PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FB7 Civic Hk.

Time-R
24-06-2018, 01:10
Arkadaslar Merhaba,

***** Honda’ya yurek vermis birisiyim, eg vtec’i sattiktan sonra bir turlu arac konusunda mutlu olamadim.

Bu kasanin 2015 modellerinde tercih icin (eco vs.) kac secenegimiz var acaba? Eco sadece otomatiklerde mi vardir? Hangisini almami onerirsiniz?

Birde lpg’de sehir ici kac yakiyor bu alet?

Nelere dikkat etmeliyiz, var mi kronik skntilari?

Simdiden yardimlariniz icin Tesekkurler..

i-vtec07
24-06-2018, 07:44
Fb7 nin ciğerini bilirim :D

2014 te sıfır aldık, eco dedigimiz olay aracın bayiden lpg li çıkması fabrikasyon lpg dediklerine takılmayın sadece monifold lpg ye uygun geliyodu, lpg gene serviste takılıp satılmaktaydı.

1.6 125 hp motor r16 kodlu sadece sesi güzel verimli değil. 2006 'dan beri aynı zaten. 2018 cıvıctede aynı motor var.

Otomatik düşünüyorsunuz sanırım.Sağlam ve konforlu şanzıman fakat hiç keyfili değil vites oranları çok uzun 3de 171 de kesiciye girer 4 te ise 266 (dynoda gördük:D) birde 5 var, fakat araba düz yolda 3 ü bitirene kadar ilçe değiştirirsiniz.kesinlikle gitmez. Şehir içi trafikte 10 11 yakar uzun yolda şanzımanın avantajıyla 5 litre ye bile düşer. Ama lpg siz binilmez en ufak trafikte 9-10-11 lere fırlayıverir.

İç mekan kalitesi vasattır kendi kendine soyulur. Içine yol sesi alır. Tazyikli suyla boyası atar. Boya kalitesi gerçekten çok kötü.

Sadece honda olduğu için satılan bi araba onun yerine dizel jetta alıp soft yazılımla binmek daha mantıklı.

Hiç mi iyi tarafı yok derseniz kafadan güzel durur, motor sesi güzel ve ben direksiyonu nu sevdim.

Time-R
24-06-2018, 08:42

2014 te sıfır aldık, eco dedigimiz olay aracın bayiden lpg li çıkması fabrikasyon lpg dediklerine takılmayın sadece monifold lpg ye uygun geliyodu, lpg gene serviste takılıp satılmaktaydı.

1.6 125 hp motor r16 kodlu sadece sesi güzel verimli değil. 2006 'dan beri aynı zaten. 2018 cıvıctede aynı motor var.

Otomatik düşünüyorsunuz sanırım.Sağlam ve konforlu şanzıman fakat hiç keyfili değil vites oranları çok uzun 3de 171 de kesiciye girer 4 te ise 266 (dynoda gördük:D) birde 5 var, fakat araba düz yolda 3 ü bitirene kadar ilçe değiştirirsiniz.kesinlikle gitmez. Şehir içi trafikte 10 11 yakar uzun yolda şanzımanın avantajıyla 5 litre ye bile düşer. Ama lpg siz binilmez en ufak trafikte 9-10-11 lere fırlayıverir.

İç mekan kalitesi vasattır kendi kendine soyulur. Içine yol sesi alır. Tazyikli suyla boyası atar. Boya kalitesi gerçekten çok kötü.

Sadece honda olduğu için satılan bi araba onun yerine dizel jetta alıp soft yazılımla binmek daha mantıklı.

Hiç mi iyi tarafı yok derseniz kafadan güzel durur, motor sesi güzel ve ben direksiyonu nu sevdim.

Kardesim zahmet edip aciklik getirdigin icin cok tesekkur ederim; verdigin detayli bilgiler icin cok sagol..

Otomatikleride 5 vites ama 4’u bitiremiyor 5.viteside goremiyorsun mu demek istedin?

