PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuba rx9 alınır mı ?

mertypeR
17-08-2018, 00:54
bu modeller alınır mı retro tasarımı hoşuma gitti alıp sorunsuz sıkıntısız binilir mi ? çinli olmasından biraz endişem var 6 ayda dağılıp bozulmasından.
50 cc illaki yetersiz kalıcaktır fakat çok fazla beklentim de yok sağa sola fıtı fıtı gitsin yolda bırakmasın yeter. cafe racer örnekleri var hoş duruyor gerçekten. birazda custom etmek için uygun bir motosiklet gibi. alıp binen veya bilgisi olan varsa artı eksi yönlerini yazarsa sevinirim

(sarısı alınıp cafe racer gidon plakayı yana alıp beyaz yanaklı lastiklerle güzel olabilir)

_driver_
17-08-2018, 01:05
Dün gözümün önünde kuba ve honda kinetic çarpıştı kuba pert honda sahibi arkadaş yoluna devam etti rapordan sonra

aykutsafakyaman
17-08-2018, 21:00
Eski bir Kuba sahibi olarak yazıyorum. Servis düzgün değilse saç baş yolduruyor. Müşteri hizmetlerinden bakım aralıklarını öğrenmek için bı kılavuz veya pdf istedim. 1 senedir hala yollicaklar. Yedek parça ağları rezalet. N11 de daha rahat malzeme buluyorsunuz.

mertypeR
20-08-2018, 00:31
Hondaya göre tabiki de sağlamlık farkı olucaktır zaten ben başlangıç için düşünüyorum zaten biraz öğreniyim değiştiririm sağa sola gitmeye yeter bence

edemirbas
20-08-2018, 22:05
Yokuş rampa çıkılır ama hızlı olmasını beklemek yanlış olur. Ben de bu modeldne almayı düşünüyorum bir süredir araştırıyorum, şehir içinde kullanacaksan zaten sorun yok, sadece dik yokuşlu yerlerde biraz yavaş kalıyor, ama vitesli olduğu için vites düşürüp devam ediyor millet. Youtube'da baya video var. Motorsiklet.net'te konusunu biraz kurcalarsan her şeyini bulabilirsin. 300-400 lira civarına motoru 100cc'ye çevirmek de mümkün anladığım kadarıyla. Konudan hatırladığım sıkıntıları yazayım:

*Işıkta vs dururken vites geçmiyor, biraz ilerletip geçirebiliyorsun eğer durmadan önce vitesi ayarlamadıysan. Şanzımanın kendisiyle alaklı diye hatırlıyorum bu durum, çözümü olamaybilir
*Vidaları ara sıra kontrol et, zamanla gevşeyebiliyor
*Bazıları boğulmadan bahsetmiş, karbüratör ayarı istiyor
*50de tıkanıyor motor stock haldeyken, çözümü limitörü iptal etmek
*Frenler ön/arka kampana, ayarlarını iyi yaptır mutlaka
*Lastikler şambriyelli, tubeless olur mu bilmiyorum.

Aklıma gelenler bunlar. Çözülmeyecek bir sorunu yok, 50cc kategorisinde de tipi güzel, fiyatı uygun, vitesli motor olarak ön plana çıkıyor. Her çin üretimi motor gibi bunun da bakımlarını aksatmamak lazım sadece.

aga81
20-08-2018, 22:42
ben kullandım 130 kg yım 80-90 gıbı hızlara ulaşabiliyorum çok az yakıyor
tek bır problem yasadım alınca oda boğulma açık hava fıltresi yaptım düzeldi

mertypeR
21-08-2018, 01:14
Yokuş rampa çıkılır ama hızlı olmasını beklemek yanlış olur. Ben de bu modeldne almayı düşünüyorum bir süredir araştırıyorum, şehir içinde kullanacaksan zaten sorun yok, sadece dik yokuşlu yerlerde biraz yavaş kalıyor, ama vitesli olduğu için vites düşürüp devam ediyor millet. Youtube'da baya video var. Motorsiklet.net'te konusunu biraz kurcalarsan her şeyini bulabilirsin. 300-400 lira civarına motoru 100cc'ye çevirmek de mümkün anladığım kadarıyla. Konudan hatırladığım sıkıntıları yazayım:

*Işıkta vs dururken vites geçmiyor, biraz ilerletip geçirebiliyorsun eğer durmadan önce vitesi ayarlamadıysan. Şanzımanın kendisiyle alaklı diye hatırlıyorum bu durum, çözümü olamaybilir
*Vidaları ara sıra kontrol et, zamanla gevşeyebiliyor
*Bazıları boğulmadan bahsetmiş, karbüratör ayarı istiyor
*50de tıkanıyor motor stock haldeyken, çözümü limitörü iptal etmek
*Frenler ön/arka kampana, ayarlarını iyi yaptır mutlaka

Aklıma gelenler bunlar. Çözülmeyecek bir sorunu yok, 50cc kategorisinde de tipi güzel, fiyatı uygun, vitesli motor olarak ön plana çıkıyor. Her çin üretimi motor gibi bunun da bakımlarını aksatmamak lazım sadece.

