PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Smart Fourtwo hakkında bilgi paylaşımı

HaKo
06-07-2018, 10:05
Arkadaşlar selam ,

Günlük kullanmak için kendime 2012-2015 model arası bir smart fourtwo almayı düşünüyorum.

Araç hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum , öncelikli konular ;

- alırken mekanik ve kaporta olarak nelerine dikkat etmeli
- kaç para verilmeli ?
- aracın kronik sıkıntıları var mı , genel kullanımı nasıl.

Bu konular hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Yogi
06-07-2018, 10:22
sultanoglu

SULTANOGLU
06-07-2018, 11:34
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/109225-smart_kullanicilari-36.html

Burada aslında baya konu var ama karışık. içinde sizin yılardaki modellerden bahsediliyor.

451 kasa kodlu oluyorlar.

450 ye nazaran genel olarak kronik bir sıkınıtısı yok. Kullanımı falan gayet keyifli. Kaporta zaten plastik olduğundan ben arka motor tarafındaki darbe emen demire bakardım araç kaldırıldığında. fiyat olarak bişey diyemiycem genel olarak otomobil fiyatları uçtuğu için yrum yapmak zor.

Sadece olabildiğince yeni model alıp bütün bakımları daha öcneden yetkili serviste yapılmış olması büyük bir artı olur

HaKo
06-07-2018, 12:31
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/109225-smart_kullanicilari-36.html

Burada aslında baya konu var ama karışık. içinde sizin yılardaki modellerden bahsediliyor.

451 kasa kodlu oluyorlar.

450 ye nazaran genel olarak kronik bir sıkınıtısı yok. Kullanımı falan gayet keyifli. Kaporta zaten plastik olduğundan ben arka motor tarafındaki darbe emen demire bakardım araç kaldırıldığında. fiyat olarak bişey diyemiycem genel olarak otomobil fiyatları uçtuğu için yrum yapmak zor.

Sadece olabildiğince yeni model alıp bütün bakımları daha öcneden yetkili serviste yapılmış olması büyük bir artı olur

Bu konuyu dün okudum neredeyse hepsini , ama genelde 0.7 motor eskisinden bahsediliyor. Benim almak istediğim 1.0 motor zaten biliyorsundur sende.

Servis olayı nasıl diğer konuda yetkili servislere baya bir giydirilmiş çünkü ?

zekky
06-07-2018, 13:10
Ben 2015 model komple mengerler bakımlı olarak aldım. Benimki pulse paket en guzel yeri direksiyonu.
En kronik sıkıntısı şanzıman diye biliyorum benim arabanınki mengerlerde degişmiş komple cepten yaptırmışlar.
8 aydır biniyorum uzun yol sehir ici herturlu heryere gidiyorum hicbir sıkıntısı problemi olmadı.
Sadece fazla ilgiden sorulara cevap vermekten yoruluyorsunuz o kadar.

brv
06-07-2018, 14:44
Eylül'den beri biniyoruz, 1,00cc, 11k km oldu,
451 Kasa, kaç model olduğunu unuttum :)
Sert bir araba, İstanbul'un yollarında özellikle ara sokaklarda dikkatli olmak lazım,
Pulse paket nispeten daha az var, torpido, ilave gösterge vs güzel aksesularları mevcut,
Gereksiz soru gerçekten çok fazla,
Benzinli mi, içine sığıyor musun vs vs tarzı,
180cm 90kg biriyim rahat rahat kullanıyorum, yanıma 190cm 100kg adam almışlığımda var,

İzmir'e 3 günlük tatile gittik eşimle, bagajıda gayet yeterli oldu,

SULTANOGLU
06-07-2018, 15:33
Bu konuyu dün okudum neredeyse hepsini , ama genelde 0.7 motor eskisinden bahsediliyor. Benim almak istediğim 1.0 motor zaten biliyorsundur sende.

Servis olayı nasıl diğer konuda yetkili servislere baya bir giydirilmiş çünkü ?

Abi garantiden sonra bence yetkili servise gerek yok. Cidden giydiriyorlar. 450 problematik ama 451 de yok fazla sikinti. Problem sanziman olmasi dogal cunku manuelden otomatiklestirilmis salak bir sanzimani var. Yani 450 kullanip 451 kullandigim gun aynen sunu dedim. Ulan bir arabanin hissi hicmi degismez? Sanzimaninda sikinti yoksa gozunuz kapali alin.

1000 cc lik motor 0.7 turbo olan gibi narin degil.

zx6r
06-07-2018, 15:43
Yaklaşık 15 gün önce sağa sola gitmek için aldım hiç aklımda smart almak yoktu bi anda ilanlarına baktım hiç araştırmadımda ertesi gün beğendiğim aracı gidip aldım
Aldındığı günden itibaren koluman ve mengerler bakımlı 2012 model Passion paket 48binde siyah renk cam tavanlı iyikide almışım diyorum park sorunum yok içi çok geniş bagajıda gayet yeterli
vites geçişleri kötü
freni çok sert bi müddet alışmak gerekiyor harici bi problem yok gayet memnunum keske daha önce alsaymışım

MetalliHead
06-07-2018, 17:00
Abi garantiden sonra bence yetkili servise gerek yok. Cidden giydiriyorlar. 450 problematik ama 451 de yok fazla sikinti. Problem sanziman olmasi dogal cunku manuelden otomatiklestirilmis salak bir sanzimani var. Yani 450 kullanip 451 kullandigim gun aynen sunu dedim. Ulan bir arabanin hissi hicmi degismez? Sanzimaninda sikinti yoksa gozunuz kapali alin.

