PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Range rover sport 2.7tdv6 hakkında

Ahmet 0941
20-07-2018, 18:28
Öncelikle herkese iyi forumlar :)
Şu aralar evde bir Range Rover havası esiyor :) Veya ben babama baskı yapıyorum :D
İnternetten araştırdığım kadarıyla bu arabaya hiç iyi bir araç diyen yok. Ancak içimde hala bir umut var. Araştırmalarım beni tatmin etmediği için birde buraya sorayım dedim.
Bu araç nasıldır, neyi vardır neyi yoktur, kronik problemleri nedir?
Birde anlamadığım bir konu madem bu araçlar yürümüyor nasıl 300.000,400.000 km lerdeler :) (İçimdeki umut bu yüzden olabilir :D)
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

RafetAraç
20-07-2018, 18:43
kronik problemi motorun yatak sarması. ve tamiri 120bin tl :)

Sezgin
20-07-2018, 19:38
Aynisindan bi tane daha al ki, biri servisteyken digeri ile gezebilesin yazmisti zamaninda bana biri :)

Grimlord
20-07-2018, 19:44
"İlk sahibi range rover'a biner, ikinci sahibine ise range rover biner "

3. 4. 5. 6. sahibi falan isen sen düşün gerisini :D

Ahmet 0941
20-07-2018, 20:17
kronik problemi motorun yatak sarması. ve tamiri 120bin tl :)
En azından 250.000km gider diye düşünüyorum ve araç bizde en fazla senede 10.000 km yapar :)

Aynisindan bi tane daha al ki, biri servisteyken digeri ile gezebilesin yazmisti zamaninda bana biri :)
Ya gerçekten böyle birşey varmı abi :D

"İlk sahibi range rover'a biner, ikinci sahibine ise range rover biner "

3. 4. 5. 6. sahibi falan isen sen düşün gerisini :D
Onu bmw içinde diyorlar ama çok şükür bı sıkıntısını yaşamadık :) Araba bakımlı olursa bilmiyorum ya çok caydırıcı :D

Yigit-Y
20-07-2018, 20:29
Kupanın şaseden ayrılmasını sevenlerin arabası

Ocağa incir ağacı değil 5000 yıllık çınar ağacı diken

Böyle jipin amk diyen bir çok adamlarla dolu sanayiler

Uzak dur ben kaç defa direkten dönüp almadım

2.7 adamı öldürmez hergün süründürür

Ahmet 0941
20-07-2018, 21:35
Kupanın şaseden ayrılmasını sevenlerin arabası

Ocağa incir ağacı değil 5000 yıllık çınar ağacı diken

Böyle jipin amk diyen bir çok adamlarla dolu sanayiler

Uzak dur ben kaç defa direkten dönüp almadım

2.7 adamı öldürmez hergün süründürür

3.6tdv8 i nasıl onu biliyormusun abi?

CemBerk
20-07-2018, 21:51
En azından 250.000km gider diye düşünüyorum ve araç bizde en fazla senede 10.000 km yapar :)

250.000km mi şaka herhalde, bu forumda 70 binde 100 binde yatak saran range konuları dolaşıyor bence yol yakınken geri dönün :D

enes_srb
20-07-2018, 21:58
Forumdada sorun yasayan oldu hemde dusuk km deydi . Kuzenim alicakti oda arastirdi vazgecti .Ben bile bile bu topa girmezdim

tiMachine
20-07-2018, 22:31
Bir abi vardı range alan diyordu ki bir alırken bir de satarken gülersiniz sadece

Birkan61
20-07-2018, 23:12
Araba görüntüden ibaret

isim vermiyimde istanbulda sanayide landcı bi firma çok iyi bir mekanik ustası aldı emeklilik yaşı dolmuş ama halen çalışıyor

8 ay sonra dayı emekliye ayrıldı muğlada arsa aldı kendine ev yaptı istanbulu terk etti öyle söyliyeyim :D

uzak durmanızı tavsiye ederim

Octane
20-07-2018, 23:25
Benim arkadas 2016da sifir aldi, o bile 6 kere borusana gitti.
Adamlar sifir range ile kayseriden ankaraya gecen sene agustosta klimasiz geldi ya. Var mi boyle bir rezalet.
Airmatic patladi iki kere.
Gosterge gitti.
Sanziman kendini Pden cikarmak istemedi. Acele isleri vardi komsunun fluence ile gittiler.
Isin sonunda 1 milyona araba alip fluencea biniyorsun yani.
Sen bir de ikinci el diyorsun.
Illa suv alinacaksa alin bi prado 300bin kmde. 300binde siz binin.

GokhanRS
20-07-2018, 23:35
yeni kasa grand cherokee ler candır diyorum. aynı özelliklerin hepsi onda da var ve çok daha sağlam araba.

Berkan
21-07-2018, 00:19
Alirsan bolca lazim olacak usta hazırda bekliyor B16 :D

B16
21-07-2018, 00:24

Hazır bedelli de geliyor. Oğlanın düğünü falan hepsini çıkartırız aradan

onre
21-07-2018, 01:16
Almamak için kupanın şaseden ayrılması bile tek başına yeterli bir sebep bence :D

Yigit-Y
21-07-2018, 07:01
3.6tdv8 i nasıl onu biliyormusun abi?

3.0 dizel vogue biraz daha iyi diyebilirim

Ben range den malesef acayip soğuk durumdayım

Ama kupanın şaseden ayrılmasını çekirdek kola ile izlemek çok zevkli

2 defa izleme fırsatım oldu

ENGean
21-07-2018, 07:41
Kapıda range m var diyosan alınır.
Bi yere gitmek içinde bi tane yanına 1.3 multijet doblo alınır. Miss :))

Ahmet 0941
21-07-2018, 09:42
Forumdada sorun yasayan oldu hemde dusuk km deydi . Kuzenim alicakti oda arastirdi vazgecti .Ben bile bile bu topa girmezdim
İşte insan isteyince pek gözü görmüyor abi :)

Bir abi vardı range alan diyordu ki bir alırken bir de satarken gülersiniz sadece
:D :D vazgeçireceksiniz abi :)

Araba görüntüden ibaret

isim vermiyimde istanbulda sanayide landcı bi firma çok iyi bir mekanik ustası aldı emeklilik yaşı dolmuş ama halen çalışıyor

8 ay sonra dayı emekliye ayrıldı muğlada arsa aldı kendine ev yaptı istanbulu terk etti öyle söyliyeyim :D

uzak durmanızı tavsiye ederim
Abi çok güldüm vallahi :D Ama görüntüsüde güzel şimdi :)

Benim arkadas 2016da sifir aldi, o bile 6 kere borusana gitti.
Adamlar sifir range ile kayseriden ankaraya gecen sene agustosta klimasiz geldi ya. Var mi boyle bir rezalet.
Airmatic patladi iki kere.
Gosterge gitti.
Sanziman kendini Pden cikarmak istemedi. Acele isleri vardi komsunun fluence ile gittiler.
Isin sonunda 1 milyona araba alip fluencea biniyorsun yani.
Sen bir de ikinci el diyorsun.
Illa suv alinacaksa alin bi prado 300bin kmde. 300binde siz binin.
Prado hiç tarzımız değil ki abi :)

yeni kasa grand cherokee ler candır diyorum. aynı özelliklerin hepsi onda da var ve çok daha sağlam araba.
Onuda araştırayım abi teşekkür ederim :)

:D :D

Hazır bedelli de geliyor. Oğlanın düğünü falan hepsini çıkartırız aradan
Abi cidden bu kadar sorunlu mu ya :) İyia bakılmışı felan hiç şansımız yokmu :)

Almamak için kupanın şaseden ayrılması bile tek başına yeterli bir sebep bence :D
:D

3.0 dizel vogue biraz daha iyi diyebilirim

Ben range den malesef acayip soğuk durumdayım

Ama kupanın şaseden ayrılmasını çekirdek kola ile izlemek çok zevkli

2 defa izleme fırsatım oldu
:D :D Vogue hoşumuza gitmiyor abi sportun içi felan daha güzel geliyor :)

Kapıda range m var diyosan alınır.
Bi yere gitmek içinde bi tane yanına 1.3 multijet doblo alınır. Miss :))
Alırsak evin 4. arabası gibi birşey olacak zaten o yüzden pek sıkıntı yaşamayız diyorum :) Ama yanlış düşünüyorum herhalde :D

ilkerist
21-07-2018, 10:25
Herşeye rağmen alacak gibi :)

Yigit-Y
21-07-2018, 10:35
Son kada vogue sporttan iyi yalnızda

Senin baktığın kasada sport her anlamda misss de

Kalbi bitik işte :)

VETTE
21-07-2018, 10:55
Arkadaşım Borusan da çalışıyor 40.000 de 50.000 de yatak sarmasını çok doğal karşılıyor.Hatta yatak sardığında aracı o haliyle takasa verip tekrar sıfırını alan bir sürü müşteri var diyor.yani milyon verip 40.000 biniyorsun 100.000 masraf çıkartıyor 200-300 bine takasta saydırıp tekrar milyon verip yenisini alıyorsun nasıl bir tutkuysa???
umarım açıklayıcı olmuştur ama tavsiyem siz böyle bir tutkuyla bağlanmayın derim bu markaya.bilmem kaç yaşında ve km de bilmem kaçıncı el araçlardan bahsediyoruz.

