PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw E92 M3 - 21.07.2018 - İstanbul Park - 2.28.522

sdtszr
27-07-2018, 14:25
Merhaba 21 Temmuzda katıldığım pist gününe ait videoyu sizinle paylaşmak isterim.
Aracımda modifikasyon olarak Brembo GT BBK, Kw yay, Cup 2 lastik mevcut.

İyi seyirler.

YouTube (https://youtu.be/rcOAGoXPQNQ)

Günün zamanları
http://i.hizliresim.com/NDZJ4P.png (http://hizliresim.com/NDZJ4P)

Günün hatırası
http://i.hizliresim.com/aYzRDO.png (http://hizliresim.com/aYzRDO)

batbek
27-07-2018, 14:39
Foruma hem hosgeldin,hem de bilegine saglik Sedat, bol bol paylasimlar bekliyoruz :)

Özgür Güneş
27-07-2018, 15:49
Yani çizgi güzel, nasıl 2.28 gelmiş onu anlamadım, daha iyi bir süre gelmeliydi bu güçteki bir araba için ya da ben yanlış düşünüyorum.

997TT
28-07-2018, 00:08
Insallah zamanla dusucektir,sanirim cok cikmadiniz bu aracla
Atmosferik iyidir,pistte en keyiflisi. Biraz daha sakin ve erken girmeden devam ederseniz,hizinizda articak.
En önemli yanlış 8-9-12-13 ve hizinizi artirmak.
Bol keyifli surusler. 2.20 ler İnşallah gelir.

sdtszr
28-07-2018, 10:20
Insallah zamanla dusucektir,sanirim cok cikmadiniz bu aracla
Atmosferik iyidir,pistte en keyiflisi. Biraz daha sakin ve erken girmeden devam ederseniz,hizinizda articak.
En önemli yanlış 8-9-12-13 ve hizinizi artirmak.
Bol keyifli surusler. 2.20 ler İnşallah gelir.

Araç ile 3. çıkışım zaten piste de 3. çıkışım bu. Henüz tecrübe kazanma aşamasında görüyorum kendimi abi. Bu yüzden yorumların çok değerli. İlk hedefim 2.2x lere inmekti ona ulaştım. Şimdi süreyi 20 lerin başlarına çekmek var hedef olarak.

Benimde kendimde gördüğüm yanlış viraj içi hızları oldu videoyu izleyince. Daha yukarıda girebileceğim yerler varmış.
Bide tedirginlikle esp off yapmadım hiç. Viraj çıkışlarında hep gazımı kesiyor. Bir sonrakine bir cesaret kapatacağım.

8 ve 9 daki önerilerin nedir abi?

sdtszr
28-07-2018, 10:22
Foruma hem hosgeldin,hem de bilegine saglik Sedat, bol bol paylasimlar bekliyoruz :)

Hoşbulduk. Keyifli bir pist günüydü. İnşallah devamı gelir burada da paylaşmaya devam ederiz. :)

997TT
28-07-2018, 10:38
Direksiyona cok sert davranmazsan kesmez,aci sensoru arkasi kayicak,aman dikkat diyor. :)
Mdm modda yuru, bir süre keyif alirsin,sonra tamamen off.
2.28 baslangic icin elestrilicek sure degil ama 3.cikisinsa biraz daha asagi olmasini beklerdim ama olsun,hic birakma her pist gunune git. Burada yarismiykruz,en iyi zamani yapinca para da kazanmiyoruz,en azindan ben bir getirisini gormedim kimseden. Onemli olan kisisel gelisim ve keyif.
Viraj ici hizlarin yanlis cizgi,fren ve direksiyondan kaynaklanıyor. Biraz daha sakin ol,gerekirse pist oncesi sakinlestirici birseyler dinle. En buyuk yanlis insanlarda ki "yarisa gidiyorum" hissi\dusunsesi. Rakip yok,sen ve araban var sadece :)
Biara Bugra ya gunun kendi klansmaninda iyi derece yapanlara odul falan ver demistim,sonra anlamistim neden olmadigini. Biara bridgestone varken stabil surelere veriliyordu.
Ben aracini cidden cok begeniyorum,istpark icin gucu az sadece ama onemsiz.
8 in ilk apeksine yakinlasma,2.ye de 3 ve 4 u kes ama 4e boyle erken girme ve tam gaz cik.
9 da malesef çökme var,biraz gec gir.
Pist gunlerini birakma,tam gaz devam,takildigin her konu da yardim ederim sana.

