rahat rahat teyit eder.

kasmayın kendinizi o kadar.

edit: alınan alınsın darılan darılsın. öyle forum da ters düz konuşmayın bana. sonra dökerim eteğimde ki taşları aq

ProdriveSTI
30-05-2018, 13:07
edit: alınan alınsın darılan darılsın. öyle forum da ters düz konuşmayın bana. sonra dökerim eteğimde ki taşları aq

Erkek yhaa xd

Burak K.
30-05-2018, 13:08
gözümle gördüm. 58 istenen expertizden sonra yağ soğutucu iptal edilmiş, ön takımı gidik, arka tamponu komple plaka sinyalleri ile boyanan arabaya 53'e verirse alırım dedi buğra. expertiz de yanındaydım.

daha sözüm yok. beni az daha dellendirirse daha çok şey söylerim. bana yalan söylüyorsun da diyemez yanımızda forumdan bi başkası daha vardı rahat rahat teyit eder.

Görüşmeyeli etek giymeye mi başladın İskoç?

rahmitanir
30-05-2018, 13:10

ilk anda yağ sensörü diye okumuştum, "neyse" diye düşünmüştüm. Şimdi tekrar okuyunca "yoh amg" modundayım:)

Ben kendi Mito'mu alırken tam 6 ay aramıştım. Alfa almak da satmak da kolay değil maalesef.

BARR
30-05-2018, 13:15
İlk sahibinden olmazsa olmaz benim için ya da benim veya Volkan wolkanku gibi bir enayi bulmanız lazım para harcıcak. Di mi erkek? wolkanku

Burak K.
30-05-2018, 13:21
İlk sahibinden olmazsa olmaz benim için ya da benim veya Volkan wolkanku gibi bir enayi bulmanız lazım para harcıcak. Di mi erkek? wolkanku

Öyle bi arabayı da 53’e falan vermeniz lazım yoksa almayız. :D

wolkanku
30-05-2018, 13:28

abi ben alfa muhabbetine hiç girmeyeyim.

satıcısı parçacısı ustası kısır bir dünya. birinin oo wauw dediğine diğeri o araba şasesine kadar kazalı der. birbirlerini/ başkalarını boklamak hobileri gibi bişey ama anlayamadım ben 11 senede.

kimseyi dinlemeyeceksin, ekspertizde içine sindi mi? eksikleri var ama adam ederim dedin mi? buna göre de bütçen var mı ? hayırlı olsun al geç.

eyyorlamam bu kadar.

BARR
30-05-2018, 13:29
Öyle bi arabayı da 53’e falan vermeniz lazım yoksa almayız. :D

Ben 10K harcadığım bebekler bebeği JTS'yi 38'e verdim ilk sahibiydim,kapı gerigisinden, alt takımından, motor egzantiklerine, zincirine vs kadar sıfırdı yetkilide, 30dk da satıldı.

Piyasadaki bütün! evet bütün JTD leri bozar şu anda.

http://i.hizliresim.com/OALn2n.jpg
http://i.hizliresim.com/z5BvRR.jpg
http://i.hizliresim.com/g8Wz4N.jpg
http://i.hizliresim.com/ljW2LB.jpg
http://i.hizliresim.com/Yk6EA2.jpg
http://i.hizliresim.com/9od8qO.jpg

MBuğra
30-05-2018, 13:36
gözümle gördüm. 58 istenen expertizden sonra yağ soğutucu iptal edilmiş, ön takımı gidik, arka tamponu komple plaka sinyalleri ile boyanan arabaya 53'e verirse alırım dedim buğra. expertiz de yanındaydım.

Evet dedim. Uzun zamandır araba bulamamanın ve bu süreçte ortamda sen araba alamazsın, edemezsin vs. denmesinden bıktığım için dedim. . Bunu sen söyledin demiyorum bak, dikkatli oku. Bir nevi kendimi kanıtlama amaçlı. Çünkü ileri de açıklayacağım üzere bu alemde adam sayılmanın farklı kriterleri var.

Kaldı ki, almamanız konusunda tavsiyen için daha sonra bizatihi teşekkür ettim, hatırlarsan.