EOZDAG
21-07-2018, 11:10
Konu sahibi arkadaşım heves var anlıyorum ama örnek teşkil etmesi açısından aşağıya bir link bırakıyorum 1 sene öncesinin konusu döviz o zamanlar bu kadar yukarıda değil belirtmek isterim. Buna ek olarak misal motoru kırsam 2jz(örnektir) koyarım değer o zaman diye düşünüyor olabilirsin yada daha güçlüsünü %99 şanzumanın limiti senin motor gücüne kadardır. Son kasa almadığın sürece başına gelebilecek bir kaç şeyi yazmak isterim. Yarın öbür gün amortisörlerin arıza verecek, patlayacak onu yaptıracaksın, cam kumandan bozulacak onu yaptıracaksın, bi bakacaksın klima kontrol bozulmuş klima 18derecede açık kalmış. Kamber açısını amostisörlere bağlı olarak kendi ayarlıyor, amortisör sağlam kalsa o bozulacak yaptırmasan lastikleri yiyecek 4 tane lastik koyucan 10k vs. vs. diye uzar gider liste.Diff. takozu gelecek 3ayda bir. Bi motor kulağını yaptırcan onun acısı geçmeden diğer motor kulağı selam verecek hadi diyecen oda eksik kalsın bu sıra şaft rulmanlarından bi uğultu gelecek ulan daha dur motor kulaklarını ödemedim derken ona zamanında müdahale ettirmesen şanzumanın(vidamıydı bişeydi tam hatırlamıyorum 6 ay uğultusuyla gezmiştim) bişeyleri eskiyecek sonra o kesilecek bu gelecek bilmem ne bilmem ne. Bu kadar üst üste arıza sürekli bi uğultu ve içe doğru girmesi halinin sonunda paranoyak olacaksın misal kız arkadaşımı alayım bi yol yapayım dedin müziği açtığınız keyifli keyifli giderken, birden huzursuz olacaksın müziği kısıp huzursuz olacaksın. Arabaya her bindiğinde huzursuz olacaksın, motoru arabayı sıkıştırırken kırdıysan hele gaza her oturduğunda huzursuz olacaksın başka arabalarda da. Yarın öbür gün vebostolu araban olsa çıkardığı dumanı görünce korkacaksın bayan psikolojin bozulacak işin özü. Eğer hazırsan hemen aşağıya otomobilleriniz konusununda linkini bırakıyorum, sahne senin :)

not: yazılanların hepsi yaşanmış bir hikayeden uyarlanmıştır.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/230352-rangerover_sport_motor_yatak_sardi.html

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/

EOZDAG
21-07-2018, 11:13
Konu sahibi arkadaşım heves var anlıyorum ama örnek teşkil etmesi açısından aşağıya bir link bırakıyorum 1 sene öncesinin konusu döviz o zamanlar bu kadar yukarıda değil belirtmek isterim. Buna ek olarak misal motoru kırsam 2jz(örnektir) koyarım değer o zaman diye düşünüyor olabilirsin yada daha güçlüsünü %99 şanzumanın limiti senin motor gücüne kadardır. Son kasa almadığın sürece başına gelebilecek bir kaç şeyi yazmak isterim. Yarın öbür gün amortisörlerin arıza verecek, patlayacak onu yaptıracaksın, cam kumandan bozulacak onu yaptıracaksın, bi bakacaksın klima kontrol bozulmuş klima 18derecede açık kalmış. Kamber açısını amostisörlere bağlı olarak kendi ayarlıyor, amortisör sağlam kalsa o bozulacak yaptırmasan lastikleri yiyecek 4 tane lastik koyucan 10k vs. vs. diye uzar gider liste.Diff. takozu gelecek 3ayda bir. Bi motor kulağını yaptırcan onun acısı geçmeden diğer motor kulağı selam verecek hadi diyecen oda eksik kalsın bu sıra şaft rulmanlarından bi uğultu gelecek ulan daha dur motor kulaklarını ödemedim derken ona zamanında müdahale ettirmesen şanzumanın(vidamıydı bişeydi tam hatırlamıyorum 6 ay uğultusuyla gezmiştim) bişeyleri eskiyecek sonra o kesilecek bu gelecek bilmem ne bilmem ne. Bu kadar üst üste arıza sürekli bi uğultu ve içe doğru girmesi halinin sonunda paranoyak olacaksın misal kız arkadaşımı alayım bi yol yapayım dedin müziği açtığınız keyifli keyifli giderken, birden huzursuz olacaksın müziği kısıp huzursuz olacaksın. Arabaya her bindiğinde huzursuz olacaksın, motoru arabayı sıkıştırırken kırdıysan hele gaza her oturduğunda huzursuz olacaksın başka arabalarda da. Yarın öbür gün vebostolu araban olsa çıkardığı dumanı görünce korkacaksın bayan psikolojin bozulacak işin özü. Eğer hazırsan hemen aşağıya otomobilleriniz konusununda linkini bırakıyorum, sahne senin :)

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/230352-rangerover_sport_motor_yatak_sardi.html

edit: ben bunları kendi şanssızlığım olarak değerlendiriyordum lakin sanayiye gide gele gördüğüm LR maalesef böyle yapacak birşey yok. Aracım 2.0td4 freelander idi.

tylan
21-07-2018, 14:21
2 tane 2.7 aldım sattım şuan bi tanede 4.2 superchargedim var. Hepsi airmatik arızası verdi hata suan charged bursada airmatik yüzünden. Hadi bunları ufak arıza sayıyorum geçen sene bu zamanlar 2.7 tdv6 im vardı sabah marşa basmamla motor krank kırdı 1 milim bile yürümedim. Hadı bulgarıstandan parça, tanıdık ustayla falan 30.000 e mal ettim. Hemen sattım alan galerici 10.000 km sonra yinr krank kırdı :) motordan yana sıkıntı yaşamak istemiyorum diyorsan 4.2 supercharged al yakıt o kadar fark etmiyor 2.7 de cok yakıyor uzun yolda 4.2 belkı daha az bile yakıyordur ama illa masraf cıkarır en basıtı kapı, cam motorları arıza verir klima kompresörü arıza verir ekran pikselleri bozulur. Yanı range alıcaksan sanayı ve bulgar ayağın olsun

Ahmet 0941
21-07-2018, 21:07
Herşeye rağmen alacak gibi :)
Bana kalırsa çoktan arabalara gidip bakmıştım abi :)

Son kada vogue sporttan iyi yalnızda

Senin baktığın kasada sport her anlamda misss de

Kalbi bitik işte :)
Son kasada voguenin yanında sporta bakmam bile abi :D ama bu kasalarda sportlar daha şık :) Diyelim hiç sıkıştırmadan kullanıyoruz yine mi sorun çıkarıyor :D O kadar çok istiyorumki bu arabayı :)

Arkadaşım Borusan da çalışıyor 40.000 de 50.000 de yatak sarmasını çok doğal karşılıyor.Hatta yatak sardığında aracı o haliyle takasa verip tekrar sıfırını alan bir sürü müşteri var diyor.yani milyon verip 40.000 biniyorsun 100.000 masraf çıkartıyor 200-300 bine takasta saydırıp tekrar milyon verip yenisini alıyorsun nasıl bir tutkuysa???
umarım açıklayıcı olmuştur ama tavsiyem siz böyle bir tutkuyla bağlanmayın derim bu markaya.bilmem kaç yaşında ve km de bilmem kaçıncı el araçlardan bahsediyoruz.
Abi inan bağlandım bile ama yorumlar çok caydırıcı :)

edit: ben bunları kendi şanssızlığım olarak değerlendiriyordum lakin sanayiye gide gele gördüğüm LR maalesef böyle yapacak birşey yok. Aracım 2.0td4 freelander idi.
Abi tam hayalimdeki olayı yazmışsın :D İnan bunu yaşamayı o kadar çok istiyorum ki ama işte tedirginlik. Abim felanda aynı böyle bmw ile uzun yola çıkmak istemez :) Ama babam öyle değil yaparsa yapar denemiş oluruz modunda :) Babam x5 i çok severdi istanbulda bi range rover'a bindi içini dışını çok beğendi sonra bana bulaştı hastalık :D Neyse hayırlısı olsun abi :) Teşekkür ederim bilgiler için.

