PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sıfır ford araçların garantisi yokmuş

pendik05
25-06-2018, 12:42
merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var 2 yıl önce ocak ayında sıfır aldığım ford fiesta aracın bildiğiniz boyaları dökülüyor bakın güneş yanıklığı değil farklı farklı yerlerden boyaları dökülüyor. aracın 3 yıl boya garantisi var fakat 2 aydır aracı garanti kapmasına sokamadım. beni kandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Şu an tavan, sağ kapı, kaput 16 yerinde boya atması oldu gün ve günde artmaktadır. Aracı garanti kapsamında servise götürdüm, servis boyaların kuruduğu ve attığının fotoğraflarını çekip Otosan'a gönderdiler ben araç değişim talep ettim. 444 3 673 no'lu Otosan tarafından arandım, araçtaki boya atmalarının dış etkenlerden kaynaklı olduğunu söylediler bu yüzden aracı garanti kapsamına sokamayacaklarını söyledir ve araç değişimi mi kabul etmediler. Bende tekrardan sordum geçen hafta 13 yerdi şu an nasıl 16 yerde atma oldu? kimsenin arabasında boya atma olmazken neden bu araçta oluyor? Cevaplarını yazılı olarak istedim iç yazışma olduğunu gönderemeyeceklerini söylediler. Aracın fabrikasyon hatası olarak boyandığı belli videoyuyu youtubea yükledim izlerseniz aracın ne hale geldiğini görecekseniz ne kadar çok kişi izlerse o kadar kişinin haberi olur bunların tek korkusu bu olayın yayılması lütfen videoyu yayabilirseniz yayın video linki YouTube (https://youtu.be/y8OonbsPcGY)

220T
25-06-2018, 12:53
Şöyle yapalım da daha belirgin olsun.Geçmiş olsun,sosyal medya ve dava süreci bir şeyler getirebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=y8OonbsPcGY&feature=youtu.be

yesil
25-06-2018, 14:07
dava açmadan sonuç almanız zor. davada sonucu kesin olmayan, sancılı ve masraflı bir süreç. kaybederseniz karşı tarafın dava masraflarıda size kalır. dava açın demiyorum ama hakkınızı aramanın tek yolu. benim başıma geldi aynı olay renault aracımda. dava açtım ve kazandım. konusunu buraya açmıştım linkini ekliyorum.

http://www.techturkey.com/forum/genel_teknik/99011-megane_3_boya_sorunu.html?highlight=

yesil
25-06-2018, 14:10
ekleyememişim

http://www.techturkey.com/forum/genel_teknik/99011-megane_3_boya_sorunu.html

pendik05
25-06-2018, 15:13
Şöyle yapalım da daha belirgin olsun.Geçmiş olsun,sosyal medya ve dava süreci bir şeyler getirebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=y8OonbsPcGY&feature=youtu.be

sağolun hocam teşekkür ederim. tek umudum sosyal medya

pendik05
25-06-2018, 15:14
aynen hocam bir arkadaşda dava açtı ama bilirkişiler yüzünden kaybetti işten anlayan bilirkişide çok az fordun tek çekindiği sosyal medya davadan hiç korkmuyorlar rahat 2 3 yıl sürüyormuş. sizin içinde yıpratıcı olmuştur avukatı hangi ilden tuttunuz

pendik05
25-06-2018, 15:15
ekleyememişim

http://www.techturkey.com/forum/genel_teknik/99011-megane_3_boya_sorunu.html

benim sorununun aynısını yaşamışssın benide dış kaynaklı deyip başlarından atıyorlar

pendik05
25-06-2018, 15:26
dava açmadan sonuç almanız zor. davada sonucu kesin olmayan, sancılı ve masraflı bir süreç. kaybederseniz karşı tarafın dava masraflarıda size kalır. dava açın demiyorum ama hakkınızı aramanın tek yolu. benim başıma geldi aynı olay renault aracımda. dava açtım ve kazandım. konusunu buraya açmıştım linkini ekliyorum.

http://www.techturkey.com/forum/genel_teknik/99011-megane_3_boya_sorunu.html?highlight=

sizin boya atmalarıda aynen bu şekildemiydi?

yesil
25-06-2018, 16:15
sizin boya atmalarıda aynen bu şekildemiydi?