1000 cc lik motor 0.7 turbo olan gibi narin degil.

abi brabus olanları neden bu kadar pahalı ? 80 bin falan istiyorlar

HaKo
06-07-2018, 20:05
Yaklaşık 15 gün önce sağa sola gitmek için aldım hiç aklımda smart almak yoktu bi anda ilanlarına baktım hiç araştırmadımda ertesi gün beğendiğim aracı gidip aldım
Aldındığı günden itibaren koluman ve mengerler bakımlı 2012 model Passion paket 48binde siyah renk cam tavanlı iyikide almışım diyorum park sorunum yok içi çok geniş bagajıda gayet yeterli
vites geçişleri kötü
freni çok sert bi müddet alışmak gerekiyor harici bi problem yok gayet memnunum keske daha önce alsaymışım

kaç paraya aldınız özelden yazabilir misin ? bir de şanzımanı kime baktırmak lazım ? yetkili servisin ekspertiz yapacağını sanmıyorum ama ?

HaKo
06-07-2018, 20:07
Eylül'den beri biniyoruz, 1,00cc, 11k km oldu,
451 Kasa, kaç model olduğunu unuttum :)
Sert bir araba, İstanbul'un yollarında özellikle ara sokaklarda dikkatli olmak lazım,
Pulse paket nispeten daha az var, torpido, ilave gösterge vs güzel aksesularları mevcut,
Gereksiz soru gerçekten çok fazla,
Benzinli mi, içine sığıyor musun vs vs tarzı,
180cm 90kg biriyim rahat rahat kullanıyorum, yanıma 190cm 100kg adam almışlığımda var,

İzmir'e 3 günlük tatile gittik eşimle, bagajıda gayet yeterli oldu,

evet sığma konusunda tereddütüm yok , çünkü 192 boy 130 kilo dayım çok rahat sığmış geçen anlatıyordu :)
alırken nerede ekspertiz yaptırdınız , bir de bana referans olması açısından fiyat bilgisi alabilirsem çok iyi olur.

ChtArdARSL
06-07-2018, 23:22
Benimde yaklasik 2 seneden beri var. 13.000 civarinda almistim suan 64.000 de periyotik bakim haric hic birsey yapmadim. Fakat viraj demir cubuklari cabuk yipraniyor. Arac sert sehir icind ebazen yoruyor. Yol tutus performans ve fren gayet iyi benim aracim pulse oldugu icin ben surekli manuel kullaniyorum

HaKo
06-07-2018, 23:55
Benimde yaklasik 2 seneden beri var. 13.000 civarinda almistim suan 64.000 de periyotik bakim haric hic birsey yapmadim. Fakat viraj demir cubuklari cabuk yipraniyor. Arac sert sehir icind ebazen yoruyor. Yol tutus performans ve fren gayet iyi benim aracim pulse oldugu icin ben surekli manuel kullaniyorum

pulse modelinde şanzıman farklı mı oluyor ?

zekky
07-07-2018, 08:02
F1 oldugu icin direksiyondan atmak daha rahat oluyor.

SULTANOGLU
07-07-2018, 10:02
abi brabus olanları neden bu kadar pahalı ? 80 bin falan istiyorlar

Abi iste aksesuaridir zartidir zurtudur.450 olanlarda brabus olanlarin motor gucu farkli birde. Benimki passion 74 brabus 84.

MetalliHead
07-07-2018, 11:40
Abi iste aksesuaridir zartidir zurtudur.450 olanlarda brabus olanlarin motor gucu farkli birde. Benimki passion 74 brabus 84.

45 civarından 80e fırlatacak aksesuar da iyiymiş abi :D

hddsheriff
07-07-2018, 12:38
45 civarından 80e fırlatacak aksesuar da iyiymiş abi :D

Takılan aksesuarlar aracın fiyatını etkiliyor sonra vergi dilimi ötv kdv derken coşuyor

HaKo
09-07-2018, 00:36

abi özellikle sana sormak istedim , ve diğer arkadaşlarada , araç buldum bir tane almayı düşünüyorum. normal ekspertiz yerleri dışında nereye götürmeliyim baktırmaya ?

brv
09-07-2018, 10:20
abi özellikle sana sormak istedim , ve diğer arkadaşlarada , araç buldum bir tane almayı düşünüyorum. normal ekspertiz yerleri dışında nereye götürmeliyim baktırmaya ?