2 tane 2.7 aldım sattım şuan bi tanede 4.2 superchargedim var. Hepsi airmatik arızası verdi hata suan charged bursada airmatik yüzünden. Hadi bunları ufak arıza sayıyorum geçen sene bu zamanlar 2.7 tdv6 im vardı sabah marşa basmamla motor krank kırdı 1 milim bile yürümedim. Hadı bulgarıstandan parça, tanıdık ustayla falan 30.000 e mal ettim. Hemen sattım alan galerici 10.000 km sonra yinr krank kırdı :) motordan yana sıkıntı yaşamak istemiyorum diyorsan 4.2 supercharged al yakıt o kadar fark etmiyor 2.7 de cok yakıyor uzun yolda 4.2 belkı daha az bile yakıyordur ama illa masraf cıkarır en basıtı kapı, cam motorları arıza verir klima kompresörü arıza verir ekran pikselleri bozulur. Yanı range alıcaksan sanayı ve bulgar ayağın olsun

Abi illaki arıza çıkarır ama motor olunca hele kupa şase ayırma felan çok sıkıntı. Motor hariç herşeye tamamız şuan :) Bide bizimkiler dizel istiyor benzinli olmaz diyorlar :D

Yigit-Y
21-07-2018, 21:24
Adam 1 km gitmden kırdım diyor

Sen bu hayvanı alma bundan kurban olmaz

Alacağın arabayı söylüyorum

Audi Q7 3.0 TDİ makyajlarsın missss gibi

Her dönem elit ve sağlam

Ben çanakkaleye gittim aldığımda millet nasıl bakaydi be

Valelerin göz bebeği kafaya çekilir

Range başına bela olur çok ciddiyim

Senim gibi çok kararsız kalıp almadım

Karar senin

TarikS
21-07-2018, 21:36
Tutmayın küçük enişteyi, gençlik heyecanı bacayı sarmış, tecrübe etmeden inanmak istemiyor :D

Maddi durumunuz rahatsa, sokağa atacağınız paralar çok koymayacaksa alın gitsin kardeşim, aklınızda kalacağınıza elinizde kalsın, dünya malı, yiyin gayri :D

16EC813
21-07-2018, 21:56
azimle sıçan mermeri deler :D

Ahmet 0941
21-07-2018, 22:05
Adam 1 km gitmden kırdım diyor

Sen bu hayvanı alma bundan kurban olmaz

Alacağın arabayı söylüyorum

Audi Q7 3.0 TDİ makyajlarsın missss gibi

Her dönem elit ve sağlam

Ben çanakkaleye gittim aldığımda millet nasıl bakaydi be

Valelerin göz bebeği kafaya çekilir

Range başına bela olur çok ciddiyim

Senim gibi çok kararsız kalıp almadım

Karar senin
Yok abi q7 hiç ilgimi çekmiyor ama range dende vazgeçtim teşekkürler :D

Tutmayın küçük enişteyi, gençlik heyecanı bacayı sarmış, tecrübe etmeden inanmak istemiyor :D

Maddi durumunuz rahatsa, sokağa atacağınız paralar çok koymayacaksa alın gitsin kardeşim, aklınızda kalacağınıza elinizde kalsın, dünya malı, yiyin gayri :D
Valla aklımda kalacak abi ama yapacak birşeyde yok yorumlardan sonra :) Teşekkürler.

16EC813
21-07-2018, 22:10

bide bunun degişik bi versiyonu var ama onu demeye dilim varmıyo :D anladınsenonu

Ahmet 0941
21-07-2018, 22:28
bide bunun degişik bi versiyonu var ama onu demeye dilim varmıyo :D anladınsenonu

Anladım Gürsel abi anladım gerek kalmadı :D :D

16EC813
21-07-2018, 22:31
Anladım Gürsel abi anladım gerek kalmadı :D :D

o zaman fazladan yorma bizi :D

Emrecan-R
21-07-2018, 22:38
evin 4. arabası ve araba range benzinin fiyatı düşermi hiç :D

Ahmet 0941
21-07-2018, 22:46
o zaman fazladan yorma bizi :D
Sıkıntı yok deseydiniz yormazdım Gürsel abi :D

evin 4. arabası ve araba range benzinin fiyatı düşermi hiç :D

Keşke düşse :) Teşekkürler.

yesil
22-07-2018, 00:01
bu kadar masrafla sıkıntıyla uğraştıktan sonra ferrari’ye filan binersin değer en azından. gündelik kullanılacak sıradan bir suv araç için hiç gerek yok uğraşmaya.

Yigit-Y
22-07-2018, 09:33
Yok abi q7 hiç ilgimi çekmiyor ama range dende vazgeçtim teşekkürler :D

Valla aklımda kalacak abi ama yapacak birşeyde yok yorumlardan sonra :) Teşekkürler.

2008 Audi Q7 3.0 TDI Quattro 139.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 589949491 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-audi-aracimiz-samsundan-ramazan-beye-opsiyinlanmistir-589949491/detay)

miss gibi araba beğenmiyisinnn :D

tiMachine
22-07-2018, 11:24
Aga git yeni kasa sorento sportage al o bile daha iyidir sana derim, 3-5 keyif için ömür çürütmeye değmez aha sorunlu araba yani kabul git land servisi yapan yerlere sor motoru adamlar avuçlarını kaşımaya başlar zevkten

Ahmet Saraçoğlu
22-07-2018, 11:31
Peki bu belalı motor olayı jaguar s type 2.7d içinde geçerli mi?Aynı motor diye biliyorum ama piyasada az olduu için sorun vss duymuyoruz heralde.

Ahmet 0941
22-07-2018, 13:05
bu kadar masrafla sıkıntıyla uğraştıktan sonra ferrari’ye filan binersin değer en azından. gündelik kullanılacak sıradan bir suv araç için hiç gerek yok uğraşmaya.
:D Gündelik kullanılmayacak abi. Ama araca karşı enteresan bir şekilde merakım başladı :)

2008 Audi Q7 3.0 TDI Quattro 139.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 589949491 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-audi-aracimiz-samsundan-ramazan-beye-opsiyinlanmistir-589949491/detay)

Daha dün baktım abi bu arabaya :D :D Boyutları büyük :) Ayrıca kesinlikle içi renkli bir araba olmalı :) Teşekkürler abi çok yardımcı oldun :)

Aga git yeni kasa sorento sportage al o bile daha iyidir sana derim, 3-5 keyif için ömür çürütmeye değmez aha sorunlu araba yani kabul git land servisi yapan yerlere sor motoru adamlar avuçlarını kaşımaya başlar zevkten

Şuanda 3.0d x5 var zaten onu satıp almayı düşünmüştük :) Ama olmayacak gibi yorumlardan sonra :) Abi iyi güldürdün ya teşekkür ederim :)

Ahmet 0941
22-07-2018, 14:39
Peki bu belalı motor olayı jaguar s type 2.7d içinde geçerli mi?Aynı motor diye biliyorum ama piyasada az olduu için sorun vss duymuyoruz heralde.

Abi valla çok karışık :D Forddada aynı motor diyorlar jaguardada anlamadım gitti :)

B16
22-07-2018, 18:33
2.7 motor jaguarlar, range roverlar hava da uçuşuyor.
Arabanın modelini de yükselticez anlaşılan :)

2.7 ve 3.0 dizel İngiliz arabalarından uzak durun. Son kez uyarıyorum. yaa nolcak diye alıp vay yandım 'abi zaten arabayı satıcam ucuza bitirelim' diye sürüm sürüm sürünürsünüz. Sona forum'da Burak B16 hakkında diye konu açıp; 2.7 jaguar aldık motor yatak sardı 60 bin tl paramız gitti diye konu açarsınız. Ben uyarımı yapayım

Omak
24-07-2018, 18:47
Şu meşhur konudaki yiğitin yorumunu tekrar oku bence

Kupa şaseden ayrılışı

Ustanın bu ayda ekmeğimiz çıktı bakışı

:cool:

coolvtec
24-07-2018, 19:16

bu "Kupa şaseden ayrılışı" tam olarak nedir ben cahil kaldım bu konuda :)

KOSEREN
24-07-2018, 19:26
Motoru askıya almanın en kolay yolu şase ile kupayı ayırmak.. :)

Omak
24-07-2018, 19:28

https://i.ytimg.com/vi/z0QFLaw25WQ/maxresdefault.jpg

Kupa şasi ilişkisi bu, ustanın da bakışını atmaya gerek yok dimi :)

enes_srb
24-07-2018, 21:33

Abi bu nasıl bişeydir ya

tunerviper
24-07-2018, 21:49
Abi bu nasıl bişeydir ya

Böbrek ağrısı :)

Omak
24-07-2018, 22:08
Abi bu nasıl bişeydir ya

Ahahahaha bunda bir şey yok ki ya sen birde ustaların bakışları görsen :D

MK8800
24-07-2018, 22:40
2013’den beri Vogue kullanıcısıyım

18’ Facelift şuan valide kullanıyor , bakımdan bakıma gidiyoruz çok şükür sorun sıkıntı yok başka bir konuda yeni kasalarda 2013’den itibaren sorunların tamamen olmasa da eski kasalara nazaran azaldığını ve şaseden ayrılma mevzusu kalmadığı için kafa rahat alınabileceğini belirtmiştim.

