PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Söz-Nişan Alışverişi

EnesAksu
11-07-2018, 13:57
Arkadaşlar merhaba,
Söz arifesinde olduğum için haftasonu ziyaret için ankarada olacağım.Gelmişken Söz alışverişi elbise,takım elbise gibi vs şeyler almak/bakmak için tavsiye edebileceğiniz outlet mağaza varmıdır bildiğiniz.
Teşekkür ederim.

Anıl E.
11-07-2018, 14:57
Kardeşim geçmiş olsun,Allah kolaylık versin outlet tavsiyelerinin yanında sakinleştirici de bulundurmanı tavsiye ediyorum.

oguz
13-07-2018, 15:20
Ailede en sakin en soğukkanlı kişi ile gitmen , alışveriş esnasında 10556 defa fikir değişimlerine hazırlıklı olman ve Askerdeymiş gibi mantık aramaman da lazım. Allah yardımcın olsun.

osmanaydo
13-07-2018, 15:22
18 aylık askerlik sürecimde bile o kadar bunalmadığım zamanlardı.
Allah yardımcın olsun.

brv
13-07-2018, 15:41
Yorumlara baktıkça ne kadar şanslı olduğumu bir kez daha anlıyorum :D
1-2 şey dışında bizim gayet rahat geçti,
Ama ne olursa olsun sakin kalman gerek, o heyecanla çok gaza gelmemek lazım :)

tiMachine
14-07-2018, 20:24
Fikir çatışmalarına hazır ol, mağazada beğenilen şeyler 3 saat sonra arabada veya dışarıda yemek yerken laf yiyecek ona da hazır ol. Fiyatları söylerken sürekli elinden kağıt iste direk söylenince insan çarpılıyor. İnan Ankara için yer bilmiyorum İstanbul olsa söylerdim.

GokhanRS
15-07-2018, 05:36
zamanında tabelayı kaçırdık :) hızlı araç kullanmamak lazımdı.

http://www.merveninblogu.com/wp-content/uploads/2018/04/YO-BLOG-14-ekim-690x460-1.jpg

kolaylıklar dilerim zor işler. umarım anlayışlı insanlar denk gelir.

Yigit-Y
15-07-2018, 07:41
Arkadaşlar merhaba,
Söz arifesinde olduğum için haftasonu ziyaret için ankarada olacağım.Gelmişken Söz alışverişi elbise,takım elbise gibi vs şeyler almak/bakmak için tavsiye edebileceğiniz outlet mağaza varmıdır bildiğiniz.
Teşekkür ederim.

Herhangi bir outlet mağazasından

Altınyıldıza gir al çık

Ben öyle yaptım damatlıkla beraber

Bitirdim kelepir fiyata

Ama evlenmek için iyi düşün

:)

EnesAksu
16-07-2018, 07:18
Herhangi bir outlet mağazasından

Altınyıldıza gir al çık

Ben öyle yaptım damatlıkla beraber

Bitirdim kelepir fiyata

Ama evlenmek için iyi düşün

:)

Valla tam üstüne bastınız altınyıldıza girip çıktım. Artık herşey için çok geç.

Talih.b16
16-07-2018, 13:45
Mart karına hazırmısın?
Hayırlı olsun bu arada.

KaanBRS
16-07-2018, 14:38
Biz erkeklerin daha iyi birini bulamam,nikahta keramet vardır,eninde sonunda evlenicez bigün aga ha şimdi ha sonra yanılgısı hiç bir zaman sona ermeyecek.

gokhankenar
16-07-2018, 15:48
Bu süreci kazasız belasız atlatmanızı diliyorum. Çok kritik bir dönem herşeye hazırlıklı olun :) Başınıza gelen hiçbir şeye şaşırmayın :)

Ormanci
16-07-2018, 15:52
Yorumlara baktıkça ne kadar şanslı olduğumu bir kez daha anlıyorum :D
1-2 şey dışında bizim gayet rahat geçti,
Ama ne olursa olsun sakin kalman gerek, o heyecanla çok gaza gelmemek lazım :)

Aynen yav, tık tık tık, maşallah diyelim :)

Bir de hemcinslerimizin, özellikle evli olanların, "neeaaaaaa yandın bittin" moduna girmesine hasta oluyorum :D
Ben halen bişman değilim, gayet güzel olduğuna inandığım bi evliliğim var, memnun olmasam bitirirdim :)

Evet arkadaşların da dediği gibi, derin fikir/görüş ayrılıkları varsa, kafada bazı şeylerde ciddi soru işaretleri beliriyorsa hiç girmemek lazım.