sdtszr
30-07-2018, 16:53
Direksiyona cok sert davranmazsan kesmez,aci sensoru arkasi kayicak,aman dikkat diyor. :)
Mdm modda yuru, bir süre keyif alirsin,sonra tamamen off.
2.28 baslangic icin elestrilicek sure degil ama 3.cikisinsa biraz daha asagi olmasini beklerdim ama olsun,hic birakma her pist gunune git. Burada yarismiykruz,en iyi zamani yapinca para da kazanmiyoruz,en azindan ben bir getirisini gormedim kimseden. Onemli olan kisisel gelisim ve keyif.
Viraj ici hizlarin yanlis cizgi,fren ve direksiyondan kaynaklanıyor. Biraz daha sakin ol,gerekirse pist oncesi sakinlestirici birseyler dinle. En buyuk yanlis insanlarda ki "yarisa gidiyorum" hissi\dusunsesi. Rakip yok,sen ve araban var sadece :)
Biara Bugra ya gunun kendi klansmaninda iyi derece yapanlara odul falan ver demistim,sonra anlamistim neden olmadigini. Biara bridgestone varken stabil surelere veriliyordu.
Ben aracini cidden cok begeniyorum,istpark icin gucu az sadece ama onemsiz.
8 in ilk apeksine yakinlasma,2.ye de 3 ve 4 u kes ama 4e boyle erken girme ve tam gaz cik.
9 da malesef çökme var,biraz gec gir.
Pist gunlerini birakma,tam gaz devam,takildigin her konu da yardim ederim sana.

Pist konusunda daha öğrenilecek çok şey var bunlardan biri nabzı kontrol etmek kendi adıma :) O yarışa giriyorum hissi bende oluyor oda ister istemez pistte gergin olmama yol açabiliyor. Ama dediğin gibi bana kişisel gelişim açısından çok şey katıyor inşallah imkan el verdiğince bütün pist günlerine katılmak istiyorum.

Track Türkün körfez organizasyonu da güzel bir eğitimdi benim adıma. Körfez pistinin yapısı gereği hızı daha fazla hissettiriyor heyecan seviyesi daha yüksekti. Orada üst üste dinlene dinlene çıkabildiğimiz için süremi hızla 50.xxx lere indirebilmiştim. Istanbul parkta bu mümkün olmuyor maalesef. Bu yüzdende hemen süre yapma baskısı oluyor. Bu işlere 4-5 aydır bulaşmış biri olarak 2.28 beni memnun etti :) 2.30 lardan aşağı inmek ilk hedefimdi. Şimdi biraz daha çabalamak gerekiyor daha iyi süreler için.

Aracımdan genel olarak çok memnunum çok keyifli kullanması pistte. Sadece manuel olmasına hala alışma sürecindeyim. Bazı yerlerde 2 ye düşürmem gerekirken çizgiye odaklanmamdan dolayı düşürmedim. Düşürmeyince de 3. viteste alt devirde torkun az olduğu durumda virajdan çıkıyorum. Buda süreyi etkiliyor. Örnek olarak 4. virajdan 6 dan çıkışa kadar 3 te durmuşum hızlanmam yavaş olmuş.

Çizgi ile ilgili önerileri dikkate alacağım teşekkür ederim.

Her çıktığımda kafamdaki en büyük soru işareti lastik basınçları oluyor. İdeal olanı bulamadım bir türlü. Devamlı deniyorum bu sefer de süre değişkenlik gösteriyor. Onu da çözdüğümde daha iyi süre hedeflenebilir.

Körfezde de sohbetimiz olmuştu yardımların için teşekkürler :)

sdtszr
30-07-2018, 16:55
Yani çizgi güzel, nasıl 2.28 gelmiş onu anlamadım, daha iyi bir süre gelmeliydi bu güçteki bir araba için ya da ben yanlış düşünüyorum.

Yorumunuz doğru. Aracın potansiyeli 2.20 lerin başlarında. Hedefte oralar zaten. Kullandıkça hem aracı hem pisti iyice anladıkça daha iyi gelebilir dediğiniz gibi. Öncelliğim temiz turlar atmaktı. Doğru çizgi doğru fren noktası. Öneriler doğrultusunda viraj içi hızlarım arttıkça süre aşağı inecektir.
Yorumunuz için teşekkürler :)