220T
24-07-2018, 23:03

https://www-bakiniz-com.cdn.ampproject.org/i/www.bakiniz.com/wp-content/uploads/2016/08/kap%C4%B1c%C4%B1lar-kral%C4%B12.jpg

997TT
24-07-2018, 23:06
2.7 den uzak dur mumkunse kac.
Range genel olarak ariza istatistikleri sinifinda daima birincidir...

Yigit-Y
24-07-2018, 23:39

https://www-bakiniz-com.cdn.ampproject.org/i/www.bakiniz.com/wp-content/uploads/2016/08/kap%C4%B1c%C4%B1lar-kral%C4%B12.jpg

Konunun kilitlenmesi için

2 fotoğraf atılmıştır

Bu 2 foto 2.7 tüm lr rr ların neden alınmayacağını gösteren temsili fotolardır

Usta fotosunu arttırıyorum

http://imgim.com/sinsi.jpg

serkan demir
25-07-2018, 09:23
konuya bakınca ilgimi çeken sadece öyle olmuş, felancanın başına şu gelmiş diye ilerliyor. bir kişide kardeşim ben kullandım başıma bu geldi dememiş.
fiyat aralığı çok değişik bir arac. şu anda konuyu acan kardesımızın bahsettıği 2,7 tdv 6 nın güncel piyasasına baktığınızda 96000 ila 265000 arasında değişken bir rakkam var.
sadece görütüsü güzel range dir diye gidip 100000 liraya alırsanız k.bakmayın tabıkıde o masrafları yapacaksınız.

ben kullanıyorum 2. RR ımı aldım gayet keyfim yerinde. yıne değiştireyim yine isterim hatta kısmet olursa SDV .
ilk aracım 2,7 tdv idi geçen yıl sattım fakat aracım daha 88000 km de idi sattığımda. tabi piyasaya göre pahalı alıp pahalı da sattım.(yaklasık olarak 20bın km kullandım bakımları dahıl benı rahatsız eden ne sorunu var ıse yaptırdım harcamalarım 7 bın lıra)

ikinci aracım 3,0 tdv bayı cıkıslı bayı bakımlı hatasız aldım. 250k uzerı para verdıgınız araca ufak tefek eksikleri ve bakımına tabıkıde 10 bın lıra bakım butcesı ayırmak zorundayım yaptırdıgım surecede çok sukur problem yok.

bazen nekadar ekmek okadar kofte dıyoruz. aslan besleyen yemıne katlanır dıyoruz.
300,000 km de q7 ye, 150,000 tl ye de suv grubuna binilmez. (q 7 kötü demiyorum)

evet ben al diyorum :) ama herkes almasın bozuk bu arabalar..

Berkan
25-07-2018, 09:45
alın verin ekonomiye can verin tabiki servisler ustalar taşmı yesin B16

B16
25-07-2018, 09:49
konuya bakınca ilgimi çeken sadece öyle olmuş, felancanın başına şu gelmiş diye ilerliyor. bir kişide kardeşim ben kullandım başıma bu geldi dememiş.
fiyat aralığı çok değişik bir arac. şu anda konuyu acan kardesımızın bahsettıği 2,7 tdv 6 nın güncel piyasasına baktığınızda 96000 ila 265000 arasında değişken bir rakkam var.
sadece görütüsü güzel range dir diye gidip 100000 liraya alırsanız k.bakmayın tabıkıde o masrafları yapacaksınız.

ben kullanıyorum 2. RR ımı aldım gayet keyfim yerinde. yıne değiştireyim yine isterim hatta kısmet olursa SDV .
ilk aracım 2,7 tdv idi geçen yıl sattım fakat aracım daha 68000 km de idi sattığımda. tabi piyasaya göre pahalı alıp pahalı da sattım.(yaklasık olarak 20bın km kullandım bakımları dahıl benı rahatsız eden ne sorunu var ıse yaptırdım harcamalarım 7 bın lıra)

ikinci aracım 3,0 tdv bayı cıkıslı bayı bakımlı hatasız aldım. 250k uzerı para verdıgınız araca ufak tefek eksikleri ve bakımına tabıkıde 10 bın lıra bakım butcesı ayırmak zorundayım yaptırdıgım surecede çok sukur problem yok.

bazen nekadar ekmek okadar kofte dıyoruz. aslan besleyen yemıne katlanır dıyoruz.
300,000 km de q7 ye, 150,000 tl ye de suv grubuna binilmez. (q 7 kötü demiyorum)

O yem'den kasıt yakıt, bakım ve vergi ücreti olarak adlandırıyoruz. Burada bahsedilen konu araçların motorlarının sorunlu olması ve saatli bomba gibi ne zaman yatak saracağının bilinmemesi. Ben ne sizin gibi babayiğitler gördüm motor yatak sarıp komple motor alınacağı zaman 'yav burak gardaşım bunu ucuza çözelim satacam zaten' diyen.

Motor iç parçaları satılmıyor sizin başınıza gelmemiş belli. Eşşek'den düşenin halinden eşşek'den düşen anlar misali allah korusun ama başınıza yatak sarma mevzusu gelince o zaman aslan yem ilişkisini irdelersiniz.

Az önce kontrol ettim komple 2.7tdv şuan 78.000 tl ve aldın aldın 20 gün sonra ki fiyat 95.000 tl ingiltere motor fiyatına zam yapmış. he bu fiyata işçilik ve muayene masrafları dahil değil.

Hadi hayırlı işler

BARR
25-07-2018, 09:57
Kendi ülkelerindeki forumlarda bile aşırı sorunlu ve tahmin edilemeyen sorunlu bir araç ailesi olduğu kabul edilirken eski seri RR'lerin buna itiraz etmek düşündürüyor :)

Yigit-Y
25-07-2018, 10:09
Kendi ülkelerindeki forumlarda bile aşırı sorunlu ve tahmin edilemeyen sorunlu bir araç ailesi olduğu kabul edilirken eski seri RR'lerin buna itiraz etmek düşündürüyor :)

2. el ağırlaştıracak yorumlar var konuda rr sahipleri sevmez bu konuları :D

anladın mı aramızda kalsın

tühhh pm atacaktım yanlış oldu

B16
25-07-2018, 10:14

benim yorumumu da beğen o kadar fiyat falan çalıştım.

BARR
25-07-2018, 10:15
Yılbaşında Londraya gidiyorum, gittiğimde fiyatlar değişmiş ise halkı yanlış bilgilendirmekten ve ayrımcılıktan dava açarım. SS aldım fiyatları. B16

B16
25-07-2018, 10:17
Yılbaşında Londraya gidiyorum, gittiğimde fiyatlar değişmiş ise halkı yanlış bilgilendirmekten ve ayrımcılıktan dava açarım. SS aldım fiyatları. B16

Pound üzerinden dava açma yeter allahsız 6.40 bmw modeli gibi fiyatı var.

BARR
25-07-2018, 10:19
O değil de bunlara Amerikadaki gibi Chevrolet V8 filan koysak çok tatlı olur. Airmaticleri de iptal edip yükseltme kiti. Deme keyfime. Eski Jaguarlara çok yapıyorlar V8 swap.

Yigit-Y
25-07-2018, 10:35
captiva kullanıyor şuan benim şirkette günde 200 km yapıyor

tank mübarek daha tık demedi 2 aydır

RR olsaydı şuan neler olurdu düşünemiyorum

Captivanın kupayı RR ile değiştirsek miss gibi olur :D

serkan demir
25-07-2018, 11:14
O yem'den kasıt yakıt, bakım ve vergi ücreti olarak adlandırıyoruz. Burada bahsedilen konu araçların motorlarının sorunlu olması ve saatli bomba gibi ne zaman yatak saracağının bilinmemesi. Ben ne sizin gibi babayiğitler gördüm motor yatak sarıp komple motor alınacağı zaman 'yav burak gardaşım bunu ucuza çözelim satacam zaten' diyen.

Motor iç parçaları satılmıyor sizin başınıza gelmemiş belli. Eşşek'den düşenin halinden eşşek'den düşen anlar misali allah korusun ama başınıza yatak sarma mevzusu gelince o zaman aslan yem ilişkisini irdelersiniz.

Az önce kontrol ettim komple 2.7tdv şuan 78.000 tl ve aldın aldın 20 gün sonra ki fiyat 95.000 tl ingiltere motor fiyatına zam yapmış. he bu fiyata işçilik ve muayene masrafları dahil değil.

