PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Leon FR Egsoz sistemi

Poyr4z
11-06-2018, 12:47
Merhaba,

Arkadaşlar 150'lik Leon FR ACT aracıma egsoz sesi yaptırmayı düşünüyorum öneri olan var mıdır?
Ne gibi bir sistem yaptırmam gerekiyor. Varex vb. gibi. Tok bir ses istiyorum.

MertSerhanÖ.
11-06-2018, 13:10
60 lık downpipe.
60 lık düz boru
Freeflow orta susturucu
Sonada Varex koyarsınız.

Hem performansınız düşmez,hemde tok bir ses olur.

Poyr4z
12-06-2018, 08:46
Downpipe için arabayı alt devirlerde öldürüyor gibi birşeyler söylediler?

turboman
12-06-2018, 09:01
Turbo olan araçlarda tam tersi dovnpipe eksoz sistemi tam tersi aracın performansını artırır sizin dediğiniz atmo araçlarda olur alt devir kaybı
Ama şuna dikkat edin düz boru sonada varex koyarsanız ortaya uygun bi susturucu mutlaka koydurun yoksa aşırı bir ses çıkar ve varex kapalı bile olsa sesi tam kesmez 160 lık fr da bayağı tecrübe ettik

onursumer
12-06-2018, 10:44

çok az şehir içinde alt devirlerde tork eksikliği hissedebilirsin dp sonrası yazlım yaptırırsan tam faydasını gorursun

ErkanCanS
12-06-2018, 16:11
40.000 kilometredir 125 bg fr , komple düz boru , kat iptali , downpipe , susturucular iptal, warex kullanan biri olarak söylüyorum. Alt devir ( özellikle yokuş yukarı ) biraz öldürüyor. Egzoz kapalıyken ses yok . Egzoz açıkken 3000 devirden sonra bağırmaya başlıyor.

MertSerhanÖ.
12-06-2018, 17:46

takacağın orta susturucu ekarte eder.hissetmezsin çok

i-vtec07
25-04-2019, 18:11
Herkeze merhaba konuya bi güncel çekeyim.

140 lık mk3 fr aldım, araç tamamen stock, dp üzerinde kalıcak şekilde orta ve sonu iptal ettirsem ses rahatsız edici olur mu ?

Varex istemiyorum tsı ı geri düşürüyo, ve ekstra ağırlık ..

Daha önce bu şekilde yaptıran oldumu. ? Yoksa ortaya spor susturucu şart mı ?

ertantamer
25-04-2019, 19:30
Herkeze merhaba konuya bi güncel çekeyim.

140 lık mk3 fr aldım, araç tamamen stock, dp üzerinde kalıcak şekilde orta ve sonu iptal ettirsem ses rahatsız edici olur mu ?

Varex istemiyorum tsı ı geri düşürüyo, ve ekstra ağırlık ..

Daha önce bu şekilde yaptıran oldumu. ? Yoksa ortaya spor susturucu şart mı ?

Biz 140 lık FR'a 3 kere egzoz yaptık.
1- Orta son iptal downpipe üstünde.
Gazı bıraktığında birden paatt diye patlıyordu. Araç sardığında ki seside iki demir birbirine vururcasına çatırdıyordu. Çok fazla sesi var güzel ama baş ağrıtıyor. Direk bağlanmalık.
2- Orta iptal sona kumanda (1 ay sonra Kumanda kapanmadı açılmadı) sevemedik.
3- Orta spor susturucu son iptal. En güzeli buydu ne çok ne az yüksek devirde gazı bıraktığında patırdamalar ufak ufak geliyodu. Araç sardığındaki seside toktu.

i-vtec07
25-04-2019, 20:08
Biz 140 lık FR'a 3 kere egzoz yaptık.
1- Orta son iptal downpipe üstünde.
Gazı bıraktığında birden paatt diye patlıyordu. Araç sardığında ki seside iki demir birbirine vururcasına çatırdıyordu. Çok fazla sesi var güzel ama baş ağrıtıyor. Direk bağlanmalık.
2- Orta iptal sona kumanda (1 ay sonra Kumanda kapanmadı açılmadı) sevemedik.
3- Orta spor susturucu son iptal. En güzeli buydu ne çok ne az yüksek devirde gazı bıraktığında patırdamalar ufak ufak geliyodu. Araç sardığındaki seside toktu.

Ertan teşekkür ederim yorumun için , sanırım en mantıklısı ortaya spor susturucu koymak, ilk etapta orta iptal son iptal bi denicem, alt devirlerde rahatsız etmiyorsa sorun yok, nasıldı alt devirlerde hatırlıyomusun ? Sakin kullanınca polisin farketmemesi şart . Dp yi hiç oynamam yazılım düşünmüyorum çünkü .

ertantamer
26-04-2019, 06:37
Ertan teşekkür ederim yorumun için , sanırım en mantıklısı ortaya spor susturucu koymak, ilk etapta orta iptal son iptal bi denicem, alt devirlerde rahatsız etmiyorsa sorun yok, nasıldı alt devirlerde hatırlıyomusun ? Sakin kullanınca polisin farketmemesi şart . Dp yi hiç oynamam yazılım düşünmüyorum çünkü .
Valla cold startı felan çok fazlaydı. Ses sorun yaratır zaten ortaya susturucu takmak için kendi susturucusunu sökecek o zaman bakarsın kararını verirsin çok gelirse spor susturuyucu takarsın.