Bostancı Sanayide Ak Oto var, benden önceki sahibide bakımları orada yaptırıyordu, bende aynı yerde devam ediyorum,
Buralara gelirseniz eğer yardımcı olmaya çalışırım,
Sanayi içerisinde Smart bakan tek Mercedes servis,
35.500 gibi bir rakama aldık Eylül'de 105k km'de, hasar kayıtsız olarak,
Şehir içi 6,5 lt yakıyorum evin durumundan dolayı,ev Başıbüyükte hergün bayır in çık vs, yazın klima ile 7,5lt'ye çıktı,
İstanbul - İzmir - İstanbul yaptığım zaman 1420km - 420 TL benzin ile halletmiştik, klima açık.

SULTANOGLU
09-07-2018, 10:24

Abi özürdilerim geç yazdım.

Aynen yukarıda yazıldığı gibi Ak oto veya maslakta benim arabayı götürdüğüm Prosfer olaiblir. İkiside zaten sayılı özel smart servisleridir.

HaKo
09-07-2018, 10:31

Aynen yukarıda yazıldığı gibi Ak oto veya maslakta benim arabayı götürdüğüm Prosfer olaiblir. İkiside zaten sayılı özel smart servisleridir.

estafurullah,

maslak bana daha uygun olur , araç avrupa yakasında çünkü. Eyvallah teşekkür ederim bilgi için.

HaKo
19-07-2018, 13:00
arkadaşlar hala bir araç bulamadım , çevresinde smart fourtwo satmayı düşünen , 2012-2015 model arası , 45-46 bin lira arası bir araç arıyorum.

HaKo
22-07-2018, 18:38

abi 2015 model bir araç buldum 30 bin civarında km si , sence servise götürüp göstermeye gerek var mı yoksa normal ekspertize soksam yeterli olur mu ? bir de florya mengerler ekspertiz yapıyor mu ?

TarikS
22-07-2018, 18:48
abi 2015 model bir araç buldum 30 bin civarında km si , sence servise götürüp göstermeye gerek var mı yoksa normal ekspertize soksam yeterli olur mu ? bir de florya mengerler ekspertiz yapıyor mu ?

Nolursa olsun 5bin km'de bile olsa ciddi bir geçmiş sorgulaması üzerine mekanik ekspertize sokardım ben olsam, ki 0 araç alırken bile boya kontrolü yapılması gerektiğini düşünürsek bence riske girmeye değmez

Ortalıkta kuzu görünümlü çakal çok, kimseye inanmayın güvenmeyin derim

HaKo
22-07-2018, 19:12
Nolursa olsun 5bin km'de bile olsa ciddi bir geçmiş sorgulaması üzerine mekanik ekspertize sokardım ben olsam, ki 0 araç alırken bile boya kontrolü yapılması gerektiğini düşünürsek bence riske girmeye değmez

Ortalıkta kuzu görünümlü çakal çok, kimseye inanmayın güvenmeyin derim

tabi mutlaka baktıracağım zaten ama smart olunca araba mekanik ekspertiz biraz zor gibi. tanıdık mercedes servisi vardı neyseki smarta bakıyorlar mış onlara yaptıracağım.

bu arada bu araca 185 boyunda biri rahat binebilir mi ? yani rahat sürüş sağlanır mı ?

TarikS
22-07-2018, 20:24
tabi mutlaka baktıracağım zaten ama smart olunca araba mekanik ekspertiz biraz zor gibi. tanıdık mercedes servisi vardı neyseki smarta bakıyorlar mış onlara yaptıracağım.

bu arada bu araca 185 boyunda biri rahat binebilir mi ? yani rahat sürüş sağlanır mı ?

Ben 1.74'üm benim gibi 2 kişi bacak bacak üstüne atarak seyahat edebiliyor fortwo'da :D

Burada da 2.10'luk adamın pek zorluk çekmediğini göstermişler

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=wOfr8cRtiP0)

https://www.youtube.com/watch?v=wOfr8cRtiP0

Bu da komikmiş :D

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=5v4EVDcKhzM)

https://www.youtube.com/watch?v=5v4EVDcKhzM

HaKo
22-07-2018, 20:40
Ben 1.74'üm benim gibi 2 kişi bacak bacak üstüne atarak seyahat edebiliyor fortwo'da :D

Burada da 2.10'luk adamın pek zorluk çekmediğini göstermişler

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=wOfr8cRtiP0)

https://www.youtube.com/watch?v=wOfr8cRtiP0

Bu da komikmiş :D

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=5v4EVDcKhzM)

https://www.youtube.com/watch?v=5v4EVDcKhzM

daha iyi bir cevap olamazdı haha çok saol :D

TarikS
22-07-2018, 20:46
daha iyi bir cevap olamazdı haha çok saol :D

Fortwo çok severim, içine sinen bir araç bulursun umarım :) imkan varken günlük araç olarak binmeye süper bence de ama fırsat varsa tam gün test sürüşü yapmaya çalış. eskiler çok sertti ben yaylı R53 Mini Cooper S kullanırken bile sert gelmişti, sonradan yumuşattılar falan diyorlar ama ben denemedim bilmiyorum; size rahatsız edici gelebilir, bilgin olsun. diğer arkadaşlar da arada değinmiş ama ciddi kütüktü yani ilk seriler :D

