PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : denize girmek yasakmı ?

meganes
04-08-2018, 08:13
arkadaşlar selamlar bir arkadaşım kemerburgaz kısırkaya plajında beni aradı denize girmenin yasak olduğunu 5-10’lu grup can kurtaranlar millleti çıkardığını denize girmelerini engellediğini söyledi böyle birşeye ilk defa duydum rastladım bu mümkünmü hangi kurum kuruluş yasa tasaya dayanarak yasaklıyolar ? beach falan değil burası bildiğimiz karadeniz kıyısı

low&slow
04-08-2018, 08:17
geçen cumartesi gezgin festte o tarafa uğradık girmedik ama girenler vardı.

kelalper
04-08-2018, 09:15
Can kurtaranlar kendi döt korkularından milleti çıkarıyordur denizden. Normalde sahil şeridi herkese açıktır. İstersen git en lüks otelin sahilinden denize gir. Onun ekipmanını vs kullanmadığın sürece kimse bişey diyemez. Ama bu ülkede gücü yeten herkes istediğini yaptırabiliyor.

onursumer
04-08-2018, 09:35
deniz kimsenin değil isteyen girer yani :)

mikelazi
04-08-2018, 09:37
suriyelileri çıkarıyorlarmış mustafa

denizi kirletiyorlarmış :)))))

metin
04-08-2018, 09:57
hava rüzgarlı şilede dün çok boğulma tehlikesi geçiren olmuş ondan sebep olabilir

!KO
04-08-2018, 11:24
karadeniz kıyılarında genelde olur
jandarma vs. denizde boğulma tehlikesi var diye denizden herkesi çıkartabilir.

meganes
04-08-2018, 21:05
muz cumhuriyeti olduğunu birkez daha anladım,yaklaşık 15-20 can kurtaran adı altında at hırsızı müptezel yavşak artık her türlü küfür vs 4 arkadaşımı sıkıştırmışlar kavga dövüş çıkarmaya çalışmışlar deniz kenarında kahvaltı yapan arkadaşlarımı allah bin belalarını versin şerefsiz yavşaklar jandarmayı aradım yarım saatte gelemedi deniz kenarında kahvaltı yapan ama denize girmeyen arkadaşlarımızı zorbalıkla her türlü tartışmayla uzaklaştırmışlar ne diyeyim şaşırmadım adaletini dikeyim türkiyem

Kadyr
04-08-2018, 21:50
İbb uyarı yayımlamış poyraza çevirecek diye. Ondan dolayı olabilir

fthdrn
06-08-2018, 20:12
Haftaya cumartesi-pazar şile taraflarında kamp-deniz yapacaktık. Hangi tarihler arasında geçerli acaba bu yasak ? Hala devam ediyor mu nasıl öğrenebiliriz acaba ?

MCN21
07-08-2018, 04:48
Ağva ve şile de yeri geliyor plajda bile çıkartıyorlar denizden. Adam akıllı yüzme bilmeyen çok kişi var. Adam havuza girer gibi giriyor en ufak akıntıda ölümle sonuçlanıyor. Bahsettiğiniz kişilerin tutumları nedir ne değildir bilmiyorum ama zaman zaman(akıntının arttığı dönemlerde) insanları uyarmak hatta uzaklaştırmakta fayda var.

Genel olarak insanımız eğitilip, bilgilenmediği sürece orda ki sahil güvenliğinin de kibarlaşma ihtimali de yok. ***** güzel ülkemde dişini göstermezsen ya adamdan saymıyorlar yada tepene çıkmaya çalışıyorlar.

turbo&quattro
07-08-2018, 05:53
Ağva ve şile de yeri geliyor plajda bile çıkartıyorlar denizden. Adam akıllı yüzme bilmeyen çok kişi var. Adam havuza girer gibi giriyor en ufak akıntıda ölümle sonuçlanıyor. Bahsettiğiniz kişilerin tutumları nedir ne değildir bilmiyorum ama zaman zaman(akıntının arttığı dönemlerde) insanları uyarmak hatta uzaklaştırmakta fayda var.

Genel olarak insanımız eğitilip, bilgilenmediği sürece orda ki sahil güvenliğinin de kibarlaşma ihtimali de yok. ***** güzel ülkemde dişini göstermezsen ya adamdan saymıyorlar yada tepene çıkmaya çalışıyorlar.