Biraz klasik olacak ama bu forumda yeni değilim. Burada beni tanıyan, bir çok hafta sonu beraber takıldığımız, ürün alıp-sattığım adam var. Ve birçoğu da bilir ki, ben kendini efendi ve mütevazi şekilde tanımlayan adamım. Sahip olduğum maddi imkanları bir hava atma aracına dönüştürmekten haya ederim. Çünkü böyle gördüm ve böyle büyüdüm.

Ve ben bu hayatta insan kaybetmeyi hiç zaman istemedim. Muhabbeti beni açmayan insan veya insanlarla en fazla muhabbetimi minimuma indirdim. İşte o Whatsapp grubundan da işte tam bu yüzden çıktım.

Çünkü parayla, pulla, arabayla adam olanlardan olmadım ben. Her zaman karakterimle, bilgimle, görgümle olmaya çalıştım.

Şuradan hiç kimse diyemez ki Buğra benim dolandırdı veya paramı yedi veya param için yancı oldu. Aksine üstüne ince düşünerek hep ben yapmaya çalıştım. Kimsenin yanına giderken elim boş gitmedim.
Ha bunları bak ben bunları bunları yaptım diye demiyorum, yanlış anlama. Sadece söylüyorum, bil.

Çünkü para,pul, araba bunlar gelip geçici şeyler. Bugün var, yarın yok. Ya da bugün yok, yarın olabilir. Evet şu anda istediğim kadar param yok, istediğim arabayı alamıyorum ama yarın belki alırım. Ancak sen alamazsın, edemezsin diyip bunları bir taşşak unsuru haline getirmek bana göre hoş şeyler değil. Parayı benle veya kazananla beraber mi kazandılar da böyle rahatça hüküm verebiliyorlar? Gerek piyasanın durumundan, gerekse paranın nasıl kazanıldığı bildiğimden, gerekse her gün araba alıp satmayan uzun yıllar kullanacak birisi olduğumdan eli cebine kolay gitmeyen bir adamım.

Yine altını çizmek istiyorum ki, bunları sen yaptın demiyorum. Ama olayların arka planını anla.

Sabah bu konuyu da açarken gayet sıradan bir niyetle açtım. İlk mesajına cevap yazarken de gayet sana herhangi bir göndermede de bulunmadım. Ancak gerisi ender gelişen osasuna atakları gibi iğneleyici gelince ben de buna bağlı refleks geliştirdim.

Eğer ki, niyetin en başta öyle değilse de ben özür dilemeyi erdem sayan bir insanım. Ancak durum budurken budur.

Edit: Ha madem belirtmem lazım kafamdaki gibi bi alfa için bütçem 70. Eğer ti jant vs varsa biraz da üstüne çıkabilirim. Ama 80 lirayı geçmem.

MBuğra
30-05-2018, 13:45
Samimice söylüyorum şu aşağıdaki veya bu kondisyondaki benzer 159'u 70 hadi olmadı 73e bulabilecek varsa hesabına parayı geçerim:

Edit: başka bir forum linki olup, üyelik istediğinden çıkmıyor. Specler şu şekilde: 2010 beyaz içi kırmızı sunroof 120k km.

MBuğra
30-05-2018, 13:52
Samimice söylüyorum şu aşağıdaki veya bu kondisyondaki benzer 159'u 70 hadi olmadı 73e bulabilecek varsa hesabına parayı geçerim:

Edit: başka bir forum linki olup, üyelik istediğinden çıkmıyor. Specler şu şekilde: 2010 beyaz içi kırmızı sunroof 120k km.

Ha bu arada rakam verdim, umarım kimse yanlış anlamaz. Netice de 7 lirası olanda araba bakıyor 70 lirası olan da, 700 lirası olanda. Hepsi araba.

Ama bu bir gösterge değil. Netice de her zaman seninkisinden daha iyisi, daha güçlüsü, daha pahalısı var hayatta.

Durup dururken s2000 don muhabbetine düşmeyelim.

BARR
30-05-2018, 13:56
Açık konuşayım bu paralara 159 almazdım. Özel bir sevdası vs yoksa ki sevdalık süper bir arabada değildir yani. Hele otomatik JTD yakıyor gitmiyor.