Hadi hayırlı işler

aslanın yemini göze alan öleceğinide göze alır. çok şükür problem yaşamadım.
RR dan bahsetmiyorum benimde arıza yapan yatak saran sanzıman kıran araclarım oldu ama gidip ustaya yada bir arkadasıma ya şunu bi halledelim satıcam zaten yürüsün yeter demedim.
kullanıcı olarak düzgün arac bakın tamam rakkamları ucuk olmasın ama cokta ucuza alıp yahnisini yapmayın manasında yorumladım.
her türlü arabayı alırken ozellikle bu forumdakı herkes ince eleyip sık dokuyor eminiz. RR larda tabikide daha fazla problemli araclar ama bukadar binen kullanan var bukadarda cenaze değil.

ben buraya yorum atarkende yanlış anlamayın, aracım maslakta motokarda kupası sökük işlemde.
almak binmek isteyen göze alır biner. o derece :D

arac sahıbi piyasa düşsün istermi tabiki savunacak diye komikte olmayalım.
zamanında tutkuyla birçok arac bındık hepsınede masraf yaptık. seviyoruz huyumuz pis :)

coolvtec
25-07-2018, 12:24

kupa bu kadar kolay ayrılıyor madem, bu kupaya uygun bi crv vb eski sağlam sorunsuz bir capon cip bulup takmak lazım ;) havası zaten kupada.

Berkan
25-07-2018, 12:32
O değil de bunlara Amerikadaki gibi Chevrolet V8 filan koysak çok tatlı olur. Airmaticleri de iptal edip yükseltme kiti. Deme keyfime. Eski Jaguarlara çok yapıyorlar V8 swap.

avatarındaki logoya ait motoru swaplasak :soru:

BARR
25-07-2018, 12:33
avatarındaki logoya ait motoru swaplasak :soru:

Kardeş o motoru her babayiğit taşıyamaz.

Berkan
25-07-2018, 12:39
Kardeş o motoru her babayiğit taşıyamaz.

aslan besleyen motorunu kaldırır gardaş

levent
25-07-2018, 13:40

Direk swap yani, sandık motor. Ohh range işi çözmüş desene :D

220T
25-07-2018, 14:03
Motor iç parçaları satılmıyor sizin başınıza gelmemiş belli. Eşşek'den düşenin halinden eşşek'den düşen anlar misali allah korusun ama başınıza yatak sarma mevzusu gelince o zaman aslan yemilişkisini irdelersiniz.

https://youtu.be/bd5su_y_6SU

Ahmet 0941
25-07-2018, 14:24

2.7 ve 3.0 dizel İngiliz arabalarından uzak durun. Son kez uyarıyorum. yaa nolcak diye alıp vay yandım 'abi zaten arabayı satıcam ucuza bitirelim' diye sürüm sürüm sürünürsünüz. Sona forum'da Burak B16 hakkında diye konu açıp; 2.7 jaguar aldık motor yatak sardı 60 bin tl paramız gitti diye konu açarsınız. Ben uyarımı yapayım

Motoru askıya almanın en kolay yolu şase ile kupayı ayırmak.. :)
:) Çok güzel duruyor ayrılıncada :D :D

Ustalar zaten tüm lüks sayılabilecek arabalara öyle bakmıyorlarmı abi :) Range e daha mı farklı :D

Ahahahaha bunda bir şey yok ki ya sen birde ustaların bakışları görsen :D

2013’den beri Vogue kullanıcısıyım

18’ Facelift şuan valide kullanıyor , bakımdan bakıma gidiyoruz çok şükür sorun sıkıntı yok başka bir konuda yeni kasalarda 2013’den itibaren sorunların tamamen olmasa da eski kasalara nazaran azaldığını ve şaseden ayrılma mevzusu kalmadığı için kafa rahat alınabileceğini belirtmiştim.
İşte bende onu anlamıyorum abi kullanıcılarada soruyorum bazıları çok memnun bazıları Allah belasını versin diyor kadayı kırmak üzereyim :)

2.7 den uzak dur mumkunse kac.
Range genel olarak ariza istatistikleri sinifinda daima birincidir...
Genel arızaları atlattık abi sadece motor konusu askıda kaldı onuda 2.7 herkes kötü diyor 3.6tdv8'i araştırmaya başladım.

Konunun kilitlenmesi için

2 fotoğraf atılmıştır

Bu 2 foto 2.7 tüm lr rr ların neden alınmayacağını gösteren temsili fotolardır

Usta fotosunu arttırıyorum

http://imgim.com/sinsi.jpg

ilk aracım 2,7 tdv idi geçen yıl sattım fakat aracım daha 88000 km de idi sattığımda. tabi piyasaya göre pahalı alıp pahalı da sattım.(yaklasık olarak 20bın km kullandım bakımları dahıl benı rahatsız eden ne sorunu var ıse yaptırdım harcamalarım 7 bın lıra)

Anlamadığım konu tam olarakda bu abi :) kafayı kırmış durumdayım yolda giderken sürekli range arıyorum ve görüncede ''Lan bunlar nası gidiyor bu kadar arızalıysa''diyorum kullanıcılarına soruyorum yarısı al yarısı kafayı mı yedin sen diyorlar valla kafayı yedim herhalde :D

alın verin ekonomiye can verin tabiki servisler ustalar taşmı yesin B16
:) :)

Hadi hayırlı işler
İşte bu olay korkuttu :D

:D Gönül istiyor abi o yüzdendir belkide :) Hani bi umut arıza yapmaz :D

2. el ağırlaştıracak yorumlar var konuda rr sahipleri sevmez bu konuları :D

anladın mı aramızda kalsın

tühhh pm atacaktım yanlış oldu

captiva kullanıyor şuan benim şirkette günde 200 km yapıyor

tank mübarek daha tık demedi 2 aydır

RR olsaydı şuan neler olurdu düşünemiyorum

Captivanın kupayı RR ile değiştirsek miss gibi olur :D

aslanın yemini göze alan öleceğinide göze alır. çok şükür problem yaşamadım.
RR dan bahsetmiyorum benimde arıza yapan yatak saran sanzıman kıran araclarım oldu ama gidip ustaya yada bir arkadasıma ya şunu bi halledelim satıcam zaten yürüsün yeter demedim.
kullanıcı olarak düzgün arac bakın tamam rakkamları ucuk olmasın ama cokta ucuza alıp yahnisini yapmayın manasında yorumladım.
her türlü arabayı alırken ozellikle bu forumdakı herkes ince eleyip sık dokuyor eminiz. RR larda tabikide daha fazla problemli araclar ama bukadar binen kullanan var bukadarda cenaze değil.

ben buraya yorum atarkende yanlış anlamayın, aracım maslakta motokarda kupası sökük işlemde.
almak binmek isteyen göze alır biner. o derece :D

arac sahıbi piyasa düşsün istermi tabiki savunacak diye komikte olmayalım.
zamanında tutkuyla birçok arac bındık hepsınede masraf yaptık. seviyoruz huyumuz pis :)
Abi tam ne güzel gidiyodun aracımın kupası sökük şekilde dedin :D :D Alan adam zaten göze almıştır diyorum bende ama yinede şans işi gibi geliyor :)

https://youtu.be/bd5su_y_6SU

Ahmet 0941
25-07-2018, 14:25

Abi birazda 3.6tdv8'i yorumlarmısın? rica etsem :)

Omak
25-07-2018, 15:25
Abi birazda 3.6tdv8'i yorumlarmısın? rica etsem :)

Bunu bende merak ediyorum, 20 bin liraya turbo değiştiren olmuştu sanırım fix 190 bin demi ne yiyormuş araştırayım forumda birisi yazmıştı sanki.

Ama 3.6 tdv8 de olsa o yine kupa şaseden ayrılıyor ondan kurtulamıyorsun haberin ola :D

Ahmet 0941
25-07-2018, 15:28
Bunu bende merak ediyorum, 20 bin liraya turbo değiştiren olmuştu sanırım fix 190 bin demi ne yiyormuş araştırayım forumda birisi yazmıştı sanki.

Ama 3.6 tdv8 de olsa o yine kupa şaseden ayrılıyor ondan kurtulamıyorsun haberin ola :D

O tamam abi :) 2.7'den daha sağlıklı bir motorsa en azından ona yoğunlaşalım :)
Zaten kupa ayrıldığı için 20.000tl harcanmıştır :D

Omak
25-07-2018, 16:10

3.6 nın motor parçaları var mı bilmiyorum belki oda sandık olabilir, fakat parça varsa bile herşey +2 fazla alınacak birde vergisi cabası

Günkut
25-07-2018, 16:14
Vallahi bu kadar yorumun üzerine hala ısrarcı isen bence mermiye kafa atıyorsun. Allah yardımcın olsun.

Omak
25-07-2018, 16:53

Buldum aşağıdaki yazıydı, işçilik hariç 21 bin liracıkmış.