Şimdi millet en ufak şeyde ayrılır oldu. Zamanında annem babam o kadar farklı jenerasyon ve hayat tarzı olan ailelerden gelmişler ki, kardeşim falan hala sorar siz iyi valla bugüne kadar gelmişsiniz diyordu :D

Ormanci
16-07-2018, 16:00
Ha yazmayı unuttum, Allah tamamına erdirsin... Tüh tüh vah vah tarzı yorumlara kulak tıkamanı, çoğu eşya vb. seçiminde konuya kendiniz ve ana-babanız haricinde başkalarını katmamaya çalışmanızı, hatta onların bile işin "maddi" kısmı haricinde, zevkinize seçimlerinize bulaştırtmamanızı tavsiye ederim. Karıştırtmaya başladınız mı gerisi geliyor.

Burada iş hem ailelerde hem de evlenilen kişide bitiyor.

Hanım anlatmıştı, zamanında bi tanıdıkları evlenecek, aile gurbetçi, Almanya'dan mı kalkıp geliyorlar, işte klasik "kapı açılmıyor" bilmemne geyikleri... Kapı açılmıyor, 100 €, ay yok kilit dönmedi, 200€, aman yok yok, 300, 500, 1.000, aman aman hahahahaha derken, elemanın babası "...erim yabacağınız işi kız almaya mı soyguna mı geldik yürüyün gidiyoruz" demiş. Adamları apartman kapısında zor ikna edip içeri sokmuşlar.

Düğün mekanında "sözde" organizasyon şirketi masada yer alacak en dandik gundik şeye bile salak salak paralar istiyorlar. Tabi görevli işin "pazarlamasında". Ay şu da çok güzel oluyor, ay bu da olması lazım mutlaka, ay bilmemne... Hanım da neredeyse hiç bişey istemiyor, "aaaaaaa nasıl gelinsin sen, hiç bişey istenmez mi" diyor, bizimki soktu bi tarafına lafı, "gelin yolu diye çarşaf sermeye 300 TL, 5 TL'lik konfetiye 50 TL diyorsunuz, bunları satın almıyoruz, kiralıyoruz bi de, ne isticem mal mıyım" dedi ahahahah :D Ki bu bahsi geçenleri bile annem-babamın zoruyla istedik ekstra olarak. Kadın hayret etti bizimki hiçbişey istemiyor diye. Millete neler çakıp kızları nasıl gazlıyorlarsa artık.

Rec.O
16-07-2018, 16:31
Tek tavsiyem nişanlın ile tek gitmendir. Sana yemin ediyorum yanımızda kimseyi götürmedik ilk girdiğimiz yerden aldık cıktık sorunsuz sıkıntısız atlattık. 1 defa ailele karıştı gelinlik konusunda oda s.ctı batırdılar sağolsunlar. :)

safaks
16-07-2018, 20:11
Gecmis olsun kardesim. Allah yardimcin olsun. Nisan alisverisi icinde mahmutpasaya carsiya gidersen ,hesaplanan fiyatin en fazla yari fiyatinin teklif ederek pazarliga basla. Tavsiyedir. O kadar dusuyolar cunku.

EnesAksu
17-07-2018, 10:14
Tek tavsiyem nişanlın ile tek gitmendir. Sana yemin ediyorum yanımızda kimseyi götürmedik ilk girdiğimiz yerden aldık cıktık sorunsuz sıkıntısız atlattık. 1 defa ailele karıştı gelinlik konusunda oda s.ctı batırdılar sağolsunlar. :)

Gecmis olsun kardesim. Allah yardimcin olsun. Nisan alisverisi icinde mahmutpasaya carsiya gidersen ,hesaplanan fiyatin en fazla yari fiyatinin teklif ederek pazarliga basla. Tavsiyedir. O kadar dusuyolar cunku.

ya valla heryere ikimiz gidiyoruz başka kafa karıştıran birini götürmüyorum :) zaten yok evlilik teklifi yüzüğü yok söz yüzüğü yok elbisesi ayrı bi dert. Şikayet ediyomusun diye sorarsanız valla tek başımıza zevkli başkaları gelince b*ku çıkıyor.