Peki sen manual mi auto mu onerirsin? Manual’in sanziman oranlari auto’ya gore daha mi verimli?

Amladigim kadariyla eco sadece fabrikasyon lpg, fabrikasyon olmayanlar eco degil ve eco tipin hem auto’su hemde manual vitesi var, eco sanzimanla alakali bir durum degil dogru mu anliyorum?

Cok hos, gercekten zarif araclar. Jetta vs.dusundum ama malesef su civic’teki donanim jetta’da yok. Civic 90’lardan beri her arabasini hemen hemen sunroof klima uretmis. Yani cok baktim jettalara, ama soyle icime sinen malesef bulamadim.

Tekrar tesekkurler. ������

ahmetakbayir
24-06-2018, 10:07
3 yıllık fb7 kullanıcısıyım halada kullanıyorum otomatik konforlu iyi güzel fakat baya uzun 4 biter 5 i göremessin bence manuel almalısın 2012 leri 40. yıl diye geçer diğerlerine göre daha doludur katlanır ayna vs. ben şehir içi 10 litre şehir dışında 7 litre yakıyorum Eco nun şanzumanla alakası yok

Time-R
24-06-2018, 10:18
3 yıllık fb7 kullanıcısıyım halada kullanıyorum otomatik konforlu iyi güzel fakat baya uzun 4 biter 5 i göremessin bence manuel almalısın 2012 leri 40. yıl diye geçer diğerlerine göre daha doludur katlanır ayna vs. ben şehir içi 10 litre şehir dışında 7 litre yakıyorum Eco nun şanzumanla alakası yok

Buldum 2015 manual teyp ekransiz elegance acikcasi. Fabrikasyon BRC lpg’liymis fakat sahibi ECO olmadigini soyluyor. Bu mumkun mudur?

2012 - 2015 boyasizi hemen hemen ayni fiyatlar sanki, bir tek katlanir ayna oldugunu goruyorum. Yinede 2012 mi tavsiye edersiniz?

i-vtec07
24-06-2018, 10:28
Kardesim zahmet edip aciklik getirdigin icin cok tesekkur ederim; verdigin detayli bilgiler icin cok sagol..

Otomatikleride 5 vites ama 4’u bitiremiyor 5.viteside goremiyorsun mu demek istedin?

Peki sen manual mi auto mu onerirsin? Manual’in sanziman oranlari auto’ya gore daha mi verimli?

Amladigim kadariyla eco sadece fabrikasyon lpg, fabrikasyon olmayanlar eco degil ve eco tipin hem auto’su hemde manual vitesi var, eco sanzimanla alakali bir durum degil dogru mu anliyorum?

Cok hos, gercekten zarif araclar. Jetta vs.dusundum ama malesef su civic’teki donanim jetta’da yok. Civic 90’lardan beri her arabasini hemen hemen sunroof klima uretmis. Yani cok baktim jettalara, ama soyle icime sinen malesef bulamadim.

Tekrar tesekkurler. ������

Abi eco milletin ağzında yer edinmiş sadece bayiden lpg li çıktıysa eco diye geçer.. sözde eco bi farkı yok mekanik olarak.
Econ tuşu var araçta ekonomi için o hepsinde var fb7 lerin. Bazen onlada karıştıran oluyo

Evet performans açısından söyledim 5 ileri ama araç ceviremiyo. Fakat çok konforlu bi şanzıman ve ikinci elde daha geçerli otomatikler. Manüel in gidişi tam tersi gayet iyidir atmosferik araçlara göre. 125 hp nin hakkını verir manüel olunca ama otomatik te ikince elde geçerli karar sizin ben manüel alırım. :) Hayırlı olsun şimdiden, sormak istediğiniz bişey varsa cevaplarım