HaKo
22-07-2018, 23:26
Fortwo çok severim, içine sinen bir araç bulursun umarım :) imkan varken günlük araç olarak binmeye süper bence de ama fırsat varsa tam gün test sürüşü yapmaya çalış. eskiler çok sertti ben yaylı R53 Mini Cooper S kullanırken bile sert gelmişti, sonradan yumuşattılar falan diyorlar ama ben denemedim bilmiyorum; size rahatsız edici gelebilir, bilgin olsun. diğer arkadaşlar da arada değinmiş ama ciddi kütüktü yani ilk seriler :D

ben 2015 model alacağım , yani bu kasanın son makyajını yemiş hali oluyor sanırım. yumuşattıklarını düşünüyorum bende. hala sert gelirse lastikle falan çözeceğim artık yapacak bir şey yok. çok bir konfor beklentim yok zaten işini hakkıyla yapsın yeter :) saol verdiğin bilgiler için.

ChtArdARSL
22-07-2018, 23:28
Hala ciddi kutuk 4 ayda bir viraj demir lastiklerini degisirsin standart. Benim direksiyon kutusu 70.000 de degisti helal olmus bu ist yollarinda.

HaKo
23-07-2018, 14:38
maalesef yine alamadım :) al satçı tayfadan araba alınmayacağını bir kez daha anlamış oldum. Arabanın ilandaki görüntüsüyle alakası yok.

zx6r
23-07-2018, 14:55
maalesef yine alamadım :) al satçı tayfadan araba alınmayacağını bir kez daha anlamış oldum. Arabanın ilandaki görüntüsüyle alakası yok.

ben smartın yeni kasasını alacağım
isterseniz kendi aracımı satayım size 05388757925 yazarsanız whatsapp'tan foto atarım 05388757925 Fatih

brv
23-07-2018, 15:16
2015'lerde hidrolik direksiyon vs. var büyük olay :D
Benimki normal, öküz gibi maşallah, alıştım ama koymuyor çok fazla :)

HaKo
23-07-2018, 15:32
ben smartın yeni kasasını alacağım
isterseniz kendi aracımı satayım size 05388757925 yazarsanız whatsapp'tan foto atarım 05388757925 Fatih

araç kaç model kaç km de ? detayları yazarsanız ona göre arayabilirim tabiki neden olmasın.

HaKo
23-07-2018, 15:37
Smart / Fortwo / 1.0 / Passion / 30.000Km'de 2015 Model Panoramik Cam Tavan'lı sahibinden.comda - 589638794 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-30.000km-de-2015-model-panoramik-cam-tavan-li-589638794/detay)

şurayada ilanı koyimde boşuna bakan eden olur vaktini çalmasınlar benim çalındığı gibi, telefonda araba kazasız boyasız hatasızdı.

Gittim ön tarafı yamuk yumuk arabanın çizik içinde ( ufak tıklama vardı)

Arabanın silecekleri yoktu , en çok buna güldüm tarzları buymuş , yazın söküp kullanıyorlarmış :D

Arabanın anteni kırıp almışlar etrafındaki plastikte yara bere içindeydi , olsun ama çekiyormuş radyo

Kazasız boyasız tramersiz yazan ilan , arabanın kaputu ve ön tamponu boyalı ,

Arabada orjinal !! pressli yay varmış namştayn, ama orjinalmiş. Ulan press yay ne zaman orjinal pressli oldu ?

Sonuç : boşa geçen 2 saat ve sinir bozukluğu.

SULTANOGLU
23-07-2018, 19:13
Abi cok ozur dilerimsimdi konu guncelleninceaklima geldi mesaj yazicagim:(

hddsheriff
23-07-2018, 23:18
Smart / Fortwo / 1.0 / Passion / 30.000Km'de 2015 Model Panoramik Cam Tavan'lı sahibinden.comda - 589638794 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-30.000km-de-2015-model-panoramik-cam-tavan-li-589638794/detay)

şurayada ilanı koyimde boşuna bakan eden olur vaktini çalmasınlar benim çalındığı gibi, telefonda araba kazasız boyasız hatasızdı.

Gittim ön tarafı yamuk yumuk arabanın çizik içinde ( ufak tıklama vardı)

Arabanın silecekleri yoktu , en çok buna güldüm tarzları buymuş , yazın söküp kullanıyorlarmış :D

Arabanın anteni kırıp almışlar etrafındaki plastikte yara bere içindeydi , olsun ama çekiyormuş radyo

Kazasız boyasız tramersiz yazan ilan , arabanın kaputu ve ön tamponu boyalı ,

Arabada orjinal !! pressli yay varmış namştayn, ama orjinalmiş. Ulan press yay ne zaman orjinal pressli oldu ?

Sonuç : boşa geçen 2 saat ve sinir bozukluğu.