Arac 2010 3.6 tdv8 Vogue, makyajli.
170k kmde turboyu kucagimiza aldik, kullanim hatasi dediler, eyvallah dedik 21.000 tl Borusan'a odedik, sagolsunlar (!) isciliksiz hali bu.
Turbo yapildiktan tam 170k km sonra tekrar turboyu kucagimiza aldik 340k kmde.
Yine kullanici hatasi demeye kalktilar, kendi yaptiklari sifirladiklari turbo icin, blof olarak degil gercekten de bayinin onunde yakacagimizi anladiklarinda bu sefer ucretsiz degistirdiler.
Su an 460k km civarinda arac cok sukur bi sikintisi yok ama 3. 170k kmlik donem yani 510k yaklastikca telaslanmiyor degilim. :D
Ozet olarak yasananlari anlattim, sizin durumunuzda bir kez de olsa sizden o parayi alacaklar, buna eminim.
Ama eger sandiktan sonra bisey daha olursa yapmak zorundalar, yapacaklar.
Yapmazlarsa pacalarinizi corabin icine kivirip arabayi bayinin onunde balyozlamaya baslayabilirsiniz.

Post linki:http://www.techturkey.com/forum/sohbet/230352-rangerover_sport_motor_yatak_sardi-10.html#post8413579

Birde o konuda bu maliyete şöyle bir yorum vardı :D

Arac 2010 3.6 tdv8 Vogue, makyajli.
170k kmde turboyu kucagimiza aldik, kullanim hatasi dediler, eyvallah dedik 21.000 tl Borusan'a odedik, sagolsunlar (!) isciliksiz hali bu.
Turbo yapildiktan tam 170k km sonra tekrar turboyu kucagimiza aldik 340k kmde.
Yine kullanici hatasi demeye kalktilar, kendi yaptiklari sifirladiklari turbo icin, blof olarak degil gercekten de bayinin onunde yakacagimizi anladiklarinda bu sefer ucretsiz degistirdiler.
Su an 460k km civarinda arac cok sukur bi sikintisi yok ama 3. 170k kmlik donem yani 510k yaklastikca telaslanmiyor degilim. :D
Ozet olarak yasananlari anlattim, sizin durumunuzda bir kez de olsa sizden o parayi alacaklar, buna eminim.
Ama eger sandiktan sonra bisey daha olursa yapmak zorundalar, yapacaklar.
Yapmazlarsa pacalarinizi corabin icine kivirip arabayi bayinin onunde balyozlamaya baslayabilirsiniz.

KM başına 12 kuruş masraf yazmış :).

Ahmet 0941
25-07-2018, 17:01
3.6 nın motor parçaları var mı bilmiyorum belki oda sandık olabilir, fakat parça varsa bile herşey +2 fazla alınacak birde vergisi cabası
İşte o yüzden ilk başta hep 2.7 baktım abi :)

Vallahi bu kadar yorumun üzerine hala ısrarcı isen bence mermiye kafa atıyorsun. Allah yardımcın olsun.
Hemen pes etmek yerine biraz daha araştırmak istiyorum abi :) Arada sırada sorunsuz kullanıcılar çıkıyor mesela :D

Post linki:http://www.techturkey.com/forum/sohbet/230352-rangerover_sport_motor_yatak_sardi-10.html#post8413579

:D :D 12 kuruşa iyi güldüm ya :)

Gimifayf
25-07-2018, 20:28

Yukarıdakı postta bahsettıgım rakamlar 4-5 sene oncesının kuruna goreydı onu hatırlatayım.

Kotu haberı ıse verıyorum: 510k kılometreye kadar dayanmadı 495 binde yine turbo kucagımıza geldı. İsin kotu yanıysa guncel kurlar uzerınden utopik rakamlara yapıldıktan sonra yataklardan minimal de olsa ses geldigi anlasildi simdi keske direk sandık atsaymisiz diyoruz isin tadi kacti yani.
Eger cebinizde 1 range parası daha yoksa range almayın sozu klise degil gercegin ta kendisidir.
Borusanı zengin etmek istiyorsanız ve mottonuz 'siker misin sabaha mı bırakırsın' ise Range Rover tam size göre bir araba.

Gimifayf
25-07-2018, 20:30
İşte o yüzden ilk başta hep 2.7 baktım abi :)

Hemen pes etmek yerine biraz daha araştırmak istiyorum abi :) Arada sırada sorunsuz kullanıcılar çıkıyor mesela :D

:D :D 12 kuruşa iyi güldüm ya :)

Her range almak istediğinde o güldüğün kmde 12 kuruş masraf postunu oku bu seni vazgeçirmeye yetecektir. Çünkü bahsedilen rakamlar şaka değil gerçek ve yaşanan sorunlar komik değil sinir bozucu.

Ahmet 0941
25-07-2018, 23:10
Yukarıdakı postta bahsettıgım rakamlar 4-5 sene oncesının kuruna goreydı onu hatırlatayım.

Kotu haberı ıse verıyorum: 510k kılometreye kadar dayanmadı 495 binde yine turbo kucagımıza geldı. İsin kotu yanıysa guncel kurlar uzerınden utopik rakamlara yapıldıktan sonra yataklardan minimal de olsa ses geldigi anlasildi simdi keske direk sandık atsaymisiz diyoruz isin tadi kacti yani.
Eger cebinizde 1 range parası daha yoksa range almayın sozu klise degil gercegin ta kendisidir.
Borusanı zengin etmek istiyorsanız ve mottonuz 'siker misin sabaha mı bırakırsın' ise Range Rover tam size göre bir araba.
510k km ciddi bir kilometre abi bu km boyunca yaptığınız masraflarıda anlatırmısınız ve bu km boyunca ilk defa mı motoru açıyorsunuz?

Her range almak istediğinde o güldüğün kmde 12 kuruş masraf postunu oku bu seni vazgeçirmeye yetecektir. Çünkü bahsedilen rakamlar şaka değil gerçek ve yaşanan sorunlar komik değil sinir bozucu.

Güldüğüm masraf değil abi :) Km ye göre hesaplanmasına göre güldüm yoksa ciddi bir rakam :)

Gimifayf
05-08-2018, 21:38
510k km ciddi bir kilometre abi bu km boyunca yaptığınız masraflarıda anlatırmısınız ve bu km boyunca ilk defa mı motoru açıyorsunuz?

Güldüğüm masraf değil abi :) Km ye göre hesaplanmasına göre güldüm yoksa ciddi bir rakam :)

3 kez turbo yapıldı ve arac cift turbolu v8 bir motora sahip.
Bu turbolari degistirebilmek icin motorun komple inmesi gerekiyor.
Silecek motoru alt bagajı tutan baglantı kablosu vs gibi incik boncuk bir sürü seyi degistirildi.
Klima menfezleri cok cabuk kırılıyo ne kadar nazık davransanız da onları degistirdik birkac kez.
Kolcakları da cabuk asınıyo onlar da degisti birkac kez.
Motoru hic acilmadi ama yataklardan ufaktan ses geliyo 100k sonra komple motor isticek sanırım gorecegız bakalım gittigi yere kadar.
Ben senin bu mesajını gorup cevap yazana kadar da egr gitti bu hafta. Yenilemeye 13-14k tl istediler kilometre de artık yukseldigi için egr iptali yoluna gittik.
Son yapılan turbolardan sol turbo arızalandıgı icin onu garantiden tekrar degisecek araba halihazırda borusan esenbogada yatıyo. Bayramdan once teslım alacagız insallah. Yani öyle umuyoruz...

Yigit-Y
05-08-2018, 22:55
Silecek motoru alt bagajı tutan baglantı kablosu vs gibi incik boncuk bir sürü seyi degistirildi.
Klima menfezleri cok cabuk kırılıyo ne kadar nazık davransanız da onları degistirdik birkac kez.
Motoru hic acilmadi ama yataklardan ufaktan ses geliyo 100k sonra komple motor isticek sanırım gorecegız bakalım gittigi yere kadar.
Ben senin bu mesajını gorup cevap yazana kadar da egr gitti bu hafta. Yenilemeye 13-14k tl istediler kilometre de artık yukseldigi için egr iptali yoluna gittik.
Son yapılan turbolardan sol turbo arızalandıgı icin onu garantiden tekrar degisecek araba halihazırda borusan esenbogada yatıyo. Bayramdan once teslım alacagız insallah. Yani öyle umuyoruz...

Sayenizde range görünce midem hepten bulanacak halde şuan

Sizde kurtulun lanet şeyden :)

yesil
07-08-2018, 12:31
170 180 k da turbo gitmesi normal aslında. 500 bin km motor açılmadan gittiğine göre 3.6 motorlar dayanıklı denebilir. range olduğu için masrafın çok tutması ayrı bir olay. havalı süspansiyon arıza çıkarmadı mı bu km’ye kadar

KOSEREN
07-08-2018, 14:27
Range konusunda 2006 yılına kadar üretilen 3.0 dizel bmw motorlu versiyonu diğerlerinden ayrı tutuyorum.2012 conversion yapılıp paşa paşa binilir.Tatlı bi yazılımla yakıt ortalaması da düşer..