Annem Sile li, cocuklugumuz hatta 18li yaslarimiz hep sile de Gecti. Oranin yerlileri denize girmezler hep bilirler kumun ne zaman cekilecegini fln. Babam bize izin vermezdi bazi zamanlar denize girelim. Sile de extra dikkatli olmak gerek denize girerken.

meganes
08-08-2018, 14:35
Haftaya cumartesi-pazar şile taraflarında kamp-deniz yapacaktık. Hangi tarihler arasında geçerli acaba bu yasak ? Hala devam ediyor mu nasıl öğrenebiliriz acaba ?
gitmeden jandarmayı arayın söylüyo yasak olup olmadığını apar topar plan yapmışsınız hazırlanmışsınız bi gidiyorsunuz 15-20 at hırsızı diyorki burda denize girmek yasak sonra lan diyorsun dağ başı allahın denizi kim yasaklayabilir savunmaya geçiyorsunuz oradaki bütün at hırsızları toplanıp kavga çıkartıyo olay bu çoğunluk oldukları için birşey yapamıyorsunuz ah güzel memleketim

johnie
08-08-2018, 14:42
arkadaşlar selamlar bir arkadaşım kemerburgaz kısırkaya plajında beni aradı denize girmenin yasak olduğunu 5-10’lu grup can kurtaranlar millleti çıkardığını denize girmelerini engellediğini söyledi böyle birşeye ilk defa duydum rastladım bu mümkünmü hangi kurum kuruluş yasa tasaya dayanarak yasaklıyolar ? beach falan değil burası bildiğimiz karadeniz kıyısı

Kilyos tarafında girmek tamamen tehlike zaten hocam =) Ben ayağımı bile sokmaya çekiniyorum, yüzemedikten sonra denize girmenin pek manası yok..

Güneşleneyim, serinliyeyim dersen ideal :) Kısırkaya yerine, Kafes, Suma, Milion Beach falan var, oralara gidebilirsiniz.

En temizi, sabah boğaz. Risk almadan artislik yapmadan..

fthdrn
08-08-2018, 14:55
gitmeden jandarmayı arayın söylüyo yasak olup olmadığını apar topar plan yapmışsınız hazırlanmışsınız bi gidiyorsunuz 15-20 at hırsızı diyorki burda denize girmek yasak sonra lan diyorsun dağ başı allahın denizi kim yasaklayabilir savunmaya geçiyorsunuz oradaki bütün at hırsızları toplanıp kavga çıkartıyo olay bu çoğunluk oldukları için birşey yapamıyorsunuz ah güzel memleketim

Sorun değil biz de zaten 10-15 at hırsızı insan topluluğu ile gideceğiz. Eğer bir yasak varsa insanların can güvenliğini düşündükleri için yasak diyorlardır keyif için hadi çıkın denizden diyebileceklerini düşünmüyorum. Ama jandarmayı aramayı bende düşündüm de jandarma sahil ile nasıl iletişim kurabiliriz orayı bulamadım. 156 yı arayıp "denize girek mi" mi diyeceğim anlamadım :)

meganes
08-08-2018, 18:54
Sorun değil biz de zaten 10-15 at hırsızı insan topluluğu ile gideceğiz) siz menekşeye gelin tam sizlik :)

fthdrn
08-08-2018, 20:33
siz menekşeye gelin tam sizlik :)

O kadar düşsek caddebostana gireriz hem semte de yakın bi telefonla bi kamyon adam gelir :)

Grimlord
08-08-2018, 20:59
Bodrumda otelin sahil şeridinde yüzerken balığın tekinin peşine takıldım, dubaları aşıp yan villaların şeridine girmişim kazara. Adamların öyle bir bakışı vardı ki resmen benliğimden utandım. Kibarca " sittir git fakir " dediler :D

Emrecan-R
08-08-2018, 21:57
Bodrumda otelin sahil şeridinde yüzerken balığın tekinin peşine takıldım, dubaları aşıp yan villaların şeridine girmişim kazara. Adamların öyle bir bakışı vardı ki resmen benliğimden utandım. Kibarca " sittir git fakir " dediler :D

deniz kimseye ait değildir :D

Grimlord
08-08-2018, 22:09
deniz kimseye ait değildir :D

Valla öküz gibi tabela asmışlar sahile, özel mülke aittir vs :D Para varsa deniz bile senin bu ülkede :D