PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : VNT Turboda External Wastegate

Ersincelebi
03-06-2018, 01:34
vnt turboya external wg uygulanabilir mi? uygulayan varsa yada bilgisi olan artıları eksileri nedir yorum yaparsanız çok sevinirim.

https://www.hortoncars.co.uk/wp-content/uploads/VNT-Turbo.jpeg

Sadık Özyer
04-06-2018, 00:48
vnt turboya external wg uygulanabilir mi? uygulayan varsa yada bilgisi olan artıları eksileri nedir yorum yaparsanız çok sevinirim.

https://www.hortoncars.co.uk/wp-content/uploads/VNT-Turbo.jpeg
ex wg manifoldla alakali.. vnt yi dibe cekersin x bara gelince cat diye wg acar tahliye yapar. gayet guzel olur.

tolga_55
04-06-2018, 08:05
ex wg manifoldla alakali.. vnt yi dibe cekersin x bara gelince cat diye wg acar tahliye yapar. gayet guzel olur.

Vnt yi dibe çektin. 2,5 barda ext. açtı vnt dipteyken 2k devirde anlık vuruyor 2,5 bar lara bunu nasıl önleriz?

Sadık Özyer
04-06-2018, 13:13
Vnt yi dibe çektin. 2,5 barda ext. açtı vnt dipteyken 2k devirde anlık vuruyor 2,5 bar lara bunu nasıl önleriz?

wg yi 2 barlık takıcaksın hiç 2.5 bar vuramıcak. Sorunu net olarak anlayamadım ben 3.2 barda kullanıyordum.

emre2blue
26-06-2018, 12:11
VNT'yi en alta vurursanız arabayı boğarsınız. Yapmayın. Onun en aşağı noktasının ayarı vardır. 3-5mm bari yukarıda bırakın.

erdem325
26-06-2018, 12:28
Vnt yi istedigin basinca ayarlarsin, ama ust devirlerde vnt sonuna kadar acsa da istenende fazla basinc basiyorsa o zaman ext vg takabilirsin.bunun disinda gereksiz degil mi?

Ersincelebi
02-07-2018, 10:43

aynen bende böyle düşünüyorum. mevcut sistemde profec çalışmıyor. external wg geçince profec kullanabilir miyiz?

ibrahim.GLC
02-07-2018, 11:08
aynen kullanabilirsin ex wg de sıkıntı yoksa istediğin basıncı rahatca ayarlarsın
vnt cubuğunu ayarlarken en dibe dayama 3-4 mm boşluk bırak hem gelmesi erken olur hem devir sonu rahatça basınç basar

Aranel Ciryatan
02-07-2018, 18:22
aynen kullanabilirsin ex wg de sıkıntı yoksa istediğin basıncı rahatca ayarlarsın
vnt cubuğunu ayarlarken en dibe dayama 3-4 mm boşluk bırak hem gelmesi erken olur hem devir sonu rahatça basınç basar

bu sorun bende var. VNT istenenden fazla basınç açıyor. ext WG mi bunun çözümü yani :D

ibrahim.GLC
04-07-2018, 13:38
eğer cok basınc basıyorsa turbonun gelmesinde gecikme yoksa ex ile işin hallolur
ama gelmesi geç ise vnt yi ayarlaman lazım biraz hassas ayarı

Ersincelebi
05-07-2018, 10:04
bu sorun bende var. VNT istenenden fazla basınç açıyor. ext WG mi bunun çözümü yani :D

external ve profec ile desteklemek gerekebilir diye düşünüyorum.

Ersincelebi
05-07-2018, 10:06
eğer cok basınc basıyorsa turbonun gelmesinde gecikme yoksa ex ile işin hallolur
ama gelmesi geç ise vnt yi ayarlaman lazım biraz hassas ayarı

vnt turbo resmen başa bela her noktasında bir problem yaşanabiliyor. Ayarı ise evlere şenlik 1 seneden fazladır uğraşıyorum ne demek istediğini gayet iyi anlıyorum.

scarab
05-08-2018, 22:35
vnt aktuatorune dijital bost kontrol baglayarak basnc kontrolu yapabiliyorum ayrıca vnt turbo alt devirde erken doldurma imkanıda sunuyor

Ersincelebi
11-08-2018, 19:40
vnt aktuatorune dijital bost kontrol baglayarak basnc kontrolu yapabiliyorum ayrıca vnt turbo alt devirde erken doldurma imkanıda sunuyor

hangi turbo hangi boost kontroller ile nasil yaptiginiza dair daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

Aranel Ciryatan
12-08-2018, 15:59

hangi turbo hangi boost kontroller ile nasil yaptiginiza dair daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

Aynen Hangi boost kontrol ile yapıyorsunuz? HDi aracımda bende VNT'ye geçtim ama problemler bitmedi. En son Mehmet Gazihan biraz düzeltti ama önceki yazılımcı yazılımı çöp ettiği için yakın zamanda orijinal yazılım yüklenecek servisten bakalım Gazihan saolsun tekrar bakacak. O ellemeden önce araba yürümüyordu resmen. Alt devirde hata üst devirde hata. Paso arıza veriyordu.

Ersincelebi
12-08-2018, 21:14
Aynen Hangi boost kontrol ile yapıyorsunuz? HDi aracımda bende VNT'ye geçtim ama problemler bitmedi. En son Mehmet Gazihan biraz düzeltti ama önceki yazılımcı yazılımı çöp ettiği için yakın zamanda orijinal yazılım yüklenecek servisten bakalım Gazihan saolsun tekrar bakacak. O ellemeden önce araba yürümüyordu resmen. Alt devirde hata üst devirde hata. Paso arıza veriyordu.

baskasinin yaziliminin ustunden gitmek cok sacma zaten benzer problemleri bende yasadim sagolsun serdar ANIK araci sifirlayip bastan yazdi dertlerimden kurtardi beni de.
benim external wg isteme sebebim profec ile max basinci ayarlayabilmek oluru varsa eger hemen yapicam.