PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rusya 2018 Dünya Kupası Anketi

AyBEROZ
23-06-2018, 13:11
Futbol meraklıları ; dünya kupası her takımı en az 2 maç yaptı, takımlar hakkında genel bir kanıya vardık.

Bazıları erken pes etti. Son duruma bakarak bir anket düzenledim. Bakalım anket ile sonuç ne kadar benzeşecek. Hadi oylayalım.

AyBEROZ
23-06-2018, 13:18
Ben açılışı yapayım. Almanya , ve Brezilya dışında sürpriz Belçika diyeceğim.

-Murat Özcan-
25-06-2018, 11:45
Ben Portekizi ile Hırvatistanın futbolunu çok beğendim.

AyBEROZ
25-06-2018, 13:22
Bi uğur yapayım, ankette bile yer vermeyeyim de şu Almanlar elenip gitsin dedim, 90+5 de direkte döndü gene şerefsizler :) Yok arkadaş illa Alman futbolu ki hiç bana zevk veren bir futbolları yok, temcit pilavı gibi 4 yılda bir mahkum oluyoruz bunları finalde görmeye.. Belçika, Hırvatistan, İngiltere, Portekiz, Nijerya bile daha zevkli bir futbol sergiledi..

AyBEROZ
25-06-2018, 13:24
Diğer işaretliyen arkadaşlar favorilerini yazarsa sevinirim..

dragon07
25-06-2018, 13:42
uruguay yazan olmamıs bana göre ilk 3te uruguay

AyBEROZ
26-06-2018, 09:47
Portekiz'i de aday gösterenler çok olmuş ama, akşam zorla beraberlik . İspanya desen ona keza, Bu sene kupalar değişik bir havada geçiyor. Hollanda , İtalya , olmaması zaten tadı kaçırmıştı, Arjantin, Brezilya İspanya , Portekiz, Almanya beklentinin altında..Yıldızları parlayanlar Hırvatistan , Belçika, İngiltere ...

rebelh
26-06-2018, 10:01
arjantin neden yok?

AyBEROZ
26-06-2018, 10:28
2. maçlar yapıldıktan sonra anket düzenlendi. Arjantin şu an 1 puanla grubunda sonuncu.. Diğer seçenekler olarak Arjantin diyebilirsiniz , hala Arjantin'e güveniyorsunuz. Messi bile iddiamız yok demesine rağmen. Uruguay da yok , 2. gruplarda elenir diye tahmin ediyorum. listede. seçenek sayısı sınırı var... Belki İsveç yerine onu koyabilirdim. ??

Yigit-Y
26-06-2018, 10:54
Ben Portekiz dedim

Demez olaydım

Turnuvanın favorisi yok bence

Her maç alakasız bitiyor :):)

Almanya Brezilya olarak değiştiriyorum portekiz demiştim :)

hddsheriff
26-06-2018, 11:00
Portekiz malı götürür bence. Bu turnuvada oturup 90 dk maç izledin mi derseniz, yok izlemedim.

XoR
26-06-2018, 11:14
Hırvatistan gizli finalistim benim :)

altugkocer
26-06-2018, 11:20
Arjantin mi :D

http://i65.tinypic.com/9prxpk.png

XoR
26-06-2018, 11:28
Gelişine koymuş Pele :D :D

AyBEROZ
27-06-2018, 10:40
Arjantin Hırvatistan 'nın arkasından 2. çıktı gruptan. Bu dönüş finale götürür mü bir de; Ankette yer vermedik kapak olur mu bize ? :) Bu dünya kupası seçim döneminde güme gidiyor , onu anladım. Türkiye futbolseveri kupalara odaklanamıyor.

Bu kupanın heyecanı meyecanı yok... :D

ahmet3425
27-06-2018, 12:13
su kupada 2 takımım var desteklediğim.

1-portekiz
2-uruguay

iran ve hakem sagolsun penaltı yuzunden ikiside birbiri ile eşlesti :(

ve bence kazanan uruguay olacak. portekizi ronaldo tasıyor takım gercekten iyi değil final falan hayal olur kupayı almaları ise mucize.

sol korıdordan gelen takımlar cok cetin allah kurtarsın sap koridordan gelen takımların macları daha belli gibi duruyor.

benim favorim belcika guzel top oynuyorlar.

AyBEROZ
27-06-2018, 15:00
su kupada 2 takımım var desteklediğim.

1-portekiz
2-uruguay

iran ve hakem sagolsun penaltı yuzunden ikiside birbiri ile eşlesti :(

ve bence kazanan uruguay olacak. portekizi ronaldo tasıyor takım gercekten iyi değil final falan hayal olur kupayı almaları ise mucize.

sol korıdordan gelen takımlar cok cetin allah kurtarsın sap koridordan gelen takımların macları daha belli gibi duruyor.

benim favorim belcika guzel top oynuyorlar.

Ahmet kardeşim Portekiz , Uruguay, derken Belçika ile bitirmişsin.. :)
Koridorun önemi yok, finalde olmak önemli. Final kimler arasında ve kupayı kim alır o önemli.
27.06.2018 16 :00 itibarı ile durum böyle... bakalım maçlar oynandıkça sapmalar başlar...