Time-R
24-06-2018, 10:40
Abi eco milletin ağzında yer edinmiş sadece bayiden lpg li çıktıysa eco diye geçer.. sözde eco bi farkı yok mekanik olarak.
Econ tuşu var araçta ekonomi için o hepsinde var fb7 lerin. Bazen onlada karıştıran oluyo

Evet performans açısından söyledim 5 ileri ama araç ceviremiyo. Fakat çok konforlu bi şanzıman ve ikinci elde daha geçerli otomatikler. Manüel in gidişi tam tersi gayet iyidir atmosferik araçlara göre. 125 hp nin hakkını verir manüel olunca ama otomatik te ikince elde geçerli karar sizin ben manüel alırım. :) Hayırlı olsun şimdiden, sormak istediğiniz bişey varsa cevaplarım

Valla su bilgileri parayla vermezler. Cok sagol. Seviyorum bu forumu.

2015 manual teyp ekransiz elegance, sahibi Fabrikasyon BRC lpg’liymis fakat sahibi ECO olmadigini soyluyor. Bu mumkun mudur? Fabrika cikisli olup eco olmamasi?

İbrahim33
24-06-2018, 10:59
civic alıyorsan otomatik alacaksın. yıllardır böyledir bu. :)

rahmitanir
24-06-2018, 11:13
Otomatik adamı arabadan soğutur.zaten 154 nm Torku olan araba,bir de uzun oranlarla çok net gitmiyor.

Manuel fd6 yi yaklaşık 60.000km kullandım. Motor sesi efsane, ama sesinin 10 da 1i kadar ancak gidiyordur. Ama yeterince giden bir araçtir.

DOHC
24-06-2018, 11:40
FD6 manuel ile otomatik arasında 0-100 falan farklı değildi auto show testine göre.
Hatta otomatik daha az yakmıştı test sonunda.
125 hp arabadan da beklenebilecek performans ortada.
FB7'de de sonucun farklı olacağını düşünmüyorum.

Grimlord
24-06-2018, 11:50

270 yapan RSden sonra 266 yapan bir FB7, bu hondalar fena hızlı yaaauuuuv :D

(Allahtan dynoda demişsin, yoksa taşlarlardı seni ):D

i-vtec07
24-06-2018, 13:52
FD6 manuel ile otomatik arasında 0-100 falan farklı değildi auto show testine göre.
Hatta otomatik daha az yakmıştı test sonunda.
125 hp arabadan da beklenebilecek performans ortada.
FB7'de de sonucun farklı olacağını düşünmüyorum.

Hayır, manüel her viteste açarak gidiyo baya fark var arada, yakıt konusunda şehir içi manüel otomatikten az yakar ama uzunda otomatigin daha az yakma ihtimali var . Manüel 5 te 3000 devirde 100 le gider otomatik ise tam 2000 devirde 100 le gider.

i-vtec07
24-06-2018, 13:54
270 yapan RSden sonra 266 yapan bir FB7, bu hondalar fena hızlı yaaauuuuv :D

(Allahtan dynoda demişsin, yoksa taşlarlardı seni ):D

Ahahah doğru valla yanlız 4 te 266 yapar 5 te bildiğim kadarıyla 350 nin üzerinde birisi hesaplamıştı 6900 dönüyo r16 motor yanlız o hızı dyno da yapamaz heralde :D

i-vtec07
24-06-2018, 14:02
Valla su bilgileri parayla vermezler. Cok sagol. Seviyorum bu forumu.

2015 manual teyp ekransiz elegance, sahibi Fabrikasyon BRC lpg’liymis fakat sahibi ECO olmadigini soyluyor. Bu mumkun mudur? Fabrika cikisli olup eco olmamasi?

Abi eco olayına takılma al geç araba kafana yatıyosa, sahibinin ne dediğine takılma fabrikasyon sa lpg eco dur o araç eco=fabrikasyon lpg demek, başka mekanik bişey yok motorda.

