PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klon Kess v2 Edinmek

srknyxl
18-07-2018, 20:22
Merhabalar. Uzun zamandır remap konusuna ilgiliyim. Kendi aracımda kullanmak için klon cihaz almak istiyorum. Araç 2017 dizel superb. Beyin EDC17C64. Aliexpress te 5.017 sürüm kess ler için özellikle bu beyin hakkında uyumluluk bilgisi verilmiş. Bunlardan alsam aracımı obd üzerinden okuyup yazabilecek miyim? Eskiden beyin açılıyormuş ancak artık obd üzerinden olduğu söyleniyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

MeRtCaN
19-07-2018, 10:16
Klon cihazı aldınız
verhasıl kelam programını okudunuz
kendınız mı tune edeceksınız aracınızı ?

Alper_
19-07-2018, 21:53
Yazarken uçurma riski var..Klon cihazlar beyin ucuz ve bulunabilir olduğu için eski araçlar da kullanılabilir, yeni araçlarda cesaret işi.

srknyxl
21-07-2018, 02:10
Evet ufak değişikliklerle kendim tune edeceğim tamamen hobi. Araştırarak öğrenerek küçük değişiklikler.
Alper_ bahsettiğim cihazla yazılabiliyor mu bu beyin? Mümkün mü yani? Yoksa her 5 kişiden 4 ünün ezbere yazdığı şeyi siz de mi yazdınız

Alper_
21-07-2018, 12:53
Evet ufak değişikliklerle kendim tune edeceğim tamamen hobi. Araştırarak öğrenerek küçük değişiklikler.
Alper_ bahsettiğim cihazla yazılabiliyor mu bu beyin? Mümkün mü yani? Yoksa her 5 kişiden 4 ünün ezbere yazdığı şeyi siz de mi yazdınız

Yapılamaz..Çünkü sanal okumayı klon cihaz yapmaz..Hangi server’a bağlanıp okuyacak ? Id aldığını varsayalım, ıd’nin driver’ını nereden indireceksin ? İndirdin diyelim neyde editleyeceksin ? Klon cihazla edc16 yaparsın onu da 3 yaparsın 5 yaparsın en sonunda beyni uçurursun.

srknyxl
23-07-2018, 14:27
Yapılamaz..Çünkü sanal okumayı klon cihaz yapmaz..Hangi server’a bağlanıp okuyacak ? Id aldığını varsayalım, ıd’nin driver’ını nereden indireceksin ? İndirdin diyelim neyde editleyeceksin ? Klon cihazla edc16 yaparsın onu da 3 yaparsın 5 yaparsın en sonunda beyni uçurursun.

Fiziksel olarak beyini açıp unlock mu yapmam gerek. Bu işlemi yaptırınca klon ile okuma yazma yapabilir miyim?

Alper_
23-07-2018, 14:52
Fiziksel olarak beyini açıp unlock mu yapmam gerek. Bu işlemi yaptırınca klon ile okuma yazma yapabilir miyim?

Hayır, beyin açıp unlock yapmaya gerek yok.

Kess v2 bu aracı iki türlü okur.

1.Id alarak 2.Vr (sanal okuma)

Id alacaksın, bu aldığın id'nin karşılığını (aracın orjinal dosyası) alabilmen için orjinal ecm titanium gerekli ya da olan birisinden rica edeceksin sana verecek. Verdi diyelim, nasıl tune edeceksin ? Orjinal ecm titanium gerekli.

Klon cihaz sanal okuma yapmaz. Yapabilmesi için Alientech'in server'ına bağlanması gerekli. Klonla bu mümkün değil. Ancak sahte bir server olması lazım oradan indirmesi lazım. O da bildiğim yok.

Beyni sökerek okuyabilirsin, tune etmesi için birine yollarsın daha sonra geleni yüklersin. Kendin editleyemezsin.

tolga_55
12-09-2018, 10:52

klon cihazla 200 den fazla edc16 yazmışlığım var :)

MeRtCaN
12-09-2018, 15:51
Biz boşuna aldık orjinal cmd bosuna guncelleme parası oduyoruz :D

tolga_55
13-09-2018, 08:35
Biz boşuna aldık orjinal cmd bosuna guncelleme parası oduyoruz :D

orjinal herzaman iyidir. Ama hatta limiti doldu. Tekrar kırdım kullanmaya devam aynı cihazı...

Alper_
14-09-2018, 21:58
klon cihazla 200 den fazla edc16 yazmışlığım var :)

Nazar etme :)

Yigit-Y
14-09-2018, 22:10
Bir arkadaşım da klon cihazla benim bir aracı kobay ettik

Sıkıntı çıkarsa çözerim diye beyin uçtu

Ne yaptığını biliyorsan sorun yok

Ama deneyerek yapılacak işlerden değil bence