Rusya 2 2.90%
İspanya 7 10.14%
Portekiz 18 26.09%
Fransa 4 5.80%
Hırvatistan 7 10.14%
Brezilya 10 14.49%
İsveç 0 0%
belçika 14 20.29%
İngiltere 3 4.35%
Diğer 4 5.80%

serkanOC
27-06-2018, 15:29
favorim İspanya.. klasik barça oyun anlayışı sıksa bile adamlar kazanmaya en yakın takım bence.

Gönlümden geçen Muslera dan ve bionik insan dan dolayı Uruguay - Portekiz

Bugünkü tahminlerim: Meksika-İsveç= İsveç G.Kore-Almanya = Almanya İsviçre - Kosta Rika = İsviçre Sırbistan - Brazilya = Brazilya

axcel
27-06-2018, 17:57
panzerin yakıt bitti:)portekiz favori..

ahmet3425
27-06-2018, 21:09
Ahmet kardeşim Portekiz , Uruguay, derken Belçika ile bitirmişsin.. :)
Koridorun önemi yok, finalde olmak önemli. Final kimler arasında ve kupayı kim alır o önemli.
27.06.2018 16 :00 itibarı ile durum böyle... bakalım maçlar oynandıkça sapmalar başlar...

Rusya 2 2.90%
İspanya 7 10.14%
Portekiz 18 26.09%
Fransa 4 5.80%
Hırvatistan 7 10.14%
Brezilya 10 14.49%
İsveç 0 0%
belçika 14 20.29%
İngiltere 3 4.35%
Diğer 4 5.80%

Uruguay portekiz gonul verdigim takimlar, kupayi alir dedigim takim belcika net olsun :)

AyBEROZ
27-06-2018, 22:03
Almanya yı G.Kore yeniyor ve Almanya eleniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=A6JstYo5whU

Benim totem işe yaradı listede yoktu ve elendiler :D

Yigit-Y
27-06-2018, 22:11
Almanya şaka gibiydi

Kahn23
28-06-2018, 02:17
Bazı takımlar çok havaya sokuldu. Bunlardan biri İzlanda idi. Her ne kadar grupları iyi bitirseler de gruptaki takımların formsuzluğundan kendilerini aradan sıyırdılar. Dünya kupasında halleri ortada.

Brezilya. Hala takım değiller. Bana göre 98-02'den sonra hiçbirzaman takım olamadılar. Bütün takım Neymar'ın üstüne. Keza Arjantin'de bu şekilde.

İngiltere sittin sene kupa kazanacak takım olamayacaklar. Enteresandır ki tüm takım neredeyse İngiltere'de oynuyor ve en takım olma olayı bunlarda olması gerekirken hiçbir turnuvada favori olarak gösterilmiyorlar.

Uzun uzadıya gider bu muhabbet.

Benim favorim gruplarda kötü de oynasalar Fransa.

serkanOC
28-06-2018, 09:13
Wikipedia, Tarihte Bugün sayfası;
Türkiye, ilk kez katıldığı Dünya Futbol Kupası finallerinde Federal Almanya'ya yenilerek elendi (1954)

AyBEROZ
28-06-2018, 10:25
İsveç grup lideri çıktı, Almanya nın elendiği gruptan , 78 kişiden biri de İsveç 'e şans vermemiş :) Çok duygusal davranıyoruz bence. İsveç Meksika maçını gece tekrar da izledim , tamamını olmasa da ; İsveç hiç de yabana atılacak takım değil. Meksika yı manyağa çevirmişler, Gerçi elendik havasında oynadıklarında Meksika son dakikaya kadar kendinde değilmiş. :)

AyBEROZ
29-06-2018, 14:47
https://resmim.net/f/hbLquA.png

Gruplar ve puan durumları bu şekilde 3 er maç sonrası durum bu.
Bizim şans vermediğimiz,

Uruguay
Danimarka
Arjantin
İsviçre
Meksika
Kolombiya
Japonya

2. turda devam ediyor.
Fikir değiştiren var mı?

ahmet3425
29-06-2018, 15:06
fransa-arjantin arjantin den artık bi silkelenme bekliyorum. ''fransızları millet olarak da gunahım kadar sevmediğimden mumkunse burada elensinler'' :)

uruguay-portekiz iki takımıda destekliyorum ancak kazanan bence uruguay olacak ''portekize oy veren 24 kişiye selamlar:D''

ispanya-rusya ispanya rahat gecer.

hırvatistan-danimarka cok zor maç ama hırvatlar bi sekilde tur atlayacaktır.

brezilya-meksika evlere senlik maç olur brezilyanın işi çok zor bu maç ile ilgili tahmin yapamıyorum.

belçika-japonya as oyuncularını dinlendirme fırsatı bulan kupa Favorim belçika kalite farkı ile japoyayı yenecektir.

isveç-isviçre maç ortada kim kazanırsa tebrik ederiz tahminim yok.

kolombiya-ingiltere gönlüm kolombiyadan yana ama bu ingilizler sanki çeyrek final gorecekmiş gibi hissediyorum :S

KemalHDH
29-06-2018, 15:12
Lionel Messi, dünya futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 3 futbolcusundan biridir, Cristiano Ronaldo ise gelmiş geçmiş en iyi 3 golcüsünden biridir.

