PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ducati'ler neden ucuz?

Octane
02-08-2018, 16:32
Merhaba.

Hızlı bir motor arayışındayım, motosikletimi değiştireceğim. Ducatiler çok ilgimi çekti.

Ducati zaten Ducati orada sorun yok.

Benim anlamadığım, muadil japonlardan falan neden 10 15bintl daha ucuz?

Hiç mi parçaları yok? Ya da var ama çok mu pahalı?

merttepe
02-08-2018, 16:42
Desmo bakımı yüzündendir. Satılıkların kmleride genelde desmo bakımından önce zaten.

Octane
02-08-2018, 16:48
Desmo bakımı yüzündendir. Satılıkların kmleride genelde desmo bakımından önce zaten.

desmo bakımı hadi 5bin tl tutsun. Yine ucuz oluyor :D Üstelik desmoda benim bilfiğim keçeler zincir dişli vs vs değişiyor. Sıfırlanıyor bir nevi yani.

Enes-x
02-08-2018, 17:01
Servis desteği kötü , arıza ihtimali yüksek,parçaları aşırı pahalı, garantiyle halledilcek sorun yaşarsan yaşlanıyorsun :)

Sıfır 90 a aldığın motorun aynısını 1 ay sonra 70 e alabiliyor biri.Haliyle markaya 2. Eline büyük güvensizlik oluşuyor.

Dışarıdan gördüklerim bunlar, sıfır alıp 1 sene kullanıp yukarda saydıklarımla karşı karşıya kalmamak için sattım.

Yoksa sürüş keyfi tasarım olarak eşsiz sayılabilcek bi marka

johnie
02-08-2018, 17:48
Merhaba.

Hızlı bir motor arayışındayım, motosikletimi değiştireceğim. Ducatiler çok ilgimi çekti.

Ducati zaten Ducati orada sorun yok.

Benim anlamadığım, muadil japonlardan falan neden 10 15bintl daha ucuz?

Hiç mi parçaları yok? Ya da var ama çok mu pahalı?

Ducati hızlı bir motor değildir, bakımı üzen gösterişli bir makinadır.

Çok ilgi ister, hassastır. Yedek parça da bulundurmazlar kolay kolay. Bir şey olduğunda beklersin.

Hızlı bir şey istiyorsan, para her kapıyı açar :)

s1000RR - gsxr1000 hız diyorsan bunlar gelir aklıma. Zzr ve hayabusadan bahsetmiyorum.

-Ata-
02-08-2018, 18:07
Servis desteği kötü , arıza ihtimali yüksek,parçaları aşırı pahalı, garantiyle halledilcek sorun yaşarsan yaşlanıyorsun :)

Sıfır 90 a aldığın motorun aynısını 1 ay sonra 70 e alabiliyor biri.Haliyle markaya 2. Eline büyük güvensizlik oluşuyor.

Dışarıdan gördüklerim bunlar, sıfır alıp 1 sene kullanıp yukarda saydıklarımla karşı karşıya kalmamak için sattım.

Yoksa sürüş keyfi tasarım olarak eşsiz sayılabilcek bi marka

Enes beye katılıyorum beni gazlamasıyla aldım ben de 1 sene hevesimi aldım ducati ile tasarım dikkat çekicilik vs.çok + ama yukarda yazdığı gibi 2.eli kötü servisi kötü parçalar çok pahalı kısacası alacak adamın gözünü kapatıp uzun vade alıyor gibi düşünmesi lazım

merttepe
02-08-2018, 18:13
desmo bakımı hadi 5bin tl tutsun. Yine ucuz oluyor :D Üstelik desmoda benim bilfiğim keçeler zincir dişli vs vs değişiyor. Sıfırlanıyor bir nevi yani.

Sıfırlanıyorda servisler ne kadar güvenilir, doğru titiz iş yapıyor orası meçhul.

Yarış motorları hazırlayan ustam japondan şaşma diye diye japon aldırttı bana. Çok memnunum sorunsuz zevkli ama yanına KTM alıcam galiba. Redline areası olmayan tek firma. :evil:

onursumer
02-08-2018, 18:29
ducati vs hiç bilmem

yazın başında serres te iken turk ducati grubu ile denk geldik pistte

içlerinden bitanesi durup dururken ufak bi sorun yaşadı alakasız gaz kesme vs ki motoru çekici ile gitimişlerdi sıfır ayarında bakımlı vs

başka bi yabancı motorcu gruptan fikir alırken onların ustasının dediği ilk şey kawasaki idi :D bak biz tapagaz donuyoruz sıfır sorun gibisinden

soruna gelince kontak kapat aç yapınca düzeldi :D

Octane
02-08-2018, 18:35
Ducati hızlı bir motor değildir, bakımı üzen gösterişli bir makinadır.