aynı bu şekildeydi. davaya avukat akrabam baktı hatta. daha sonra kendi fiesta marka aracındada benzer boya sorunu oldu. onun bilirkişi raporu kullanıcı hatası olarak geldi. itiraz filan ettiler hala uğraşıyorlar. bilirkişinin verdiği rapora bağlı bu tür davalar. haklıda olsanız kesin kazanırsınız diyemem.

pendik05
25-06-2018, 16:37
aynı bu şekildeydi. davaya avukat akrabam baktı hatta. daha sonra kendi fiesta marka aracındada benzer boya sorunu oldu. onun bilirkişi raporu kullanıcı hatası olarak geldi. itiraz filan ettiler hala uğraşıyorlar. bilirkişinin verdiği rapora bağlı bu tür davalar. haklıda olsanız kesin kazanırsınız diyemem.

avukat izmir demi? ankarada olsa iyi olurdu sizin davayı emsal gösterebilirz aslında ama dediğiniz gibi bilirkişi çok önemli onuda dava başında iyice belirtmek lazım

OmerRS
25-06-2018, 16:39
Merhaba, size tavsiyem lütfen aracın VIN numarasından Almanya Köln(Cologne) Fabrikasında bu araca ait bir boya tamir işlemi olup olmadığını sorgulatın. Eğer orada bir boya tamir işlemi yapılmışsa boyada önceden de sorun gözlendiğini kanıtlayabilirisniz. Otosan'ın sattığı arabaları bu şekilde fabrika geçmişlerini sorgulayabilmek için yetkisi var.

KemalHDH
25-06-2018, 16:43
Renault konunda davayı kazanan arkadaşın yayınladığı videoyu ve kazandığı davanın belgelerini, raporlarını Ford davasındaki bilirkişiye ve mahkemeye sunarsanız emsal teşkil edecektir. Kazanabilirsiniz.

hddsheriff
25-06-2018, 17:23
Ekşi sözlükte konu açın/açtırın kısa sürede çözüm bulur otosan.

SULTANOGLU
25-06-2018, 18:22
Bu arada renaulttaki vernik soyulmasiydi. Ciddi bir yapisma problemi asikardi.

Bu tamamen benim yorumum olacak ama acaba aracinizi fabrika yani veya uzun sureli bir yere park ettiniz mi?

Icinde ufak ufak kalinti kalan soyulmalarin bazilari sebebi ile bu yasadiginiz problemin dis ortam kaynakli oldugunu dusunuyorum. Mesela sadece vernik kalkmamis gibi goruyorum oradan o bolge komple boya gitmis. Vernik olsa veya tutunma problemi olsa soyulan bolumlerin kenarlarida kalkarsi diye dusundum.

Bu tamamen videodan gordugum canli inceleme yapilsa daha net yorum yapabilirdim.

pendik05
25-06-2018, 18:52
Renault konunda davayı kazanan arkadaşın yayınladığı videoyu ve kazandığı davanın belgelerini, raporlarını Ford davasındaki bilirkişiye ve mahkemeye sunarsanız emsal teşkil edecektir. Kazanabilirsiniz.
İnşallah arkadaş gönderirse belgeleri davaya emsal göstermek istiyorum

pendik05
25-06-2018, 18:55
Yok hocam uzun süre bir yerde bırakmadım sürekli yeni yerlerde çıkıyor vernik atmış bende de ayrıca ufak toplu iğne başı gibi yerlerde başlıyor şuan fotoda yüklerim yakın çekim servis imalat hatası dedi Otosan kabul etmiyor bu Arada aracı otokoça götürdüm takasa alın dedim dediler normalde 45e alırız ama bunda boya hatası var 32 veririz dediler siz düşünün olayı dolandırılmayı

pendik05
25-06-2018, 18:58

Hocam bana bilirkişi raporuyla dava sonucunu mail atabilirmisin kendi isim tc ni kapatabilirsin benim için bu kararlar önemli emrahkose34@gmail.com adresine atabilirmisin

yesil
25-06-2018, 19:01
Hocam bana bilirkişi raporuyla dava sonucunu mail atabilirmisin kendi isim tc ni kapatabilirsin benim için bu kararlar önemli emrahkose34@gmail.com adresine atabilirmisin

özel mesajda atmışsınız. ben belgeleri almadım şu aşamada belgelere ulaşacak durumda değilim ne yazık ki.

yesil
25-06-2018, 19:07

Bu tamamen benim yorumum olacak ama acaba aracinizi fabrika yani veya uzun sureli bir yere park ettiniz mi?

