PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul - İzmir

CloudGrey
05-08-2018, 17:22
Herkese merhaba

17- 27 ağustos bayram tatili sebebi ile istanbuldan araba ile izmire gitmeyi düşünüyorum.

Acelem olmadığı için pazar yada pazartesi istanbuldan çıkıp perşembe yada cumada izmirden ayrılmayı planlıyorum.
Daha önce osmangaziyi kulladım , feribotuda kullandım.

Bu sefer marmaranın etrafını dolanayım diyorum, burdaki yol durumları trafik sıkışıklığı vs gibi durumlar hakkında bilgisi olan varmı ?
Yada farklı rota önerileri olan varmıdır ?

Planım sabah çıkıp geze geze akşama izmirde olmak.
rotam planım şu ;

https://i.hizliresim.com/JDVAbq.jpg (https://hizliresim.com/JDVAbq)

Birde öteki taraftan gideyim dedim oda şu ;
bu yol hakkındada bilgisi olanlar beni aydınlatır ise çok sevinirim.

https://i.hizliresim.com/moX6Wy.jpg (https://hizliresim.com/moX6Wy)

Herkese şimdiden teşekkürler

turbo&quattro
05-08-2018, 18:09
Rotayi goremiyorum ama egerki Tekirdag tarafindansa Marmarayi dolasmak bayram uzeri saatlerce feribot kuyrugu oluyor. Canakkaleliyiz biizmkiler surekli git gel yapiyorlar tatiller oncesinde yada sonrasinda gitmemeye hep dikkat ediyorlar.

CloudGrey
05-08-2018, 18:15
Rotayi goremiyorum ama egerki Tekirdag tarafindansa Marmarayi dolasmak bayram uzeri saatlerce feribot kuyrugu oluyor. Canakkaleliyiz biizmkiler surekli git gel yapiyorlar tatiller oncesinde yada sonrasinda gitmemeye hep dikkat ediyorlar.

hızlıresimde resimler gözükmüyormu ?

tatil 17 si cuma başlıyor bende 19 yada 20 sinde çıksam hala trafik olurmu ki ?

Silence45
05-08-2018, 18:16
Her zaman 1. rotayı kullanıyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntım olmadı. Bayram tatili zamanlarında trafik olabiliyor aralarda onun haricinde hiç trafik yok hemen hemen zaten o da dediğim gibi ara ara oluyor.

Yigit-Y
05-08-2018, 18:19
ben yenikapı bandırmacıyım :D

para var huzur var :D

şaka şaka bana aşırı mantıklı geliyor

bandırmadan aşağı iniyorum susurluk yörsan ilk durak oluyor genelde :)

CloudGrey
05-08-2018, 18:27
ben yenikapı bandırmacıyım :D

ben bu sefer sırf karadan gitmeyi planlıyorum :)

Her zaman 1. rotayı kullanıyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntım olmadı. Bayram tatili zamanlarında trafik olabiliyor aralarda onun haricinde hiç trafik yok hemen hemen zaten o da dediğim gibi ara ara oluyor.

ilk rotada yolların bozuk olduğu vs söylediler ? varmı aslı astarı ?
bende zaten tatilin başladığı cuma değilde pazar yada pazartesi çıkıcam yola,çok trafik olcağını düşünmüyorum...

Silence45
05-08-2018, 18:32
ben bu sefer sırf karadan gitmeyi planlıyorum :)

ilk rotada yolların bozuk olduğu vs söylediler ? varmı aslı astarı ?
bende zaten tatilin başladığı cuma değilde pazar yada pazartesi çıkıcam yola,çok trafik olcağını düşünmüyorum...

Ara ara bozukluklar var ama öyle çok bişi yok. Yani 120 ile yapıştırıp gitseniz hiç bir şey olmaz. Susurluk tarafında giriş ve çıkışında genelde 2 tane radar olabiliyor. Balıkesir Pomemde sabit gbt var. Manisa girişinde de radar oluyor. Haricinde pek denk gelmedim. Kocaeli taraflarında yol bozuk bu arada o yeni aklıma geldi.

CloudGrey
05-08-2018, 18:42
Ara ara bozukluklar var ama öyle çok bişi yok. Yani 120 ile yapıştırıp gitseniz hiç bir şey olmaz. Susurluk tarafında giriş ve çıkışında genelde 2 tane radar olabiliyor. Balıkesir Pomemde sabit gbt var. Manisa girişinde de radar oluyor. Haricinde pek denk gelmedim. Kocaeli taraflarında yol bozuk bu arada o yeni aklıma geldi.

bende oralarda bi yerde yol çalışması var baya trafik oluyor diye duymuştum..