Çok ilgi ister, hassastır. Yedek parça da bulundurmazlar kolay kolay. Bir şey olduğunda beklersin.

Hızlı bir şey istiyorsan, para her kapıyı açar :)

s1000RR - gsxr1000 hız diyorsan bunlar gelir aklıma. Zzr ve hayabusadan bahsetmiyorum.

Bunlar çok fazla paralar. Yani motosiklete 100bin tl vermem 300 yapmak için, 100bin tlye 300 yapan otomobiller var gider ondan alırım.

Zaten derdim de 300 yapmak değil. Gaz açınca seri bir şey istiyorum. MT-07 falan yetmiyor ama yavaş kalıyor, 160 170e kadar yeterli sonra yaris dizele bağlıyor hızlanması.

Ben daha çok 35-40 bandı bir şeylere bakıyordum. 20 küsüre 30 küsüre de ducatiler görünce, hele bir tane 32ye ankarada var testastretta 999, 10bin kmde daha. Ekstralı kazasız falan. Daha da indirim yaparsa alayım diyordum.

Octane
02-08-2018, 18:43
Bir de şu var, kapalı garajım var, zaten yağmurda falan motosiklet sürmekten zerre keyif almıyorum. Hem ben kirleniyorum hem motosiklet rezil oluyor.
Sıkışık trafiğe girip piyasa yapma amacım da yok. Eğer ki gittiğim yerde trafik sıkışırsa da keko gibi boşta gaz vermiyorum.
Soğuk motor olayına çok dikkat ediyorum, bakımları genelde erkenden yapıyorum. Lastik yakmıyorum bişey yapmıyorum.
Ama yola çıkınca gazlıyorum. Virajlarda yatmayı seviyorum. Yatıkken viraj çıkışı gaz açmanın o hissiyatın fanıyım.
Bu şekilde özensek motora, sadece ısınınca gazlasak mesela. Yine mi sorun çıkarıyor ducati?

McKrop
02-08-2018, 18:52
İkinci elleri ucuz. Çünkü şuan sıfır fiyatlarında ciddi kampanya var ducati ve triumph'ta. İki markada yurt dışı fiyatıyla aynı. Almanya, italya, ingiltere de mesela 12bin euroysa, Türkiyede de şuan aynı fiyat bir süreliğine. Bu kampanyada Türkiye'de bir ilk yurt dışı fiyatıyla aynı fiyata sahip hiç bir araç yok diye biliyorum :) bu kampanyada haliyle ikinci el piyasınını etkiliyor

konuya şöyle bakmanızda fayda var; bu japonlar neden pahalı? :) japona göre dizaynı çok iyi, parçası kaliteli tek sıkıntısı japonun parçası 1 ayda gelirken bununki en fazla 2ayda geliyor. Satış adeti, parça talibi konuyla doğru orantılıdır diye düşünüyorum. Kendi açımdan bakarsam şöyle düşünüyorum polo, golf, s2000 gibi arabalar nasıl ederi fiyatlarında değillerse motosiklet camiasında da aynı durum var. Japonların ve ya şu bu markanın kötü olduğunu değil sadece ederinden fazla fiyatta olduklarını söylüyorum. Yanlış anlaşılmasın lütfen

ayrıca ducatinin, japon bir markayla kıyaslanması doğru olmaz bence rakibi bmw dir. Ki bmw nin fiyatları aşırı yüksek olduğundan fiyat/performans olarak en cazip markadır ducati

bkaraca
02-08-2018, 18:59
Ben ducati kullanıyorum monster ve gayette memnunum . Elektroniği çok sorun ihtimali dolayısıyla daha yüksek. lakin karakterli ruhlu makineler. Kullanılan parça kaliteleri de BMW ile hep sinifinin en iyisi .