İsim ve semt benzerliği yoksa ilan sahibi buraya üye hatta kardeşi de üye

HaKo
09-10-2018, 23:41
arkadaşlar 2016 yeni kasa smart aldım , forumda yeni kasa sahibi kimse var mı ? whatsap grubu falan varsa katılmak isterim araçla ilgili bilgi paylaşımı için.

serkanOC
10-10-2018, 11:42
hayırlı uğurlu olsun.. güle güle kazasız belasız kullan.. şimdi sıra bende ;) kardeşinize de bi el atın da hata yapmayayım.. bu nasıl ?

Sorry, you have been blocked (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-lion-motors-2008-smart-fortwo-1.0-pure-589567436/detay/)

belli ki sıkıntıları var ama temiz ve diri geldi ısındım yani.. aramadım hiç..

bu arada bütçe 30 bin.. her türlü mantıklı tekliflerinize açığım :)

KÖROĞLU
10-10-2018, 14:34
hayırlı uğurlu olsun.. güle güle kazasız belasız kullan.. şimdi sıra bende ;) kardeşinize de bi el atın da hata yapmayayım.. bu nasıl ?

Sorry, you have been blocked (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-lion-motors-2008-smart-fortwo-1.0-pure-589567436/detay/)

Smar cezbedici bir araç gerçekten, ama otomatik olsun küçük olsun diyorsan cz3 ü de öneririm.

forfour ile aynı platform ve motor/ yürüyene sahip. amt vites kutusu var. İncelemeni öneririm 30K bütçeye de bulunur.

brv
10-10-2018, 16:30

Jantları pahalı, jantlı bir araba bakmaya çalış,
Fİyat olarak uygun duruyor ama baktırmak lazım, bu görünüşe bu fiyat biraz dengesiz...

serkanOC
11-10-2018, 14:15
Jantları pahalı, jantlı bir araba bakmaya çalış,
Fİyat olarak uygun duruyor ama baktırmak lazım, bu görünüşe bu fiyat biraz dengesiz...

3-4 parça boyalı 3500tl hasar kayıtlı son 31 bin.. konuştuğum arkadaşta hayatından bezmiş rahatsız etmek istemediğim için çok uzatmadım.. muayene yaptırıp öyle verecekmiş.. zahmet olacak diyemedim darılmasın şimdi..

ChtArdARSL
11-10-2018, 15:28
Ben gene vıraj demır lastıklerını bozdum.

10.000 de bır lastıklerı degıstırıyoruz bu nasıl ıs ben anlamadım,artık ebayden alıp stok yapacagım.

16.000 bınde aldım suan 68.000 te heralde 4 kere degısmısmısımdır,onun harıcı tık yok rutın bakım

TarikS
11-10-2018, 19:46
Ben gene vıraj demır lastıklerını bozdum.

10.000 de bır lastıklerı degıstırıyoruz bu nasıl ıs ben anlamadım,artık ebayden alıp stok yapacagım.

16.000 bınde aldım suan 68.000 te heralde 4 kere degısmısmısımdır,onun harıcı tık yok rutın bakım

Araba çok sert diye sanırım, R53 Cooper S'te de en çabuk eskiyen parçaydı o lastikler

serkanOC
15-10-2018, 08:29
araca jant şart.. almışken lastikleri de yenilemek lazım.. bagaj kapağı sağ kilit (mandal) kırık.. bu parçalar için yardımcı olabilecek olan var mı ?

bir de ak oto bakıma 1100, klima gazına 300 dedi.. tavsiye edebileceğiniz servis ?

brv
18-10-2018, 12:59
Ak oto bakımlarda üzüyor, yağ değişimi için bende başka yer bakacağım, klima gazını her hangi bir yerde yaptırabilirsin.
Jant olayı sıkıntılı, jant lastik takım satılık 1-2 tane vardı internette.
Eğer bütçe müsaitse daha eksiksiz bir araba bakmanı tavsiye ederim, ak guk derken o paralara gelecek çünkü.

serkanOC
20-10-2018, 13:38
klima gazı 300 nedir yaa.. galeri yan tarafta tanıdıklarına 70 liraya bastırdı.. Ak oto hakikaten almış eline sallıyor..

Ak oto daki usta bi çıkma var dedi 2014 jant lastik 2 buçuk lira.. lastikler iyi değildir diye yanaşmadım..

motor - şanzıman sıkıntısız.. içinde dışında çok deforme yok.. bakım hariç geri kalan makyaj onları da zamanla yavaş yavaş yaparım diye aldım..

Aldım avm otoparkına bırakıcam, girerken güvenlik 'abi bunun motoru nerde' dedi.. içerde aracından yeni inen biri 'memnun musun' diye sordu.. ilk gün pek zevk vermedi.. yabancılıktan olsa gerek.. dün bi 5+5 10 km yol yaptım gayet eğlenceliydi.. çok garip ya insanın baktıkça gülesi, güldükçe binesi geliyor :)

birisi maslaktaki servisten bahsetmişti arayıp soracam uygunsa oraya götürürüm..

serkanOC
20-10-2018, 13:47
klima gazi 300 nedir yaa.. galeri yan tarafta tanidiklarina 70 liraya bastirdi.. Ak oto hakikaten almis eline salliyor..