MBuğra
30-05-2018, 14:05
Açık konuşayım bu paralara 159 almazdım. Özel bir sevdası vs yoksa ki sevdalık süper bir arabada değildir yani. Hele otomatik JTD yakıyor gitmiyor.

Bu konuda da bir kaç kelam edeyim o zaman.

Bu durumu hiç sevmiyorum ama mesleğim ve hayattaki pozisyonum gereği bindiğim arabayla, giydiğim kıyafetle irdeleniyorum ve buna göre değer görüyorum.

Yoksa en güzeli düşük km sorunsuz araba almak ama prestij dediğimiz marka araçlara bin(e)meyince 'yav bizim avgatda az kazanıyor, demek ki işinde o kadar iyi değil' muhabbeti oluyor.

Alfa Romeo ve diğer aradığım araba olan Jaguar X Type işte tam bir bug. :) Bu bütçelerde prestij veya prestijimsi hava arayan adam için biçilmiş kaftan.

159 binince yav keşke başa bişey alsaydın, koskoca avgata yakışıyo mu böyle arabaya binmek olmuyor. En fazla 'yav bunların parçası yokmuş oluyor.' :D

İşte temiz, sunrooflu ve bi kaç ayrıntı yani biraz kılsızını arayınca süreçte böyle uzuyor tabi.

Neyse Allah herkesin gönlüne göre versin.

BARR
30-05-2018, 14:09
159 yerine bu durumda böle bir araç daha mantıklı.

BMW / 5 Serisi / 520i / Standart / Boyasız tramersiz 95000km. Borusan bakımlı sahibinden.comda - 572803677 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-boyasiz-tramersiz-95000km-borusan-bakimli-572803677/detay)

wolkanku
30-05-2018, 14:12
bak orda dur :)
kw coiloverlı dunlop lastikli fwd a5 bile, sadece eibach prokit yaylı nankang lastikli159 kadar yol tutmuyor azizim.
159 da pek çok farklı tadı ( pzero ,goodyear,powerflex, eibach prokit, novitec yay, yazılım) tatmış biri olarak 159 için fiyat belirlemek güçtür derim.

110km de , st coiloverlı, prodrive jantlı , powerflexli, karbon trimli bir 159 çıksa buna ne bedel biçilebilir? 70 lira çok az bile gelir. (ki bu dediğim araba var şu anda ama sahibi asla satmaz.)

he hayatta almam diyen gider vw golf tdi alır , R line yapar, işte araba bu yaa der geçer orası ayrı.

mert_can 41
30-05-2018, 14:13

Sanırım bu konuda en tecübeli benim şakası yoktur ne yazıkki döktümü döküyor :D

Bknz : http://www.techturkey.com/forum/sohbet/218485-kiskanma_favorilerini_paylas-743.html#post8467993

wolkanku
30-05-2018, 14:14

BMW / 5 Serisi / 520i / Standart / Boyasız tramersiz 95000km. Borusan bakımlı sahibinden.comda - 572803677 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-boyasiz-tramersiz-95000km-borusan-bakimli-572803677/detay)

kime göre neye göre mantıklı?
gidiyor mu? gitmiyor.
yazılım yapsa cevap veriyor mu? vermiyor?
yol tutuyor mu? hiç kullanmadım bilemem. ancak arkadan itişi hatim etmiş birisi güzel tatlar alabilir..standart bir sürücü için ise,159 şaka gibi yol tutuyor.
agresif duruyor mu? hiç durmuyor.
üstüne 2 kasa daha yedi güncel değil.
uzar gider babacım bu liste.

MBuğra
30-05-2018, 14:15

Zaten bu gidişle e60 bakmaya başlayacağım.

BMW / 5 Serisi / 520i / Business / Bu Temizlikte Bulamazsınız sahibinden.comda - 524072853 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bu-temizlikte-bulamazsiniz-524072853/detay/)

Her gün 500 500 indirip 82'ye kadar çekti, şimdi geri yükseltmiş.

rain man
30-05-2018, 14:28
Bu konuda da bir kaç kelam edeyim o zaman.

Bu durumu hiç sevmiyorum ama mesleğim ve hayattaki pozisyonum gereği bindiğim arabayla, giydiğim kıyafetle irdeleniyorum ve buna göre değer görüyorum.