turboman
02-08-2018, 19:53
Ducati ile ilgili bi dezavantaj söyleyeyim v motor olduğu için arkada kalan silindir zamanla yağ yakma sorunu çıkarıyor nedeni arkada kalıp rüzgarı tam almaması sonucu kaynaklanıyor. Ancak sağlamlık olarak bi çok motoru geride bırakır ducati yi bilmeyenlerin kötülemesi çok garip ben ducati kullandım gayette iyi gidişi var ama almak kısmet olmadı şu an kawasaki zx750 f1 modeli var tr de bi eşi yok streetfighter tarzında topluyorum

serkanOC
03-08-2018, 15:24
önümüzdeki sezon için benim de hain planlarım var.. 1000RR ve R1 için '14 - '15 model 50k TL bandında bir kaç tane favorim var.. merakımdan girdim baktım hem ducati ye hem triumph a.. benim aradığım model ve donanımlarda pek bir fiyat farkı göremedim markalar arasında.. Ducati yi bilmem o yüzden yorum yapmayayım ama anladığım kadarıyla 'aman uzak dur' durumumu yok.. bütçe el veriyorsa zorla japonu risk alma, yoksa alıp kendin tecrübe et biraz da kısmet.. kesinlikle markayı kötülemek değil amacım ama ben olsam 1-2 den sonra ducati yi tercih ederim.. Escalade kötü araba mı ki herkes RR 'a biniyor ?

mikelazi
03-08-2018, 15:44
klasik italyan işte (eski alfa romeocu olarak yazıyorum)

biraz göreceli olacak ama,japonların tek yetişemediği kısım virajı

Anti
03-08-2018, 15:58
Bir de şu var, kapalı garajım var, zaten yağmurda falan motosiklet sürmekten zerre keyif almıyorum. Hem ben kirleniyorum hem motosiklet rezil oluyor.
Sıkışık trafiğe girip piyasa yapma amacım da yok. Eğer ki gittiğim yerde trafik sıkışırsa da keko gibi boşta gaz vermiyorum.
Soğuk motor olayına çok dikkat ediyorum, bakımları genelde erkenden yapıyorum. Lastik yakmıyorum bişey yapmıyorum.
Ama yola çıkınca gazlıyorum. Virajlarda yatmayı seviyorum. Yatıkken viraj çıkışı gaz açmanın o hissiyatın fanıyım.
Bu şekilde özensek motora, sadece ısınınca gazlasak mesela. Yine mi sorun çıkarıyor ducati?

Ruh ve gösteriş anlamında eşsiz makineler, Monster (ki en tırt modeli Ducatinin) bile her kullanışımda bana ayrı keyif yaşattı iyi ki almışım dedirtti.

Yukarıda belirttiğiniz sürüş sistemiyle zaten sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum, yaşasanız bile Ankara - İncek'te Dr.Moto gibi bir avantaj var, Ulusan'a mecbur değilsiniz. Bence bu keyfi yaşamamak için bir sebep yok :)

rain man
03-08-2018, 15:58
klasik italyan işte (eski alfa romeocu olarak yazıyorum)

biraz göreceli olacak ama,japonların tek yetişemediği kısım virajı

Yazmak için konuyu aşağıya indiriyordum benden önce davranmışsın.

Farklı cazibesi var, çekici (motordan anlamam ama sadece bunların tipi hoşuma gidiyor) ama işte nazlı falan :D

mikelazi
03-08-2018, 16:08
Yazmak için konuyu aşağıya indiriyordum benden önce davranmışsın.

Farklı cazibesi var, çekici (motordan anlamam ama sadece bunların tipi hoşuma gidiyor) ama işte nazlı falan :D

eyvallah kanks

buarada servis için yunana geçenler var diye biliyorum.

Yigit-Y
03-08-2018, 19:29
Rakipleri çok iyi olduğu için her konuda

Başka bir nedeni yok her konuda gereksiz bir motor oluyor

Ducati ancak filmlerden görüp hevesle alıyor bence millet :)

Aldığınada pişman oluyor çoğu

merttepe
03-08-2018, 22:26
Dublaj yiyen tek motor :))
YouTube (https://youtu.be/APCc4tJjDMM)

Yigit-Y
03-08-2018, 22:32
https://www.youtube.com/watch?v=eF9AC2Ce2ow

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=eF9AC2Ce2ow&feature=share)

Bu sahne direk satışları patlatmasına neden oldu bence

mikelazi
04-08-2018, 10:44
Dublaj yiyen tek motor :))
YouTube (https://youtu.be/APCc4tJjDMM)

hhaaa hhhaaa çok iyi
2 silindirden 4 silindir sesi

suk3b3
05-08-2018, 15:28
Ducati kadınların stiletto ayakkabısı gibi. Düğünden düğüne dolaptan çıkarıp giyilesi bişey. Ben gazlayim güç konfor gösteriş istiyorum diyorsan 35-40 bandinda bi gsxr 600 yapıştır benim gibi. Keyfine bak. 280e kadar soluksuz gidiyor top speed 295. Param var dersen de 15 model zx10R almalısın. Yamaha honda ele ayağa düştü. Cg den inen 600rr a biniyor malesef