Ahmet 0941
07-08-2018, 14:45
Anladım abi geçmiş olsun yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim :)

Ben niye her range e aşk ile bakıyorum ya :D :D

170 180 k da turbo gitmesi normal aslında. 500 bin km motor açılmadan gittiğine göre 3.6 motorlar dayanıklı denebilir. range olduğu için masrafın çok tutması ayrı bir olay. havalı süspansiyon arıza çıkarmadı mı bu km’ye kadar
Yani bende öyle düşünüyorum ama gerçekten masraflı bir araçmış.

Range konusunda 2006 yılına kadar üretilen 3.0 dizel bmw motorlu versiyonu diğerlerinden ayrı tutuyorum.2012 conversion yapılıp paşa paşa binilir.Tatlı bi yazılımla yakıt ortalaması da düşer..

Hayırlısı abi 1sene daha askıya alındı bakalım sonrasında :)

GÖKTÜRK
07-08-2018, 15:10
uzun zamandır forumda bu kadar güzel yorumların olduğu bir konu okumamıştım , konuyu açan ahmet hocam yaş kaç acaba merakımdan soruyorum?

Sezgin
07-08-2018, 16:51

Bu yıllardır denizliden satılamayan 20 BAD plakalı araç deılmıydı yoksa siyahmıydı o pek emin değilim ama makyajlıya mı cevirmisler ne yapmıslar.

Yigit-Y
07-08-2018, 16:55
Bu yıllardır denizliden satılamayan 20 BAD plakalı araç deılmıydı yoksa siyahmıydı o pek emin değilim ama makyajlıya mı cevirmisler ne yapmıslar.

O siyah ilanlarda hala

Gimifayf
07-08-2018, 17:38

Satsak pek bisey etmiyo o yüzden motoru bitirene kadar binip sonrasında da evin bahcesine cekip kış bahcesi olarak kullanmayı dusunuyoruz. :D

Gimifayf
07-08-2018, 17:39

1 kez sol on tarafta patladı o da hava eksilerdeyken hard araziye girdik o yüzden oldu ben hava cok soguk oldugu icin malzemenin dayanmayıp patladıgını dusunuyorum.

Ahmet 0941
07-08-2018, 21:46
uzun zamandır forumda bu kadar güzel yorumların olduğu bir konu okumamıştım , konuyu açan ahmet hocam yaş kaç acaba merakımdan soruyorum?

Bencede güzel oldu :) 17 abi benim yaşım :)

Ahmet 0941
07-08-2018, 21:47
Satsak pek bisey etmiyo o yüzden motoru bitirene kadar binip sonrasında da evin bahcesine cekip kış bahcesi olarak kullanmayı dusunuyoruz. :D

O kadar vahim diyorsun abi :(

GÖKTÜRK
08-08-2018, 19:59
Bencede güzel oldu :) 17 abi benim yaşım :)

17 yaşındayken bisikletim bile yoktu :D boşver bu sevdadan vazgeç güzel kardeşim abilerimiz açıklamış zaten fazlasıyla eğer evde senin binebileceğin bir araç varsa çok uzatma bin ona en temizi kafan rahat olur

Ahmet 0941
08-08-2018, 23:07
17 yaşındayken bisikletim bile yoktu :D boşver bu sevdadan vazgeç güzel kardeşim abilerimiz açıklamış zaten fazlasıyla eğer evde senin binebileceğin bir araç varsa çok uzatma bin ona en temizi kafan rahat olur

Olay bende bitmiyorki abi :) Ben istiyorum ama benden çok babam istiyor :)

yesil
09-08-2018, 00:33
1 kez sol on tarafta patladı o da hava eksilerdeyken hard araziye girdik o yüzden oldu ben hava cok soguk oldugu icin malzemenin dayanmayıp patladıgını dusunuyorum.

gayet normal. 500 600 bin km dayandıysa süspansiyon daha ne. sizin araç yetkili servis bakımlı sanırım. bakımları zamanında düzgün yapılınca 3.6 motorlar sağlam, ufak tefek şeyler dışında sıkıntısı yok gibi.

BARR
09-08-2018, 08:30
Ya al sen boşver dinleme.

Gimifayf
09-08-2018, 18:46
gayet normal. 500 600 bin km dayandıysa süspansiyon daha ne. sizin araç yetkili servis bakımlı sanırım. bakımları zamanında düzgün yapılınca 3.6 motorlar sağlam, ufak tefek şeyler dışında sıkıntısı yok gibi.

Dogru 500k ciddi bir rakam aslında. Evet araca Borusan harici cam suyu bile koyulmadı diyebilirim. Dısarıda elletmis olsaydık sanırım bu kmlere kadar cok daha fazla sorunla ugrasırdık.
Ama ben yine de sıkıntısı yok diyemeyecegim cunku cıkan sorunlarda ödenmesi gereken rakamlar cok ciddi rakamlar bana göre.

ClioRs182
10-08-2018, 22:00
arkadaşımın dayısı yeni kasa 3008 i sattı 25 bin km de idi arac , sonra senin gibi heves yaptı 2.7 range aldı alalı 1 ay oldu daha 240 bin km de imiş dün yolda kalmış motor kitlemiş sorun ne olduğu daha belli değil servise bıraktık çekiciyle döndük sonra dayısı lanet okuyor arabaya suan :D

se_RC_an
11-08-2018, 18:38
discovery 3 lerde de aynımı problemler peki bazen kafama takılıyo alsam diye sonra vazgeciyorum
ama hep bi dicovery 2 td5 istemişimdir.

Laji
20-10-2018, 13:03
Konu hort :)

Bende bir kaç şey yazmak istedim gerçek kullanıcı olarak..

2006 2.7 TDV6 sport um vardı 170.000KM de alıp 220.000KM de sattım ufak tefek sorunlar (alarm ötmesi - Sunroof tahliyelerinin tıkanması) harici büyük bir olay yaşamadım çok şükür ki bakımlarını günü gelmeden km dolmadan yaptırdım 10 bini beklemedim hiç (özel serviste)

Bakımsız araç çok var piyasada bu araçları alanların öncelikli baktığı şey fiyat ilanları ucuzdan pahalıya sıralayıp gidip en uygun fiyatlıyı alınca bir kaç yıl içerisinde cepten o arabaya verilen paranın %30-%50 si kadar daha çıkıyor

Özel servislere de ayrıca bir parantez açmak lazım bazıları resmen çakallık peşinde "beğenmiyorsan git yetkiliye" edasında çalışıyor. Bu arabayı aldıysanız siz de koşturacaksınız arızasında ingiliz forumlarında her şeyden bahsetmişler..

2006 3.0 TDV6 Vogue bakıyorum şimdilerde Bmw motorlu temizini yakalarsam affetmem 3e 5e hayatta bakmam ucuz alıp 3 5 ay sonra kötü süprizlerle karşılaşmak istemiyorum.

Bu araçlar sanıldığı kadar da kötü ve sabıkalı araçlar değil kötü olan bizim yollarımız kötü olan bizim yakıtlarımız kötü olan bizim şoförlerimiz altında 2.5 tonluk araç olduğunun farkında değil bir çoğu HB araba kullanır gibi kullanıyor. Forumlarda bu araçlar hakkında arkadaşta var dayımda emmimde var eltimde vardı yorumların çoğu bu güvenilirlikte çok takılmayınız.

Land Rover bu işin nirvanası eyw q7 x5 ML GL hepsi de güzel arabalar ama hiç biri LR ın RR sı değil olamaz çizgisi çok farklı seviyorsanız alın kullanın lakin doğru ve temiz arabayı alın muhakkak

umrdmr
28-01-2020, 09:35
Techturkey de bu kadar güleceğim hiç aklıma gelmezdi. Tesadüfen karşıma çıktı konu. Bir iki yorumda hakikaten iş yerinde gözümden yaş geldi.

Biliyorum bu mesajım konu dışı olacak ve konuyu hortlatacak, ama bence herkes birinci sayfadan itibaren bir okusun. Kahkaha attım bir iki yorumda.

Yigit-Y
28-01-2020, 12:28
Mekanik Garaj🔧🔩🔨🚗🏁 on Instagram: “#MekanikGaraj #rangerover #sport #bakım #onarım #servis #arızatespiti #boya #kaporta #fren #maslak #dodge #chevrolet #audi #mercedesbenz…” (https://www.instagram.com/p/B7pybrmFjm-/?igshid=v3jibt2pryoe)

Keşfetime düşen masum köylü koçum benim

umrdmr
29-01-2020, 13:45
Mekanik Garaj���������� on Instagram: “#MekanikGaraj #rangerover #sport #bakım #onarım #servis #arızatespiti #boya #kaporta #fren #maslak #dodge #chevrolet #audi #mercedesbenz…” (https://www.instagram.com/p/B7pybrmFjm-/?igshid=v3jibt2pryoe)

Keşfetime düşen masum köylü koçum benim

Hocam en çok da senin yorumlara güldüm :) Nedense Benjamin Franklin resminden midir, nedir bir iki yorumu okurken dün iş yerinde gözlerimden yaş geldi. Arkadaşlar geldi baktı neye gülüyorsun diye.