207_TR
05-08-2018, 22:23
MObilden rahat yaZamıyorum.
İki rotada çok güzel özellikle 2

Ama giderken 1 dönerken 2 yi kullan bence

Sebebini yarın webden yazmaya çalışırım

mcemrek
05-08-2018, 22:34
izmit - gölcük - karamürsel yolu feribota göre yaklaşık 80-90km uzatıyor. Ancak süre olarak yaklaşık 1.5 saat sürer belki geçebilir bile. Trafik ışıkları şehir içi trafiği işkence olan bir güzergah. Ben genelde gidiş dönüş eskihisar - topçular feribot bileti alıyorum martılar eşliğinde 40-45 dk kafa dinleyerek yolculuk yapmak daha rahat oluyor. Köprüyü daha denemedim o kadar da zengin değiliz :D

hele bandırma feribot tam zengin işi :D

Octavia RS
05-08-2018, 22:40
İki rotayıda yüzlerce kullanmış biri olarak çanakkaleye hiç bulaşmayın, bursa balıkesirden devamm. Ben de şuan assos tarafındayım sabah dönücem susurluk yörsan vazgeçilmezim mutlaka durun :)

Dağhan
06-08-2018, 10:53
2 yıl evvel Eceabat feribotunda saatlerce sıra beklediğimi hatırlarım. Hoş trafiksiz günde çıkmayı planlıyorsunuz ancak yine de emin olamadım. Ben bir daha bu rotayı tercih edeceğimi sanmıyorum İzmir için.
İlk rota için de köprü açıldığından beri Eskihisar-Topçular feribotunda neredeyse hiç sıra beklemiyorum. Körfezi dönmek sanıyorum 75-80km civarı vardır emin olmamakla birlikte. Feribot ise Eskihisar'a giriş ile Topçular'a varış ortalama 45 dakikamı alıyor. Git gel alındığında da 100 TL gibi bir ücreti var. Birinci rotada feribot olur benim tercihim. Şimdiden iyi yolculuklar. :)

Vtec_2
06-08-2018, 10:59
En temiz rota Osmangazi üzerinden gitmek. Trafik sıkışıklığından dolayı oluşacak dur kalk , zaman kaybı ve yorgunluk yok .

KÖROĞLU
06-08-2018, 11:12
1. rota da çıkışınızı izmit-batı gişesinden yapın. İzmit doğu gişesinde hem tem çıkışı dar, hem de izmit sanayi ışıkları civarında üst geçiy çalışması var, yol çok daralıyor dolayısıyla geçişiniz çok uzun sürer.

İzmit batıdan çıkarsanız aynı yola (yalova yolu) bağlantınız outlet center arkasından çok daha kolay olur.

Gölcük civarı yol hem dar hem ışık var 3-4 tane orası biraz yoğun olur. Haricinde pek sorun olacak bir yol değil. Radarlara dikkat.

Bahsi geçen tarihte sıkışık olmaz. Köprüden de geçebilirsiniz o da kolaylık olur ama ücret ***** fahiş.

XoR
06-08-2018, 11:40
17 Ağustos Cuma yola çıkış biraz riskli.

Arefe günü pazartesi çalışmayacak olup Cuma'dan yola çıkacak olan bir çok kişi var :)

Ben cumartesi sabah 4 4,5 gibi yola çıkmayı planlıyorum Bodrum için. Fiat 500'le ilk defa bu kadar uzun yol yapacam biraz yoracak sanırım :)

individual
06-08-2018, 11:43
bayram tatilinde çanakkale üstünden gitmeyi tavsiye etmem :)

altugkocer
06-08-2018, 11:45
Bursa otoban çıkışından Karacabey'e kadar hatta nerdeyse Susurluk'a kadar her bayram zulüm olur.

CloudGrey
06-08-2018, 12:09
1. rota da çıkışınızı izmit-batı gişesinden yapın. İzmit doğu gişesinde hem tem çıkışı dar, hem de izmit sanayi ışıkları civarında üst geçiy çalışması var, yol çok daralıyor dolayısıyla geçişiniz çok uzun sürer.

