PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Filo kiralama devi Fleetcorp battı. Kiralık araçlarla ilgili ne yapılabilir?

Aktaş61
06-08-2018, 07:59
Fleetcorp 20 bin araclık filosuyla havlu attı, yoneticileri sır oldu - Haberler (https://www.haberturk.com/filo-nun-en-buyuklerinden-biribatti-2085685-ekonomi)

hayırlı haftalar arkadaşlar. geçen hafta fleetcorpun battığı açıklandı. şirkette ne telefona çıkan var ne de bi telesekreter.

Buradan kiralanan araçlarla ilgili ne yapılabilir acaba. Bizde fleetcorpdan bir araç var başka mağdur olan var mı aramızda?

onursumer
06-08-2018, 08:10
birçok aracıda satıp devrini vermemişler sizdeki araçta bunlardan biri olabilir , ekşide vs hacizlerin başladığı yakalama kararı çıkan araçların olduğu vs yazıyordu

gfb01
06-08-2018, 08:13
Çaliştiğim şirkette buradan kiralamış dün bi kaç arkadaşın arabasını trafik otoparka çekmiş hacizden dolayı

tuner faruk
06-08-2018, 08:58
Son 1 adet aracımız kalmıştı oda Kasımda bitiyordu sözleşmesi cumartesi günü Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'ndan tebligat geldi bundan sonraki kalan kira borçlarınızı bize ödeyin diyorlar.

MCN21
06-08-2018, 09:32
Son 1 adet aracımız kalmıştı oda Kasımda bitiyordu sözleşmesi cumartesi günü Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'ndan tebligat geldi bundan sonraki kalan kira borçlarınızı bize ödeyin diyorlar.

Hadi kirayı ödeyip araçları kullanmaya devam ettiniz sigortalar, hasar durumları, bakımları kim takip edecek? Adamların 5 bankaya borcu varsa şirketi 5 e mi bölecekler?

ef186
06-08-2018, 09:39
Avukatınızla görüşüp sözleşmenizi fes etmek için gerekli tebligatı yapın.

Asla başka bir kuruma/kişiye ödeme yapmayın (Araca haciz gelsin polise yakalatın ve teslim edin bu şekilde kimse dönüp sizden birşey talep edemez. Şu durumda kimseye ödeme yapmayın, sözleşmeniz olduğu süre içinde de hukuki tebliğler ile gelen unsurlar haricinde kimseye araç teslim etmeyin.) sonra ödemelerinizi 2.kez ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Düşünün ki şirkette sekreter bile yok şuan o şirkette, aracı gittiniz x birine teslim ettiniz fleetcorptan diye. 3 ay sonra geldi adamlar araç nerde diye size sordu ayıkla pirincin taşını.

Aracı kullanan personelinize içinde özel eşyalarını bulundurmamalarını, polis çevirmesinde el konulması durumunda aracı tutanak ve ceza makbuzu ile teslim edebileceklerini söyleyin ve bu süreçte araç kiralamalarınızı güçlü bir firmadan yapın.
Uzun yola çıkmak çok mantıklı olmayabilir tabi bu durumda özellikle bayram sürecinde sanırım baya sıkıntı olacak bu yakalamalı haciz durumu.

Yeni filo kiralama ile ilgili yardım gerekir ise benim işimle birebir alakası olmamasına rağmen ülkemizin lider kiralama şirketi konumunda olan ana şirketimiz üzerinden elimden gelen yardımı yapmaya hazırım.

Geçmiş olsun.

997TT
06-08-2018, 09:43
Bugra guzel yazmis.
Aracta yakalama var mi,her sabah net den kontrol edin. En azindan o günü rahat gecirirsiniz.
Siz sanslisiniz,sadece 1 arac kalmis ve 4 ay var. Cok bir zarariniz olmayacak. 210 arac kiralamis şirketten tutun da,ihaleye arac veren kişilerden,servis ve yuk tasiyan kisilere kadar, mağdur cok fazla.
Bunlarin neden oldugu durumlar acik,nereye gidiyoruz artik bilemiyorum....

Day Walker
06-08-2018, 10:01
Şimdi araçları sanayilere çeker hasarsız parçaları söküp yerine hasarlı parçaları takmaya başlarlar.

