PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskodan araba yaptırmaca

CloudGrey
09-08-2018, 13:56
Herkese merhaba

Aracımın Ekim ayında kaskosu bitiyor.
Ve bitmeden eksiklerini yaptırmak istiyorum.

Ön ve arka tampona , sürücü kapısına , kaputa ve birkaç noktaya daha avuç içinden ufak lokal boya gerekiyor.
Arka çamurlukta 2 tane gamze var çekilmesi gereken..
Birde plastik aksamda bir sigara yanık izi var.

Fakat bunların hepsini kaskoya iteleyemeyeceğim söyleniyor.

Yetkili servisle konuştum , ön ve arka tamponu beyanlar hallettikleri zaman exper gelip detaylı bütün resimleri çekiyormuş.
15 Gün sonra bi dosya daha açtırsak diğer lokal yapılması gereken yerleri beyan etsek , exper resimlerden diğer kalan hasarlar daha önce vardı, diyip onaylamıyormuş...

Ne yapabilirim ben ?
Sigortam anadolu sigorta bu arada..

R.I.P
09-08-2018, 14:01
mini onarım kapsamında anlaşmalı bir yerde hepsini yaptırmak lazım, kasko tabiki hepsini karşılamayacaktır fakat ötesi zaten dolandırıcılık olur

CloudGrey
09-08-2018, 14:10
mini onarım kapsamında anlaşmalı bir yerde hepsini yaptırmak lazım, kasko tabiki hepsini karşılamayacaktır fakat ötesi zaten dolandırıcılık olur

mini onarım sadece sigara yanığını sokuyolar :)

Carmageddon
09-08-2018, 14:15
Kendi adıma kaskomun Autoking ile anlaşması mevcuttu ve her yıl 5 tane yaklaşık bir karış büyüklüğündeki bir göçük veya boya işini yaptırabiliyordum. 3-4 kez kullandım bu hakkı ve çok memnun kaldım.

Eğer sizinde anlaşmanız varsa randevu alıp gidin Autoking'e, oradaki arkadaşlar zaten yardımcı oluyor şu kadarını kaskodan yaparız şunlar ekstra olur gibisinden.

altugkocer
09-08-2018, 14:15
Bu mini onarımlar tramerde gözüküyor mu peki?

-Aydın-
09-08-2018, 14:31
Bu mini onarımlar tramerde gözüküyor mu peki?

Mini onarım tramerde gözükmez, hasarsızlığıda bozmaz.

CloudGrey
09-08-2018, 14:54
Kendi adıma kaskomun Autoking ile anlaşması mevcuttu ve her yıl 5 tane yaklaşık bir karış büyüklüğündeki bir göçük veya boya işini yaptırabiliyordum. 3-4 kez kullandım bu hakkı ve çok memnun kaldım.

Eğer sizinde anlaşmanız varsa randevu alıp gidin Autoking'e, oradaki arkadaşlar zaten yardımcı oluyor şu kadarını kaskodan yaparız şunlar ekstra olur gibisinden.

kağıthane autokingten randevu aldım , teşekkür ederim bilgi için :)

Erdem K.
09-08-2018, 15:21
bence avuç içinden ufak bölgeler için arabayı (özellikle kaputu) boyatmayın
***** 2.elde herkes bahane arıyor, kıllanıyor ...

benim anlamadığım bir kısım, ön/arka tampon boyası için exper geldiğinde diğer bölgelerin kaydını da alsa, boyatmak istiyorsanız oraları da tamponlar boyanırken boyatsanız ?

ayrıca, bir diğer nokta da, tamponlar boyandığında anda çekilen fotolarda boyatmak istediğiniz diğer bölgeler gözükse nolur, aynı kasko firmasına diğer yerleri istediğiniz zaman boyatabiliyor olmanız lazım ...