Yoksa en güzeli düşük km sorunsuz araba almak ama prestij dediğimiz marka araçlara bin(e)meyince 'yav bizim avgatda az kazanıyor, demek ki işinde o kadar iyi değil' muhabbeti oluyor.

Alfa Romeo ve diğer aradığım araba olan Jaguar X Type işte tam bir bug. :) Bu bütçelerde prestij veya prestijimsi hava arayan adam için biçilmiş kaftan.

159 binince yav keşke başa bişey alsaydın, koskoca avgata yakışıyo mu böyle arabaya binmek olmuyor. En fazla 'yav bunların parçası yokmuş oluyor.' :D

İşte temiz, sunrooflu ve bi kaç ayrıntı yani biraz kılsızını arayınca süreçte böyle uzuyor tabi.

Neyse Allah herkesin gönlüne göre versin.

Tam da bu sebeplerle 159 senin kalemin çünkü o paraya o görüntüyü veren benim için başka araba yok :) Belki daha iyi giden, daha az yoracak araba çok ama özgünlük istiyorsun.

Yapman gereken şu zaten ki onu yapıyorsun, iyinin iyisi çıkana kadar bekleyip bütçene uyanı almak ve istediğin kadar binmek. Ben 159 yaşıma vs kalın geleceği için 3 4 sene önce almadım. Eğer bu işlere gireceğimi bilseydim 159 alıp yapacağımı ona yapardım ve kullanırken olduğu kadar satarken de aynı keyfi alırdım. Çünkü en azından D sınıfı, daha prestijli ve üst modele ulaşmak nispeten daha zor (147'den sonra giulietta'ya 30 bin tl farkla ulaşmak mümkün ama 159'dan giuliaya geçiş için üzerine bi 200 bin tl koymak gerek) . Haliyle hala popüler ve talep görüyor. Hele ki iyisi kesinlikle kapıda durmuyor. Volkan abi bilir :)

XoR
30-05-2018, 14:31
Kozmetik olarak iyi durumda olan Volvo s80 bakabilirsin mevcut ihtiyacını (prestij dediğimiz marka araçlara bin(e)meyince 'yav bizim avgatda az kazanıyor, demek ki işinde o kadar iyi değil' muhabbeti oluyor.) baz alarak yazıyorum.

MBuğra
30-05-2018, 14:32
Tam da bu sebeplerle 159 senin kalemin çünkü o paraya o görüntüyü veren benim için başka araba yok :) Belki daha iyi giden, daha az yoracak araba çok ama özgünlük istiyorsun.

Yapman gereken şu zaten ki onu yapıyorsun, iyinin iyisi çıkana kadar bekleyip bütçene uyanı almak ve istediğin kadar binmek. Ben 159 yaşıma vs kalın geleceği için 3 4 sene önce almadım. Eğer bu işlere gireceğimi bilseydim 159 alıp yapacağımı ona yapardım ve kullanırken olduğu kadar satarken de aynı keyfi alırdım. Çünkü en azından D sınıfı, daha prestijli ve üst modele ulaşmak nispeten daha zor (147'den sonra giulietta'ya 30 bin tl farkla ulaşmak mümkün ama 159'dan giuliaya geçiş için üzerine bi 200 bin tl koymak gerek) . Haliyle hala popüler ve talep görüyor. Hele ki iyisi kesinlikle kapıda durmuyor. Volkan abi bilir :)

Bu süreçte zaman zaman senin de, Volkan abinin de mesaj kutularını aşındırdım. Zaman ayırıp yardımcı olduğunuz için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Senin gibi arabasına bakan adamın, komple boyalı olsa bile gözüm kapalı arabasını alırım.

Keşke Veysel abi zamanında 147 yerine 159 alsaymış diye çok kendi kendime hayıflandığım oldu hatta :)

Tabi hepimiz için hayırlısı, nasip kısmet bu işler.

Kozmetik olarak iyi durumda olan Volvo s80 bakabilirsin mevcut ihtiyacını (prestij dediğimiz marka araçlara bin(e)meyince 'yav bizim avgatda az kazanıyor, demek ki işinde o kadar iyi değil' muhabbeti oluyor.) baz alarak yazıyorum.