Arjantin-Portekiz finali isterdim ama eşleşme gidişatına göre finalde karşılaşmaları maalesef mümkün değil.

Anıl E.
29-06-2018, 15:16
Ronaldo'nun olduğu yerde,messi leğen ile Ronaldo'nun ayaklarını yıkamakla hükümlüdür.

ahmet3425
29-06-2018, 15:20
Lionel Messi, dünya futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 3 futbolcusundan biridir, Cristiano Ronaldo ise gelmiş geçmiş en iyi 3 golcüsünden biridir.

Arjantin-Portekiz finali isterdim ama eşleşme gidişatına göre finalde karşılaşmaları maalesef mümkün değil.

bir futbolcu duşun takımına tek basına mac aldırıyor ornek; ronaldo 3-3 ispanya
bir futbolcu düşün takımına mac kaybettiriyor arjantin 1-1 izlanda

AyBEROZ
29-06-2018, 15:29
Ronaldo'nun olduğu yerde,messi leğen ile Ronaldo'nun ayaklarını yıkamakla hükümlüdür.

Çok iddialı olmuş bu laf.. Ben birçok elklasiko izledim zon zamanlarda Messi ve C. Ronaldo'lu ve Messi daha çok gülen taraf diye düşünüyorum. İnternette bu karşılaştırmalar bolca var.. İncelemende fayda var.. Ronaldo Messi den daha kötü mü anlamına gelir , gelmez tabi. Nasıl Messi Arjantini tek başına şampiyon yapamaz sa Ronaldo da Portekiz'i yapamayabilir .. Bu yüzden en iyi takım oyunu oynayan Belçika dedim bende..

KemalHDH
29-06-2018, 15:31
bir futbolcu duşun takımına tek basına mac aldırıyor ornek; ronaldo 3-3 ispanya
bir futbolcu düşün takımına mac kaybettiriyor arjantin 1-1 izlanda
Şimdiye kadar tek başına kazandırdıklarını da listelemeye kalkarsak çok uzun bir yazı bizleri bekler.
İstisnai durumlar geneli değiştirmez. Futbol bu, oyuncu iyi maç da çıkarır, kötü de.
Bu onun genel kalitesinin yüksek olduğu gerçeğini değiştirmez.

Bu arada Ronaldo'ya laf eden kim oldu ki böyle birşey yazma gereği duydun dostum?
Ben iki ustanın karşı karşıya final oynamasını arzuladığımı söyledim sadece.
Hangisi daha iyi, hangisi daha kötü tartışmasına girmeyelim.
Zaten bu konuda ikiye bölünüyor futbol kamuoyu.
Kim hangisinde ne güzellikler gördüyse bırakın onu sevsin.

Anıl E.
29-06-2018, 15:35
Çok iddialı olmuş bu laf.. Ben birçok elklasiko izledim zon zamanlarda Messi ve C. Ronaldo'lu ve Messi daha çok gülen taraf diye düşünüyorum. İnternette bu karşılaştırmalar bolca var.. İncelemende fayda var.. Ronaldo Messi den daha kötü mü anlamına gelir , gelmez tabi. Nasıl Messi Arjantini tek başına şampiyon yapamaz sa Ronaldo da Portekiz'i yapamayabilir .. Bu yüzden en iyi takım oyunu oynayan Belçika dedim bende..

Belçika çok iyi takım oyunu oynuyor abi orası tartışılmaz;ama ben futbol stili ve karakter bakımından Ronaldo'yu ayrı tutuyorum. Manchester United'a geldiğinde ki ilk Bolton maçını seyretmiştim. O zamandan belliydi bir şeyler olacağı.

KemalHDH
29-06-2018, 15:46
Ronaldo'nun motoru çok güçlü, aşırı performanslı. Düzlükte hızlanma ve top speed için birebir.
Bu hızını ve atletik yapısını çok iyi kullanıyor. Olması gerektiği yerde gaza basıyor.

Messi'nin hacmi ise daha düşük ama boyutları daha ufak olduğu için pistte çok iyi.
Ağırlık dağılımı yere daha yakın olduğundan virajlarda kıvrak.

Ronaldo - Audi R8 V10 Plus (7 ileri S-Tronic)
Messi - Porsche 911R (6 ileri manuel)

AyBEROZ
29-06-2018, 15:55
21. yıl önce Simpsonlar çizgi filminde Trump ın başkan olacığı ip ucunu veren bu modern zamane kahini 2018 dünya kupasında Portekiz ve Meksika finali görülüyor bi sahnesinde. internette dolaşıyor bu bilgi..
Bu da çıkarsa pes derim artık. İşin garibi bu iki takım sadece finalde karşılaşma ihtimali var.. Oha demesem olmaz.. Hadi bekleyip görecez bakalım. :D

turbo&quattro
29-06-2018, 16:27
Portekizde CR7 li, Pepe li, Quaresma li donem sona ermek uzere ki bu muhtemelen son dunya kupalari. Ronaldo nun kariyerinde eksik olan tek sey dunya kupasi. Ben Ronaldo nun dahada extra isler yapip en az final gorecegini dusunuyorum. Turnuvanin ikk gununden beri iki favorim Modric li Rakitic li Hirvatistan ve ronaldolu, quaresmali, pepe li Portekiz.

ahmet3425
29-06-2018, 16:37
Şimdiye kadar tek başına kazandırdıklarını da listelemeye kalkarsak çok uzun bir yazı bizleri bekler.
İstisnai durumlar geneli değiştirmez. Futbol bu, oyuncu iyi maç da çıkarır, kötü de.
Bu onun genel kalitesinin yüksek olduğu gerçeğini değiştirmez.