CloudGrey
09-08-2018, 15:35
bence avuç içinden ufak bölgeler için arabayı (özellikle kaputu) boyatmayın
***** 2.elde herkes bahane arıyor, kıllanıyor ...

benim anlamadığım bir kısım, ön/arka tampon boyası için exper geldiğinde diğer bölgelerin kaydını da alsa, boyatmak istiyorsanız oraları da tamponlar boyanırken boyatsanız ?

ayrıca, bir diğer nokta da, tamponlar boyandığında anda çekilen fotolarda boyatmak istediğiniz diğer bölgeler gözükse nolur, aynı kasko firmasına diğer yerleri istediğiniz zaman boyatabiliyor olmanız lazım ...

arabamı satma planım olmadığı için "alacak kişinin tirplerine" çok takılmıyorum.
Heryeri boya olabilir :)

expere beyan bildirirken bir sebeb sunmam gerektiği söylendi.ve bununda biraz mantığa dayanması gerekirmiş.
yani ön ve arka tamponu garajdan çıkarken sürttüm desem, aynı olayda kapıyı kaputu bide bide tavan kenarındaki çizikmi oldu dicem :)
ona çok inanmazlar...

5 farklı yer birbirinden biraz uzak olduğu için en az 4 olay uydurmam gerekiyormuş (servis söyledi)
bi olayda tamponlar oldu.
ötekinden kapı
ötekinde camurluk
ötekinden tavan kenarı...

adam ilk olayda detaylı resim çektiğinde , 2. 3. olaylar için geldiğinde eski resimlere bakıp " bu vuruklar öncedende vardı" diye dosyayı reddetme ihtimali var.
oyüzden mini onarıma giren yerleri yaptırıp 1 dosyada giren herşeyi kaskodan yaptırıp, gerisini cebimden yapıcağım gibi duruyor..

KÖROĞLU
09-08-2018, 16:14
Bu onarımı gereken durumlar araç kasko yapıldıktan sonra olduysa neden bir şey uydurma gereği hissediliyor ?

Yok aracı aldığımda vardı ve ben bunları kasko yaptırdıktan sonra kaskodan karşılatayım mantığındaysanız net söylüyorum ileride misliyle çıkıyor.

Bizzat kardeşimde gördüm örneğini, yapma etme oğlum dedim "ya nolcak kaskoya boşa mı para ödüyoruz" kafasıyla yaptırdı arabaları.

Sonra bir şekilde daha fazlası çıktı cebinden.

CloudGrey
09-08-2018, 16:31
Bu onarımı gereken durumlar araç kasko yapıldıktan sonra olduysa neden bir şey uydurma gereği hissediliyor ?

Yok aracı aldığımda vardı ve ben bunları kasko yaptırdıktan sonra kaskodan karşılatayım mantığındaysanız net söylüyorum ileride misliyle çıkıyor.

Bizzat kardeşimde gördüm örneğini, yapma etme oğlum dedim "ya nolcak kaskoya boşa mı para ödüyoruz" kafasıyla yaptırdı arabaları.

Sonra bir şekilde daha fazlası çıktı cebinden.

ahaha bende o kafadayım aynen :)
autokinglede telefonla konuştum.
en mantıklısı "mini onarıma" sokulacak şeyleri yaptırıp, geri kalanı cepten ödemek.

geri kalan seçenekler biraz alavere dalavereye giriyor , bendebulaşmamaya karar verdim zaten ;)

207_TR
12-08-2018, 12:29

Mini onarımlar kaskoda gözükebilir bu kasko firmasının uygulamasına bağlı.

Hasarsızlığı elbette bozmayacaktır.

Bence kaskodan yaptırna kadar cepten yaptırın.

Çünkü hem etik değil hemde kendi hasar geçmişinizde bir dosya açılmaması daha iyi olacaktır.

