PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Wifi/ winn/ vodem hangisi alınmalı?

suk3b3
03-08-2018, 21:22
Arkdslar evimde ttnet fiber internet vardı. Ancak tespit edilemeyen bir arıza yüzünden kopma yaşıyordum. Bende taahhüt bitince kapattirdim. D smart internet flan ttnet alt yapısını kullanıyormus o yüzden onları da eledim. Uydu net vs buralarda yok. Superonline flan da yok. Bende vodem aliyim dedim.
Fiyat / performansa göre ne almalıyım?

Nightfish
03-08-2018, 21:30
Bu tarz modemler ev kullanımı için kesinlikle çözüm olmayacaktır, bant genişliği kafayı yedirtiyor. Bu durumlarda bayiyi bayiye kırdırtmak en süperi olacaktır. Kurumsal kullanıcı olmadığınızı varsayarak daha önce hizmet aldığınızdan başka bir bayiye giderek sıkıntım bu, çözün interneti bağlayın diyerek çok huzurlu bir şekilde çözüme ulaşabilirsiniz.

suk3b3
03-08-2018, 22:17
Bu tarz modemler ev kullanımı için kesinlikle çözüm olmayacaktır, bant genişliği kafayı yedirtiyor. Bu durumlarda bayiyi bayiye kırdırtmak en süperi olacaktır. Kurumsal kullanıcı olmadığınızı varsayarak daha önce hizmet aldığınızdan başka bir bayiye giderek sıkıntım bu, çözün interneti bağlayın diyerek çok huzurlu bir şekilde çözüme ulaşabilirsiniz.

En sevdiğim işlem. Yarın en büyük bayiye gidip diğerlerini karalayacagim:) bakalm nolacak tsk.ler. vodemden cayacagim o vakit

fthdrn
03-08-2018, 22:57
Vodem wınn bunlar eskiden mobilken laptop vs ofis işlerini kullanmak için elverişliydi. Şimdi telefondaki neti bağlayınca wınna da gerek kalmadı. Evde internet erişimi için çok mantıklı bir seçenek değil.

-Murat Özcan-
04-08-2018, 07:45
Biz evde Turkcell Fiber kullanıyoruz genel anlamda hızlı ama geceleri kopmalar yaşanıyor sinir bozucu bir hale geldi.

onursumer
04-08-2018, 09:40
En sevdiğim işlem. Yarın en büyük bayiye gidip diğerlerini karalayacagim:) bakalm nolacak tsk.ler. vodemden cayacagim o vakit

hiç bulaşmayın ben yazlıkta kullanıyorum sadece belli sure bulunduğumdan sıkıntı yani ruzgar çıksa hız duşuyor :D

rain man
04-08-2018, 09:54
Sırf ttnet altyapısı diye diğer markalardan vazgeçmeyin. Türknet de ttnet altyapısı kullanıyor ama onun vaat ettiğinden iki kat fazla hız sunuyor.

Ben de 2 yıldır vodafone.net kullanıyorum. Taahhütum ttnet iken onlar aradı. O kadar cazip bi teklif sundular ki dolandırıcı sandim :)

Şimdi 64 mbite kadar 240 gb kotalı paketteyim ve şükürler olsun ttnetli sorunlu günlerden eser yok.

2jz
04-08-2018, 12:49
İnternet kullanım tercihine bağlı olarak vodem, vınn uğraşmak yerine telefondan internet kulanabilirsin.

Vodafone red 20 plus var.

20 gb internet
3000 dk her yöne
250 sms

iletişim (whatsapp, messenger), video (youtube, izlesene), sosyal(twitter, facebook, instagram), müzik (spotify...) pass paketin içinde geliyor. Bunlar kotandan yemiyor.

Ailede başka vodafonelu varsa 85 liraya veriyor bu paketi. Tek tabanca mobil takılanlara çok cazip bence

suk3b3
05-08-2018, 15:04
İnternet kullanım tercihine bağlı olarak vodem, vınn uğraşmak yerine telefondan internet kulanabilirsin.

20 gb internet
3000 dk her yöne
250 sms

iletişim (whatsapp, messenger), video (youtube, izlesene), sosyal(twitter, facebook, instagram), müzik (spotify...) pass paketin içinde geliyor. Bunlar kotandan yemiyor.

Ailede başka vodafonelu varsa 85 liraya veriyor bu paketi. Tek tabanca mobil takılanlara çok cazip bence

Bu tarifeye geçtim dün. 2 hattim var ikisi de taşıdım. Bakalm nolacak.

2jz
05-08-2018, 15:26
Bu tarifeye geçtim dün. 2 hattim var ikisi de taşıdım. Bakalm nolacak.

Aslında kullanım şeklime çok hitap ediyor ama vodafone evde ve ofiste çekmediği için kullanamıyorum. Umarım sorunsuz kullanırsın.