Yigit-Y
05-08-2018, 17:18
http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery/Honda%20CBR600RR%2006%20Soecial%20%202.jpg

http://www.motorcyclespecs.co.za/Gallery%20B/Honda%20CBR600RR%20Repsol%20%2013%20%201.jpg

benim hasta olduğum 2 tane model var

ayağa yere kanalada düşse vazgeçmem

:D

aykutsafakyaman
06-08-2018, 08:52
Movistar çok güzel de duzgunu kalmadı gibi bişey :)

onat
06-08-2018, 12:09
bro gel sana benim 636 yı vereyim. reşo abinin eski motoru. ramazan aldı ondan. ramazandan da ben aldım.

aykutsafakyaman
06-08-2018, 20:40
bro gel sana benim 636 yı vereyim. reşo abinin eski motoru. ramazan aldı ondan. ramazandan da ben aldım.

Temiz böbrek takasına açık mı ? Bu kurlarla bı *** alamiycaz bu gidişle.

wolrath
07-08-2018, 00:42
bazı yorumlara bayag guldum :)

ducati nin d sinden anlamayıp klasık japon apacı agzıyla yorumlar yapılmıs :)))

ducati 2012 de audı ye gecmesınden ıtıbaren eskı sorunluluk cızgısınden oldukca uzaklastı. elbette kronık sorunlar her motorda oldugu gıbı var ama bu ducatı aldırmayacak sevıyede degıl kesınlıkle. (2008-11 1000rr yag yakma gıbı utopık sorunlardan bıhaber hondacanlara selam olsun)

ben japon da kullandım, avrupalı da.

japonların biraz daha elbette satıs sonrası rahatlıgı var, bıseylerden kısarak bıraz daha sorunsuz aletler yapıyorlar.

lakın hıcbır japon, bır ıtalyan estetıgıne sahıp olamaz. goz var nızam var.

donanım olarak zaten yanına yaklasamazlar, 7 yasındakı 2012 model panıgalemde olanlar hala 0 japonlarda yoktu :) 31 kademelı eln. ohlıns ttx amortısor, brembo m50 fren, 8 kademeli tc, tft ekran, ebc vs vs

neyse. ısın ozu. bana da herkes öttü. sehpa nıyetıne kullanmadım ben

pıste de cıktım, tek gıdıs 860km sırtcantamla ürgüp'e de gıttım. bır halt olmadı. 1 seneden 10000km ye yakın gezdım s.ıcı s.dısı...

evet desmo var. japonlarda senkron ayarı yok tabı :) cahıllık basa bela. allah kurtarsın. kımse yapmıyor tabı capon bu bıseu olmaz yag su koy devam sonra 100000 de olan ama 3.motoru takılı 30000de 600rr lar :)))

ıyı seyırler, geceler

https://i.hizliresim.com/vPaGbO.jpg
https://i.hizliresim.com/7DBJNm.jpg

Emrecan-R
07-08-2018, 00:51
zx10 hastasıydım zzr görene kadar :D

onat
07-08-2018, 08:06
Temiz böbrek takasına açık mı ? Bu kurlarla bı *** alamiycaz bu gidişle.

Aynı markanın zx10 una birşey diyemem hatta diyeceksem de başarısız derim ama 600 lük motor alacaksam kesinlikle böbrek , dalak ne ise verir 636 alırım gene. tüm 600 lüklerden çok daha iyi yürüyen bir motor. dengesi çok iyi. tabi kullanan üstadlar jargona daha uygun açıklamalar yaparlar ama cidden çok iyi. benim motorumda full titanium akrep ki ben son susturucusunu kullanmıyorum, replica sc var. cidden bu kadar iyi ses duymadım. yazılım da var memento mori abimizden. birde bmc filtre var son olarakta. patırtısı , alevi cidden anlayamazsın :D

böbrek takası olmasa da dizel otomatik araba takasına açık :) 5 ay sonra oğlum oluyor. kısa sürede olsa elimi çekmem lazım bu işlerden.

Yigit-Y
07-08-2018, 08:16
Ducati sevmeyenler neden cahildir?

Çünkü 2. El değerini düşürücek mesajlar yazdığı içindir

Ducati dünyanın en iyi motoru yazıp çıkın cahil olmayalım şimdi durup dururken

wolrath
07-08-2018, 10:53
Ducati sevmeyenler neden cahildir?