Aktaş61
06-08-2018, 10:50
cuma günü ufak bi hasar işlemi için arayıp ulaşamadığımda herşey ortaya çıktı. benim aracın sözleşmesinin bitmesine 14 ay var daha. fleetcorp plakalıklarını sökmek bayram üstü mağdur olmamak adına yakalanmayı bi nebze olsun geciktirebilir aslında eğer yakalama kararı varsa.

Hadi kirayı ödeyip araçları kullanmaya devam ettiniz sigortalar, hasar durumları, bakımları kim takip edecek? Adamların 5 bankaya borcu varsa şirketi 5 e mi bölecekler?
acil yol yardım hattına bağlanıp bunu sordum aracım hasarlı napıcam vs diye bekliceksiniz hiç birşey yapılamıyor dediler. birisinin telefona çıkıp bunu söylemeside garip geldi açıkçası.

Bugra guzel yazmis.
Aracta yakalama var mi,her sabah net den kontrol edin. En azindan o günü rahat gecirirsiniz.
Siz sanslisiniz,sadece 1 arac kalmis ve 4 ay var. Cok bir zarariniz olmayacak. 210 arac kiralamis şirketten tutun da,ihaleye arac veren kişilerden,servis ve yuk tasiyan kisilere kadar, mağdur cok fazla.
Bunlarin neden oldugu durumlar acik,nereye gidiyoruz artik bilemiyorum....

yakalama kararını nerden kontrol edebiliriz acaba?

CloudGrey
06-08-2018, 11:07
Bende bu sektördeyim.
Hatta şuan çalıştığım firma Türkiyede filo kiralamanın mucidi..
Ayrıca battı denilen firmayı 2007'de kuveytli iş adamlarına satanda bizim şirket :)
Ticarı sırlar gereği pek fazla açıklama yapmak doğru olmaz.

Ama bu filodan mağdur olanlara yeni arayış içinde olanlara yardım edebilirim.

yagizgokmen
06-08-2018, 11:15
benim de fleetcorp tan kiralık skoda octaviam var

bu sabah yapı kredi rumeli caddesi şubesinden tebligat geldi. Borcu devir almışlar ama ,

kafalar o kadar karışık ki borcumuzu ödesek araç bakım , sigorta işleri vs. ne olacak

arkadaşların dediği gibi yarın bir gün biri daha tebligat yollar ise napacağız

Kaan
06-08-2018, 11:21
ülkenin gün ve gün batışının resmi...
Hergün birinin nemalanışını izlemekten sıkıntı geldi..

ef186
06-08-2018, 11:42
Bende bu sektördeyim.
Hatta şuan çalıştığım firma Türkiyede filo kiralamanın mucidi..
Ayrıca battı denilen firmayı 2007'de kuveytli iş adamlarına satanda bizim şirket :)
Ticarı sırlar gereği pek fazla açıklama yapmak doğru olmaz.

Ama bu filodan mağdur olanlara yeni arayış içinde olanlara yardım edebilirim.

Eski Docar sanırım :) Mürşit ağabeye selamlar :)

K0213
06-08-2018, 11:42
Her geçen gün batanlar, batarken etrafı çarpanlar ve bunlar yetmiyormuş gibi sistemdeki binlerce açıktan yararlanıp başlı başına dolandırıcı olanlar kol gezer oldu.
Allah sonumuzu hayretsin. Çok daha kötü günler göreceğiz!!
Mağdurlara geçmiş olsun.

ef186
06-08-2018, 11:45
benim de fleetcorp tan kiralık skoda octaviam var

bu sabah yapı kredi rumeli caddesi şubesinden tebligat geldi. Borcu devir almışlar ama ,

kafalar o kadar karışık ki borcumuzu ödesek araç bakım , sigorta işleri vs. ne olacak

arkadaşların dediği gibi yarın bir gün biri daha tebligat yollar ise napacağız

Doğru şekilde iade ederek kurtulmak en doğrusu bu konuda. Bankacı parasının derdine düşmüş durumda normal olarak. Kiralama hizmetlerinden bihaber tahsilat denemeleri bu talepler.