İzmit batıdan çıkarsanız aynı yola (yalova yolu) bağlantınız outlet center arkasından çok daha kolay olur.

Gölcük civarı yol hem dar hem ışık var 3-4 tane orası biraz yoğun olur. Haricinde pek sorun olacak bir yol değil. Radarlara dikkat.

Bahsi geçen tarihte sıkışık olmaz. Köprüden de geçebilirsiniz o da kolaylık olur ama ücret ***** fahiş.

Teşekkür ederim bu değerli bilgiler için.
radardan yana pek sıkıntım olmaz , yakıt ekonomisi için arabayı 90 ile hız sabitleyicisine takıyorum.üstüne çıkmıyorum.
böyle bir depo ile 950 km yol yaptım ;) (950 km / 300tl benzin = 0,30 kuruş nerdeyse)
şehir içinde bir depo ile 450 km anca gidebiliyorken :)

17 Ağustos Cuma yola çıkış biraz riskli.

Arefe günü pazartesi çalışmayacak olup Cuma'dan yola çıkacak olan bir çok kişi var :)

Ben cumartesi sabah 4 4,5 gibi yola çıkmayı planlıyorum Bodrum için. Fiat 500'le ilk defa bu kadar uzun yol yapacam biraz yoracak sanırım :)

abi bende pazar yada pazartesi çıkmayı düşünüyorum yola, şu gidenler önden bir gitsin ben arkadan tın tın giderim.

sanctuary35
06-08-2018, 22:37
hiç fanteziye gerek yok feribot yada köprü kullanın. körfez etrafında gezilcek görülcek bişi yok bence boşa vakit kaybı.
çkale yönünde ilk olarak feribot trafiğine takılcaksınız baya uzun trafik, sonrasında kaz dağları manzarası güzel ama altınoluk, erdek trafiği hayattan soğutucak, orayı geçince de aliağa menemen trafiği son darbeyi vurucak

taytay
07-08-2018, 06:51
1. Rota da yollarda öyle çok bozuk yerler yok rahatca gidebilirsiniz ben çok gittim geldim basık arabayla falan :). Trafik normal de olmuyor ama bayram için birşey diyemiyeğim. Aslında artık herkes köprülerden geliyor artık trafik olmayabilir :).

fussy
07-08-2018, 07:11
körfezi dönerken yol çalışmaları mevcuttu 1 ay önce gittiğimde. şehiriçi trafik lambalı 2 şeritli yollar teke düşmüş. Bayramda körfezi dönmek zulüm olabilir onu araştırın.

MertSerhanÖ.
07-08-2018, 07:47
bende kısmetse yarın yada perşembe dönüş yapıyorum artık izmire.Bu sefet çanakkale üzerinden gidicem.Yaz ayındayız daha 'doğa' yolculuğu iyidir:)

alphamzagil
07-08-2018, 07:52
Körfezi sakın dolaşmayın. Ellibin tane ışık var, dolaştığınıza değecek güzel bir yol yok, manzara yok. Hiç değmez.
Ya Osmangazi Köprüsü (aşırı pahalı ama tak cruise'a salına salına git), ya da Pendik Feribotu ile Yalova'ya geçin. Oradan 1. güzergah ile devam. Sabah 4 gibi yola çıkmanızı tavsiye ederim. Yol bomboş ve serin oluyor. Kahvaltı için Susurluk'ta YASA güzeldir ama çok insan oluyor ne yazık ki. Ben 1 aydır haftasonu Cuma Bursa - Urla, Pzts sabah Urla - Bursa yapıyorum. Yol temiz, sıkıntı yok. Yol çalışması da yok. Geç çıkarsanız ama hem sıcaktan dolayı hem de trafikten dolayı gereksiz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Manisa'da mesela dönüş yolunda bir tane T kavşak var, o ışığı sabah 30 saniyede geçiyorum, Pazar öğleden sonra 40 dakikada geçtiğimi bilirim.

SinanAdalı
07-08-2018, 15:02
her sene izmir ve devamında marmarise giden birisi olarak tavsiyem şudur.. istanbuldan çıkarken Eskihisar-topçular vapur'u kullanın gidiş geliş(100TL) 30dk güzel bi deniz havası alın çay-kahvenizle birlikte. Vapurdan sonra yeşil bursa tabelası soldan paralı yola çıkın gemliğe kadar devam edin(14TL) sonrası balıkesir izmir.. bu güzerhagın yolu hem güzel hem trafik olmaz hemde sıkılmazsınız. izmir'e varmadan ayvalık-cunda uğrayabilirsiniz.