Çünkü 2. El değerini düşürücek mesajlar yazdığı içindir

Ducati dünyanın en iyi motoru yazıp çıkın cahil olmayalım şimdi durup dururken

adam doymadı :) dur bır kasık daha vereyım. ben panıyı sattım coktan, pıyasası da umrumda degıl. benım dusuncem su her araba motor satılır yeterkı fıyatı ıstensın
ben panıyı aksam ılana verdım gece sularında anlastım sabahı teslım ettım bu konuda da ısteyenı .öt edebılırım. hanı su ducatı evlat dıyen malak bı tayfa var onlardan kasınan varsa capslerı atarım :)

suankı motorum :)

bak bı kasık daha vereyım. asagıdakı yenı motorum ama daha rodajda yag lambası yandı, eksıltme yok muhtemelen pompası rolantıde yetersız kalıyor.
tuh pıyasası noldu sımdı?

kendınız gıbı kucuk sanmayın ınsanları. ben esnaf degıl zevk adamıyım, boyle sacma sapan 2kurus fazla kar etcem dıye zırvalamam...

https://i.hizliresim.com/PD7Zdb.jpg

KoramiraL
07-08-2018, 10:59
Ducati nin japonlara göre eksisi yok artısı var neden mi honda yılda 1 milyon motor üretiyor Ducati yılda 10 bin üretiyor aldığınız motor el yapımı toplanıyor aslında aldığınız motor özel bir motor o yüzden araştırmadan etmeden yazmayında neyse Barış yazmış zaten yazacağını :) ben dip not ekleyeyim dedim :D

onurc
07-08-2018, 11:02
elin ipiyle gerdeğe girmek ne kolay yahu,daha koltuğuna oturmayı bırak,sokakta bıle dogru duzgn goremedıgı motorlar ıcın atıp tutmak cok ıyı
motorsıklet ısı zevk ısıdır,tabı bazı kafa yapıları , aldık ta nası satıcaz zıhnıyetıyle yaklastıgı ıcın hıcbıseyden keyıf alamıyorlar.
dını imanı kâr olan bırısı bu tarz hobılere bulasıp lutfen tecavuz/tacız etmesınler.kıcına guvenen bıner.

Burak K.
07-08-2018, 12:18
adam doymadı :) dur bır kasık daha vereyım. ben panıyı sattım coktan, pıyasası da umrumda degıl. benım dusuncem su her araba motor satılır yeterkı fıyatı ıstensın
ben panıyı aksam ılana verdım gece sularında anlastım sabahı teslım ettım bu konuda da ısteyenı .öt edebılırım. hanı su ducatı evlat dıyen malak bı tayfa var onlardan kasınan varsa capslerı atarım :)

bak bı kasık daha vereyım. asagıdakı yenı motorum ama daha rodajda yag lambası yandı, eksıltme yok muhtemelen pompası rolantıde yetersız kalıyor.

kendınız gıbı kucuk sanmayın ınsanları. ben esnaf degıl zevk adamıyım, boyle sacma sapan 2kurus fazla kar etcem dıye zırvalamam...

Ducati nin japonlara göre eksisi yok artısı var neden mi honda yılda 1 milyon motor üretiyor Ducati yılda 10 bin üretiyor aldığınız motor el yapımı toplanıyor aslında aldığınız motor özel bir motor o yüzden araştırmadan etmeden yazmayında neyse Barış yazmış zaten yazacağını :) ben dip not ekleyeyim dedim :D

elin ipiyle gerdeğe girmek ne kolay yahu,daha koltuğuna oturmayı bırak,sokakta bıle dogru duzgn goremedıgı motorlar ıcın atıp tutmak cok ıyı
motorsıklet ısı zevk ısıdır,tabı bazı kafa yapıları , aldık ta nası satıcaz zıhnıyetıyle yaklastıgı ıcın hıcbıseyden keyıf alamıyorlar.
dını imanı kâr olan bırısı bu tarz hobılere bulasıp lutfen tecavuz/tacız etmesınler.kıcına guvenen bıner.

Satırlara ayırarak yazarmısınız arkadaşlar, belki böyle anlamayanlar olabilir. :)