Yigit-Y
06-08-2018, 11:52
Şu an araçları takip eden birileri yok

Yüklü filo çekenler

Araçları komple soyup soğana çevirip pert ederlerse

O bankalar ne yapacak acaba

arda35
06-08-2018, 11:54
Alacaklılar da tam pislik çıkmış. Olmayan hizmet için niye ödeme yapsın kiralayanlar size. Hem aracı yakalanacak/bağlanacak hem de ödeme yapmaya devam edecek, ne ala memleket.

En kısa zamanda bir avukattan yardım alıp araçları teslim etmenizde fayda var.

yagizgokmen
06-08-2018, 11:59
cevap için teşekkür ederim :)

demin avukatımız ile görüştük karakol lar başından savmak için ilgilenmiyebilir dedi. direk bakırköy savcılığa gideceğim aracı yazı karşılığı teslim edip otoparka çektireceğim.

borçta yapı kredi bankasına temlik edilmiş o yazıyı da bankaya verip bu hikayeden çıkmak istiyorum

gelişmeleri yazacağım

CloudGrey
06-08-2018, 11:59
Eski Docar sanırım :) Mürşit ağabeye selamlar :)

:) Başüstüne

jeffy
06-08-2018, 12:07
Bu durumda bile ihale ile araç satışına devam ettikleri yazıyor..

Binlerce mağdur var araç kiralayanların haricinde..

Bu kadar büyük şirket ve holdingler bu kadar rahat hareket ederken sade vatandaş olarak benim aracıma çöp vergisinden yakalama çıkabiliyor :)

kelalper
06-08-2018, 12:08
bi arkadaşa iki ayrı bankadan tebligat gelmiş ödemeyi bize yapacaksınız diye. O da kafayı yemek üzere arabayı kime teslim edecem ya da ödeme yapacaksam kime yapıcam diye. Bankalar sigorta servis bakım işleri ile uğraşmıyormuş. Tebligat gelmiş tamam ödiim ama servis zamanı geldi ne olacak diye. Banka bizi ilgilendirmiyor demiş. Telefonu kapamış diğer bankadan tebligat gelmiş. Arabayı teslim ediim kurtliim diorum muhattap bulamıyorum dio.

ef186
06-08-2018, 15:07
bi arkadaşa iki ayrı bankadan tebligat gelmiş ödemeyi bize yapacaksınız diye. O da kafayı yemek üzere arabayı kime teslim edecem ya da ödeme yapacaksam kime yapıcam diye. Bankalar sigorta servis bakım işleri ile uğraşmıyormuş. Tebligat gelmiş tamam ödiim ama servis zamanı geldi ne olacak diye. Banka bizi ilgilendirmiyor demiş. Telefonu kapamış diğer bankadan tebligat gelmiş. Arabayı teslim ediim kurtliim diorum muhattap bulamıyorum dio.

Dediğim gibi avukatınız ile görüşüp sözleşmeyi haklı sebeplerinizden ötürü feshedin ve araçları da verin sonrasında herkes sıra ile para ister sorumluluğunuzda olmayan borçları ödemiş olmayın...

SAYGIN
06-08-2018, 17:19
bugun altunizade-çamlıca da polisler fleetcorp plakalığı olanları alıyorlardı tek tek..

G.U.Z.
07-08-2018, 11:05
Twitter da böyle birşey gördüm:
Mürşit Unat
@MursitUnat
·
4s
#Fleetcorp:
-Türkiyede daha çok katılım bankacılığı konusunda uzman yeni bir hukuk firmasıyla anlaştı.
-Mevcut avukatlar vasıtasıyla araçlarına yakalama kararına itiraz ederek haciz işlemlerini durdurdu.
-KuveytTürk yönetimi bugün banka önünde toplanan galericilerle görüşecek.

Octane
07-08-2018, 11:47
Parcalayin parcalarini satin.

B16
07-08-2018, 12:14
Twitter da böyle birşey gördüm:
Mürşit Unat
@MursitUnat
·
4s
#Fleetcorp:
-Türkiyede daha çok katılım bankacılığı konusunda uzman yeni bir hukuk firmasıyla anlaştı.
-Mevcut avukatlar vasıtasıyla araçlarına yakalama kararına itiraz ederek haciz işlemlerini durdurdu.
-KuveytTürk yönetimi bugün banka önünde toplanan galericilerle görüşecek.

Kendisi FletCorp'un eski sahibidir.