Ha şu var fabrikasyon lpg olunca araçlar fabrikadan hazır geldi bayiye, bayi lpg kitini taktı serviste sözde fabrikasyon lpg li oldu araçlar.

Bu araçlar nasıl hazır geldi dersen, emme monifoltu lpg enjektörleri için delik ve subablar lpg ye uygun yapıldı fabrikada tek olay bu. Zaten lpg ye uygun bi motor sayılır

DOHC
24-06-2018, 14:08
Hayır, manüel her viteste açarak gidiyo baya fark var arada, yakıt konusunda şehir içi manüel otomatikten az yakar ama uzunda otomatigin daha az yakma ihtimali var . Manüel 5 te 3000 devirde 100 le gider otomatik ise tam 2000 devirde 100 le gider.

Hem babamda FD6 var manuel, aracı gayet iyi biliyorum hem de auto show dergisi test verileri ile konuşuyorum.
Manuel 3k devirde 105-106 civarı bir hız yapıyor.

Manuel FD6:
0-100 9.6 sn
0-130 19.3 sn
0-400 m 17.7 sn
Test tüketimi 8.4 lt

Otomatik FD6:
0-100 11.9 sn
0-130 19.8 sn
0-400 m 18.5 sn
Test tüketimi 7.3 lt

0-130 sadece yarım saniye farklı, 0-400 m ise 0.8 sn. Bu mu fark aça aça gitmek?
Otomatik elbette biraz yavaş olacak ama fark öyle dağlar değil.

timucintt
24-06-2018, 14:24
yanlış bilinen bir şeyi öncelikle düzeltmek istiyorum...

FB7 nin Eco civicleri sadece emme manifoldu lpg ye uyumlu değil.. supapları , segmanlarıda , bujileride üst kapağın hava portuda tamamen farklıdır ısıya daha dayanıklı malzemeden üretilmiştir.. motor kapağında LPG diye kabartması bile vardır... Fb7 lerde elektrik sistemi harici ama fc5lerde dahili oldu kitleri... fb7ler sadece bayi içinde sadece tüpün tankı takılıp çalıştırılmaktaydı.. fc5 lerde bu artık tamamen fabrikada yapılıyor ve tamamen araca uyarlanmıştır... motoruda fb7 eco civiclerlede aynı... FB7 nin düz benzinlisine sonradan tüp takılmışlarından uzak dur derim.. sürekli supap ayarı yaptırırsın... ama ECO CİVİC lerde öyle bir derdin yok çünkü zaten LPG ye uyumlu daha kaliteli bir supap olduğundan daha geç ayar ister...

şanzımanlarda tipik honda sağlamlığı oranları uzun geçişleri yumuşak.. ben içi geniş olsada plastiğinden tiksiniyorum ve izolasyonu rezil bir otomobil...

timucintt
24-06-2018, 14:25
yanlış bilinen bir şeyi öncelikle düzeltmek istiyorum...

FB7 nin Eco civicleri sadece emme manifoldu lpg ye uyumlu değil.. supapları , segmanlarıda , bujileride üst kapağın hava portuda tamamen farklıdır ısıya daha dayanıklı malzemeden üretilmiştir.. motor kapağında LPG diye kabartması bile vardır... Fb7 lerde elektrik sistemi harici ama fc5lerde dahili oldu kitleri... fb7ler sadece bayi içinde sadece tüpün tankı takılıp çalıştırılmaktaydı.. fc5 lerde bu artık tamamen fabrikada yapılıyor ve tamamen araca uyarlanmıştır... motoruda fb7 eco civiclerlede aynı... FB7 nin düz benzinlisine sonradan tüp takılmışlarından uzak dur derim.. sürekli supap ayarı yaptırırsın... ama ECO CİVİC lerde öyle bir derdin yok çünkü zaten LPG ye uyumlu daha kaliteli bir supap olduğundan daha geç ayar ister...