Ak oto daki usta bi cikma var dedi 2014 jant lastik 2 bucuk lira.. lastikler iyi degildir diye yanasmadim..

motor - sanziman sikintisiz.. icinde disinda cok deforme yok.. bakim haric geri kalan makyaj onlari da zamanla yavas yavas yaparim diye aldim..

Aldim avm otoparkina birakicam, girerken guvenlik 'abi bunun motoru nerde' dedi.. icerde aracindan yeni inen biri 'memnun musun' diye sordu.. ilk gun pek zevk vermedi.. yabanciliktan olsa gerek.. dun bi 5+5 10 km yol yaptim gayet eglenceliydi.. cok garip ya insanin baktikca gulesi, guldukce binesi geliyor :)

birisi maslaktaki servisten bahsetmisti arayip soracam uygunsa oraya goturucem..

Icinin disarisiyla kesinlikle alakasi yok.. bu kadar ters muhendislik beklemiyordum..

Yavas yavas alisacagiz bakalim..

ChtArdARSL
20-10-2018, 13:54
Maslakta tolga usta var bende hako nun tafsiyesi ile gittim. Memnunum fiyatlari cok pahali degil parca alternatifide var.
Cahit smart dersen tanir.

Tolga usta
0 (533) 719 14 59

brv
24-10-2018, 10:46
klima gazi 300 nedir yaa.. galeri yan tarafta tanidiklarina 70 liraya bastirdi.. Ak oto hakikaten almis eline salliyor..

Ak oto daki usta bi cikma var dedi 2014 jant lastik 2 bucuk lira.. lastikler iyi degildir diye yanasmadim..

motor - sanziman sikintisiz.. icinde disinda cok deforme yok.. bakim haric geri kalan makyaj onlari da zamanla yavas yavas yaparim diye aldim..

Aldim avm otoparkina birakicam, girerken guvenlik 'abi bunun motoru nerde' dedi.. icerde aracindan yeni inen biri 'memnun musun' diye sordu.. ilk gun pek zevk vermedi.. yabanciliktan olsa gerek.. dun bi 5+5 10 km yol yaptim gayet eglenceliydi.. cok garip ya insanin baktikca gulesi, guldukce binesi geliyor :)

birisi maslaktaki servisten bahsetmisti arayip soracam uygunsa oraya goturucem..

Icinin disarisiyla kesinlikle alakasi yok.. bu kadar ters muhendislik beklemiyordum..

Yavas yavas alisacagiz bakalim..

Jantın modeline göre 2500 normal, piyasada jant yok çünkü :)
Geçen sene kışlıkları alıcam diye göbeğim çatladı, continental bulabildim, fakat önü arkası farklı model :)
Sıkışık trafikte/dur kalkta 1'de devam et daha rahat edersin, 14k km oldu, 120k km'de, ömürlük binecez inşallaj :)

HaKo
24-10-2018, 10:53
o ak otoyla arabayı alırken tanışma fırsatım oldu. Açıkçası esnaf zihniyetli adamlar değil , ben olsam oraya araba falan götürmem.

SULTANOGLU
24-10-2018, 13:00
Ben aracımı hep maslakta Prosfer Tolgaya götürüyorum. Çok memnunun.

Aracı ilk aldığımda tabi bundan 7 yıl önce mi ne, yukarda bahsettiğiniz servise götürmüştüm sonra arabamı yakmak istemiştim. Saolsun tolga sonra benim bütün sorunlarımı teker teker çözmüştü ve anlatmıştı ne neden olur diye.

brv
24-10-2018, 13:12

Aracı ilk aldığımda tabi bundan 7 yıl önce mi ne, yukarda bahsettiğiniz servise götürmüştüm sonra arabamı yakmak istemiştim. Saolsun tolga sonra benim bütün sorunlarımı teker teker çözmüştü ve anlatmıştı ne neden olur diye.

Maslak dışında var mıdır bu işin bir ilacı,
Standart bakımlar için karşıya geçmek istemiyorum, 15 sene m.köy'den sonra anadolu da huzuru buldum :)

SULTANOGLU
24-10-2018, 13:18
Maslak dışında var mıdır bu işin bir ilacı,
Standart bakımlar için karşıya geçmek istemiyorum, 15 sene m.köy'den sonra anadolu da huzuru buldum :)

haha abi cidden anadolu ayrı bir huzurluymuş bende taşındıktan sonra anladım :D şimdi tekrardan avrupaya taşınıcam o ayrıda bu sefer istanbul değil :D.

Abi smart kareşimde ve bodruma taşındığından orada yaptırıyor bakımlarını. Bu tarafta bir Ak oto var. Başka bilğim özel servis smarttan anlayan kimse yok :(

HaKo
24-10-2018, 13:38

Abi bu tolga bey MHD den de anlıyordur herhalde dimi ?