denizhandinc
26-04-2019, 06:52

kumandasız yaptırma bence. sakin kullanım diye birsey yok artık. belli araç modelleri hep etiket. özellikle gece cevirmelerinde cektirir kenara gazlatır ses gelirse paketler adamlar masallah desibelmetre gibi ak. kumanda oldumu en azından kapatırsın gerci onada uyananlar var ama genelde yırtarsın. ben sciroccoda orta+son iptal yapmıstım sahane ses veriyodu ama memur görünce köse bucak kacmaktan sıkıldım en sonunda baglatınca tertemiz yedim cezayı orjinale döndüm :)

i-vtec07
26-04-2019, 06:59
kumandasız yaptırma bence. sakin kullanım diye birsey yok artık. belli araç modelleri hep etiket. özellikle gece cevirmelerinde cektirir kenara gazlatır ses gelirse paketler adamlar masallah desibelmetre gibi ak. kumanda oldumu en azından kapatırsın gerci onada uyananlar var ama genelde yırtarsın. ben sciroccoda orta+son iptal yapmıstım sahane ses veriyodu ama memur görünce köse bucak kacmaktan sıkıldım en sonunda baglatınca tertemiz yedim cezayı orjinale döndüm :)

Abi biz antalyanın tam merkezinde oturmuyoruz, polisle çok nadir muhatap oluyorum ama tabi sonuçta uzun yol a gitsek çevirebilir elin oğlu dinlemez, tabi haklısın aslında fr da dediğin gibi etiket oldu apaçiler yüzünden:)

i-vtec07
26-04-2019, 07:00
Valla cold startı felan çok fazlaydı. Ses sorun yaratır zaten ortaya susturucu takmak için kendi susturucusunu sökecek o zaman bakarsın kararını verirsin çok gelirse spor susturuyucu takarsın.

Tamamdır kardeşim ortaya susturucu şart anlaşılan teşekkür ettim .

Grimlord
26-04-2019, 07:59
Konu leon olunca bence de varex şart, kuzenim dizel leon aldı haftada bir çevirmeye giriyor :D direk leon çeviriyorlar

onn_dear
26-04-2019, 08:52
Act lerde ortada iki adet susturucu var. Bence son susturucuyu ve sondan bir önceki susturucuyu iptal edin, orta susturucu ve dp uzerinde kalsin. Bu sayede hem tadında, polisle uğraştırmaz hemde hafif patirdamali güzel bir ses alırsınız. En azında denemesi de maliyetsiz bir süre bu şekilde binin. Sıkılınca bakarsınız duruma.

mikelazi
26-04-2019, 14:09
dp ve sadece son ile deniyen oldumu???

i-vtec07
26-04-2019, 14:38
Act lerde ortada iki adet susturucu var. Bence son susturucuyu ve sondan bir önceki susturucuyu iptal edin, orta susturucu ve dp uzerinde kalsin. Bu sayede hem tadında, polisle uğraştırmaz hemde hafif patirdamali güzel bir ses alırsınız. En azında denemesi de maliyetsiz bir süre bu şekilde binin. Sıkılınca bakarsınız duruma.

Konu sahibinin aracı act abi lakin benimki 140 lık, iki susturucu var, sanırım gelicek hafta içi yaptırıcam. Düzgün bi spor orta susturucu bulursam, spor orta gerisi düz boru olucak. Filitre kitim de var keyifli olur diye tahmin ediyorum. :)

Mert Safa
14-09-2019, 21:15
Merhaba konuyu güncellemek istedim.

1.2 tsi 105 lik fr ibizam var hafif bir ses istiyorum.. ama Downpipe ve yazılım düşünmüyorum.

arabanın altı sanırım 2 parçadan oluyormuş kattan ortaya kadar bir boru ortadan sona kadar bir parça ben bu ikinci parça yerine düz boru yapıp sona varex koysam çok mu geri düşerim ? veya hiç varex koymayıp ortaya spor sustucu koysam yine güç kaybı yaşarmıyım ?

hepsini geçtim sadece sonu iptal etsem ?
:D:D

bazıları güç kaybını hissetmezsiniz yazmış. bazıları araba bildiğin geriye düştü demiş.. tecrübeli arkadaşlar abiler bir yardım eli lütfen :)

i-vtec07
15-09-2019, 10:16
Merhaba konuyu güncellemek istedim.

1.2 tsi 105 lik fr ibizam var hafif bir ses istiyorum.. ama Downpipe ve yazılım düşünmüyorum.

arabanın altı sanırım 2 parçadan oluyormuş kattan ortaya kadar bir boru ortadan sona kadar bir parça ben bu ikinci parça yerine düz boru yapıp sona varex koysam çok mu geri düşerim ? veya hiç varex koymayıp ortaya spor sustucu koysam yine güç kaybı yaşarmıyım ?

hepsini geçtim sadece sonu iptal etsem ?
:D:D

bazıları güç kaybını hissetmezsiniz yazmış. bazıları araba bildiğin geriye düştü demiş.. tecrübeli arkadaşlar abiler bir yardım eli lütfen :)

Cold start ta homurdasın yolda cok az dısarı tok ses gelsin dersen sadece son iptali yeterli. Ama ben hafif patırtı duyayım kalkışlarda çatur çutur etsin dersen orta yı iptal etmelisin.

Edit. Tsi ları eksoz geri düşürüyo bencede yazılım yoksa..

Balistique
30-10-2019, 20:28
TSI larin 1.0 ondan tut 2.0 ona kadar hepsine tüm varyasyon egzozlari denedik. Performans için sadece dp gerisi stok.tsi karda en büyük alt devir kaybi son susturucu iptalinde oluyor. Orta karar bi ses için . Dp ortaya spor son orjinal. Fazlasında illaki kayıp olur. Komple düz boru çekip performansım 10 numara diyenin kendinden haberi yoktur.

207_TR
03-11-2019, 22:11
Hafif bir ses istiyorsan sadece ortayı iptal et ve orjinalini sakla