şanzımanlarda tipik honda sağlamlığı oranları uzun geçişleri yumuşak.. ben içi geniş olsada plastiğinden tiksiniyorum ve izolasyonu rezil bir otomobil...

i-vtec07
24-06-2018, 14:30
Hem babamda FD6 var manuel, aracı gayet iyi biliyorum hem de auto show dergisi test verileri ile konuşuyorum.
Manuel 3k devirde 105-106 civarı bir hız yapıyor.

Manuel FD6:
0-100 9.6 sn
0-130 19.3 sn
0-400 m 17.7 sn
Test tüketimi 8.4 lt

Otomatik FD6:
0-100 11.9 sn
0-130 19.8 sn
0-400 m 18.5 sn
Test tüketimi 7.3 lt

0-130 sadece yarım saniye farklı, 0-400 m ise 0.8 sn. Bu mu fark aça aça gitmek?
Otomatik elbette biraz yavaş olacak ama fark öyle dağlar değil.

Arkadaşım bu veriler beni bağlamaz yanlış bilgi veriyorsun manüelinede sahip oldum otomatik olanıda.

Fabrika verisi manüel 0-100 10.3

Otomatik 0-100 12.5

Araçlar da dergi verisi değil fabrika verisi baz alınır.

Sadece 0-100 de 2 saniye fark var. O bile 4 boy yapar. Ayrıca otomatik fd6 40-50 kilo daha ağırdır manulden atmosferik arabada 50 kilo ne demek rollingciler bilir... hayır zaten sen neyi savunuyosun onuda anlamış değilim? Madem manuel aracın var çık dene otomatik le gör farkı.

DOHC
24-06-2018, 15:12
Arkadaşım bu veriler beni bağlamaz yanlış bilgi veriyorsun manüelinede sahip oldum otomatik olanıda.

Fabrika verisi manüel 0-100 10.3

Otomatik 0-100 12.5

Araçlar da dergi verisi değil fabrika verisi baz alınır.

Sadece 0-100 de 2 saniye fark var. O bile 4 boy yapar. Ayrıca otomatik fd6 40-50 kilo daha ağırdır manulden atmosferik arabada 50 kilo ne demek rollingciler bilir... hayır zaten sen neyi savunuyosun onuda anlamış değilim? Madem manuel aracın var çık dene otomatik le gör farkı.

Hangi fabrika verisi bilgisinde 0-130, 0-400 vb bilgiler var?
Okumuyorsun galiba, benim verdiğim 0-100 arası fark da senin dediğin gibi 2 sn hatta fazla. Ama sonra her nedense fark kapanıyor.......
Atmosferik 125 hp motordan bu kadar. Bence alınmaz bu devirde ne sıfırı ne ikinci eli......

i-vtec07
24-06-2018, 15:24
Hangi fabrika verisi bilgisinde 0-130, 0-400 vb bilgiler var?
Okumuyorsun galiba, benim verdiğim 0-100 arası fark da senin dediğin gibi 2 sn hatta fazla. Ama sonra her nedense fark kapanıyor.......
Atmosferik 125 hp motordan bu kadar. Bence alınmaz bu devirde ne sıfırı ne ikinci eli......

Yaw açıklasana teknik olarak 100 den sonra fark nasıl kapanıyo madem ? . Aynı motor ama daha kötü bi şanzıman oranlar ve vites geçişi olmasına hatta 50 kilo da ağır olmasına rağmen. 100 den sonra otomatik cıvic gelicek 130 a kadar manüel cıvic le aradaki farkı kapatacak bu nasıl matematik kardeşim. Hiç mi hayatında rolling yapmadın? Aynı güçte daha kötü şanzımanlı araba nasıl yakalasın manuelini.

Ben otomatik fb7 yı 1.4 dizel fiestayla ve 1.5 yeni kasa fiestayla denedim 1.4 ü 2 boy 1.5 i zar zor yarım boy gectim. Araba 75 beygir fiestayi zor geçıyo ne performansı konuşuyoruz zaten şu konuyu tartışmamız saçma :D oturduk 125 beygir cıvıc in gidişini konuşuyoruz son cümlen doğru alınmaz bu araç o motorla. O konuda aynı fikirdeyim ama diğer konuda yanlış düşünüyosun. Saygılar...