Teşekkür ederim merak ettiklerim bunlardı gayet alınabilir o zaman benim için çünkü izmirdeyim sağa sola gidilir

mertypeR
21-08-2018, 01:16
ben kullandım 130 kg yım 80-90 gıbı hızlara ulaşabiliyorum çok az yakıyor
tek bır problem yasadım alınca oda boğulma açık hava fıltresi yaptım düzeldi

80 yapıyosa bana yeterde artar fazla yapmasın zaten frenler zayıf

semavi
21-08-2018, 09:43
Alakasız olacak ama bu konu guncellendikce ulan mazdanin rx9umu çıktı diye atliyorum ilk anda :)

edemirbas
21-08-2018, 14:12
Teşekkür ederim merak ettiklerim bunlardı gayet alınabilir o zaman benim için çünkü izmirdeyim sağa sola gidilir

Rica ederim. Motor baya güzel, tip olarak bi tek gidon sırıtıyor, onu da alçak, düz bi gidonla değişince hepten cafe racer ruhunua bürünüyo motor. Aldıktan sonra buraya da yazarsınız inceleme tarzında, biz de yararlanırız :)

mertypeR
23-08-2018, 00:00
Rica ederim. Motor baya güzel, tip olarak bi tek gidon sırıtıyor, onu da alçak, düz bi gidonla değişince hepten cafe racer ruhunua bürünüyo motor. Aldıktan sonra buraya da yazarsınız inceleme tarzında, biz de yararlanırız :)

evet cafe racer gidonları var fiyatları da çok uygun parçalar zaten biraz kişiselleştirmeyi düşünüyorum tecrübe edindikçe konusunu da açacağım artısını eksisini yazarım

Ome_RS
23-08-2018, 15:47
Bunlara a sinifi ehliyete gerek yokmus dogru mu? B ile kullanabilir miyiz?
Mtv ve sigortadan da muaf mis. Eger oyleyse mantikli bu paralara. Saga sola gidilir.
Tecrubelerinizi paylasmanizi bekliyoruz. Hayirli olsun.

i3r
23-08-2018, 16:03
ben de forumdaki konuyu okuyunca bu modelden haberdar oldum. B sınıfı ehliyet ve muafiyetleri de motosikleti cazip hale getiriyor.
eski bir CUB kullanicisi olarak en çok sanzimanini, vites düzenini merak ediyorum. 1N234 yada N1234. Çünkü sahip olursam en cok buna alismamin zor olacagini düsünüyorum.

wolrath
23-08-2018, 16:54
haklısınız

b sınıfı ehlıyet ıle kullanılabılıyor hacım dusuk cunku

mtv yok , sıgorta yok felan bayag cazip yalnız bır japona gore soruna cok acık olmasını gectım guc ıtıbarıyle oldukca dusuk yanı tem e5 felan oldukca sıkıntılı anlar yasatabılır. 5-10km menzıllı dusuk suratlı fazla egımlı olmayan sehırıcı kullanım ıcın ıdeal makıne. ben de dusunmustum ama ısım 40km uzakta, yakın olsaydı alırdım. şekli semalı felan o paraya cici bır secenek.

mertypeR
23-08-2018, 17:21
Bunlara a sinifi ehliyete gerek yokmus dogru mu? B ile kullanabilir miyiz?
Mtv ve sigortadan da muaf mis. Eger oyleyse mantikli bu paralara. Saga sola gidilir.
Tecrubelerinizi paylasmanizi bekliyoruz. Hayirli olsun.

teşekkürler b ehliyeti yeterli kullanabilmek için

mertypeR
23-08-2018, 17:22
ben de forumdaki konuyu okuyunca bu modelden haberdar oldum. B sınıfı ehliyet ve muafiyetleri de motosikleti cazip hale getiriyor.
eski bir CUB kullanicisi olarak en çok sanzimanini, vites düzenini merak ediyorum. 1N234 yada N1234. Çünkü sahip olursam en cok buna alismamin zor olacagini düsünüyorum.

şanzımanı n1234 şeklinde aynı cublarda oldugu gibi

Hyrenayt
23-08-2018, 22:25
Yakın arkadaşımda vardı güzel havalarda okula git gel için kullanıyordu kullanması keyifli gelmişti fakat vites çatır çutur geçiyordu, hafif olduğu içinde çok güven vermemişti fazla kıvrak gelmişti.. fiyatını göz önünde bulundurunca bedava denebilir :D Mt125 kullanıyorum benim göstergem de stock halde 85 görmüştük ufak ufakta hızlanıyordu, ateşleme beyini filtre vs satılmakta onları takınca kendince dahada güzel gidiyo :D

21dc963
05-09-2018, 08:13
Ön taraf diske cevrilemiyor mu
Kubanin 150 cc motorlari var onlarin janti diski uyum saglamaz mi

sekizsilindir
02-10-2018, 14:43
Mert motoru aldın mı? mertypeR

sekizsilindir
23-10-2018, 16:30

72 burgu tel jant, tubeless olmuyor maalesef

dragstar
23-10-2018, 16:59
sorun yaşayanlar duydum, bence iyi araştırın

Scooter olarak bulabiliyorsanız rmg b08 veya motulux rossi king 139 bakın.

Bende rmg b08 var