Icinde ufak ufak kalinti kalan soyulmalarin bazilari sebebi ile bu yasadiginiz problemin dis ortam kaynakli oldugunu dusunuyorum. Mesela sadece vernik kalkmamis gibi goruyorum oradan o bolge komple boya gitmis. Vernik olsa veya tutunma problemi olsa soyulan bolumlerin kenarlarida kalkarsi diye dusundum.

Bu tamamen videodan gordugum canli inceleme yapilsa daha net yorum yapabilirdim.

boyanın tutunamadığı ve içten kabarıp döküldüğü gibi bir sonuca ulaşmıştı bilirkişi. zaten pul pul içten kabarmış gibi bir soyulma vardı. bu araçtada bazı atan yerleri benzettim ama birebir aynı sorun olmayabilir.

pendik05
25-06-2018, 19:19
Ekşi sözlükte konu açın/açtırın kısa sürede çözüm bulur otosan.

8 haziran 2018 ford otosan garanti rezaleti - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/8-haziran-2018-ford-otosan-garanti-rezaleti--5680992?focusto=77851208) Hocam Benim üyeliğim Yok yorum yapıp destek olurmusunuz

pendik05
25-06-2018, 19:32
Benimde pul pul atıyor yakın çekim foto atıcam

pendik05
25-06-2018, 19:36
Img 2883 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/OoWGJz)

pendik05
25-06-2018, 19:37

Img 2883 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/OoWGJz)

SULTANOGLU
25-06-2018, 19:57
Sizin aracini siyah metalik degil mi? Bu foto nereye ait ?

arda35
25-06-2018, 20:44
Geçmiş olsun. Ford bu sorun için inceleme yapmadı mı, sadece servisin çekip gönderdiği fotoğraflar üzerinden mi değerlendirdiler?

Ben de astardan kaynaklandığını düşünüyorum. Düşük bi ihtimal de olsa astar kurumadan boya atılmış olabilir. Üretimdeki herhangi bi sorundan ötürü tekrar boyanmış olabilir araç.

onn_dear
25-06-2018, 21:05
Bence hiç uğraşmayın. Satın aracı 3 e 5 e bakmadan. Çok baş agritir, arkadaşımın 3000 km de. ford fiesta si park halinde ( araç stop vaziyette) arkadaşım içindeyken aracta patlama meydana geldi. (Araç dizel) arkadaşımın eli yüzü yandı kapılar patladı dışa doğru, camlar kırıldı vs. Polis geldi, bomba ekibi vs. Hicbir şekilde dışarıdan müdahale yoktur diye rapor verdi. Ford hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmedi. Dava açıldı hastane raporları, polis raporları va sunuldu. 2.5 yıl oldu araç üstü örtülü 2.5 yıldır yatıyor. Hala bir sonuç çıkmadı. O yüzden hiç uğraşmayın bence...

pendik05
25-06-2018, 21:14
Sizin aracini siyah metalik degil mi? Bu foto nereye ait ?

Hocam videodaki 23. Saniyede yeni başlayan yer renk blazer mavisi

pendik05
25-06-2018, 21:19
Hocam servisteki usta başı direk vernik atmış imalat hatası dedi rapor tutup gönderdiler Otosan fotoğrafta çekip attılar otosana Otosan fotoya bakarak dış kaynaklı dedi bende ihtar felan çektim işe yaramadı. Ford herkese aynısını yapıyor işlerine gelmiyor sadece video tutarsa hatalarını kabul ediyorlar bu şekilde kazanmış arkadaşlar

pendik05
25-06-2018, 21:23
Bence hiç uğraşmayın. Satın aracı 3 e 5 e bakmadan. Çok baş agritir, arkadaşımın 3000 km de. ford fiesta si park halinde ( araç stop vaziyette) arkadaşım içindeyken aracta patlama meydana geldi. (Araç dizel) arkadaşımın eli yüzü yandı kapılar patladı dışa doğru, camlar kırıldı vs. Polis geldi, bomba ekibi vs. Hicbir şekilde dışarıdan müdahale yoktur diye rapor verdi. Ford hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmedi. Dava açıldı hastane raporları, polis raporları va sunuldu. 2.5 yıl oldu araç üstü örtülü 2.5 yıldır yatıyor. Hala bir sonuç çıkmadı. O yüzden hiç uğraşmayın bence...