Bu arada yukarda yazılmış, segman da ne fark var eco nun çok merak ettim doğrusu ?

Emrecan-R
24-06-2018, 15:30
ben honda forumunda otomatik fd6 şahinle kafa kafaya 0 100 yapar dedim banladılar. eski fd6 sahibiyiz çağ dışı r16 motor

16EC813
24-06-2018, 20:41
biz arkadaşa full olanını aldık 65 filandı yanlış hatırlamıyorsam sıfırını çok memnun arkadaş eco olaak çıkıyor lpg ler ama alakası yok :D neyse uzatmıyayım şuanda 2, eli nerdeyse daha yüksek yani diyceem o ki honda hayat onda :D
alll sen al hondayı pişman olmassın

wiesmann
24-06-2018, 21:56
ilk çıkan premiumlarda ayna katlama mevcut sonradan premiumda ayna katlamayı kaldırdılar.

Mutlu Değerli
24-06-2018, 22:06
Hızı hızlanmayı filan salla. Git güzel bi tane temiz al. Param var diyosan black edition al.

Otomatik eco'larda var. Dedigim gibi hızla işin yoksa otomatik al bak keyfine, çok konforlu ve sessiz bi araba.

MDeniz
25-06-2018, 09:01
ilk çıkan premiumlarda ayna katlama mevcut sonradan premiumda ayna katlamayı kaldırdılar.

Pahalı gelmiştir maliyeti :)

-Murat Özcan-
25-06-2018, 11:44
Ciddi anlamda konforlu ve güzel bir araba içeride Eco düğmesi var denemedim ama tasarruf yaptığı söyleniyor.

Kubilay
25-06-2018, 13:04
Manuelini kullanmadım, otomatiğinde gaza basıyorsunuz ama oralarda kimse yok. Bir de camı açıp kapatırken kapıda garip bir esneme oluyor, hepsinde var demişlerdi. Tek sevdiğim yanı direksiyon tutuşu, oturumu güzel.

said_
25-06-2018, 15:20
2009 model Dream FD6 otomatik civic kullanıyoruz.

motor ve şanzıman için konuşabilirim.

Motor bu araba için güçsüz kalıyor şehir içinde. kalkışlar yetersiz, ama araba haraketi aldıktan sonra fena gitmiyor.

tabiki uçup kaçamazsın ama devir çevirmeyi seven sesi güzel bir motor, kendi çapında zevk verir.

uzun yolda, rahatlıkla 150-160 km hızla seyir edebiliyor, sonrası hem gürültülü hemde çok yakmaya başlıyor. ama basarsan gidiyor. Tork yok, yokuşlarda nefret edersin.

Otomatik vitesi, problemsiz, 130 bin KM ye geldi, hiç bir problem çıkarmadı, geçiler hala güzel.

yakıt olarak şehir içi dur kalk trafikte 10-11lt allah ne verdiyse yakar.

Özetler isek, eğer problemsiz, konforlu ve geniş bir araç istiyorsanız doğru tercih. Benim aklımda FD6 1.8lt otomatik civic var zaten 1.6 kadar yakıyor bari 140 bg biraz daha gider.

Burda arkadaşlara sormuş olayım, 170km hıza gelirsem araba kendini 4 te tutuyor. yokuş aşağı gitsem de 5 e geçemiyorum. ama 170 den aşağı 160 lara düşünce birden 5 e geçiyor. Bu hepmi böyleydi yoksa sonradan bir güncelleme ilemi böyle oldu.

BARR
25-06-2018, 15:29
Ya alın bir Civic Zage Turbo kit + LPG alın size makina. Honda düşmanları sizi!!!1!!