PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakın zamanda istanbuldan özel plaka alan ve tanıdığı olan var mı?

Birkan61
31-07-2018, 20:13
Özet geçeyim şehir dışından bir araç alacağım cuma günü kısmetse ve plaka değişikliği yapacağım ikamet istanbul bahçelievler

Şimdi ben sadece sonu 61 olacak şekilde harfin önemi yok belirttiğim gibi bir plaka istiyorum

34 ??? 61
34 ?? 6161
34 ? 6161
34 ?? 0061
34 ?? 061 gibi

SekoLive serkan abim elinden geldiğince yardımcı oldu ama yakın zamanda yapan varsa diyerekten sormak istedim. Tanıdığı olan varsa atıyorum kendi ücretsiz bir şekilde halleder bende arkadaşı üzmeyecek bir ücret veririm kendisine :)

Plaka ücreti haricinde ne gibi ücret ve işlemler prosedür oluyor onu öğrenmek istiyorum

Aldığım en uygun rakam ise sadece plaka olarak 2000 lira

dqn
31-07-2018, 20:18
Kuzenimde ist bahcelievlerde sonu 2323 plaka aldı. 2000₺ bagis yaptim demisti. 6 ay once.

Birkan61
31-07-2018, 20:21
Kuzenimde ist bahcelievlerde sonu 2323 plaka aldı. 2000₺ bagis yaptim demisti. 6 ay once.

Kendisi müşavirlerle vs muhattap olmadan direk trafikteki memurlardan rica etmiş herhalde sanıyorum

SK10
31-07-2018, 22:21
1 sene olmuştur belki ama abimin 6100 olsun diye sonu 1500 lira vermişti trabzonluda değiliz :)

B16
31-07-2018, 22:23
1 sene olmuştur belki ama abimin 6100 olsun diye sonu 1500 lira vermişti trabzonluda değiliz :)

Kardeşim nasılsın?
İçinde F30 geçmeyen cümle kurdun dikkatim'den kaçmadı. Sağlığın, sıhhatin yerinde mi?

mert_can 41
01-08-2018, 10:57
Özet geçeyim şehir dışından bir araç alacağım cuma günü kısmetse ve plaka değişikliği yapacağım ikamet istanbul bahçelievler

Şimdi ben sadece sonu 61 olacak şekilde harfin önemi yok belirttiğim gibi bir plaka istiyorum

34 ??? 61
34 ?? 6161
34 ? 6161
34 ?? 0061
34 ?? 061 gibi

SekoLive serkan abim elinden geldiğince yardımcı oldu ama yakın zamanda yapan varsa diyerekten sormak istedim. Tanıdığı olan varsa atıyorum kendi ücretsiz bir şekilde halleder bende arkadaşı üzmeyecek bir ücret veririm kendisine :)

Plaka ücreti haricinde ne gibi ücret ve işlemler prosedür oluyor onu öğrenmek istiyorum

Aldığım en uygun rakam ise sadece plaka olarak 2000 lira

Ben soyad ad olarak almıştım arabanın satışını almadan önce arabanın tc kimlik nonuza kayıt ettiriyorsunuz plakayı emniyetten veya aracın eski plakasını vererek onun üzerine kayıt ediyorsunuz. Her plakada olduğu gibi cüzzi bağış istiyorlar emniyete daha çok arabasına ve kişiye göre 50 tl verdi yanımdaki mesela plaka ayrılıyor noterdede satışta ayrılmış plakam var diyip hatırlatmanız yeterli ben daha hatırlatmadan görmüşlerdi plakayı. Sonu illah 61 olucaksa ekstıra bir para isticeklerini sanmam hayırlı olsun :)

Yogi
01-08-2018, 11:08
Benim motorun üstündeki plakayı başka bir aracıma geçirmek istesem yine bağış parası alıyorlar mı?
Plaka ilk alınırken yapılan bağışlar yeterli oluyor mu?

SekoLive
01-08-2018, 11:12
Benim motorun üstündeki plakayı başka bir aracıma geçirmek istesem yine bağış parası alıyorlar mı?
Plaka ilk alınırken yapılan bağışlar yeterli oluyor mu?

tanıdığınız yoksa alırlar prosedür olarak.

Yogi
01-08-2018, 11:41
SekoLive Tanıdığım yok bağışı plakanın değerine göremi alıyorlar yoksa sabit bir rakam mı var?

serkanokan
01-08-2018, 13:25
SekoLive Tanıdığım yok bağışı plakanın değerine göremi alıyorlar yoksa sabit bir rakam mı var?

Plakanın değerine göre alıyorlar.

Geçen hafta yeni aldığım arabaya plaka için Ankara emniyetindeydim. Tanıdık bir arkadaş sistemden baktı. "ES" plakada 1 adet, "SE" plakada ise 8 adet boş plaka olduğunu söyledi. Karar mercii olan komiserin yanına gittiğimde "ES" plakadan hiç boş olmadığını, "SE" plakadan ise sadece 1 adet boş olduğunu söyledi.
2000 yılında sıfır arabalara verilen sıradaki plaka olan "SE" plakaya 750TL istediler, tanıdıklar araya girerek 400e aldım.