Valla bu ara satmayı bile düşünüyorum çünkü gerçekten can sıkıcı

Grimlord
25-06-2018, 21:25
Aynı sıkıntı bizim 2011 fluencede de var, arabanın boyası çok çabuk atıyor. Bagaj kapağındaki kuş pisliği yüzünden vernik falan kalmamış, almış götürmüş boyayı. Sıcakta 1 saat dursun kavlıyor boya.
"Şurasına birşey oldu, şurasının boyası döküldü" diye diye arabadan soğuduk.
Bence işin peşini bırakmayın, inşallah lehinize sonuçlanır.

golgeoyunu03
25-06-2018, 21:38
konuyla birebir alakalı olmasa da bağlantılı,
turbofsi forumunda borusandan bmw 4 serisi almış bir kullanıcı vardı, aldıktan sonra çamurluğunun boyalı olduğunu öğrendi ve bilirkişi tarafından alınma tarihinden önce boyandığını, boyadaki tozlanma vs durumlardan tespit ettirdi. Uzun ve sancılı bir süreç sonrası aracı borusan satın aldı. Fiyat konusunu bilmiyorum.
Linkide ekliyorum, reklam olarak anlaşılmasın, sayfalarca yazıyı kopyalayamazdım.
Audi Türkiye Forumları - TurboFSI.net (http://www.turbofsi.net/forum/showthread.php?34959-Bmw-0-aracta-sol-komple-fabrikasyon-boyalı-cıktı.%21%21%21%21)

RafetAraç
25-06-2018, 23:39
Merhaba, size tavsiyem lütfen aracın VIN numarasından Almanya Köln(Cologne) Fabrikasında bu araca ait bir boya tamir işlemi olup olmadığını sorgulatın. Eğer orada bir boya tamir işlemi yapılmışsa boyada önceden de sorun gözlendiğini kanıtlayabilirisniz. Otosan'ın sattığı arabaları bu şekilde fabrika geçmişlerini sorgulayabilmek için yetkisi var.

ciddiye alınması gereken önemli bir bilgi. teşekkürler abi

Carmageddon
25-06-2018, 23:51
Öncelikle çok geçmiş olsun. Ekşisözlük aracılığıyla olayı biraz daha duyurmak isterseniz seve seve yardımcı olurum.

Daha öncede bu tarz kusurlu araçlarla ilgili başlıklar açılıp olumlu sonuçlar alındığını biliyorum.

İsterseniz videoda anlattığınız şekliyle başlık açabilirim.

pendik05
26-06-2018, 09:34
Öncelikle çok geçmiş olsun. Ekşisözlük aracılığıyla olayı biraz daha duyurmak isterseniz seve seve yardımcı olurum.

Daha öncede bu tarz kusurlu araçlarla ilgili başlıklar açılıp olumlu sonuçlar alındığını biliyorum.

İsterseniz videoda anlattığınız şekliyle başlık açabilirim.

hocam daha önce sağolsun bir arkadaş açmıştı başlık sizde üzerine birşeyler yazabilirseniz yada bildiğiniz şekilde yardımcı olursanız sevinirim 8 haziran 2018 ford otosan garanti rezaleti - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/8-haziran-2018-ford-otosan-garanti-rezaleti--5680992?focusto=77851670) 8 haziran 2018 ford otosan garanti rezaleti - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/8-haziran-2018-ford-otosan-garanti-rezaleti--5680992?focusto=77851670)

pendik05
26-06-2018, 09:35

bu sorgulamayı nasıl yapabiliriz?

i-vtec07
26-06-2018, 09:48
Merhaba bence ford un almanya mi amerikamı bilmiyorum direk ana merkezine mail atın. Güzel bi ingilizceyle, fotoyla da destekleyin.

Ayrıca şikayet var a da yazın derim.

Geçmiş olsun, sat kurtul diyenlere itafen, eşek olalım da semer mi vursunlar neden zarar etsin adam ? Hakkını arasın herkez, hakkımızı aramaya aramaya zaten bu hale geldi bu firmalar.

Dava işini iyi düşünün tabi masraf etmenizide istemeyiz. Kazanmama ihtimaliniz de var ..

EREN34
26-06-2018, 09:49
bu sorgulamayı nasıl yapabiliriz?

