PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev güvenliği sistemleri hakkında bilgi ve yardım bekliyorum ...

orkuteren
27-07-2018, 09:38
Hali hazırda çokta gönüllü olmasamda evin konum durumu fiyat avantajı ve ekstraları olduğu için bahçe katı bir daire aldım. Haliyle alışık olmadığım için biraz tereddütlerim var güven konusunda . Camlara demir vs yaptırtmadan evde olduğumuz zamanda güvenliği sağlayacak bir sistem gelişti mi yada güvenlik konusunda nasıl bir yol izlemeliyim , bu konuda bilgi sahibi ve tecrübeli arkadaşlardan görüş ve öneri bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

orkuteren
08-08-2018, 17:58
öneri bekliyorum teşekkürler ...

gökberk
08-08-2018, 18:11
Valla abi ne kadar kamera cart curt koyarsan o kadar ilgisini çekersin hırsızların. Hangi mahallede oturuyorsun?

AşkınS.
08-08-2018, 18:26
Akıllı ev sistemleri ne kadar güvenilir olur bilmiyorum,en azından çıkış yaptıktan sonra devreye giren bi hareket dedektörü var.. kamera olmazsa problem tabii

coolvtec
08-08-2018, 18:41
Alarmlar ve dışarıda yanan sönen alarm kutuları bir nebze caydırıcı. Alarm olmayan eve girmeyi tercih ederler. ama alarm sistemleri de bir o kadar problemli. oto boka öterler, adamı sinir ederler en sonunda kapatırsın :) (Karşı komşu sinir oldu bir gece söktü attı öten zımbırtıyı tellerini kopardı) Çokkkkkk iyi bir yere yaptırmak lazım.

Bahçeyi aydınlatacak bir harekete duyarı ışık yaptırabilirsin. O da kedi kuş yarasa vb ne görse yanar ama hırsız gelince de yanar, caydırıcıdır. (Ben eski evin en ücra balkonuna taktırmıştım, içim rahattı. )

Bir de oto boka havlayan minnak ev köpekleri var. Onlar da olabilir. :))))

gökberk
08-08-2018, 22:28
Bu saydıklarının çoğu (sinir bozucu sesli köpek de dahil) komşumuzda vardı ve hırsız girdi evine.

kunteper
08-08-2018, 22:46
Kesinlikle demir korkuluk yaptırın derim. Bizim ev de bahçe katı. Yan komsuya hırsız girmiş, Onlar evin önündeki bahçedelermiş, arka bahçeden hırsız girmiş, altınları alıp kaçmış. Arka bahçenin de yola bağlantısı yok, ben bile bilmiyorum nereden girilir, muhtemelen yan apartmanın bahçesinden geldiler. Ve önceden gözetlemişler muhtemelen. Komşunun cocugu arada sırada sigaraya çıkıyor arka bahçeye, o anlardan birinde kitlememiş kapıyı. Hırsızlar da girmiş hemen, gündüz vakti. Altın bulucu makine ile giriyorlar herhalde alıp çıkmışlar direk. Yılların emeği.. (Yer: Üsküdar salacak)

Ek olarak da
YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCm9K6rby98W8JigLoZOh6FQ)
Boyle bir youtube kanalına rastladım, hırsıza kilit dayanmazın canlı örneği, adam ne kilitleri 2-3 saniyede açıyor

DERAN_TUYNER
08-08-2018, 23:51
Yaklaşık 5 yıldır Pronet plus kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim.

orkuteren
09-08-2018, 00:56
Valla abi ne kadar kamera cart curt koyarsan o kadar ilgisini çekersin hırsızların. Hangi mahallede oturuyorsun?

ev erenler bağlar mahallesinde kısmetse 1 ay'a kadar geçeceğim yeni eve

biraz araştırdım ama çoğunluk alarm sistemleri vs ve evde yokken güvenliği sağlayabiliyorlar benim derdim evdeykende bir nebze güvenliğimi sağlasın nöbet üsulü çalışıyorum bazı zamanlar aklım evde kalacak. Demir korkuluk işi olmaz gibi üst kat komşu zorda kalacak kıl birine denk gelirsek davalık oluruz ve örnekleri var söktürmek zorunda kalırım.
aklımda camların önüne monte olabilen kızılötesi sinyal ile güvenlik sağlayan vs sistem var mıdır bunun gibi şeyler geliyor aklıma.

Yigit-Y
09-08-2018, 06:21
Pronet

Her cama sensör ana kapıda dahil

İstersen kamerada koydur kamerada caydırıcı

Benim dükkanım var sokakta girilmedik dükkan kalmadı benimki dışında

Pronetciyi zengin ettim hırsız proneti kamerayı görünce

Fanzatiye gerek yok diyor sanırım :)

Biraz tuzlu aylık pronet 220 tl civarı

Kamera sistemi 700-2000 tl aralığında 4 kameralı kalitesine göre o civarlarda

Köpek olmaz herkesi rahatsız eder

Demir yaptırmak şart camlara

Yigit-Y
09-08-2018, 06:23
He birde ev sigortası yaptır

Sel doğal afet hırsızlığı yangını karşılayacak şekilde

Ben dükkana 250.000 tl lik masrafa karşı yaptırdım

800 tl civarı çıktı

Hırsız girsin didim ama girmedi :):)