SinanAdalı
07-08-2018, 15:06
her sene izmir ve devamında marmarise giden birisi olarak tavsiyem şudur.. istanbuldan çıkarken Eskihisar-topçular vapur'u kullanın gidiş geliş(100TL) 30dk güzel bi deniz havası alın çay-kahvenizle birlikte. Vapurdan sonra yeşil bursa tabelası soldan paralı yola çıkın gemliğe kadar devam edin(14TL) sonrası balıkesir izmir.. bu güzerhagın yolu hem güzel hem trafik olmaz hemde sıkılmazsınız. izmir'e varmadan ayvalık-cunda uğrayabilirsiniz.

Galiba karakter azizliğine uğradı bu yazdığım aşağıda tekrar yazayım;

Her sene izmir ve devamında marmarise gidiyorum tavsiyem şudur; istanbul'dan çıkarken eskihisar-topçular (gidiş geliş 100TL) vapurunu kullanın hem yarım saat güzel bi deniz havası çay-kahve. Vapurdan indikten sonra soldan yeşil bursa tabelasından paralı yola girin gemliğe kadar götürüyor (14TL) ondan sonrası balıkesir izmir yolu.. İzmire varmadan ayvalık/cunda'ya uğrayabilirsiniz. Bu güzergahta hem yol güzel hem manzarası var sıkıcı olmaz. Ama körfezden sakın dolanmayın pişman olursunuz. Şehir içi olduğu için bir sürü ışık var.

CloudGrey
07-08-2018, 15:30

Her sene izmir ve devamında marmarise gidiyorum tavsiyem şudur; istanbul'dan çıkarken eskihisar-topçular (gidiş geliş 100TL) vapurunu kullanın hem yarım saat güzel bi deniz havası çay-kahve. Vapurdan indikten sonra soldan yeşil bursa tabelasından paralı yola girin gemliğe kadar götürüyor (14TL) ondan sonrası balıkesir izmir yolu.. İzmire varmadan ayvalık/cunda'ya uğrayabilirsiniz. Bu güzergahta hem yol güzel hem manzarası var sıkıcı olmaz. Ama körfezden sakın dolanmayın pişman olursunuz. Şehir içi olduğu için bir sürü ışık var.

macera olsun diye körfezi dolanayım dedim ama bu planım hakkında bütün fikirler olumsuz :)
amerikayı birdaha keşfetmete gerek yok anlaşılan...

en iyisi feribota bineyim :)

mikelazi
07-08-2018, 16:24
ramazan bayramının 2.günü sabah 5 te adapazarı yönünden 1. rotayı kullandım...

trafik bomboştu.gölcük içinde bir kaç ışıga takıldım o kadar.
gölcük-yalova arasından orhangazi otobanına çıktım.direk bursanın sonuna atıyor zaten.bursa trafiğini çekmenin bir cazibesi yok bence..

daha sonraki yolu tonti tonti çay molası,kahve molası,dondurma,wc molası vere vere gittim.

kurbanın 3. günüde aynı yolu kullanıcam ;)

CloudGrey
07-08-2018, 16:34
ramazan bayramının 2.günü sabah 5 te adapazarı yönünden 1. rotayı kullandım...

trafik bomboştu.gölcük içinde bir kaç ışıga takıldım o kadar.
gölcük-yalova arasından orhangazi otobanına çıktım.direk bursanın sonuna atıyor zaten.bursa trafiğini çekmenin bir cazibesi yok bence..

daha sonraki yolu tonti tonti çay molası,kahve molası,dondurma,wc molası vere vere gittim.

kurbanın 3. günüde aynı yolu kullanıcam ;)

abi birşey daha sorucam bu yazdığın şekilde kullanırsak yolu sadece bursa otobanınamı para veriyoruz (19,90) ?

mikelazi
07-08-2018, 17:57
abi birşey daha sorucam bu yazdığın şekilde kullanırsak yolu sadece bursa otobanınamı para veriyoruz (19,90) ?

valla dostum rakamı hatırlıyamadım.ogs den geçtim.

zaten yol üzerinde başka ödeme yapmıyorsun.