Otosan'a resmi kanal ile talepte bulunarak sorgulatmak

Otosan'da çalışan birine hal-hatır sorgulatmak

Bir çalışanın 2. seçeneğe sıcak bakacağını, yardımcı olacağını sanmıyorum.

pendik05
26-06-2018, 09:59
hocam otosan resmi kanalı bile sallamıyorki adamlar yazılı cevap bile alamadım en son ihtar çektim onada iki satır yazı yazmışlar dış kaynaklar diye. ford otosan bildiğiniz nasıl insanları mağdur edelim mantığında yazıklar olsun. şikayetvarada yazdım yazabildiğim her yere yazdım. Ama böyle dandik kurum olmaz

pendik05
26-06-2018, 10:02
Merhaba bence ford un almanya mi amerikamı bilmiyorum direk ana merkezine mail atın. Güzel bi ingilizceyle, fotoyla da destekleyin.

Ayrıca şikayet var a da yazın derim.

Geçmiş olsun, sat kurtul diyenlere itafen, eşek olalım da semer mi vursunlar neden zarar etsin adam ? Hakkını arasın herkez, hakkımızı aramaya aramaya zaten bu hale geldi bu firmalar.

Dava işini iyi düşünün tabi masraf etmenizide istemeyiz. Kazanmama ihtimaliniz de var ..

hocam almanya forda yazdım biz yalnızca alman müşterilere hizmet veriyoruz şeklinde cevap yazmışlar. bu adamlara ciddi yaptırım yapılmadığı sürece böyle sürer gider dava işlerine geliyor uzatsa uzatıyor 2 3 yıl birde cahil bir bilirkişi geldimi . en etkili yöntem bunları rezil etmek sosyal medya yoluyla

pendik05
26-06-2018, 13:10
benim soruna dış etkenler diyen forda aracı size takas vereyim dedim tamam dediler kaça alırsınız dedim normalde 45e alırdık ama sizin araçta boya hatası var 32e alırız dediler. satıcıyken hatayı görmeyen ford alıcıyken hatayı nasıl görüp fiyat kırpıp ölücü oluyor. Allah bunların eline kimseyi düşürmesin

TarikS
26-06-2018, 15:11
benim soruna dış etkenler diyen forda aracı size takas vereyim dedim tamam dediler kaça alırsınız dedim normalde 45e alırdık ama sizin araçta boya hatası var 32e alırız dediler. satıcıyken hatayı görmeyen ford alıcıyken hatayı nasıl görüp fiyat kırpıp ölücü oluyor. Allah bunların eline kimseyi düşürmesin

Bunu yazılı fiyat teklifi şeklinde alarak elinizde kanıt olarak bulundurabilirsiniz

pendik05
04-07-2018, 08:23
bilgisi olan arkadaşlar bu araç gerçekten onarılabilir mi? onarılırsa nasıl bir işlem olur?

arda35
04-07-2018, 09:27
bilgisi olan arkadaşlar bu araç gerçekten onarılabilir mi? onarılırsa nasıl bir işlem olur?

Elbette. Komple araç boya sökücü bir malzeme ile saca kadar temizlenir. Sonra temiz bir astar, üzerine boya. 3-4 bin liraya hallolur zannımca.

kelalper
04-07-2018, 10:32
adamlar haklı arabayı salondan arkaya tuvalete gitmen için satıyorlar sen çıkıp dışarıda kullanıosun. Kabul etmezler tabii

pendik05
04-07-2018, 10:41
adamlar haklı arabayı salondan arkaya tuvalete gitmen için satıyorlar sen çıkıp dışarıda kullanıosun. Kabul etmezler tabii

adamlar öyle bir çakal olmuşki hiç bir şekilde baş edilmiyor

pendik05
04-07-2018, 16:09
Elbette. Komple araç boya sökücü bir malzeme ile saca kadar temizlenir. Sonra temiz bir astar, üzerine boya. 3-4 bin liraya hallolur zannımca.

servis ücretsiz onarıcaz demiş okadar masraflı birşeyse kıymaz bunlara paraya

Yiğit G.
04-07-2018, 16:18
Yazan oldu mu bilmiyorum ama bunlar bariz kuş pisliği.Kuş pislemiş güneş altında yakmış boyayı.. Ama boyaların kalkmasının sebebi kuş pisliği değil.. Büyük ihtimalle boyanırken ya boya bayat idi ya kimyasal bir eksik kattılar yani boyada bir sorun var , kuş da pisleyince dışkısında ki asit boyayı tamamen kaldırmış.