Yigit-Y
07-08-2018, 13:09

Yanlışa yanlış devam etmişsin

Motor zevkin benim zevkimle kesinlikle örtüşmüyor

Anlaşmamız mümkün değil

O yüzden tartışmalık bir durum yok

Sana iyi gazlamalar yapabilirse motorun

KoramiraL
07-08-2018, 13:36
Hahahaha çok zevkli yaaa “ Yapa bilirse motorun “ hahahaha pani içinde aynısını neden diyemiyorlar yahu Barış valla harikason sen git Türkiye’de 3 adet bulunan özel seri motor al sonra sat zevkine bunu al sonra “ iyi gazlamalar yapa bilirse motorun “ bu şeye benzedi “ Tb Turboyken nerdeydiniz “ gibi birşey oldu Dünya’da belli idol olmuş firmalar vardır Ducati’de onlardan birisidir elde üretilir nasıl Ferrari araba tarihinde Kronolojik bir hikayesi veya Lamborghini gibi kült marka ise Ducati de onlardandır bakımı pahallı deniyor vs. o zaman şunu diyim Ferrari’nin bakımı için ücret alınmıyor ama disk bakımı vs geldiğinde istenen fiyatlar onlara ne denemeli şimdi diyecekler o Ferrari alıyorsan disk parasınını düşünücen buda Ducati aldığında Desmo bakınımını düşünecen kısaca aslan alıyorsun kendince yemini düşünmeyeceksin seri üretim motor almıyorsun el yapımı motor alıyorsun.... wolrath haklı bu konuda doğruya soğru

wolrath
07-08-2018, 13:46
Yanlışa yanlış devam etmişsin

Motor zevkin benim zevkimle kesinlikle örtüşmüyor

Anlaşmamız mümkün değil

O yüzden tartışmalık bir durum yok

Sana iyi gazlamalar yapabilirse motorun

ben naked - sport tourıng - super sport - enduro - scooter - maxı scooter kullandım. choppercısın galiba :D

600rr capsi koymus bana ya :)

ben de daha cocugum yokken bınmıstım 600rr a . ahuzahu zevkıne sahıp oldugum...

https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/1014190_10151642885638422_192346987_n.jpg?_nc_cat= 0&oh=61058b67fb62a22956949bdfce79c829&oe=5C10E5EC
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/541785_10151922941378422_928679130_n.jpg?_nc_cat=0&oh=c59a9aa112ce9af59f55fea43688ea9d&oe=5C119BDE
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/734498_10151922941618422_1734391082_n.jpg?_nc_cat= 0&oh=f7ffc74e97647c8aec7a19a005f6f35a&oe=5BD04FA7

https://www.youtube.com/watch?v=S7aVxXctXyg

Mutu
07-08-2018, 14:00
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=-Gxu4VdKHVM)

Ucuzlasın ucuzlasın. Şu gelsin ucuzlasın 3 seneye ben alırım. :)

merttepe
07-08-2018, 14:21
Snowcat diye motovlog ceken bir eleman var. Tam hypermotard almak icin arastirirken videolarina denk gelmistim.
YouTube (https://youtu.be/lN6LNf2Zot0)
YouTube (https://youtu.be/DANM-U6Wwkw)

Cok garip arizalardan bahsediyor. Sifir motorda bu kadar sorun cikmasi ilginc. Sanirim iade edip baska aliyor onda da birtakim problemler cikiyor. Beni hypermotard almaktan caydirmisti.
Sonra satti ktm aldi.

wolrath
07-08-2018, 14:53
Snowcat diye motovlog ceken bir eleman var. Tam hypermotard almak icin arastirirken videolarina denk gelmistim.

Cok garip arizalardan bahsediyor. Sifir motorda bu kadar sorun cikmasi ilginc. Sanirim iade edip baska aliyor onda da birtakim problemler cikiyor. Beni hypermotard almaktan caydirmisti.
Sonra satti ktm aldi.

motosıklet nette ktm sdr ıle rodajda blok catlatan var, bu benı sogutmaz mesela. munferıt olay cunku

he eger kı yukarıda bahsettıgım gıbı o serıdekı butun motorlarda cıkan bır arıza olur, kullanıma manıdır o zaman kıllanırım. 1000rr yag yakma , r25mt25 yag pompası , suzukı frenlerden recall gıbı.

ıtalyanların elektronıklerı sorunlu dıyorlardı bana. adamın hayabusasında abs bıle yok :) lan sorun cıkaracak bıseyın yok kı motorda hahah allahm ya. neyse sen en dogrusunu bılırsın ama hyper ıyı motordur. ducatıstanbuldakıler cok gezıyorlar ozellıkle yunan vs ye.