Ön arka tampon boyası, ufak göçükler vs bunlar ortalama bir atölyede 1000 TL yi geçmeyecektir.

turkerrr
13-08-2018, 09:53
bu toplama hasar oluyor, sigorta şirketi kabul etmez ama her biri için ayrı dosya açılırsa kabul eder, bu sefer de hem fazla sayıda hasar kaydı olur hem de kasko yenilemesi çok pahalı çıkar.

drago
14-08-2018, 09:29
Mini onarımda ne kadar iş yaptırdıysam hasar kaydında göründü;

Ama hasarsızlığı bozmadı

Burak Mehmet
14-08-2018, 09:37
ahaha bende o kafadayım aynen :)
autokinglede telefonla konuştum.
en mantıklısı "mini onarıma" sokulacak şeyleri yaptırıp, geri kalanı cepten ödemek.

geri kalan seçenekler biraz alavere dalavereye giriyor , bendebulaşmamaya karar verdim zaten ;)

doğru karar tebrikler...

Burak Mehmet
14-08-2018, 09:38

sigortadan 1 lira al tramerde görünür...

CloudGrey
14-08-2018, 09:59

anadolu sigorta telefonda bana , mini onarım tramerde gözükmez dedi.

Burak Mehmet
14-08-2018, 12:54
anadolu sigorta telefonda bana , mini onarım tramerde gözükmez dedi.

o telefon başındaki arkadaşların keşke sigortacılıkla alakası olsa...

emresener
14-08-2018, 12:58
geçen sene kaskodan kapı değiştirdik masrafı 960tl idi. Kaskoyu 1200e yaptırmıştık.
bu sene kasko yenileme için teklifler de en ucuz 2350tl halk sigorta çıktı. bi kapı nelere kadir.
o yüzden kaskodan yaptırayım beleşe gelsin mantığı şuan için malesef. gelecek seneki fiyat için haşırt modunda geçiriyorlar.. bu sene kasko yaptırmadım ben mesela

turkerrr
16-08-2018, 12:38

çoğu şirkette mini onarım görünmüyor, birkaç şirkette görünüyor.

jRMix
16-08-2018, 12:56
Bizim şirkette AutoKing ile çalılıyor önceki yıl birkaç tampon sürtmesine lokal yaptırdım tramerde gözükmedi.

Burak Mehmet
16-08-2018, 13:13
çoğu şirkette mini onarım görünmüyor, birkaç şirkette görünüyor.

malesef... yok öyle bir şey.. mecburen görünmek zorunda. sistem aksi bir duruma izin vermiyor.. ha 1 ay içinde görünmez 2 ay içinde görünmez o olabilir ama eninde sonunda görünecek.

turkerrr
17-08-2018, 11:42
malesef... yok öyle bir şey.. mecburen görünmek zorunda. sistem aksi bir duruma izin vermiyor.. ha 1 ay içinde görünmez 2 ay içinde görünmez o olabilir ama eninde sonunda görünecek.

Sigortacıyım 8 şirketin acenteliğini yapıyorum, mini onarım çalıştığım şirketlerin 6 sında tramere yansımıyor, 2 sinde tramere yansıyor.

CloudGrey
17-08-2018, 12:10
Sigortacıyım 8 şirketin acenteliğini yapıyorum, mini onarım çalıştığım şirketlerin 6 sında tramere yansımıyor, 2 sinde tramere yansıyor.

anadolu sigorta mini onarım gözükmez diyor , sizde anadolu sigorta ile çalışıyor iseniz bu bilgi doğrumudur ?

birde sizden teyit alayım ??

turkerrr
17-08-2018, 12:26
anadolu sigorta mini onarım gözükmez diyor , sizde anadolu sigorta ile çalışıyor iseniz bu bilgi doğrumudur ?

birde sizden teyit alayım ??

Anadolu sigorta da mini onarım tramere yansımıyor, doğrudur.

R.I.P
19-08-2018, 11:41
Hazır aklıma gelmişken sorayım. Mini onarımlık bir hasarım var fakat autoking hem uzak hem de 2-3 gün arabayı bırakmamı istiyorlar. Durum böyle olunca 1 senedir yaptıramadım. Var mı önerisi olan?
En kötü cepten yaptırıp sanayideki x boyacıda fısfıs lokal yaptırıp pişman olacağım :)