Bu arada Ronaldo'ya laf eden kim oldu ki böyle birşey yazma gereği duydun dostum?
Ben iki ustanın karşı karşıya final oynamasını arzuladığımı söyledim sadece.
Hangisi daha iyi, hangisi daha kötü tartışmasına girmeyelim.
Zaten bu konuda ikiye bölünüyor futbol kamuoyu.
Kim hangisinde ne güzellikler gördüyse bırakın onu sevsin.

messiye kotu demiyoruz ama sen diyorsun ki messi gelmis gecmis en iyi 3 futbolcudan biri ''ronaldo bu sıralamada yok anladım'' ronaldo en iyi 3 golcuden biri dediğin an olaya mudahele edip bir ornek gostermek istedim.

en iyi golcu dediklerimize ornekler sayabiliriz

brezilyalı ronaldo
ibrahimovic
Marco van Basten
batistuta
levandowski

vs vs liste cogaltılabilir ki bunların hangisini secip ilk 3 e koysan diğerine haksızlık etmis olursun.

ronaldo komple bir futbolcudur kanatta da oynar forvette de oynar duran top da kullanır forvet arkasında da oynar ve bana göre messinin girdiği her listeye girer onunda onunde olması gerekir.

messinin barcelona ile kurtardıgı maclar illaki vardır ama messi barcelona dısında kulup bazında baska bir takımda oynamıstır o yuzden aynı performansı gösterip gosteremeyeceginden ben sahsen emin değilim kaldı ki milli takım performansını hepimiz goruyoruz yerlerde surunuyor.

KemalHDH
29-06-2018, 16:53
messinin barcelona ile kurtardıgı maclar illaki vardır ama messi barcelona dısında kulup bazında baska bir takımda oynamıstır o yuzden aynı performansı gösterip gosteremeyeceginden ben sahsen emin değilim kaldı ki milli takım performansını hepimiz goruyoruz yerlerde surunuyor.
Messi, Arjantin ile 3 kez Güney Amerika finali gördü.
1 kez de dünya kupası finali oynadı.

Şu anki dünya kupasına da Messi sayesinde çıktılar.
Son Bolivya maçını kazanmak zorundalardı, Messi'nin o maçta yaptığı hat-trick olayı bitirdi.

Arjantin teknik adamında problem var, oynatamıyor, sorun Messi'de değil.

ahmet3425
29-06-2018, 17:08
arjantinin dunyanın cesitli ülkerinde oynayan üst duzey futbolcularının hepsini toplasan dunya kupasını kazanmaya aday 2 takım cıkarırsın ortaya arjantin de boyle bir potansiyel varken takımın tamamen messiye odaklı olması bence isleri bozuyor.

arjantinin şuan ki teknik adamı bence bulabilecekleri en iyi teknik adam ama onunda eli kolu baglı tam anlamıyla istediği topu oynatamıyor takıma.

hırvatistan macı oncesi kaybedeceklerinden o kadar emindim ki nitekim 2-0 maglup oldular o kadar iyi oyuncuları olmasına ragmen messi odaklı futbol bi yerlerde tıkanıyor.

İbrahim33
29-06-2018, 19:19
ispanya , açık ara favorim benim. aha da buraya yazıyorum. göreceksiziniz en az final oynayacaklar..

AyBEROZ
29-06-2018, 20:48
21. yıl önce Simpsonlar çizgi filminde Trump ın başkan olacığı ip ucunu veren bu modern zamane kahini 2018 dünya kupasında Portekiz ve Meksika finali görülüyor bi sahnesinde. internette dolaşıyor bu bilgi..
Bu da çıkarsa pes derim artık. İşin garibi bu iki takım sadece finalde karşılaşma ihtimali var.. Oha demesem olmaz.. Hadi bekleyip görecez bakalım. :D

The Simpsons, 2018 Dunya Kupası'nın final macını tahmin etmiş olabilir - LOG (https://www.log.com.tr/the-simpsons-2018-dunya-kupasi-nin-final-macini-tahmin-etmis-olabilir/)

https://www.youtube.com/watch?v=4mqxza8w1Yw

BarışSever
29-06-2018, 20:57
panamanın bilerek 6 tane yemesinden sonra,dünkü kore-japonya maçının son dakikalarından çok bariz turnuvada şike var.

Kahn23
30-06-2018, 17:28
Fransa Tango yapıyor.