Low-Rider
17-07-2018, 10:37
Ormancı abiye katılıyorum, herşeyi kendiniz yapın kimseyi karıştırmayın problem olmaz hatta en çok keyif alacağınız dönemler

Ormanci
17-07-2018, 10:54
Ormancı abiye katılıyorum, herşeyi kendiniz yapın kimseyi karıştırmayın problem olmaz hatta en çok keyif alacağınız dönemler

Abi mi, rica ederim yav :D

Yukarıda arkadaş da bahsetmiş, bizde Evlilik, Doğum, Çocuk bilmemne dedin mi esnaf ellerini ovuşturmaya başlıyor. Herkes bişey çakma peşinde. Aman o oyuna gelmeyin :)

Low-Rider
17-07-2018, 10:56
Abi mi, rica ederim yav :D

Yukarıda arkadaş da bahsetmiş, bizde Evlilik, Doğum, Çocuk bilmemne dedin mi esnaf ellerini ovuşturmaya başlıyor. Herkes bişey çakma peşinde. Aman o oyuna gelmeyin :)

O yüzden çok gezmek çok araştırmak lazım.

Devir internet devri, mağazada baktığın ürünü 10 saniye içerisinde internetten %20 ucuza buluyorsun.

Esnaf çakalsa biz daha çakal olmalıyız :D

Bugraaa
17-07-2018, 10:58
gelmek isteyenler olsa dahi götürmeyin ilk hatayı orda yaparsınız nişanlınla istediğin gibi takıl en rahatı kafanda rahat olur ama biri olduğunda fikir kolay değişebiliyor sonra uğraş dur :)

suk3b3
17-07-2018, 11:04
Ne kadar borca girdiysen yaz bana hesabina gönderdiyim nakit .iptal et evlenme kardeşim.
Ha yok ben bittim okeye dönüyorum dersen sana şu ata sözünü yazayım.
" insanin kendi kendine çaktığı kazığı cümle alem bir araya gelse çıkartamaz "

Quantum
17-07-2018, 12:35
Söz, nişan kadar saçma salak bir gelenek olamaz herhalde.. Piyasa hareketlendirme (Ekonomiye para aktarma) hareketleri bunlar.. Kıymık kadar amacı olmayan şeyler.. Sırf damat olacak çocuğa zülmetmek, kızın tüm sülalesinin çocuğu yavuru sömürür gibi sömürdüğü saçma sapan işler..

Ha düğün de benim için aynı kıvamda orası ayrı.. Genç insanlara destek olunacak yerde, yeni hayatlarına sırtlarında onbinlerce liralık kamburla başlatma çabası..

"Düğün = Masrafları eş dosttan toplama töreni" olarak algılıyorum. Hele bir de o liste tutulur kim ne takmış diye.. Öff..
Takılan takılarla küçük altınlarla bulaşık makinasının parasını çıkarıyorsun ama kızın tüm sülalesinin kadınları, yapılmış saçlarıyla göbek atsın diye, kuaföre verilen binlerce lira parayı çıkaramıyorsun?? Atmasınlar göbek möbek yahu..

Bir de düğün konvoyları var ki o konuya hiç girmeyeyim.. Kornalarla peş peşe dizilmiş arabaların anlamsız abartılı sevinç gösterileri.. Hasta mı var, çocuk mu var.. Bu kadar umarsızlık, saygısızlık, gamsızlık.. Millete ne sizin evlenmenizden..

Daraltır bu konular beni..

Neyse..

Evliliğin sebepli tebrik ederim arkadaşım.. Umarım en az zararla çıkarsın bu işin içinden..

AyBEROZ
17-07-2018, 12:46
Ben eşimle anlaşarak evlendi. Söz , nişan bir arada hatta isteme dahil. Alışverişe de sadece eşimlşe beraber ikimiz çıkmıştık. Hır gür şamata olmamıştı. Sene 1991 :D Şimdiki gençlerin işi zor. Allah yardımcın olsun. 2 oğlanda bende var . Biri 26 oldu. yakında başımıza gelebilir. :D