İbrahim33
08-08-2018, 07:45
araç kiralayanları bırakın , borusan manheim aracılığıyla fletcorptan araba alan esnafın anası s.kildi. 70 - 80 tane araba alıp devir alamayan var. ama böyle olacağı belliydi. onlarda eşekliklerine yansınlar biraz.

furkane
08-08-2018, 08:34
araç kiralayanları bırakın , borusan manheim aracılığıyla fletcorptan araba alan esnafın anası s.kildi. 70 - 80 tane araba alıp devir alamayan var. ama böyle olacağı belliydi. onlarda eşekliklerine yansınlar biraz.

Daha dun borusandaki musteri temsilcisi ile gorustum biz karsiliyoruz diyo. Diger firmalardan alanlar patladi diyor

MeRtCaN
08-08-2018, 08:59
fleetcorp plakalıklarını sökseniz bile şehirler arası yolda Tds sisteminde eğer arabada haciz yakalama varsa sizi şehir girişlerinde direk alırlar orada ortada kalırsınız
eger kıralık arabanız var ıse fleetcorp dan bence bayramda fln tatıle gitmeyi dusunmeyın başka araç kullanın

Yigit-Y
08-08-2018, 09:29
fleetcorp plakalıklarını sökseniz bile şehirler arası yolda Tds sisteminde eğer arabada haciz yakalama varsa sizi şehir girişlerinde direk alırlar orada ortada kalırsınız
eger kıralık arabanız var ıse fleetcorp dan bence bayramda fln tatıle gitmeyi dusunmeyın başka araç kullanın

Aynen öyle

Başka bir yakalaması olan araç vardı bir akrabamızda aldılar altından

Şehir girişleri çıkışlarındaki kameralar var plakadan araca bakılıyor

Ters durumda trafik veya jandarma devreye giriyor

Çalınmış araçlar terörden arananlar yada bu tarz icralıklar yakalanıyor

mmustu
08-08-2018, 12:15
Bir yakının firmada çalışıyor.

Çok enteresan işler dönüyor. Şuanda firma mensupları osursa en detayında haberlere çıkıyor zaten.
Al-Bahar mail atmış bir kaç gün içinde bir yetkili atayacağız ve sahadaki durumu kontrol altına alacak diye.

SBK holdingin şirket merkezine gelip toplantı yapıldığı bilgisi de doğru.

AşkınS.
08-08-2018, 12:23
Sabahtan beri fletcorp dosyaları geliyor.. zor..

bilalMW
08-08-2018, 13:17
Yetkili servisler ayaginda bilgi vereyim bakimi hasari yapilan araclara el koyuyorlar araci kullanicilara teslim etmiyorlar.

MeRtCaN
08-08-2018, 15:59
Aynen öyle

Başka bir yakalaması olan araç vardı bir akrabamızda aldılar altından

Şehir girişleri çıkışlarındaki kameralar var plakadan araca bakılıyor

Ters durumda trafik veya jandarma devreye giriyor

Çalınmış araçlar terörden arananlar yada bu tarz icralıklar yakalanıyor

Benim başıma geldi çok iyi biliyorum durumu
Yukarıda da tatile gideceğiz yazanlar vardı onlar için hatırlatma olsun..

Wromm
09-08-2018, 11:18
Fleetcorp'ta çalışan bir yakınım var ama şu an yetkili kimse yok arkadaşların belirttiği gibi. Tüm yöneticiler istifa etmiş durumda. İçerde yetkili kimse kalmamış. Bulundukları binanın kirasından tutun, personel servislerine kadar borçlular ve ödeyemiyorlar. Farklı bir kuveytli gruba geçtikten sonra (KuveytTürk'ünde sahibi olan gruba mart nisan gibi el devroldu hisseleri) yeni alan grubun zamanında müdahale etmediği konuşulanlar arasında.

Ayrıca en çok bilgiyi Mürşit Bey twitterdan verdi şimdiye kadar. Eski yöneticilerinden net bilgi yok.