Arjantin takım olarak pattiz :D

KemalHDH
30-06-2018, 17:33
The Simpsons, 2018 Dunya Kupası'nın final macını tahmin etmiş olabilir - LOG (https://www.log.com.tr/the-simpsons-2018-dunya-kupasi-nin-final-macini-tahmin-etmis-olabilir/)

https://www.youtube.com/watch?v=4mqxza8w1Yw
Bu eşleşme final için mümkün değil:

https://resmim.net/f/3l6uyM.jpg

Anıl E.
30-06-2018, 18:08
Messi gibi adama çeyrek final çoktu zaten. Dolanıyor ortada ruh gibi , istek yok heves yok dünyaları ben yarattım havası. Durur durur yumurta döte dayanınca 4-3 yaparlar it gibi koşarlar :)

Akşam futbolcu izle messi duşunu al abdestli otur izle :)

AyBEROZ
30-06-2018, 19:21
Portekiz - Uruguay tahminler heralde Portekiz diyor.. Simpsonlar bu sefer finali görememişler, belki yine bir Portekiz Meksika karşılaşmasına şahit oluruz final olmasa da...

Fransa için oylar yükselmeye başlar gibi geliyor bana..

AyBEROZ
30-06-2018, 21:55
Portekiz diyen çoğunluğa geçmiş olsun diyorum... :D

KemalHDH
30-06-2018, 21:58
V10 Ronaldo da gitti, kaldı V8 Neymar.

BarışSever
30-06-2018, 22:04
güle güle penaldo

Grimlord
30-06-2018, 22:29
Aylar sonra iddia oynadım, ilk maçtan yattık. Bu güzel bir işaret oldu, bir daha tevbeee

Anıl E.
30-06-2018, 22:50
Adamlar 2 atak yaptı ve golü buldu, topu ileride tutan portekizdi ama uruguay 10 numara savunma yaptı .

KemalHDH
01-07-2018, 17:05
Xavi ve Iniesta gitti, İspanya'nın oyunu bitti. Çok ararlar bu iki maestroyu...

Kahn23
01-07-2018, 19:04
2002 Dünya Kupasına benzeyecek bu iş. Bizim gibi sürpriz bir takım 2. 3. olacak (bana göre) Fransa da şampiyon. Turnuvadan önce yaptığım tahminlerin çoğu gerçekleşti.

AyBEROZ
02-07-2018, 09:47
Rusya Tapa gaz

İspanya Güle güle

Portekiz Güle güle

Fransa Tapa gaz,

Hırvatistan Tapa gaz

belçika alır heralde

Arjantin Güle güle

Almanya FOSSS

Danimarka Güle güle

Bu gün de Japonya ile Meksika elenir.
İsveç , İsviçre ?
Kolombiya İngildere ?

Favorilerden çok elenen oldu
Sürprizli devam ediyor bakalım.

997TT
02-07-2018, 10:04
Defans futboluyla puan alan,turu geçen hatta ceyrek finale kalanlar insallah kupadan men edilirler...
Yunanistan avrupa sampiyonu olmustu,hatirladiniz mi? Toplam 2 atak,eger golu bulursan ailecek savunma,canakkale gecilmez...

rebelh
02-07-2018, 10:08
günümüz futbolunun vebası bu dünya kupasında resmen ortaya çıktı
kapanan 1 puana oynayanlar mı dersin
90 dakika top çevirenler mi dersin
artık futbol eskisi kadar zevkli olmayacak demekki
koca turnuvada keyifli diyeceğimiz maç sayısı 1 elin parmaklarını geçmez
futbol özünü kaybediyor

PiscocuK
02-07-2018, 10:26
Hala ısrarla Belçika diyorum

ahmet3425
02-07-2018, 10:51
ispanya , açık ara favorim benim. aha da buraya yazıyorum. göreceksiziniz en az final oynayacaklar..

ahuahaua :D

ahmet3425
02-07-2018, 10:52
fransa-arjantin arjantin den artık bi silkelenme bekliyorum. ''fransızları millet olarak da gunahım kadar sevmediğimden mumkunse burada elensinler'' :)

uruguay-portekiz iki takımıda destekliyorum ancak kazanan bence uruguay olacak ''portekize oy veren 24 kişiye selamlar:D''

ispanya-rusya ispanya rahat gecer.

hırvatistan-danimarka cok zor maç ama hırvatlar bi sekilde tur atlayacaktır.

brezilya-meksika evlere senlik maç olur brezilyanın işi çok zor bu maç ile ilgili tahmin yapamıyorum.

belçika-japonya as oyuncularını dinlendirme fırsatı bulan kupa Favorim belçika kalite farkı ile japoyayı yenecektir.

isveç-isviçre maç ortada kim kazanırsa tebrik ederiz tahminim yok.

kolombiya-ingiltere gönlüm kolombiyadan yana ama bu ingilizler sanki çeyrek final gorecekmiş gibi hissediyorum :S

ilk 4 tahiminim 2 si tuttu 2 si patladı bakalım kalan 4 ü tutturabilecek miyiz :)

İbrahim33
02-07-2018, 10:56
ahuahaua :D

tespitlerim çok iyidir :D iddaa oynamıyorumda oynarkende öyleydi , tutturduğumu hatırlamam :D

ispanya pas işinin bokunu çıkardı. iyi oldu elendikleri.

AyBEROZ
02-07-2018, 11:06
Belçika : % 40
Brezilya : % 30
Fransa : % 25
Diğer ? : % 5

Yeni sürprizler olmazsa tahmin oranlarım bu... :)

BARR
02-07-2018, 12:19
%52 ile Recep Tayyip Erdoğan alır.