Yigit-Y
05-08-2018, 18:21

20 gb internet
3000 dk her yöne
250 sms

ben bu paketteyim

sadece vodafone bazen ağır mıçıyor çekmiyor

genel itibari ile memnunum rakamsal olarak

ChuckBartowsKi
06-08-2018, 14:55
Ev de oyun oynayım film izleyim internete rahat bağlanayım derseniz bu saydıklarınızın hiç biri etkili olmaz 30 GB internet paketim var telefonda 2 hafta için de bitiyor maalesef mecbur internet bağlatmak lazım vınn falan afaki rakamlara rahat ettirir sizi.

arabasızadam
21-11-2018, 19:55
Benimde oturduğum yerde altyapı yok defalarca denememe rağmen bağlamıyorlar evde film dizi izlemek için int bağlatmak istiyorum varmı başka bi alternatif?

2jz
21-11-2018, 20:28

20 gb internet
3000 dk her yöne
250 sms

Benimde oturduğum yerde altyapı yok defalarca denememe rağmen bağlamıyorlar evde film dizi izlemek için int bağlatmak istiyorum varmı başka bi alternatif?

Şu paket devam ediyorsa çok cazip. Benim yaşadığım hiç bir ortamda Vodafone çekmiyor. Yoksa direkt geçecektim.

marikan
21-11-2018, 20:55
Superonline Superbox kullanıyorum.
4.5G Huawie modem veriyor.
Şu anda 50GB 140TL. (Sanırım zam gelmiş 160 olmuş.) AKN sonrası hız 8Mbit’e düşüyor.
Ancak yıl başından sonra ne olacağı belirsiz. Tek sıkıntılı kısmı bu şu an.
Bir kumar oynadım aldım. Apartman yeni yapılmış ve alt yapı yok. Mecbur kaldım.

suk3b3
21-11-2018, 22:30
Şu anda 50GB 140TL. (Sanırım zam gelmiş 160 olmuş.) AKN sonrası hız 8Mbit’e düşüyor.
Bu internet işi gerçekten ülkemizin kanayan yarası. Bu kadar piyasa /pazar olmasına rağmen dağıtıcı şirketlerdeki rahatlığı anlamıyorum. Arıza var diyorum adama emin misin diyor maymun herif

Şu paket devam ediyorsa çok cazip. Benim yaşadığım hiç bir ortamda Vodafone çekmiyor. Yoksa direkt geçecektim.
Dewam ediyor heralde. Ben memnunum bitmiyor internet valla çatır çatır kullanıyorum. Arada gidip geliyor ama komple.
Aveada olmuyodu ama belki benim telefondandir. Kafa gidip geliyo

Valla eninde sonunda kapı TTNET e açılıyor. Oda yoksa vodafon dan red20 ye giriyosun danaya girer gibi fiyatlar. Sosyal medya ücretsiz ama film izletir mi bilmiyorum. Belki haftada 1 filme yeter kota

SerkanYazgan.
21-11-2018, 23:55
Bu arada modem yeniden başlıyorsa, kopma varsa modemi komple resetlemenizi ve tekrar kurulum yapmanızı tavsiye ederim. Öyle bir sıkıntınız varsa önce bunu deneyin.

b.arica
22-11-2018, 08:50
Hazır konu açılmış yeniden konu açmaya gerek yok. Bende evime tv'li internet bağlatmak istiyorum bildiğiniz önerdiğiniz kampanya var mıdır acaba? Akşamları sadece internet kullanacağım gündüz de annem yemek tariflerine bakar haberleri okur falan öyle internet üzerinden çok fazla film dizi vb. şeyler izlemiyoruz hafta da maksimum 2 3 film sadece. Tv'yi de bazı ücretli kanallar için istiyorum.

suk3b3
22-11-2018, 10:15
Hazır konu açılmış yeniden konu açmaya gerek yok. Bende evime tv'li internet bağlatmak istiyorum bildiğiniz önerdiğiniz kampanya var mıdır acaba? Akşamları sadece internet kullanacağım gündüz de annem yemek tariflerine bakar haberleri okur falan öyle internet üzerinden çok fazla film dizi vb. şeyler izlemiyoruz hafta da maksimum 2 3 film sadece. Tv'yi de bazı ücretli kanallar için istiyorum.

D smart tavsiye etmiyorum. Ücretli kanallari izlerken sinyal yok diyip gidiyor. Internet kullanmiyorum. Tv yi de boşa aldım resmen. Taahhüt bitince kapatacim. Diğer secenekleri kullananlar yorum yaparsa bizde bilgilenmiş oluruz

_opeth
22-11-2018, 10:34
Kablo varsa Kablonet tavsiye ederim. Daha maşallah sıkıntı yaşamadım. 1-2 kere wireless'a girmeme oldu modemi kağatıp açtım düzeldi. zyxel'den sonra modem açılış hızı mükemmel.

turk.net'te sorun olunca muhatap bulamadığımdan bıraktım. kapatmak isteyince de arayacakları tuttu "sorunlarımla ilgilenmediniz" dedim. saçma saçma alternatifler sundular.

ahmet3425
22-11-2018, 10:50

bende bugun yeni fabrikamız icin superbox aldım alt yapı yoktu mecbur kaldık. 119/ay olarak verdiler.