PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel'de rodaj nasıl olmalı ?

Leonardo
17-06-2018, 12:15
Cümleten hayırlı Bayramlar bu hafta içi aracımın motorunu topluyacağız sadece pistonlar değişti diğer parçaları Rektefiye gördü emme 4mm genişledi turbo hybrid oldu wg egr iptal üstünde paket yazılım dedikleri manav abinin kasap abiyle attığı yazılım var motora zarar vermek istemiyorum nasıl rodaj yapmalıyım?

Chn53
17-06-2018, 17:08
yazılımı orjinale dönüp wg yi aktif edin. en sağlıklısı bu şekilde olacaktır. veya bunları yapmadan rodaj yapacaksanız gazı çeyrekten fazla basmadan yani araca basınç vermeden ve devir çevirtmeden kullanın.

Ufuk
17-06-2018, 17:13
Orj yazılıma dönün. Kasap yazılımın ne olduğu belli değil. Kimin ne zaman hangi setupta arabaya yaptığı belli değil.1000km yapın sonra yağ+yağ filtresi değişin. Mıknatıslı düzenekler var yağ filtresine takılan, yağın içindeki metal parçacık olması ihtimaline karşın.
Gazlamayın sakin sürün olduğunca. Yağ değişiminden sonra ufak ufak devirleri yükselterek gazlayabilirsiniz.

Leonardo
18-06-2018, 00:04
Orj yazılıma dönün. Kasap yazılımın ne olduğu belli değil. Kimin ne zaman hangi setupta arabaya yaptığı belli değil.1000km yapın sonra yağ+yağ filtresi değişin. Mıknatıslı düzenekler var yağ filtresine takılan, yağın içindeki metal parçacık olması ihtimaline karşın.
Gazlamayın sakin sürün olduğunca. Yağ değişiminden sonra ufak ufak devirleri yükselterek gazlayabilirsiniz.

Tesekkur ederim cevabiniz icin simdi durumum biraz karışık yazilimi onceki sahibi yaptirmis orjinal dosyasi yok yani elimde o yuzden nasil donecegimi bilmiyorum birde yazilim istanbulda yapilmis ben kayserideyim bunun orjinal dosyasini herhangi bir yerde bulabilirmiyim ? Ayrica o miknatis olayini duymamistim detayli bilgi verebilirmisiniz zahmet olmazsa :) son olarak tam olarak rahat rahat kullanabilmem icin kac km yapmam gerekiyor 1000 kmden sonra ufak ufak gazlayabilirsiniz dediginize itafen dedim

hddsheriff
18-06-2018, 01:12
Karter tapaları genelde mıknatıslı oluyor

Leonardo
20-07-2018, 23:31
Rodaji ancak suan yapabiliyoruz yazilimi sildirmedim ancak 1500 -2000 devir bandini gecmeden kullaniyorum malesef konuda anlattigim gibi olmadi turbomuz sifirlandi hybrid oldu egzantiriklerimiz sifirlandi rekorlarimiz kasnaklarimiz sifirlandi rodaj olayi cok sıkıcı geliyor bazen daha 200 km oldu varsa öneri alabilirim :D