Anıl E.
02-07-2018, 12:31
%52 ile Recep Tayyip Erdoğan alır.

Neymar ,kupanın başını terk etmeyin diye tweet atıyor;ama ingilizler dışarıda kutlamaya başladılar bile .

AyBEROZ
02-07-2018, 13:41
Rus Subaylar devrede; işin içinde bilmediğiniz şeyler var. TRT ve Eurosport muhabirlerine mesaj gelmiş Neymar'dan kaybettik diye.. ;) Stadın dışında havaya ateş açan magandalar eğleniyor.. ;)

KemalHDH
03-07-2018, 07:20
Belçika; Sarıyer, Çankaya ve İzmir'deki sandıkların açılmaya başlamasıyla birlikte başlangıçta kaptırdığı yüzdeyi geri alarak başarıya ulaştı.

AyBEROZ
03-07-2018, 07:41
Şaka maka , Belçika hakettiği yüzdelere gelmeye başladı. Brezilya bi elensen sende artık yahu . Sürprizli gidişat içerisinde sen niye varsın? Fransa yı da yabana atmayın. Fransa Mbabve fırtınası devam ederse finali görebilirler.

AyBEROZ
03-07-2018, 16:58
Seçenekler azaldı, hala anket oylamaya açık. Uruguay' ı listeye yazmadığıma pişmanım :)

Tahminleri görelim.

ahmet3425
03-07-2018, 20:44
Brezilyayai gecerse kupayi alir diyorum :)

AyBEROZ
04-07-2018, 11:01
Uruguay - Fransa = Fransa

Brezilya - Belçika = Belçika

Rusya - Hırvatistan = Hırvatistan

İsveç - İngiltere = İngiltere

Tahminler ?

Grimlord
04-07-2018, 11:27
İngiltere doğru düzgün top oynamıyor bence, şansı yok.
Brezilya'da Neymar saçma sapan hareketler yapıyor, o düşüşlerle Oscar almaya aday.
Hırvatistan kaliteli futbol oynuyor gibi gözükse de şansları az gibi
Fransa da Mbappe denilen bir faktör var, adam felaket iş yapıyor. Ben Fransa diyorum.

(Ben dedim ya, kesin Rusya şampiyon oolur)

AyBEROZ
05-07-2018, 14:48
İngiltere doğru düzgün top oynamıyor bence, şansı yok.
Brezilya'da Neymar saçma sapan hareketler yapıyor, o düşüşlerle Oscar almaya aday.
Hırvatistan kaliteli futbol oynuyor gibi gözükse de şansları az gibi
Fransa da Mbappe denilen bir faktör var, adam felaket iş yapıyor. Ben Fransa diyorum.

(Ben dedim ya, kesin Rusya şampiyon oolur)

Anketi açarken Belçika dedim, ısrar ediyorum; Brezilya ya elenirlerse , sonraki hiç bir sonuç şaşırtmayacak beni. İSVEÇ bile şampiyon olabilir :D

AyBEROZ
06-07-2018, 22:10
Fransa - ve favorim Belçika devam dedi. Efsane evine.. Neymar da fos çıktı.

MertSerhanÖ.
06-07-2018, 22:23
o değilde neymar'ı santostayken hatırlayanlar burada mı?

Adam birtane adam eksiltemedi ya la.Brezilyanın ardası gibi duruyor sahada.İnanılmaz şımarık.

Mutlu Değerli
06-07-2018, 22:32
Fransa Ingiltere finali bekliyorum demişti bi yorumcu

enes_srb
06-07-2018, 22:33
o değilde neymar'ı santostayken hatırlayanlar burada mı?

Adam birtane adam eksiltemedi ya la.Brezilyanın ardası gibi duruyor sahada.İnanılmaz şımarık.

Aynı şeyi düşündüm maçı izlerken.Bu arada Brezilya çabuk pes etti gibi geldi bana.

Mutlu Değerli
06-07-2018, 22:33
Neymar, Ronaldinho 'nun ayakkabısı olamaz

MertSerhanÖ.
06-07-2018, 22:36
Aynı şeyi düşündüm maçı izlerken.Bu arada Brezilya çabuk pes etti gibi geldi bana.

izlediğim en fiyasko dünya kupası zaten.Rezillik diz boyu.Modern futbol iyice soğuttu kendinden

BarışSever
06-07-2018, 22:38
çingene neymarrrr sen nası bi utanmassın

997TT
06-07-2018, 22:43
Tek adama dayali takimlar hep elendi.
Arjantin-portekiz-brezilya...
Gerçi Brezilya ilk 15 dakika sansli olsaydi,mac değişik olurdu.
Macin hakki beraberlik di...

Kahn23
07-07-2018, 13:43
Favorim Fransa yoluna dolu dizgin devam ediyor.

Final / Fransa-İngiltere

ahmet3425
07-07-2018, 13:52
Brezilyayai gecerse kupayi alir diyorum :)

kupa belçikanın beyler aha buraya yazıyorum ibrahim33 gibi :D

GokhanRS
07-07-2018, 22:29
2-1 önde hırvatlar. uzatmalarda çaktılar. brnim favorim hırvatlar bakalım ne olacak.