pendik05
04-07-2018, 16:40
Yazan oldu mu bilmiyorum ama bunlar bariz kuş pisliği.Kuş pislemiş güneş altında yakmış boyayı.. Ama boyaların kalkmasının sebebi kuş pisliği değil.. Büyük ihtimalle boyanırken ya boya bayat idi ya kimyasal bir eksik kattılar yani boyada bir sorun var , kuş da pisleyince dışkısında ki asit boyayı tamamen kaldırmış.

aynen hocam aracın boyası çok zayıf zorlasanız tırnakla bile kopacak gibi

arda35
04-07-2018, 18:00
Kendileri onaracaksa servise maliyeti maksimum bin tl + işçilik olur. Belki daha da az tutar. Kalem kalem bilmiyorum.

Bu şekilde boya atıklarının lokal giderilmesi çok zor. Bi yeri yapsan bi başka yerden tekrar atmayacağının garantisi yok.

misery1903
05-07-2018, 07:43
Bu arada garanti sürecinde garantiye giren her şeyde masrafları götürdüğünüz yetkili servis değil Otosan'ın kendisi ödüyor. O yüzden garantiden değişen her şey için onlardan onay alıyorlar. Bu Ford ve Hyundai'de böyle, diğerlerini bilmiyorum. Hatta Hyundai servislere az para ödemek için normal müşteriye yansıttığı saat başı işçilik ücretinden daha düşük işçilik ücreti ödüyor yetkili servise. Bizim arabanın garantiden bir parçası değişirken söylenmişti yetkili servis çalışanı bu konuda bana belgeleri ve arasındaki farkı gösterirken.
Özetle muhattabınız Otosan, işiniz zor, yurt dışına da mail'ler atın henüz atmadıysanız kesinlikle.

Emirhancakir
05-07-2018, 09:10
HyundaiClub da geçen birisi blok patlatmış i20 1.2 için. Garantisi bitmiş aracın ama yetkili servis bakımlıymış. 52.000KM de. Kullanıcı hatası demişler, aracı yüksek vites yüksek devirde iken 2 vites alta atmışsınız demişler. Adam kabul etmemiş falan en son Hyundai Assan boş blok ve kapak vermişti sanırsam ücretsiz. İşçilik ücreti 1000TL mi ne almışlardı. Assan ve Hyundai eğer kullanıcı hatası olan bir şeyi diretirseniz kabul ediyorlar buna bir kaç kez denk geldim. Adam ben yapmadım diyor, fabrikasyon hata diyor ama artık servis ve araç sahibi ile Allah arasında olan bir şey. Her ikisine de inanıyorum :)

Ford'un da garantisi olmaması ilginç geldi bana. Gerçekten aracının arkasında duran marka hiç görmedim daha önce ben Hyundai kadar.

pendik05
05-07-2018, 09:22
Bu arada garanti sürecinde garantiye giren her şeyde masrafları götürdüğünüz yetkili servis değil Otosan'ın kendisi ödüyor. O yüzden garantiden değişen her şey için onlardan onay alıyorlar. Bu Ford ve Hyundai'de böyle, diğerlerini bilmiyorum. Hatta Hyundai servislere az para ödemek için normal müşteriye yansıttığı saat başı işçilik ücretinden daha düşük işçilik ücreti ödüyor yetkili servise. Bizim arabanın garantiden bir parçası değişirken söylenmişti yetkili servis çalışanı bu konuda bana belgeleri ve arasındaki farkı gösterirken.
Özetle muhattabınız Otosan, işiniz zor, yurt dışına da mail'ler atın henüz atmadıysanız kesinlikle.

hocam otosan hatasını bildiği için aracı ücretsiz onarmak istiyor ama şuan aracı gelip görseniz o videodaki yerler dışında yeni başlayan küçük daireler şeklinde yüze yakın yerde oluştu günden günede kanser gibi yayılıyor sorunu kendileri biliyor ama dış etken deyip geçiştiriyorlar

Ahmetfikri
05-07-2018, 15:29
pm atıyorum

pendik05
05-07-2018, 15:35
pm atıyorum

tamam bekliyorum

Emre911
19-08-2018, 07:51
Bi sonuca varabildiniz mi?