SULTANOGLU
24-10-2018, 13:45
Abi bu tolga bey MHD den de anlıyordur herhalde dimi ?

Abi anlıyor diye hatırlıyorum. çünkü son gittiğimde yeni kasa smart görmüştüm.

ChtArdARSL
24-10-2018, 22:01
Ben baskimi balatamida yeniledim

serkanOC
25-10-2018, 10:43
Maslakta tolga usta var bende hako nun tafsiyesi ile gittim. Memnunum fiyatlari cok pahali degil parca alternatifide var.
Cahit smart dersen tanir.

Tolga usta
0 (533) 719 14 59

Ak Oto nun 1.100 liralık rutin bakım ücretine Tolga Usta 480 Lira dedi.. Üsküdar dan çekiciyle gönderip geri getirtsem aynı fiyata gelir..

HaKo
25-10-2018, 10:59
Ak Oto nun 1.100 liralık rutin bakım ücretine Tolga Usta 480 Lira dedi.. Üsküdar dan çekiciyle gönderip geri getirtsem aynı fiyata gelir..

adama bir gün önce para verip ekspertiz yaptığı arabayı götürdük , daha 24 saat bile olmamıştı. Tek sorduğum araca baktınız bir problemi var mı , bedavaya mı bakacağız heralde para alıcam dedi. Galerici de bende dumur olduk gittim başka bir yere gösterdim. Adamın para istemesi bir tarafa tavrı inanılmaz sinir bozucuydu.

zx6r
29-10-2018, 18:55
arkadaşlar benim bakım zamanım geldi araç daha önce mengerler ve ak oto bakımlı yapılan yorumlara göre ak oto pahalı nereye götüreyim bakıma tavsiye edeceğiniz bi yer varmıdır varsa telefonu

brv
14-11-2018, 14:39
Araca yeni anahtar aldım ali express üzerinden, daha önce kopyalatan/kodlatan oldu mu?
Güvenilir tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır?
Tek anahtar var, ondan da olmayalım.

brv
16-11-2018, 10:04
Dün arada forum çaktı, konu kaynadı olmasın :)

ahmetbaha-drs
20-11-2018, 12:08
Arkadaşlar bu araç hakkında bilgi sahibi olan var mı? 1.0 yerine 0.8cdi dizel tercih etmek mantıklı olur mu daha ileriki servis,parça tedarik v.b gibi durumlar açısından.
Smart / Fortwo / 0.8 CDi / Pure / Karizmatik, Sempatik, Ustelik, Dizel - Otomatik sahibinden.comda - 620529693 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-karizmatik-sempatik-ustelik-dizel-otomatik-620529693/detay/)

brv
20-11-2018, 16:35
Dizelin niçin bir avantajı olsun parça vb. açısından tam anlamadım?
Motor sesine vs bakmak lazım, 3 silindir dizelin sesi araç içersinde nasıl olur bilmem,
Piyasaya bakmadım 1*2 aydır fakat fiyat bana yüksek geldi,
Daha yüksek modelli 1.0 bakılabilir o fiyatlara.

zx6r
10-09-2020, 14:05
Arkadaşlar bakım için tolga ustayımı tavsiye ediyorsunuz
Ak oto gerçekten çok pahalı ve esnaflıktan bi haberler her seferimde artık gitmicem diyorum yinede vakitsizlikten ve yakın olmasından dolayı gidiyorum
Bu sefer paramla rezil olmicam götürmeyeceğim varmı usta tavsiyeniz

SULTANOGLU
10-09-2020, 15:27
Kesinlikle tolga abiye gitmelisin. Ak oto kendi bildigi gibi takilsin birakin.

zx6r
10-09-2020, 15:40
Kesinlikle tolga abiye gitmelisin. Ak oto kendi bildigi gibi takilsin birakin.

aradımda 2 kere açmadı dönmedide umarım dönerde halletiririz :)

serkanOC
17-10-2020, 13:21
İki sene once bu zamanlar yukarida da yazdigim gibi Kadikoy Nautilus onundeki Lion Motors tan 1.0 fortwo aldım. 2 senedir keyifle biniyorum senede bi Tolga Usta ya goturup 400-500 lira bakimini yaptiriyorum.. alirken aracin beyaz kaplamasini sokup muayenesini yaptirip vermislerdi.. ruhsatta yazan siyah-beyaz renk icin 'tuvturk kagıdın yanında olsun sikinti olmaz' demislerdi.. dun muayeneden gecemedi.. muayenede soyledikleri 'boya faturasi getir, muayeneden gecip ruhsatını yenile' .. muayenedeki arkadasin yanlis yonlendirecegini sanmiyorum ama yine de bilgisi olan var mı ? bana kaplama ya da boya faturasi konusunda yardimci olabilecek var mi sormak istedim ?