Daha bugün ilanlarını açıp baktım abi, dediğin konuda da çok haklısın ama park ettikten sonra arkaya bakınca kalbim kıpır kıpır etsin istiyorum. :)

Zaten alternatifler e60, 300c ve s80.

300c o fiyatlara temizi hayatta olmaz tabi de, umuttur insanı yaşatan. :)

Chrysler / 300 C / 3.0 CRD / HATASIZ 148.000 KM MAKAM ARACI sahibinden.comda - 560667702 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chrysler-hatasiz-148.000-km-makam-araci-560667702/detay/)

XoR
30-05-2018, 14:56
37 ekran tüplü tv misali camları sebebiyle 300c beğenmiyorum :)

S60'da bakılabilir ama onunda makyajlı yakışıklı olanı bütçeyi aşıyor.

S80 satacağın zaman baya yorar.

MBuğra
30-05-2018, 14:59
37 ekran tüplü tv misali camları sebebiyle 300c beğenmiyorum :)

S60'da bakılabilir ama onunda makyajlı yakışıklı olanı bütçeyi aşıyor.

S80 satacağın zaman baya yorar.

Bütçe çok boktan bi bütçe abi maalesef :)

ama 300c konusunda katılamıyorum size :)

BARR
30-05-2018, 15:05
gidiyor mu? gitmiyor.
yol tutuyor mu? hiç kullanmadım bilemem. ancak arkadan itişi hatim etmiş birisi güzel tatlar alabilir..standart bir sürücü için ise,159 şaka gibi yol tutuyor.

Arkadaşın durumuna göre mantıklı.

"Bu durumu hiç sevmiyorum ama mesleğim ve hayattaki pozisyonum gereği bindiğim arabayla, giydiğim kıyafetle irdeleniyorum ve buna göre değer görüyorum.

Yoksa en güzeli düşük km sorunsuz araba almak ama prestij dediğimiz marka araçlara bin(e)meyince 'yav bizim avgatda az kazanıyor, demek ki işinde o kadar iyi değil' muhabbeti oluyor."

Demiş. 159'un prestijinin yanında aynı paraya X4 kat prestij,konfor, hacim vs alıyorsun matah olduğundan paylaşmadım kızma bana eteklerindekileri dökme bana :(

300C'de bence baya güzel seçenek bu durumda 3.5 veya 2.7.

Burak K.
30-05-2018, 17:45
Aradığın herşey bu ve buna benzeyenlerde var bence MBuğra ;

Saab / 9-3 / 1.9 TiD / Vector / *SAHİBİNDEN SATILIK* sahibinden.comda - 572885722 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-saab-sahibinden-satilik-572885722/detay)

ef186
31-05-2018, 15:38
ilk argoya 1 ay tatil bedava...
Buyrunuz ...

Burak K.
31-05-2018, 17:06
ilk argoya 1 ay tatil bedava...
Buyrunuz ...

Ama haksızmıyız Buğra abi?

bosporuss06
01-06-2018, 07:59
gidiyor mu? gitmiyor.

Agresif durması 3-4 liraya bakar.Alırsın bi m tampon,18-19 jant,arkadaki 520 logo iptali.Alsana agresif,prestijli,değerinden fazla gösteren bi araç.Ha kullanırken ne zevk alınır onu bilemem...

wolkanku
01-06-2018, 10:11
Agresif durması 3-4 liraya bakar.Alırsın bi m tampon,18-19 jant,arkadaki 520 logo iptali.Alsana agresif,prestijli,değerinden fazla gösteren bi araç.Ha kullanırken ne zevk alınır onu bilemem...

bilgilendirme için teşekkür ederim , araçlara neler yapılabilir az çok farkındayım konularımı incelerseniz :)

ben ilandaki araç ile, ilanlardaki herhangi stok bir 159 için karşılaştırma yaptım.

rain man
01-06-2018, 18:17
bilgilendirme için teşekkür ederim , araçlara neler yapılabilir az çok farkındayım konularımı incelerseniz :)

ben ilandaki araç ile, ilanlardaki herhangi stok bir 159 için karşılaştırma yaptım.