Murşit Unat (@MursitUnat) | Twitter (https://twitter.com/MursitUnat)

mikelazi
09-08-2018, 11:33
arkadaşım çalışıyordu.

geçen çarşamba şirketi basmışlardı.

zor kaçtım diyordu :)))))

Wromm
09-08-2018, 11:38
Bir önceki postta yazdıklarım çıkmamış düzelttim inşallah çıkar. Teslim departmanları dahil kimse yok. Üzerinde rehin yakalama emri var ise sözleşmeyi tek taraflı fesih edip polise teslim edilmesi en mantıklısı.

Fleetcorp'ta çalışan bir yakınım var ama şu an yetkili kimse yok arkadaşların belirttiği gibi. Tüm yöneticiler istifa etmiş durumda. ofislerde yetkili kimse kalmamış. Bulundukları binanın kirasından tutun, personel servislerine kadar borçlular ve ödeyemiyorlar. Farklı bir kuveytli gruba geçtikten sonra (KuveytTürk'ünde sahibi olan gruba mart nisan gibi el devroldu hisseleri) yeni alan grubun zamanında müdahale etmediği konuşulanlar arasında.

Ayrıca en çok bilgiyi Mürşit Bey twitterdan verd şimdiye kadar. Eski yöneticilerinden net bilgi yok.

Murşit Unat (@MursitUnat) | Twitter (https://twitter.com/MursitUnat)

mmustu
10-08-2018, 07:11
Yeni devir alan kuveytli firma açıklama yaptı biz alacağımıza karşılık almıştık bu durumu bilmiyorduk şimdi sözleşmeyi fesih için gerekeni yapacağız diye.

Çalışanlarda çok mağdur Temmuz ayı maaşları yattı. Ağustos yemek çekleri yatmadı, servisler gelmiyor, yetkili yok ama herhangi bir hak kaybına uğramamak için boş ofise gidiyorlar.

TarikS
11-08-2018, 00:26
Bence işin içinde çok net bir işgüzarlık var. Türkiye'de çok aptalca yönetmeye özellikle uğraşmadıkça araç kiralayan bir firmanın batması hiç akla yatkın değil. Şu noktadan sonra en çok finansman maliyetlerinin artması zorlayıcı etken olarak görünecektir. Ancak ona göre de maliyetleri etiketlere yansıtıp halen müşteri bulmakta sorun çekilmediği müddetçe (ki işin garanti kısmı burası zaten) yine kimsenin sırtı kolay kolay yere gelmeyecektir.

Araç fiyatları artmaya devam ede dursun, kiralamada daha yenecek çook ekmek olduğunu düşünüyorum

mrtysn
11-08-2018, 13:27
3 ay once is teklifi aldim Fleetcorp'tan, direkten donmusuz valla.

MK8800
11-08-2018, 15:33
3 ay once is teklifi aldim Fleetcorp'tan, direkten donmusuz valla.

Asıl onlar direkten dönmüş , net çökerdik :D

kado
01-09-2018, 19:09
Bugün sektör Drd ile ilgili çeşitli haberler dönüyordu.

ChtArdARSL
01-09-2018, 20:33
Derindere vadesi gelen bonoların odemesini yapamadı haberi - FinansGundem.com (http://m.finansgundem.com/haber/derindere-vadesi-gelen-bonolarin-odemesini-yapamadi/1339366)

DOHC
01-09-2018, 21:18
Derindere vadesi gelen bonoların odemesini yapamadı haberi - FinansGundem.com (http://m.finansgundem.com/haber/derindere-vadesi-gelen-bonolarin-odemesini-yapamadi/1339366)

3 aylık "huzur" parasıymış araba.....

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=FCYOSD0Wuss)

Racing27
01-09-2018, 21:20
Derindere bayramdan önce esnafa satış yaptığı ihaleleri durdurdu. Son bir aydır haftada iki gün olan ihalelerini üçe çıkarıp her ihalede ortalama 200 araç sattı. Hala satışını almadığımız araçlar var. Aracı alıp para ödemesi yapıyor şu an umarım haberler doğru değildir.