GokhanRS
07-07-2018, 22:31
tüh ulan ruslarda çaktı yine beraberlik

MertSerhanÖ.
07-07-2018, 22:56
oh be hırvatalr çıktı.

Hırvatlara futbol oynamak yakışıyor ya,umarım belçika-hırvatistan oynar finali.

Melih-Ö
07-07-2018, 22:58
Berabere bitecek, penaltılarda hırvatlar alacak dıyordum tuttu. Ruslara iyi oldu :D

AyBEROZ
07-07-2018, 23:07
Uruguay - Fransa = Fransa

Brezilya - Belçika = Belçika

Rusya - Hırvatistan = Hırvatistan

İsveç - İngiltere = İngiltere

Tahminler ?

4 Temmuzda 4 maç tahminin bire bir tuttu .. Final Belçika İngiltere... Kupa da Belçika diyorum. Anketi açarken de Belçika dedim. Ben iddia yapmam ama beni dinleyenler kazandı şu ana kadar. :D

gokhankenar
08-07-2018, 08:07
4 Temmuzda 4 maç tahminin bire bir tuttu .. Final Belçika İngiltere... Kupa da Belçika diyorum. Anketi açarken de Belçika dedim. Ben iddia yapmam ama beni dinleyenler kazandı şu ana kadar. :D

Kahin ahtapot gibi adamsın hocam helal :)

997TT
08-07-2018, 17:47
Defans yapanlar son 16 ya cıkmasa,futbol ne keyıflı olur....

AyBEROZ
08-07-2018, 19:16
Biri bi uğursuzluk yapmış. İsveç son maçı oynayana kadar ankete 0 gidiyordu. biri maçtan hemen önce İsveç e şans vermiş. Adamlar elendi. Kim bu uğursuz merak ettim ? :D

ChuckBartowsKi
08-07-2018, 21:52
Fransa-İngiltere finali olur o finalde de ne olur hiç bilemiyorum ilginç bir dk yaşadık.

997TT
09-07-2018, 05:00
Brezilya nın basında Avrupa lı teknık dırektor olsa nasıl olurdu?
Zaten oyuncuların buyuk bolumu avrupa da oynuyor....

AyBEROZ
11-07-2018, 08:34
Sonunda benimki de patladı.. Güle güle Belçika.. Belçika kupanın en zevkli en seyredilir futbolunu oynayan takımdı bence... Yazık oldu. Bu dünya kupası tamamen sürpriz sonuçlarla geçti.. Forumda Fransa % 20 Hırvatistan % 11 İngiltere % 3 şans verildi. Ama sonda bu 3 takım kaldı... Her halde. Hırvatlar ingiltere yi de geçerse sürpriz devam edecek demektir. izlicez görcez bakalım.

altugkocer
11-07-2018, 08:48
Benim de favorim en başından beri Belçikaydı. Final oynamayı hak ediyordu bence yazık oldu

Anıl E.
11-07-2018, 08:51
Fransa çok kalitesiz futbol oynuyor,dün belçika daha hırslı ve güzel ataklar sergiliyordu. Hele son dakikalarda kümeye düşecek takımın,ayda yılda bir galip geldiği gibi korner direğinin oralarda zaman geçirmeler falan hiç yakışmıyor :).

Fransa'yı nedense hiç sevmiyorum,bugün ingiltere geçsin de yapıştırsın şunlara .

997TT
11-07-2018, 10:29
Hırvatları desteklıyorum garıp sekılde :(
Belcıka brezılya fınalı olmalıydı.
Atak futbol oynayan takımlar gıttı resmen...
ingılızlerı sevmem ayrı ama futbolları da hep aynı be kardesım...

Kahn23
11-07-2018, 10:47
Favorim Fransa yoluna dolu dizgin devam ediyor.

Final / Fransa-İngiltere

Konu başında da yazdım. Geçen gün de yazmışım. Final bu şekilde :D

ahmet3425
11-07-2018, 12:44
Biz de patladik artik bu saatten sonra bizden cok cekmis olan hirvatistani destekliyoruz hayirlisi.

XoR
11-07-2018, 13:09
Hırvatistan gizli finalistim benim :)

Yazmıştım :) Cüneyt Çakır arıza çıkartmazsa Hırvatlar rahat geçer ingilizleri.

Finalde de horozu keseriz :D

altugkocer
11-07-2018, 13:11

Vida 30 oldu :D Finale çıkarsa 40 :D

XoR
11-07-2018, 13:13
Vida 30 oldu :D Finale çıkarsa 40 :D

Orjinal Dakargelb olduğu için boyasız üstelik :D :D

63owen63
11-07-2018, 13:19
Belçikaya üzüldüm, iyi top oynadılar.

Fransa önceki genç jenerasyon tecrübesizliğini atmış, hala çok etkili değil ama bir şekilde kazanmasını biliyor,

Hırvatlar benim minimum yarı final görürler diyordum nitekimde oldu,
Portekiz de bir forvet olsaydı herşey onlar için daha farklı olabilirdi.