Burak K.
07-08-2018, 15:11
Altı üstü motor

2 tekerli metal parçası

Motoru, motorları sevin ama yatakta

Birbirinizi kırmaya değmez s.edin

Yigit-Y
07-08-2018, 16:13
10 yıllık motor tecrübem 5 yıllıkta ehliyetim mevcut

Kullandığım motorlar olsun benim duyduklarım

Duke 690r kullanan duke 390 kullanan dostlarımla

Konuşmalarımdan hep şu sonuç çıkartıyorlar

Japon has bir makine başka bir dünya

Ben marka turuyorum diye cahil cühella zannediyorsun

Bu fb ile gs tutmak gibi birşey

Sende honda sahibi olmuşsun

Ben gördüğüm kullandığım duyduğum sesinden performansına kadar

Kendimce beğenmediğimi söylüyorum diye kötü oluyorum

İnsanlar farklıdır farklı düşüncelere saygı çerçevesince cevap vermek gerekir

Ama türkiye deyiz ben normal karşılıyorum

Türkiye motor kullanan kimse çok keyfe keder değilse

Aldığın şeyi az masrafsız ve hemen satılabilir olmasına bakar ki

Bu aletler zaten keyif verdiği içinde piyasası sağlamdır

Motor zevk işidir

Moto guzzi sevip kullanan dostumda var
Yamaha mt 7-9 kullanıp bu piyasada başka motor yok diyen arkadaşlarımda var

Ben motor işini turbo hayabusaya artçı bindiğim gün tövbe etmiş adamım

Karşınızdaki kişinin şimdi motorcu geçmişi olduğunu biliyorsunuz

Herkese keyifli forumlar

Not: bedelli konusunda kılçık olanlara selam olsun burdan birkez daha

S.Özcan
07-08-2018, 16:41
10 yıllık motor tecrübem 5 yıllıkta ehliyetim mevcut

Kullandığım motorlar olsun benim duyduklarım

Duke 690r kullanan duke 390 kullanan dostlarımla

Konuşmalarımdan hep şu sonuç çıkartıyorlar

Japon has bir makine başka bir dünya

Ben marka turuyorum diye cahil cühella zannediyorsun

Bu fb ile gs tutmak gibi birşey

Sende honda sahibi olmuşsun

Ben gördüğüm kullandığım duyduğum sesinden performansına kadar

Kendimce beğenmediğimi söylüyorum diye kötü oluyorum

İnsanlar farklıdır farklı düşüncelere saygı çerçevesince cevap vermek gerekir

Ama türkiye deyiz ben normal karşılıyorum

Türkiye motor kullanan kimse çok keyfe keder değilse

Aldığın şeyi az masrafsız ve hemen satılabilir olmasına bakar ki

Bu aletler zaten keyif verdiği içinde piyasası sağlamdır

Motor zevk işidir

Moto guzzi sevip kullanan dostumda var
Yamaha mt 7-9 kullanıp bu piyasada başka motor yok diyen arkadaşlarımda var

Ben motor işini turbo hayabusaya artçı bindiğim gün tövbe etmiş adamım

Karşınızdaki kişinin şimdi motorcu geçmişi olduğunu biliyorsunuz

Herkese keyifli forumlar

Not: bedelli konusunda kılçık olanlara selam olsun burdan birkez daha

yiğit 10 sene içinde kaç tane ducati sahibi oldun?

Yigit-Y
07-08-2018, 16:46
yiğit 10 sene içinde kaç tane ducati sahibi oldun?

Ben sahibi olmadım

Ama kullanan dostum bakımı beni mahvettiğini ve satmasınında 5 ay sürdüğünü biliyorum

Ducati karakterli bir motor ona bir sözüm yok ama bana göre değil

Hatta alan arkadaşım ducatim var demek güzeş onun dışında korkarak kullandım başıma iş alacağım diye

Dou
07-08-2018, 18:10

Sonra satti ktm aldi.

Ducati eskisi gibi sorunsuz degil yazilinca ben de bunu paylasacaktim, herifi hic sevmesemde (surekli yolda kavga cikarip populer olma pesinde) adami canindan bezdirdi Ducati. Sanki cok sorunsuzmus gibi gitti KTM aldi gerci o da biraz sacma olmus.

Alelade bir "youtuber" da bile bu problemler cikiyorsa binlerce kullanicida ne tip problemler cikar dusunmek lazim.

Ducati cok guzel lafim yok, ama halen sorunsuz degil. Kullanicilari da bunu bilerek aliyor, boyle seviyor belli ki.