leon45
07-08-2018, 19:23
Ben dün osmangazi köprüsünden geçerek Akhisar'a döndüm, pazartesi olmasına rağmen bursa-susurluk arası yol çok kalabalıktı. Akhisar-İzmir arası zaten sürekli kalabalık oluyor. Çanakkale üzeri sahilden gelmenizi tavsiye etmem, yaz mevsimi olduğu için o yol daha kalabalık olur.

uzun süredir bu yolu kullanmıyorsunuz sanırım köprüden itibaren bursa çevre yoluna direkt bağlanıyor, ücret ise 19.90 TL

fussy
08-08-2018, 07:28
Ben dün osmangazi köprüsünden geçerek Akhisar'a döndüm, pazartesi olmasına rağmen bursa-susurluk arası yol çok kalabalıktı. Akhisar-İzmir arası zaten sürekli kalabalık oluyor. Çanakkale üzeri sahilden gelmenizi tavsiye etmem, yaz mevsimi olduğu için o yol daha kalabalık olur.

uzun süredir bu yolu kullanmıyorsunuz sanırım köprüden itibaren bursa çevre yoluna direkt bağlanıyor, ücret ise 19.90 TL

o yolun gözümde hiçbir esprisi yok. Bayram yoğunluğunda orhangazi-gemlik ne durumda olur bilemem ama normal zamanda kullanmıyorum 3 km & 5 dak. gibi artısı var.

denizhandinc
08-08-2018, 07:49
O kadar cok İstanbul-İzmir yapıyorumki ne Eskihisar feribot ne Canakkale artık ugrasamıyorum en temizi Yenikapı Bandırma :D

CloudGrey
08-08-2018, 08:02
O kadar cok İstanbul-İzmir yapıyorumki ne Eskihisar feribot ne Canakkale artık ugrasamıyorum en temizi Yenikapı Bandırma :D

yenikapı-bandırma biletide 200 lira..

uçakla gider izmirde araba kiralarım...

mikelazi
08-08-2018, 09:52
orhangazi köprüsünü hiç kullanmadım.kullanmamda.

adapazarı yönünden gidersem gölcük yaparım acelem yok.

ist.den yönünden geliyorsam.
-pendik yalova feribotu,gemliktende otobana çıkar bir sıkarım.
adapazarı yönündense
-iznik üzerinden giderdim.ama şimdi gölcükten gidiyorum.sahil kenarından tonti tonti.yalovaya gelmeden otobana

_opeth
08-08-2018, 10:04
evden çıkılır eskihisara gidilir soldan istanbul lines feribota binilir gidiş dönüş bilet alınır. Feribot altınovada indirir otobana en yakın nokta olduğundan sola dönülüp otobana bağlanılır Bursa çıkışına kadar otobandan rahat rahat gidilir. Bursa Balıkesir arası kalabalık hissedilir. Özellikle Akhisar ve Saruhanlı'da ışıklardan dolayı bol dur-kalk trafik olacak.

Eğer yola illa cuma çıkılacaksa gece 2 gibi çıkıp giderseniz kendinize güveniyorsanız Akhisar ve Saruhanlı taraflarında trafiğe fazla takılmazsınız.

Eworen
08-08-2018, 10:06
Köprü ile feribot ( eskihisar-topçular) arasında 40 TL fark kaldı git gel 1200 km den fazla yol yapınca 40 TL nin hiç bi esprisi kalmadı
Öte yandan köprü değer değmez o sizin kararınız ama en çok parasının hakkını veren yol köprüden sonraki otoban yapıştırın gitsin Bursa nın sonuna kadar gidiyor..
Körfezi dolaşmak ? alternatif bile olamaz şu benzin fiyatlarıyla çılgınlık başka birşey değil birde görülecek yer mer olsa neyse de..

CloudGrey
08-08-2018, 10:43
Köprü ile feribot ( eskihisar-topçular) arasında 40 TL fark kaldı git gel 1200 km den fazla yol yapınca 40 TL nin hiç bi esprisi kalmadı
Öte yandan köprü değer değmez o sizin kararınız ama en çok parasının hakkını veren yol köprüden sonraki otoban yapıştırın gitsin Bursa nın sonuna kadar gidiyor..
Körfezi dolaşmak ? alternatif bile olamaz şu benzin fiyatlarıyla çılgınlık başka birşey değil birde görülecek yer mer olsa neyse de..

o bile kalmadı

feribot 55 lira çıkınca bursa otobana girince 19 tl = 74 lira
osmangazide 71 + 19 lira 90 tl.

aradaki fark 16 lira , git gelle 32 tl.

ben etrafta görülcek bişeyler vardır sanıyordum , safi tarla, sanayi görüceksem en mantıklısı osmangazi ..