SekoLive
01-08-2018, 16:41

istanbulda bu iş artık tatsızlaştı. plakanın değeri var, amirin o günkü psikolojisi var, plaka takacağın arabanın kasko bedeline kadar giden dandik bi süreç işletiliyor. adam nereden işine geliyorsa oradan işliyor.

ben ERC plakayı taşımak için 5 sene önce Maltepe trafiğe gittim adam dedi ki ben sana 1000tl veriyim sen boşa çıkart bitanede ajanda açtı erc plaka arayanların telefonunu almış bunlardan birisi 5bin vermeye razı diye gösterdi :) plaka bizde olduğu halde cok cok ağır pazarlıkla 2bine bağladık.

keşke devlet bunu avrupannn bazı ülkelerinde olduğu gibi sabit bir rakama bağlasa herkes eşit olarak kendine uyanı alsa....

brv
01-08-2018, 17:01
Eylül ayında 'bağış' ile plaka aldım, araç satılma durumu olursa eğer trafikten plakayı TC kimlik üzerine mi almak gerekiyor,
Daha önce bağış yaptığım için ikinci bağış şart mıdır?

levent
01-08-2018, 17:38
Eylül ayında 'bağış' ile plaka aldım, araç satılma durumu olursa eğer trafikten plakayı TC kimlik üzerine mi almak gerekiyor,
Daha önce bağış yaptığım için ikinci bağış şart mıdır?

Şart diye biliyorum.

207_TR
01-08-2018, 22:12
Her değişimde aynı oranda bağış alırlar. Tescildeki polisi tanımıyorsanız.

Fakat artık her ilçe den diğer ilçelerin plakasıda alınabiliyor.

En sevimli ve en ücra köşedeki trafik tescil şubesine gidin bir tanışın. Tescildeki polise derdinizi anlatın

Emin olsun %50 daha uyguna halledersiniz.

sedat s
02-08-2018, 07:37
Kardeşim nasılsın?
İçinde F30 geçmeyen cümle kurdun dikkatim'den kaçmadı. Sağlığın, sıhhatin yerinde mi?

sabah sabah kahkaha attırdın kardesım gunaydın hayrlı ısler :)

AliGizda
02-08-2018, 07:44
Her değişimde aynı oranda bağış alırlar. Tescildeki polisi tanımıyorsanız.

Fakat artık her ilçe den diğer ilçelerin plakasıda alınabiliyor.

En sevimli ve en ücra köşedeki trafik tescil şubesine gidin bir tanışın. Tescildeki polise derdinizi anlatın

Emin olsun %50 daha uyguna halledersiniz.

Artık böyle bir şey mümkün mü? Ben Beylikdüzünde ikamet ediyorum 34 AG XXXX - 34 GR XXXX - 34 GA XXXX - 34 RG XXXX bunlardan birini istiyorum ama Beylikdüzü vermiyor, şimdi alabiliyor muyum?

SekoLive
02-08-2018, 08:05
Artık böyle bir şey mümkün mü? Ben Beylikdüzünde ikamet ediyorum 34 AG XXXX - 34 GR XXXX - 34 GA XXXX - 34 RG XXXX bunlardan birini istiyorum ama Beylikdüzü vermiyor, şimdi alabiliyor muyum?

Beylikdüzünden yine alamazsın bu plakalar oranın tescilinde değilse,

Artık ikamet taşıma olayı kalktı gibi düşünün AG avcılarda ise oraya ikamet alman lazımdı şuan bu işleme gerek olmuyor. yine gidip Avcılar trafik ile muhattap oluyorsun.

rcpyldz
02-08-2018, 08:27
2 gün önce aracımı sattım nötere gitmeden önce alıcı arkadaş polis arkadaşını aradı istediği plakayı soyledi aracın şuan ki plakasını söyledi. 15 dakika sonra aracı alabilirsin diye mesaj attı. Notere gittik plaka değişikliği istiyoruz dedik ayarlanan plaka ( 59 tekirdağ ) sistemde çıktı. Eski plakaları notere teslim ettik söforler odasına vermek üzere kağıt verdiler yeni plakayı istanbulda bastıkdık yola cıktı arkadaş semt mahalle farkı varmıydı bilmiyorum.

AliGizda
02-08-2018, 08:29
Beylikdüzünden yine alamazsın bu plakalar oranın tescilinde değilse,

Artık ikamet taşıma olayı kalktı gibi düşünün AG avcılarda ise oraya ikamet alman lazımdı şuan bu işleme gerek olmuyor. yine gidip Avcılar trafik ile muhattap oluyorsun.

Amacım Beylikdüzü' nden almak değil zaten. O zaman süper oldu bu, gidip Avcılar Trafik ile bir görüşeyim.
Aracımda şu an 34 Plaka takılı, değiştirebilir miyim?

SekoLive
02-08-2018, 08:41
Amacım Beylikdüzü' nden almak değil zaten. O zaman süper oldu bu, gidip Avcılar Trafik ile bir görüşeyim.
Aracımda şu an 34 Plaka takılı, değiştirebilir miyim?

yasal mevzuaatta suan 34den34e plaka değişimi yok.

il dışı olması gerekiyor.

207_TR
03-08-2018, 05:50
İl dışı satış haricinde plaka değişmiyor

SekoLive
03-08-2018, 07:14
İl dışı satış haricinde plaka değişmiyor

Bi arkadasim sehir disi olmadan isi yapiyor bi mevzuat açığı var sanirim

207_TR
03-08-2018, 23:06
Bi arkadasim sehir disi olmadan isi yapiyor bi mevzuat açığı var sanirim

Plakam çalındı diye dilekçe verdiğinde plaka değişikliği hakkı tanınıyor.

STP
03-08-2018, 23:17
Sifir arac icin STP yi alirken 3000 verdim. İkamet bduzu plaka uskudar

-Murat Özcan-
04-08-2018, 07:43
Ben zamanında 34 MRT 59 almak istedim ferrari de takılı çıktı :D

Artık bu işler çok zorlaştı aracılar çok paralar istiyorlar :S