Ben sahsen sorunsuzlugu on planda tuttugum icin Japon tercih ettim, Scrambler 62 alternatiflerimden biri olmasina ragmen biraz cekindim acikcasi.

wolrath
07-08-2018, 21:59
Altı üstü motor

2 tekerli metal parçası

Motoru, motorları sevin ama yatakta

Birbirinizi kırmaya değmez s.edin

https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15781534_10154422073368422_2422254249070328944_n.j pg?_nc_cat=0&oh=745f40e0fd475ba5c9cc3f1fc7edab01&oe=5BD0F0AA

Burak K.
08-08-2018, 11:53
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15781534_10154422073368422_2422254249070328944_n.j pg?_nc_cat=0&oh=745f40e0fd475ba5c9cc3f1fc7edab01&oe=5BD0F0AA

Ruhlar

aleminde

yaşamıyoruz.

aykutsafakyaman
08-08-2018, 14:23
Aynı markanın zx10 una birşey diyemem hatta diyeceksem de başarısız derim ama 600 lük motor alacaksam kesinlikle böbrek , dalak ne ise verir 636 alırım gene. tüm 600 lüklerden çok daha iyi yürüyen bir motor. dengesi çok iyi. tabi kullanan üstadlar jargona daha uygun açıklamalar yaparlar ama cidden çok iyi. benim motorumda full titanium akrep ki ben son susturucusunu kullanmıyorum, replica sc var. cidden bu kadar iyi ses duymadım. yazılım da var memento mori abimizden. birde bmc filtre var son olarakta. patırtısı , alevi cidden anlayamazsın :D

böbrek takası olmasa da dizel otomatik araba takasına açık :) 5 ay sonra oğlum oluyor. kısa sürede olsa elimi çekmem lazım bu işlerden.

Japonların için de en hırçın 600'luk de o bana göre. Allah kaza bela vermesin belki bigun bize de nasip olur :)

merttepe
09-08-2018, 10:42
Münferit olay olsa bile ciddi bir arıza beni korkutuyor, motor olduğu için. Dağ başında kalmak var ya da daha kötüsü gazlarken kaza yaptırma ihtimali var. Forumda biraz yaşını almış çoğu insanla da aynı psikoljideyiz sanırım, artık uğraşmaktan sıkıldım, sorunsuz iyi bir makine olsun. sanayi usta vs uğraşmak istemiyorum. Neyse parası baştan vereyim beni uğraştırmasın.
Çoğu japon motorunda renkli ekran bile yok hala. yeni yeni geçiyorlar. Bi renkli ekran kaç para yahu. hala masa saati gibi kadranlar var. Dediğin gibi sorunsuzluk, aksam eksikliğinden geliyor bence de.
Eicmada bakıcam bu sene neler var, 2019 için hypermotard (yenilenirse) olur 1290 olur bakıcam bişeyler.

merttepe
09-08-2018, 10:45
motosıklet nette ktm sdr ıle rodajda blok catlatan var, bu benı sogutmaz mesela. munferıt olay cunku

he eger kı yukarıda bahsettıgım gıbı o serıdekı butun motorlarda cıkan bır arıza olur, kullanıma manıdır o zaman kıllanırım. 1000rr yag yakma , r25mt25 yag pompası , suzukı frenlerden recall gıbı.

ıtalyanların elektronıklerı sorunlu dıyorlardı bana. adamın hayabusasında abs bıle yok :) lan sorun cıkaracak bıseyın yok kı motorda hahah allahm ya. neyse sen en dogrusunu bılırsın ama hyper ıyı motordur. ducatıstanbuldakıler cok gezıyorlar ozellıkle yunan vs ye.

Münferit olay olsa bile ciddi bir arıza beni korkutuyor, motor olduğu için. Dağ başında kalmak var ya da daha kötüsü gazlarken kaza yaptırma ihtimali var. Forumda biraz yaşını almış çoğu insanla da aynı psikoljideyiz sanırım, artık uğraşmaktan sıkıldım, sorunsuz iyi bir makine olsun. sanayi usta vs uğraşmak istemiyorum. Neyse parası baştan vereyim beni uğraştırmasın.
Çoğu japon motorunda renkli ekran bile yok hala. yeni yeni geçiyorlar. Bi renkli ekran kaç para yahu. hala masa saati gibi kadranlar var. Dediğin gibi sorunsuzluk, aksam eksikliğinden geliyor bence de.
Eicmada bakıcam bu sene neler var, 2019 için hypermotard (yenilenirse) olur 1290 olur bakıcam bişeyler.

CafCaf
21-02-2019, 19:59
bende bir tane 899 panegale baktım aynı modeldeki honda dan uygun ve çok karizmatik bende tedirginlik yaşıyorum kafam karışık piskolojik desteğe ihtiyacım var istanbulda yaşasam affetmem de ordu da yaşıyorum.

aykutsafakyaman
22-02-2019, 13:19
bende bir tane 899 panegale baktım aynı modeldeki honda dan uygun ve çok karizmatik bende tedirginlik yaşıyorum kafam karışık piskolojik desteğe ihtiyacım var istanbulda yaşasam affetmem de ordu da yaşıyorum.

Karadenizde öyle biseye girismeyin bi sorun sikinti da ciddi üzer.