PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hobi için ; Utidy 3d

CloudGrey
05-06-2018, 13:22
Herkese merhaba

Kendime birşeyler katmak adına, belki kıvırırsam parada kazanabileceğimi düşündüğüm ufak çaplı bir hobi edinme girişimindeyim.
Meclislerde konuşurken biri bana mobil oyun yapsana dedi.

Biraz araştırdım sanki yapabilirim gibi..
Pc'den anlarım,ingilizcem iyi...

Kendime şu kitabı aldım ; KODLAB | UNITY 3D İLE OYUN PROGRAMLAMA - Timucin HATİPOĞLU (http://www.kodlab.com/BookDetail.aspx?ID=155408)

Konuya hakim olanlar için birkaç sorum olacak ;

- 6.nesil i7 işlemcili 970m olan bir laptobum var bu iş için yetermi?
- 30 yaşından sonra bu attığım taş ürküttüceğim kuşa değermi ?

burakk.
05-06-2018, 13:31
Öğrenmenin yaşı yoktur abi. Yarın, keşke yapsaymışım diyerek pişman olmamak adına elini çabuk tutup başlamalısın.

MCN21
05-06-2018, 14:17
Bilgisayariniz gayet yeterli. Kesinlikle girisin, ugrastiginiza deger. Ama biraz sabirli olup arastirmaya acik olmaniz lazim :) Hani pc de calisir telefonda kasilir(baya vir trickleri var)yada uygulamayi herseyiyle bitirip storelara yuklemekte ayri bir konu :D
Ama hepsi bir sekilde asiliyor dedigim gibi sabirli ve arastirmaya merakli olmak lazim. Bizim Turk genin de gazla baslayip yarida birakmak cok yaygin..

CloudGrey
05-06-2018, 14:19
Bilgisayariniz gayet yeterli. Kesinlikle girisin, ugrastiginiza deger. Ama biraz sabirli olup arastirmaya acik olmaniz lazim :) Hani pc de calisir telefonda kasilir(baya vir trickleri var)yada uygulamayi herseyiyle bitirip storelara yuklemekte ayri bir konu :D
Ama hepsi bir sekilde asiliyor dedigim gibi sabirli ve arastirmaya merakli olmak lazim. Bizim Turk genin de gazla baslayip yarida birakmak cok yaygin..

program bedava ama sanıyorum bişeyler ürettikten sonra storelara koymak için serfika parası istiyor , doğrumu biliyorum ?

EOZDAG
05-06-2018, 14:36
Android ve IOS sizden store a yüklemeniz için para ister, unityde sadece oyunu geliştirdiğiniz assetler paralıdır. Buna ek olarak başlangıç için 2d ile başlayıp ardından 3d ye geçmenizi öneririm.

CloudGrey
05-06-2018, 16:27
Android ve IOS sizden store a yüklemeniz için para ister, unityde sadece oyunu geliştirdiğiniz assetler paralıdır. Buna ek olarak başlangıç için 2d ile başlayıp ardından 3d ye geçmenizi öneririm.

olaya bakın daha programın adını başlığa yazamamışım ahahahah :) bakalım neler gelicek başımıza...

mod arkadaşların düzeltmesini rica ederim, çok rezil olmadan :)

Başlık " Unity 3d " olacaktı :D

MCN21
05-06-2018, 17:36
Evet program bedava ama asset denilen grafikleri genelde parayla satin aliyorsunuz :) insanlarin cizip yapip sarrigi siteler var. Benim tavsiyem 2d geometrik sekilli tasarimlarla baslamaniz. Baktiniz ilerliyorsunuz hosunuza da gitti devami gelir. Bu arada udemy.com da baya video icerigide mevcuttu. 20-30 liraya dersleri izleyebilirsiniz

bomberr
05-06-2018, 19:11
Ben de konuyu takipteyim. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. Boş vaktim fazla bu aralar. Hobi olarak ilgilenmeye başlamak istiyorum bende. Yaş 35 oldu bu saatten sonra uğraşılmaz diyen var mı? Bilgisayarla uğraşmayı severim..

bomberr
05-06-2018, 19:12
Birde bu kitabı alınca videolar olacak mı? Yoksa sadece kitap üzerinden mi öğretiyor? Video ile uygulamalı gösterse daha mantıklı değil mi?

EOZDAG
06-06-2018, 00:16
Abilerim tavsiyem C# diline başlamanız ardından da vakit kaybetmeden, aşağıdaki linkden takip ederek yazmaya başlamanız kodların %60ı hazır yazılı içinde bulunmakta başlangıçta çok kolay gelebilir fakat bu sadece başlangıç olacaktır, yarın öbür gün kendi fikrinizi yazmaya başladığınızda bir tık daha zorlaşacaktır.

2D UFO Tutorial - Unity (https://unity3d.com/learn/tutorials/s/2d-ufo-tutorial)

CloudGrey
06-06-2018, 07:53
Birde bu kitabı alınca videolar olacak mı? Yoksa sadece kitap üzerinden mi öğretiyor? Video ile uygulamalı gösterse daha mantıklı değil mi?

kitabin sitesinde videolar var ama videolar sadece kitabın içinden çıkan şifre ile izlenebiliyor.