İbrahim33
03-09-2018, 20:12
şu anda en sağlamı ald gibi duruyor.

yagizgokmen
17-09-2018, 13:20
küçük bir güncel çekeyim

Bugün itibari ile aracım bağlandı :) ***** araç fiyatları yüzünden olabildiğince elimde tutmak istedim ,

Park ettiğimde yanımda çekici durdu yasak değil dedim , adam yok abi sen yanlış anladın komple vedalaş araba ile dedi :) ve bağladılar

şuana kadar zeplin kiralama ve yapı kredi den ihtarnameler geldi onları da hallettikten sonra bu iş bitmiş olacak

Aktaş61
18-09-2018, 21:38
küçük bir güncel çekeyim

Bugün itibari ile aracım bağlandı :) ***** araç fiyatları yüzünden olabildiğince elimde tutmak istedim ,

Park ettiğimde yanımda çekici durdu yasak değil dedim , adam yok abi sen yanlış anladın komple vedalaş araba ile dedi :) ve bağladılar

şuana kadar zeplin kiralama ve yapı kredi den ihtarnameler geldi onları da hallettikten sonra bu iş bitmiş olacak

ben halaa kullanmaya devam ediyorum. 1 ay önce emniyete gittim aracın meni varsa bağlayın dedim birşey yok diyip gönderdiler. bankalar kredi ödemelerini alamayınca belki haciz göndermişlerdir bakalım ne zamana kadar gidicez:) bu arada kiralama şirketi çalışanı, tanıdık, indirim vs olan varmıdır? güncel araç fiyatları çok uçuk yardımcı olan olursa güzel olur

halili
19-09-2018, 07:15
Bugün sabah Çekmeköy gedizlerdede camına kiralık yazmışlar.zaten araziyi araç parkını baya azaltmışlardı.Gedizlerde gidici herhalde.En azından opel olarak.

yagizgokmen
19-09-2018, 07:43
kiralamak için yeniden çok uğraştım ama kesinlikle araç yok veya vermiyorlar

şirketimde garanti bankası ile çalışıyorum dedim garanti filo dan araç alayım adam iki gün aramadı sonra aradı Focus varmış ellerinde boş line adam açık açık fiyat teklifimizi kabul edeceğinizi düşünmüyorum fiyatlar çok yüksek dedi bunu diyen satış elemanı :) yollayacağım dedi fiyatı yollamadı şimdi arıyorum meşgule atıyor.

iç karartmak istemem ama sanırım filo ve uzun dönem kiralamada sona doğru geliyoruz

G.U.Z.
19-09-2018, 07:51
Kontratlarin TL ye dönme zorunluluğu da kötü etkiledi, bir çıkış yolu bulana kadar kiralamamaya çalışacaklardir

ef186
19-09-2018, 08:36

şirketimde garanti bankası ile çalışıyorum dedim garanti filo dan araç alayım adam iki gün aramadı sonra aradı Focus varmış ellerinde boş line adam açık açık fiyat teklifimizi kabul edeceğinizi düşünmüyorum fiyatlar çok yüksek dedi bunu diyen satış elemanı :) yollayacağım dedi fiyatı yollamadı şimdi arıyorum meşgule atıyor.

iç karartmak istemem ama sanırım filo ve uzun dönem kiralamada sona doğru geliyoruz

Firmaların bir çoğu sektöre çoktan elveda dedi bence. Şuan yeni araç bulamama sebebi de aslında yeni araç kiralamak istememeleri. Yani sektörden he dedinmi çıkmak için 3 senesi olsun istemiyor bu firmalar. Zaten böyle bir yaklaşım var ise anlayın ki o firma bu işi uzun vade sürdürmeyecek yada sürdüremeyecek. Bir elek gibi düşünmek lazım şuan kiralama sektörü elekten geçiyor. Sağlam ve doğru fiyatlayan firmalar ayakta kalırken bu sektöre sırf müşteri kazanmak için zarar fiyatlarla girenler teker teker gider.

Herkesin işi zor Allah çalışanlarına sabır versin...