Yalnız Range'in bu kadar sorunlu olduğunu da ilk kez bu konu aracılığıyla öğrenmiş oldum. Alfa Romeo için sorunlu denir, ki çok severim, Range daha fenaymış.

Yurtdışı review'larına da bakınca hep 5 yıldız aldığını olağanüstü arazi performansı gibi yorumlar okuyorum. Bu konu sayesinde ufkum açıldı. Benim berber almayı düşünüyordu 2.7 olanlardan, vazgeçireyim. :)

cookies
03-05-2020, 02:16
Çekine çekine yazıyorum: :rolleyes:Freelander II' de ki 2.2 TD4 motor nasıldır ? Bu motor ford motoru mudur?

B16
03-05-2020, 18:33
Çekine çekine yazıyorum: :rolleyes:Freelander II' de ki 2.2 TD4 motor nasıldır ? Bu motor ford motoru mudur?

Ford Duratorq 2.2 Dizel motoru var onlarda.

Boost Up
03-05-2020, 18:51
Ford Duratorq 2.2 Dizel motoru var onlarda.
Berkan söylemişti sana sormamı. Evoque benzinli motorları nasıldır alınır mı:D?

enesy
03-05-2020, 22:48
B16 ya sorarsan ingiliz alamazsın , sormadan alıcaksın biniceksin olurda bi yeri eline alırsan o zaman yetiş B16 parça lazım diceksin.

Sevdiklerine aldırmıyor Jaguar , RR vs. bana kalsa 50 kişiye XF aldırmıştım. Hep vazgeçirdi arabayı bozup gelmeyin kucağıma diye.

-Ata-
03-05-2020, 23:46

Sport ararken mali açıdan riske girmeyip freelander2 aldım 20 bin km kullandım kesinlikle tavsiye edilebilir bir jip.Motoru tdv6 ya göre daha sorunsuz performansı gayet yeterli tüketimi de abartılı değil.

B16
04-05-2020, 00:00

Yeni 2.0 benzinliler de çok yakması ve turbo harici bi sorun yok. JLR ortak motor gaz tepkisi, konforu bozmaması için biraz geç ilk harekette atiklik bekleme.

Aşağıda ki mesaj her şeyi özetliyor aslında :)
Özetleyecek olursak; 2.0 (XE), 2.7, 3.0 dizeller patates. Bazı kasa ve motorlar sorunlu gerçekten alınmaz.

B16 ya sorarsan ingiliz alamazsın , sormadan alıcaksın biniceksin olurda bi yeri eline alırsan o zaman yetiş B16 parça lazım diceksin.

Sevdiklerine aldırmıyor Jaguar , RR vs. bana kalsa 50 kişiye XF aldırmıştım. Hep vazgeçirdi arabayı bozup gelmeyin kucağıma diye.

Sanırım yanlış yapıyoruz. Al kanka diyip herkese gazlayıp sonra tamir için kucağa almak gerekiyor bu dönemde ama beceremiyoruz. XF 2.2 Dizel kalp sen bak onlar alınır ama alınır seviyeye gelene kadar kilometreler uzay olur.

Boost Up
04-05-2020, 03:50
Yeni 2.0 benzinliler de çok yakması ve turbo harici bi sorun yok. JLR ortak motor gaz tepkisi, konforu bozmaması için biraz geç ilk harekette atiklik bekleme.

Aşağıda ki mesaj her şeyi özetliyor aslında :)
Özetleyecek olursak; 2.0 (XE), 2.7, 3.0 dizeller patates. Bazı kasa ve motorlar sorunlu gerçekten alınmaz.

Sanırım yanlış yapıyoruz. Al kanka diyip herkese gazlayıp sonra tamir için kucağa almak gerekiyor bu dönemde ama beceremiyoruz. XF 2.2 Dizel kalp sen bak onlar alınır ama alınır seviyeye gelene kadar kilometreler uzay olur.

Helal olsun, herkes senin gibi davranmaz, dediğin gibi "al, gör ananın a nı diye:)"

Evoque 2.0 benzinliler tipi hoşuma gidiyo açıkçası. Yakıtı göz ardı edersek motorda önemli birşeyi yok değil mi? Turbosuda ne kadar dayanır? Birde klasik duyduğumu Rangelerin elektrik aksam muhabbeti var. O nasıldır? Çok soru sordum hakkını helal et:D

TarikS
04-05-2020, 21:06
Helal olsun, herkes senin gibi davranmaz, dediğin gibi "al, gör ananın a nı diye:)"

Evoque 2.0 benzinliler tipi hoşuma gidiyo açıkçası. Yakıtı göz ardı edersek motorda önemli birşeyi yok değil mi? Turbosuda ne kadar dayanır? Birde klasik duyduğumu Rangelerin elektrik aksam muhabbeti var. O nasıldır? Çok soru sordum hakkını helal et:D

Benim arkadaşta vardı Amerika'da Evoque 0 almıştı 2.0 4 silindir turbo motorlu, 50bin milde falan araba bendeyken önce arıza yaktı, baktım mavi mavi üfürüyor kapaktan, performans düştü falan filan derken direk servise götürdüm ki meğer motoru kucağa almışız :D ama sebebi yaklaşık 30bin mildir yağ değişmemesi tabii. :agbe: Sonra garantiden yaptırdı bi şekilde

Genel olarak çok konforsuz, bozuk yolda o yüzden keyifsiz, ama otobanda virajlı yollarda falan baya güzel gazlanan keyifli bir SUV bence. Meridian ses sistemi ve cam tavan olsun mutlaka derim onlarla keyifli.

Ufak tefek dağ bayır çamur göl girip çıkmaktan bir şey olmuyor ama off road da denedim epey

Yakıt olarak hatırlamıyorum ama galiba E46 330'la ya aynı ya bir tık fazla yakıyordu. Sen çevreyolu falan derken 12-15 arası yakarsın yine muhtemelen. Çevreyolu olmasa 15-20 arası derim

Boost Up
05-05-2020, 01:05
Benim arkadaşta vardı Amerika'da Evoque 0 almıştı 2.0 4 silindir turbo motorlu, 50bin milde falan araba bendeyken önce arıza yaktı, baktım mavi mavi üfürüyor kapaktan, performans düştü falan filan derken direk servise götürdüm ki meğer motoru kucağa almışız :D ama sebebi yaklaşık 30bin mildir yağ değişmemesi tabii. :agbe: Sonra garantiden yaptırdı bi şekilde

Genel olarak çok konforsuz, bozuk yolda o yüzden keyifsiz, ama otobanda virajlı yollarda falan baya güzel gazlanan keyifli bir SUV bence. Meridian ses sistemi ve cam tavan olsun mutlaka derim onlarla keyifli.

Ufak tefek dağ bayır çamur göl girip çıkmaktan bir şey olmuyor ama off road da denedim epey

Yakıt olarak hatırlamıyorum ama galiba E46 330'la ya aynı ya bir tık fazla yakıyordu. Sen çevreyolu falan derken 12-15 arası yakarsın yine muhtemelen. Çevreyolu olmasa 15-20 arası derim

bakma bende ne istediğimi bilmiyorum. belki kendime/ablama. onlarında fiyatı aldı yürüdü gerçi:D

mrtysn
05-05-2020, 01:25
bakma bende ne istediğimi bilmiyorum. belki kendime/ablama. onlarında fiyatı aldı yürüdü gerçi:D

Ya sen niye kasınıyosun ki simdi :D

Ufuk
05-05-2020, 09:40

Ford mondeo'da olan 2.0 ecoboost motor ile aynı diye biliyorum o motoru.Ben kendime mondeo bakarken bulmuştum, şurayı bir oku derim;
ALIRSIN FORD OLURSUN MORT – İstanbul Yazarları (https://www.istanbulyazarlari.com/?p=44)
Motor aynı ise evoque ile mondeo'nun (Ki ben öyle olduklarını hatırlıyorum ama yanılıyor olabilirim) bence uzak dur. Düşük km'de sandık motor koyulan çok araç var. Hararet sorunu olduğunu okumuştum.
Ne güzel soğutmalı f10 var hiiiç girme dertsiz başına dert. :D

onursumer
05-05-2020, 09:42

Evoque nedir ya :D tek kapı cabrio al tam olsun :D

SK10
05-05-2020, 13:51
hazır range konusu varken
takas teklifi olarak
3.0sdv6 2013 model 105binde range sport teklifi var araba bayi çıkışlı ve 103 binde ağır bakımı yapılmış 25bin harcanmış sizce ne diyorsunuz alınır mı böyle bi araç sdv6 motorlara da güven olmazmı ?