SinanAdalı
08-08-2018, 11:04
macera olsun diye körfezi dolanayım dedim ama bu planım hakkında bütün fikirler olumsuz :)
amerikayı birdaha keşfetmete gerek yok anlaşılan...

en iyisi feribota bineyim :)

Feribot miss hem deniz havası hem çay kahve, ufak bi mola gibi bişey oluyor :)

CloudGrey
08-08-2018, 11:52
Feribot miss hem deniz havası hem çay kahve, ufak bi mola gibi bişey oluyor :)

feribot sırası ,trafiği yok saati vs vs vardır şimdi ben cinlenirim :D

SinanAdalı
08-08-2018, 12:42
feribot sırası ,trafiği yok saati vs vs vardır şimdi ben cinlenirim :D

yok yok .. ben o kadar gittim geldim genelde hep sabah saati bindim hiç sıra beklemedim. ido bu konuda baya serii davranıyo 2-3 tane yan yana yanaştırdığına şahit oldum. Dönüşte akşam saati olursa biraz o zaman sıra olabilir tırlardan dolayı. Gerisinde sorun yok :)

denizhandinc
08-08-2018, 12:55
yenikapı-bandırma biletide 200 lira..

uçakla gider izmirde araba kiralarım...

valla sciroccoyla gidince aynı kapıya cıkıyor :D topcular 55 tl + bursa yolu 100 lira yakıt, Bandırma feribotuna denk geliyor. Ne KM yapmaya ne de yorulmaya degmez

CloudGrey
08-08-2018, 12:55
yok yok .. ben o kadar gittim geldim genelde hep sabah saati bindim hiç sıra beklemedim. ido bu konuda baya serii davranıyo 2-3 tane yan yana yanaştırdığına şahit oldum. Dönüşte akşam saati olursa biraz o zaman sıra olabilir tırlardan dolayı. Gerisinde sorun yok :)

ben arabayı yalovan almıştım.
dönüşte o sırada 1 saat bekledim.
hemde sıradan alalade bir gündü :)

yapıştırcam osmandan

ahmet3425
08-08-2018, 13:19
bu hafta cuma sabahı aynı rotayı pendik-yalova hızlı feribotu ile baslayıp devam edecegim. araba surmeyi seviyorsanız karadan da gidilebilir tabiki ama bayram baslangıcı ve bitisinde trafigin yogun olacagı cuma aksam -cumartesi tum gun -pazartesi aksam. trafiklere dikkat etmek gerek. ben araba surmekten acıkcası nefret eden bir adam olarak mumkun olsa cekici ustunde, tren vagonunda, feribotta gitmek isterim yada teslam olsun bitane kendi kendine gitsin :)

johnie
08-08-2018, 14:21
İlk alternatif çok başarılı. Eğer Çanakkale üstünden giderseniz her türlü feribot trafiğine takılacaksınız.

Dönüş 27 Pazartesi olduğu için, çok fazla risk olacağını zannetmiyorum.

Geliboluya geçemeseniz bile, kilitbahir'e geçip oradan devam edersin.

Gelibolu - Lapseki > Gestaş (http://www.gdu.com.tr/Sefer/SeferDetay?SeferId=7)

Kilitbahir - Çanakkale > Gestaş (http://www.gdu.com.tr/Sefer/SeferDetay?SeferId=6)

Dönüşte, Ayvalıktan - Ayvacık tarafına çıkan yolda yokuş yukarısı olduğu için, kamyon varsa biraz eziyet olabilir ama manzara olarak efsane bir yol :)

Yukarıya çıktıktan sonra her şey kolay.

Şimdiden iyi tatiller, iyi yolculuklar.

S-works
08-08-2018, 14:24
Mesajların birazını okudum. Hepsini okumadım. Geçen bayram izmite gittim. Körfezde bazı noktalarda çalışma var. Kısa mesafeler. Sabah erken çıkarsanız sorun olmayacaktır. Gündüz çıkarsanız trafik olabilir. Çalışma ve ışıklar var. Çok oyalamaz yinede bilginiz olsun .