murat86
09-08-2018, 09:27
Evim 3 üncu katta 5 6 ay once apartmanda 2 daireye hırsız girdi pronet taktırdım ilk 3 ay 60tl şimdi 150 tl ödüyoruz biraz tuzlu oldu ama yapıcak bişey yok en azından güvende hissediyoruz kendimizi. 4 tane wirelles alıcı camlarda, bi hareket sensoru ana hol kapının orda, bi tanede kablolu sensor kapıya takılı. içerde dışarda alarm var , aynı şekilde evim balkonunda ve apartmanın içindede ışık lı kutu mevcut Apartmandakinde alarm var , Başımıza bi iş gelmediği için memnunuz şimdilik allahda bişey yaşatmasın o ayrı mevzu ama girerse görücez işe yarıyomu yaramıyomu :)

gökberk
09-08-2018, 11:43
ev erenler bağlar mahallesinde kısmetse 1 ay'a kadar geçeceğim yeni eve

biraz araştırdım ama çoğunluk alarm sistemleri vs ve evde yokken güvenliği sağlayabiliyorlar benim derdim evdeykende bir nebze güvenliğimi sağlasın nöbet üsulü çalışıyorum bazı zamanlar aklım evde kalacak. Demir korkuluk işi olmaz gibi üst kat komşu zorda kalacak kıl birine denk gelirsek davalık oluruz ve örnekleri var söktürmek zorunda kalırım.
aklımda camların önüne monte olabilen kızılötesi sinyal ile güvenlik sağlayan vs sistem var mıdır bunun gibi şeyler geliyor aklıma.

Eski mahallem. Aslında sakin yerlerdir bağlar ama hırsız bu her yerde olabilir sonuçta.
Şu an için eski ama caydırıcı yöntem olan demirparmaklık en mantıklısı gibi duruyor.
Özel mesajdan numaramı atıyorum. Bi şeye ihtiyacın olursa ara abi beni.

ChuckBartowsKi
09-08-2018, 13:38
Zamanın da köpek ( süs köpeği değil doberman :D ) alarm kamera her türlü sistemi yaptırdık ve hırsız girdi yani sistem caydırıcı olduğu kadar ilgi çekici de yapıyor evi.

Köpeği nasıl geçti derseniz uyuşturuculu et vermiş şrfsz.

individual
09-08-2018, 13:41
alarm sisteminden önce güzel bir demir parmaklık yaptırmak.ucuza kaçmadan kalın demirlerden asma kilit ve sürgülü kilit olucak.sonrada güzel bir güvenlik alarm sistemi.

ama bence ilk öncelik demir parmaklıktır.

by_hayali
09-08-2018, 14:06
şuan mevcut çoğu alarm sisteminde evin içindeykende alarm kurulabiliniyor. sadece içerideki dedektörler aktif olmuyo önereceğim markalar
dsc , wisetech yada telefon ile kurayım uygulaması olsun isterseniz neutron alarm sistemlerini bir araştırın sakaryada bayimiz varmı bir bakayım isterseniz yönlendirme yapabilirim, alarm kamera ve yangın sistemleri toptancısıyım :)

orkuteren
12-08-2018, 19:35
şuan mevcut çoğu alarm sisteminde evin içindeykende alarm kurulabiliniyor. sadece içerideki dedektörler aktif olmuyo önereceğim markalar
dsc , wisetech yada telefon ile kurayım uygulaması olsun isterseniz neutron alarm sistemlerini bir araştırın sakaryada bayimiz varmı bir bakayım isterseniz yönlendirme yapabilirim, alarm kamera ve yangın sistemleri toptancısıyım :)

yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden

Ormanci
13-08-2018, 08:28
Pronet'e para vermem :) Eski oturduğumuz eve hırsız girdi, ertesi gün Pronet geldi. Karakol ve hırsızlarla işbirliği yaptıklarını düşünüyorum :)

DESİ alarm yaptırmıştık sonrasında, yeni eve geçtiğimizde onu da alıp monte ettirdik.
Hareket sensörleri, kapı sensörleri falan filan var. Hatta telefon modülü vardı onu da taktırdım, alarm çalarsa telefonla da bilgi veriyor. Telefondan da müdahale edebiliyorsunuz.

Zaten Pronet'in kullandığı şeyler de aşağı yukarı aynı. Ha ama hani dükkan mükkan olur, oralarda kullanılabilir. Daha profesyonel sistem ve çözüm anlamında.

Eve sigorta mutlaka yaptırın.

Parmaklık en büyük caydırıcı. Sonrasında alarm.

Yeni geçtiğimiz apartman sıfırdı, aşağıda yangın merdiveni kapısını açmışlar, bu kapılar süper dandik. 1.katı denemişler olmamış, 2 olmamış, 3'teki dairenin ilk yangın kapısını açmışlar, devamı depo gibi, sonra daireye açılıyor, o ikinci kapıyı açarken, karşı dairedeki yönetici gürültüye zıplamış, kapıyı bi açmış heriflerle göz göze gelmişler, kaçmış adamlar. İyi dedim sana bişey yapmamışlar.

Sonra o yangın merdiveni kapısına arkadan 4 sürgü yaptılar. Çözüm oymuş. Ben de bizim merdivene açılana bi sürgü attım. Başka türlü olmuyor.

Ama kamera, alarm zımbırtısı, herşey kesinlikle caydırıcı. Sonuçta adamlar herhangi bi savunma sistemi olmayan yere girmeyi, diğerleriyle uğraşmaya nazaran daha kolay görüyor. Evi özel bişey için hedeflemediği sürece sıkıntı olmaz.

Bizim eski eve girdiklerinde etraftakilerin boğazına sarılacaktım. Hırsız etraftan bile olabilirdi. Çünkü şöyle bi sahne oldu;

- Aaa ne olmuş, hayırdır polis falan gelmiş?
- Hırsız girmiş
- Aaaaa kime?
- Şu yeni evli çift vardı ya, onlara...

İsmimiz yeni evli çift. Ev altın madeni muhabbeti oldu herhalde. Şerefsiz evlatları.