Belli ki araçlar nasıl agresif durur bilmeyen birisisiniz. Yerinizde olsam bir image maker ile görüşür vizyon kazanırdım. İyi günler.

sanctuary35
02-06-2018, 11:04
kim istemezki düşük km, lacivert içi taba, sunrooflu dolu bir 159 olmasın.. yolda dönüp bakmayan varmı?

bosporuss06
07-06-2018, 08:46

Bende siz arabalardan anlamıyosunuz diye yazmadım,bunları bunları yaparsan 159dan daha prestijli,kimine göre daha çekici bi araç olabilir diye yazdım.Bu arada e60 iyi yol tutar...

Sport
07-06-2018, 11:58
MBuğra Senin yerinde olsam linkteki aracı alır konuyu kitler atardım bi kenara alırdım iyisinden bir iskoç viskisi saatlerce izler olduğu yerde çalıştırır sesini dinler sonrada ufak bir tur atar yawruyu yerine çekerdim bak makine değil araba değil hele araç hiç değil yawru diyorum :) tabi hemen ülkemizin şartları diye başlanacak ama yapacak birşey yok. Sonuç Alfa Romeo anlatmak için kendini yormaya gerek yok umarım istediğin gibi bir Alfa Romeo bulabilir ve kazasız belasız kullanırsın

Alfa Romeo / GT / 3.2 / Distinctive / Alfisti'den 3,2 V6 Busso sahibinden.comda - 572072591 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfisti-den-3%2C2-v6-busso-572072591/detay)

mertxx
07-06-2018, 13:26
MBuğra Senin yerinde olsam linkteki aracı alır konuyu kitler atardım bi kenara alırdım iyisinden bir iskoç viskisi saatlerce izler olduğu yerde çalıştırır sesini dinler sonrada ufak bir tur atar yawruyu yerine çekerdim bak makine değil araba değil hele araç hiç değil yawru diyorum :) tabi hemen ülkemizin şartları diye başlanacak ama yapacak birşey yok. Sonuç Alfa Romeo anlatmak için kendini yormaya gerek yok umarım istediğin gibi bir Alfa Romeo bulabilir ve kazasız belasız kullanırsın

Alfa Romeo / GT / 3.2 / Distinctive / Alfisti'den 3,2 V6 Busso sahibinden.comda - 572072591 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfisti-den-3%2C2-v6-busso-572072591/detay)

Nefis....!

BARR
07-06-2018, 17:04
O fiyat saçmalık istediği kadar Busso olsun.

MBuğra
07-06-2018, 17:53

Iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim. Allah hepimizin gonlune gore versin ins.

3.2 uzun vadeli olarak uymaz ama 1.9 jtd'si kafa karistirici gercekten :)

Alfa Romeo GT Q2 Dizel - Autos, Lastwagen und Motorrader - Ankara - Marketplace | Facebook (https://www.facebook.com/marketplace/item/161869484615732)

mert_can 41
13-06-2018, 02:53
Alfa bende çok bakınmıştım ama düşük km veya temizini bulmak aşırı güçtü bir tane buldum onda da aracımı satamamıştım. Alternatiflere yönelme eğiimi varsa eğer önerebiliceğim Infiniti fx35 veya modelini belli etmediğini düşündüğüm 2002 model mercedes s serisi toplusu bulunursa bence hem modellini belli etmez hem prestijin dibi hemde konfor delisi bir araç olur tabi km takıntınız yoksa :) Veya yüksek model düşük km dersen volvo s60 ta düşünülebilir :) Örnek açısından bahsettiğim arabalardan link ekliyorum.

Fx35
2004 Infiniti FX FX35 86.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 576108169 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-infiniti-the-garage-dan-hasar-kayitsiz-kazasiz-siyah-ici-taba-576108169/detay/)

Mercedes S
Mercedes - Benz / S / S 320 / 320 / Mercedes Benz S320 Bose-Buyuk ekran - 4 Soğutma - 4 hareket sahibinden.comda - 532226612 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-benz-s320-bose-buyuk-ekran-4-sogutma-4-hareket-532226612/detay/)

Mercedes - Benz / S / S 500 / 500 L / MAY Auto'dan 2003 S-500L - BAYİ CIKIŞLI sahibinden.comda - 538165243 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-may-auto-dan-2003-s-500l-bayi-cikisli-538165243/detay/)