Arjantin, messi üzerine kurulu ,dybala bile oynamadı.. beter olsun :)
Brezilya, Almanya için ise tarihlerinde en büyük süprizleri yaşadılar, güzel oldu :P

AyBEROZ
12-07-2018, 11:05
Son 4 ü doğru Tahmin ettim. Ama finale tamamen sürpriz Fransa Hırvatistan çıktı. Bu saatten sonra kimin kazandığın çok önemi kalmadı. Sürpriz devam etsinde Hırvatlar alsın bari kupayı. Fransızları pek sevmem.

Dragger
12-07-2018, 11:31
Umarım Hırvatlar alır :)

XoR
12-07-2018, 13:03

Pazar günü Horozu kesiyoruz ve mutlu son :D

turbo&quattro
13-07-2018, 03:21
Portekizde CR7 li, Pepe li, Quaresma li donem sona ermek uzere ki bu muhtemelen son dunya kupalari. Ronaldo nun kariyerinde eksik olan tek sey dunya kupasi. Ben Ronaldo nun dahada extra isler yapip en az final gorecegini dusunuyorum. Turnuvanin ikk gununden beri iki favorim Modric li Rakitic li Hirvatistan ve ronaldolu, quaresmali, pepe li Portekiz.

Modric - Rakitic efsane oynadilar. Finalde Fransaya tecavuz edebilir Hirvatlar ;)

GokhanRS
15-07-2018, 17:11
Hadi be Hırvatistan çak şu fransizlara.

Grimlord
15-07-2018, 17:49
Ballı Fransızlar, top oynamadan öndeler. Şaka gibi. Hırvatlar yenecek inşallah :D

GokhanRS
15-07-2018, 17:51
İlk yarı 2-1 bitti, umarım ikinci yarıda Hırvatlar öne geçmeyi başarır. Hep sonradan yendiler. Yine yenmelerini dilerim.

pasha34
15-07-2018, 17:53
Bu kadar bahtsız bir takım görmedim ben ya.. biri kendi kalelerine biri şanssız bir penaltı ... umarım ikinci yarı şans hırvatlardan yana olur

GokhanRS
15-07-2018, 18:18
Bu maç gider. Fransa 3-1 yaptı :(

Yigit-Y
15-07-2018, 18:24
Fransa çok rahat alır

Hırvatlae final takımı değil

Fransa Almanya olsaydı işler çok farklı olurdu

Almanlar hala nasıl elendi anlamış değilim :)

GokhanRS
15-07-2018, 18:25
4-1 yaptılar. Hırvatlar psikolojik olarak bitik şuan maalesef

GokhanRS
15-07-2018, 18:28
Vay bee 4-2 oldu amma gollü bir final oluyor.

997TT
15-07-2018, 21:11
Pozısyona gırmeden 2-0 oldu...
Ne dıyım....

Vtec_2
16-07-2018, 12:35
Fransa oynamadan, Hırvatların bireysel hatalarından dolayı maç kazandı.

rain man
16-07-2018, 13:21
Fransa oynamadan, Hırvatların bireysel hatalarından dolayı maç kazandı.

Çok sanssizlardi. Hırvatistan gönlümüzdeki galip :)

Ama küçük bir noktaya değinmek istiyorum. Euro 2008'de eledigimiz hırvatlar neredeyse ayni takımla turnuva üstüne turnuva koyup finalist oldular... bir çok oyuncusu en köklü kulüplerde ve kendilerini çok geliştirdi. Kaldı ki finalde kaybetmelerine rağmen canavar gibi oynadılar ve son 3 dakikaya kadar fransa 3 farkli skora rağmen tir tir titredi. Bizse o tarihten itibaren hiç bir elemeyi geçemedik. Futbol anlamında hic bir gelişimimiz olnadi. Ülkecek çok sevip de kaybettiğimiz başka bir şey yok herhalde futbol kadar.

AyBEROZ
17-07-2018, 07:22
170 katılımla anket kapandı. katılan yorum yapan herkese teşekkür ediyorum. Benim Gönlüm Belçika' dan yanaydı. Zira bence en iyi futbolu da onlar izletti.
Sın Hırvatistan bari kazansın istedik genellikle ama o da olmadı. Bu dünya kupası çok sürprizli geçti. >Finalde Almanya Brezilya olmamasına çok sevindim doğrusu.

Artık Türkiye ligine dönebiliriz.
:D

turbo&quattro
18-07-2018, 03:22
Çok sanssizlardi. Hırvatistan gönlümüzdeki galip :)

Ama küçük bir noktaya değinmek istiyorum. Euro 2008'de eledigimiz hırvatlar neredeyse ayni takımla turnuva üstüne turnuva koyup finalist oldular... bir çok oyuncusu en köklü kulüplerde ve kendilerini çok geliştirdi. Kaldı ki finalde kaybetmelerine rağmen canavar gibi oynadılar ve son 3 dakikaya kadar fransa 3 farkli skora rağmen tir tir titredi. Bizse o tarihten itibaren hiç bir elemeyi geçemedik. Futbol anlamında hic bir gelişimimiz olnadi. Ülkecek çok sevip de kaybettiğimiz başka bir şey yok herhalde futbol kadar.

Bizimkiler cesmede bodrumda. Barcelonada Rakitic ile kiyaslanan Arda Basaksehirde 20 mac Cezali fln...