ChtArdARSL
17-10-2020, 15:35
İki sene once bu zamanlar yukarida da yazdigim gibi Kadikoy Nautilus onundeki Lion Motors tan 1.0 fortwo aldım. 2 senedir keyifle biniyorum senede bi Tolga Usta ya goturup 400-500 lira bakimini yaptiriyorum.. alirken aracin beyaz kaplamasini sokup muayenesini yaptirip vermislerdi.. ruhsatta yazan siyah-beyaz renk icin 'tuvturk kagıdın yanında olsun sikinti olmaz' demislerdi.. dun muayeneden gecemedi.. muayenede soyledikleri 'boya faturasi getir, muayeneden gecip ruhsatını yenile' .. muayenedeki arkadasin yanlis yonlendirecegini sanmiyorum ama yine de bilgisi olan var mı ? bana kaplama ya da boya faturasi konusunda yardimci olabilecek var mi sormak istedim ?

kov sini ödeyerek bir ustadan rica et veya kaplamacıda 300/400 alsan yeterli olur. benim aracımda çift renk beyaz-grı orjınalı yeşil yaptım sımdıde sadece mat füme ye boyattım hiç sorun olmadı

2jz
17-10-2020, 18:44

Fatura istiyorlar yanlış yönlendirmemiş o arkadaş ama belki garajda kendim kapladım/boyadım. Çoğu yer kapladıktan sonra istediğinizde ücretsiz söküyor. Saçma bir prosedür.

enesy
17-10-2020, 20:27
200 TL + KDV araç kaplama faturası alın 36 TL kdv çıkar. Bir esnafa 40 TL verip rica ederseniz verir. Muayene ye girerken tespit diye ekstra belirtin eskiden tespit muayenesi vardı artık genel muayene oluyor. Bir evrak veriyor muayene sonunda arkadaş. Onunla notere gidiyorsunuz tekrar ruhsat çıkıyor 2 renk için

zx6r
21-10-2020, 11:31
Beyler aracım satılık , başka bir araç aldığım için fiyatını emsallerine göre çok uygun tuttum
forumdan düşünen olursa yarımcı olurum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-smart-2013-smart-fortwo-pulse-66.000-km-hatasiz-morel-ses-sistemi-f1-868288488/detay/

ChtArdARSL
20-01-2021, 21:17
Selamlar arkadaslar,

5 senedir smart fortwo var,110.000 kmdir kullaniyorum. Hepinize tavsiye ettigin uzere Tolga usta ile calisiyorum
Genelliklede cogu seyin kendim yapiyorum fakat,Arabada cok sert oldugunda yukun %80 alt takim aliyor ama genede cok sukur saglam yapmislar bu zaman kadar sag porya bilyasi (1 kere),1 kere direksiyon kutusu ve genellikle asindigi icin viraj demir lastigi haric masrafim olmadi. Isin acikcasi cokta dikkatli kullanmiyorum.
Simdi sorunum gene direksiyon kutusu,Sorun var hissediyorum cubku tamirden onceki sorunlari yasiyorum.Yaklasik 35.000 km oldu yaptirali fakaf gene lokurtular,likirtilar basladi isin acikcasi cetin direksiyon diye biryere yaptirmistik iyisi diye ama memnun kalmadim ve anliyorumki hisserimde yanilmadim cabuk bozuldu tekrar.

Bana onericeginiz direksiyon kutusu tamircisi lazim,isterse ben sokturur yollarim isterse arabami goturum duzgun olsun yeter

Schumi
20-01-2021, 22:19
Artı hidrolik var Yenibosna'da bildiğim en büyük onları. İşlerinde iyi olduklarını duyuyorm. Bir kere iş yaptırdım sıkıntı yaşamamıştım.

hddsheriff
20-01-2021, 23:38
Artı hidrolik var Yenibosna'da bildiğim en büyük onları. İşlerinde iyi olduklarını duyuyorm. Bir kere iş yaptırdım sıkıntı yaşamamıştım.

Ben defalarca çalıştım artı hidrolik ile hiç bir sorun yaşamadım 1 yıl garanti veriyorlar. İstersen kutuyu götür yapsınlar istersen arabayla git söküp yapıp versinler.

ChtArdARSL
21-01-2021, 12:13

Ben defalarca çalıştım artı hidrolik ile hiç bir sorun yaşamadım 1 yıl garanti veriyorlar. İstersen kutuyu götür yapsınlar istersen arabayla git söküp yapıp versinler.

oraya gidip gerekli kontrolleri yaptırayım pekı 1 Gunde veriyorlardı? sızınkıler ne Kdr surdu?

hddsheriff
21-01-2021, 13:06
oraya gidip gerekli kontrolleri yaptırayım pekı 1 Gunde veriyorlardı? sızınkıler ne Kdr surdu?

Bir kere orada söktüler yarım gün sürmüştü. Senin gideceğin gün ki yoğunluğa bağlı birazda. Gitmeden bir konuş randevu verirler belki (randevulu çalışmıyorlardı eskiden)

Schumi
21-01-2021, 17:11
Ben kutuyu söküp götürdüm. 2 saat sonra hazırdı.