PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayedaş sorunsalı hk.

kiraccemal
14-08-2018, 13:49
Arkadaşlar yeni almış olduğum eve taşınalı 2 yılı geçti. İskan alınana kadar elektrik ve su faturalarını müteahhit üstlendi ve ödedi. İskan alındıktan sonra yeni tapular bize ulaştı ve saatleri ayırmamız için bize bir evrak daha verileceği söylendi. Gerekli evrak tarafımıza 7-8 ay gecikmeli ulaştığından dolayı elektrik saatlerinin başvuruları da doğal olarak geç yapıldı ve bu süre zarfında 2 blokta bulunan 16 dairenin 14 tanesine borç çıktı. (1.000 TL - 750 TL gibi) Bana ve bir komşuma borcumuz olmadığı ve bu şekilde abonelik yapılabileceği söylendi. Abonelikleri açtırdık ve ısrarla borcum olup olmadığını sordurdum yok dediler. Neyse aradan geçti 1 yıl faturalarım geliyor ve düzenli bir şekilde ödemelerini yapıyorum. Geçenlerde avukat aradı ve elinde icra dosyamın olduğunu ayedaşın benden alacaklı olduğu için dosya açtırdığını söyledi. Resmen çıldırdım. Avukat ödemeyi yapmam gerektiğini belirtti. Ayedaşa gittim, -evet bu kadar borcunuz var avukatlık masrafları ile birlikte ödemeniz gerekiyor dediler. İtiraz dilekçesi yazdım. Dilekçemde -ana borcumu öderim fakat bana tebliğ edilmeden dosyamı avukata veriyorsunuz ve benden avukatlık ücretini de ödememi istiyorsunuz bunu kabul etmiyorum diye belirttim ama dilekçem reddedildi ve ben avukatlık ücretiyle birlikte hatırı sayılır bir mebla ödemek zorunda kaldım. Ben olayın borcunda değilim borcun yok dediler aynı saate abonelik açtılar ardından benden habersiz borç çıkartıp bana tebliğ etmeden avukata verdiler ve adıma icra dosyası açtılar.

Sizce bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Yok denilen borcu avukatlık masrafları ile birlikte ödedim. Sizce hatamı ettim?

Ome_RS
14-08-2018, 14:45
Bu memlekette 1 tane iş düzgün yürümüyor ki. O yüzden her işi kayıtlı yapmak şart. Keşke borcunuz yoktur dediklerinde borcu yoktur kağıdı alsaydınız. Ben 16 dairelik apartmanda 14 kişiye borç gelse bana gelmese direk isterdim borcu yoktur yazısını.
Geçmiş olsun umarım fazladan ödediğiniz rakamı geri alabilirsiniz.

_opeth
14-08-2018, 15:19
zamanında bir cafe açma girişiminde bulundum. aboneliği açarken saatten sayaç rakamını söylersin. abonelik yaptırırken girilmesini istedim. giremeyiz dediler. sonra fatura geldi ilk okuma 2010 son okuma 2016 olarak 10bin lira. Abonelik tarihim 2016. 3 ayda anca düzelttirebildim.

Evde ise topraktan girdim ve taşındım böyle bir sorun çıkmadı. borç çıkan dairelere ne diye borç çıkmış peki? belki oradan bir ipucuna ulaşabilirsiniz. bir de bunlar için genel müdürlüklerden birine mi gittiniz?

Devlet işlerinden nefret ediyorum.

kelalper
14-08-2018, 16:40
Yazlık eve elektriği devlet getirmesi gerekliyken direk masraflarını falan bize ödedik. Sonra devlet bizim direği kullanarak etraftaki kaçak ruhsatsız evlere elektrik dağıttı. Neyse bizim elektrik saati bozuldu 2 gün elektriksiz kaldık. 2 gün sonra geldiler değiştirdiler. Saati değiştiren adam 2 ay sonra geldi bize kaçak elektrik kullanıyorsunuz diye ceza kesti. Lan nasıl kaçak kullanıyorum 2 aydır fıldır fıldır dönüyor her ayda gidip ödüyoruz. Yok fazın birini açıktan geçirmişsiniz dedi. Lan nasıl geçirecez kapakta mühür var mühür senin mühürün montajı yapan sensin diyoruz yok dinlemiyor ben yazarım dedi. Tutanak tutarken mühürlü olduğunu yazacaksın dedik. Yazamam dedi. Dedim müsellim kayalarını bilio musun bilirim eskiden balıkçıydım dedi. Hah dedim oradan buraya yüzebilir misin? Yok kimse yüzemez dedi. Abimle annem bana bakıo nereye gidiyor bu muhabbet diye. Hah seni alırım atarım tekneye o kayalıkların orada suya bırakırım gerisini sen düşünürsün dedim. Baktı bu hayvan Abiside bunun kadar hayvandır yaparlar mı yaparlar. Mühürlü olduğunu yazdırdık. Sonra saçma sapan ceza geldi. Ödedik tutanakla dilekçe yazıp başvurduk. Red ettiler. Avukatla mahkemeye verdik. Kazandık geri ödemediler sonraki aylarda oradan düştüler 25 ay fatura ödemedik. Öyle saçma sapan bir ceza yazmışlardı. Sonra ortaya çıktı ki o elektrikçi hıyar bizi tehdit edemedi para ile köyde bi sürü kişiden avanta alıp düzeltmiş yeniden mühürlemiş. Köydeki bütün açığıda sadece biz kaçak kullanıomuşuz gibi elektrik idaresi bize giydirmiş.