CloudGrey
19-09-2018, 08:54
şunu belirteyim sektörde zorluk çıkartan filo kiralama firmaları değil.
filocular aslında sadece aracı , finansör..

bankalar belirsizlikten dolayı kredi vermiyolarki filo kiralamalarda araba alıp vatandaşlara kiralasın ;)

yagizgokmen
19-09-2018, 10:04
19.09.2018 tarihi ile x bir firmadan alınmış bir teklif ( bilgi gizliliği için firmayı yazmayayım )

kiralayacak olan arkadaşların kafasında bir fikir oluşması için gerçi pek olum yönde bir fikir oluşmaz :)

https://i.hizliresim.com/NDQ905.png (https://hizliresim.com/NDQ905)

TarikS
19-09-2018, 11:32

GarantiFilo hep pahalıydı ne zaman teklif alsam. Uzun dönemde DRD ve InterCity, kısa dönemde Enterprise tavsiye ederim.

rahmi
19-09-2018, 11:43
[QUOTE=halili;8509754]Bugün sabah Çekmeköy gedizlerdede camına kiralık yazmışlar.zaten araziyi araç parkını baya azaltmışlardı.Gedizlerde gidici herhalde.En azından opel olarak.[/QUOT

yıl sonunda faaliyetine son verecekmiş.

Yigit-Y
19-09-2018, 11:52
19.09.2018 tarihi ile x bir firmadan alınmış bir teklif ( bilgi gizliliği için firmayı yazmayayım )

kiralayacak olan arkadaşların kafasında bir fikir oluşması için gerçi pek olum yönde bir fikir oluşmaz :)

https://i.hizliresim.com/NDQ905.png (https://hizliresim.com/NDQ905)

kör oldum :D

ben sıfır duster sordum dizel otomatik 40.000 km yıllık kullanım 12 ay sözleşme 3750 kdv herşey dahil
:D

alper_pug
19-09-2018, 12:25
Bir tanıdığım c200d için 520 euro ödüyor aylık. Resmen bedava kalıyor yukarıdaki rakamlara göre.

Aktaş61
19-09-2018, 20:29
kör oldum :D

ben sıfır duster sordum dizel otomatik 40.000 km yıllık kullanım 12 ay sözleşme 3750 kdv herşey dahil
:D

bu fiyat nerden acaba? benimde şu sıralar civic sedan dizeller ilgimi çekiyor ama 3750ye duster varsa neden olmasın :D

Yigit-Y
20-09-2018, 08:29
bu fiyat nerden acaba? benimde şu sıralar civic sedan dizeller ilgimi çekiyor ama 3750ye duster varsa neden olmasın :D

dokuz ışık firmanın ismi bahçelievler çalışlarda

M3CSL
20-09-2018, 09:21
Gedizler inşaat yapıcak diye duydum oraya, tabi işlerin kötü gitmesininde etkisi var.

halili
20-09-2018, 09:40
Gedizler inşaat yapıcak diye duydum oraya, tabi işlerin kötü gitmesininde etkisi var.

Arazide satılık yazıyor. İnşaat la uğraşmaz gibi geliyor bana.

cosekar
20-09-2018, 16:05
Ben şu anda a3 sedan dizel otm kullanıyorum, 2016 sonunda anlaşması yapıldı, tekrar aynı aracı 0 olarak kiralamak istesem %80 daha fazla fiyat çekiyorlar, filo kiralamanın da sonu gelmiş...

Eworen
20-09-2018, 16:14
TR de araç kiralamanın hiç ama hiç mantıklı olmadığını görmüş olduk
Zamanında 100 Bin TL ye krediyle falan alınabilecek araç için aylık 400-500€ ödendi şimdi yenisini kiralamak mantıksız "0" km sini almak ultra mantıksız
Halbuki zamanında alınmış olsa şu an en az 100 Bin TL edecek araç elde duruyordu kiralayınca sonuç sıfıra sıfır elde var koca bir "0"..

burkaykalyon
20-09-2018, 16:18
''FİYATLARA DÂHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR
Kiralama ücretlerinde araçlar için gerçekleşen dönemlik ve periyodik bakımı, trafik sigortası dahil harcamaları, Akaryakıt ücreti ve ferdî kaza, ferdi hayat sigortası ayrıca hesaplanmaktadır. %18 KDV fiyata dahil değildir. Araçlar, müşterilere isteğe göre yakıt depoları tam dolu olarak teslim edilir. Aracın iade edilmesinde deponun eksik ya da boş olması halinde yakıt fark ücreti, araç kiralama ücretine eklenir. ''

Bu şartlara göre ben de 3500'e Duster veririm. Hatta 3500 bile pahalı. 2000'e fitleşiriz.

Bunlar bana kaçtıktan sonra ne anladım ben kiralamadan/gider göstermekten/vergi indiriminden vs. vs....