Yigit-Y
14-08-2018, 18:33
zamanında bir cafe açma girişiminde bulundum. aboneliği açarken saatten sayaç rakamını söylersin. abonelik yaptırırken girilmesini istedim. giremeyiz dediler. sonra fatura geldi ilk okuma 2010 son okuma 2016 olarak 10bin lira. Abonelik tarihim 2016. 3 ayda anca düzelttirebildim.

Evde ise topraktan girdim ve taşındım böyle bir sorun çıkmadı. borç çıkan dairelere ne diye borç çıkmış peki? belki oradan bir ipucuna ulaşabilirsiniz. bir de bunlar için genel müdürlüklerden birine mi gittiniz?

Aynısı banada oldu

Mal sahibine ben kafadan söyledim

Kiradan düştük

Aslında burda ibneyorluk elektrik idaresinde

İşlerini ib.e gibi yapıyorlar malesef

Sular idaresi çok güzel çalışıyor

Önceki kiracı için biz gerekeni yaptıracağız sizinle alakalı değil artık demişti

İski gayet başarılı

Diğerleri toto lalesi

kiraccemal
14-08-2018, 19:07

diğer dairelere borç çıkma sebebi iskandan sonra gelecek olan evrağın geç gelmesi ve o süre zarfında kullanılan elektrik. Bende kullandım ödemek istedim borç yok dediler. Hadi orada atladılar ben kullandığım elektrik borcunu ödemeye razıyım ama adamlar bana borç yok diyip kafalarına göre borç çıkartıp beni avukata vermişler. Avukatlık parasıyla birlikte fazladan para ödedim. Enerjisaya gittim dilekçe yazdım olumsuz cevap aldım. Tekrar yazacağım.

Ome_RS
14-08-2018, 19:53
Aynısı banada oldu

Mal sahibine ben kafadan söyledim

Kiradan düştük

Aslında burda ibneyorluk elektrik idaresinde

İşlerini ib.e gibi yapıyorlar malesef

Sular idaresi çok güzel çalışıyor

Önceki kiracı için biz gerekeni yaptıracağız sizinle alakalı değil artık demişti

İski gayet başarılı

Diğerleri toto lalesi

İgdas da guzel calisiyor. Ben aldigim evde eski kiraci kapanan dogalgazi kacak acmis kullanıyordu. İki arkadas olduklari icin anlasamamislar borcu da odemiyorlardi. Ben gittim igdasa adima kaydi yeniden actilar eski borc kisiye kalir sizin satış oncesi sorunluluğunuz degil dediler. Bir sorun yasanmadi. Sayacin yeni isaretinden itibaren işlem bende. Eskisini de bir sekilde tahsil etmisler

Yigit-Y
14-08-2018, 20:16
İgdas da guzel calisiyor. Ben aldigim evde eski kiraci kapanan dogalgazi kacak acmis kullanıyordu. İki arkadas olduklari icin anlasamamislar borcu da odemiyorlardi. Ben gittim igdasa adima kaydi yeniden actilar eski borc kisiye kalir sizin satış oncesi sorunluluğunuz degil dediler. Bir sorun yasanmadi. Sayacin yeni isaretinden itibaren işlem bende. Eskisini de bir sekilde tahsil etmisler

Doğrudur benim başıma igdaş gelmediği için

Ama elektrik idaresi allah cezasını versin

İğrenç çalışmayan berbat kurum net

_opeth
15-08-2018, 07:51
diğer dairelere borç çıkma sebebi iskandan sonra gelecek olan evrağın geç gelmesi ve o süre zarfında kullanılan elektrik. Bende kullandım ödemek istedim borç yok dediler. Hadi orada atladılar ben kullandığım elektrik borcunu ödemeye razıyım ama adamlar bana borç yok diyip kafalarına göre borç çıkartıp beni avukata vermişler. Avukatlık parasıyla birlikte fazladan para ödedim. Enerjisaya gittim dilekçe yazdım olumsuz cevap aldım. Tekrar yazacağım.

allah kolaylık versin. olmadı dava açmak gerekecek