PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : F1 SPA (en sevdigim) :)

onur_si
24-08-2018, 15:31
f1 uzun bir aradan sonra devam ediyor
Belcika Meshur SPA pisti
evet nerede kalmistik :)

siralama cumartesi 16:00
yaris pazar 16:10

997TT
24-08-2018, 15:47
Bu piste cok kez ciktim,hatta gecen sene track day,bu sene mclaren day e gitmiştim.
En uzun gp pisti,acayip keyifli...
Umarim guzel yaris okur ve kirmizilar sacmalamaz...

onur_si
24-08-2018, 16:52
Bu piste cok kez ciktim,hatta gecen sene track day,bu sene mclaren day e gitmiştim.
En uzun gp pisti,acayip keyifli...
Umarim guzel yaris okur ve kirmizilar sacmalamaz...

emekli olmadan kimi başkanın burada bir galibiyet daha almasını diliyorum
ama yağmur da olabilir işler karışır o zaman pist çok uzun olduğundan bazı bölgeleri yağmurlu bazı bölgeleri kuru da olabiliyor

MertSerhanÖ.
24-08-2018, 17:01
hangi kanal veriyor

halukunal
24-08-2018, 17:22
hangi kanal veriyor

https://pbs.twimg.com/media/DlXQk-IW4AAVI1H.jpg

arabasızadam
24-08-2018, 20:26
Hakinenin şuminin eline verdiği pist sanırım, o geçişi hiç unutmam.

997TT
25-08-2018, 10:08
emekli olmadan kimi başkanın burada bir galibiyet daha almasını diliyorum
ama yağmur da olabilir işler karışır o zaman pist çok uzun olduğundan bazı bölgeleri yağmurlu bazı bölgeleri kuru da olabiliyor
Insallah ama kimi de zorlama cok nadir oluyor,ruh halini hala cozemedim. Spa eski ama cokk keyifli bir pist. Ozellikle mistik viraj orayi olumsuz kılıyor....

rahmitanir
25-08-2018, 10:42
Çocukluğumda PS1'de F1 oynarken en çok Spa pistini tercih ederdim.

F1'in o büyüsüne, kaosuna aşık olduğum yarış da 98deki büyük kazalı Spa idi.

HAM burayı da alırsa, bence geçen sezonun tekrarını izlemeye başlarız gibime geliyor.

Bu hafta sonu için gönüller Kimi, akıllar VET diyor.

Güzel yarış olur inş.

onur_si
25-08-2018, 13:47
3. antreman cok yakin gecti zevkli bir siralama ve yaris olacak gibi
insallah yagmur yagmaz��

onur_si
25-08-2018, 15:53
q3 te yagmur basladi carsi karisti

MertSerhanÖ.
25-08-2018, 16:03
hamilton yağmurda naptı öyle yav.

onur_si
25-08-2018, 16:09
ben böyle şansa bu kimi ne cenabet adam ya hep öndeydi yağmur yagdı aq :D

onur_si
25-08-2018, 16:48
serhan acar twiter adresinde şöyle yazdı
Ferrari'den buyuk bir strateji skandali daha. RAI depoda yeterli benzin olmadigi icin son turu atamadan pite donmus! Bir tur fazla benzin, yaklasik 0.1 sn/tur zaman kaybi demek. Yahu yagmurda seansin tamami boyunca tur atacak kadar depoyu doldurmayi, GP3 takimlari bile biliyor.

997TT
25-08-2018, 17:36
Hamilton un sansi son 3 yarista acayip ust seviyelerde.
Yada vettel de ki cenabetlik.
Hamilton mucizeler surekli oluyir diyor,o bile saskin
Raikonen e yapilan buyuk bir skandal...

yearone
25-08-2018, 18:47
Bu Hamilton Woodoo büyüsü yaptı galiba. Her sıralamada yağmur yağıyor, bitince güneş çıkıyor... İnanılmaz bişey!!

bason
25-08-2018, 19:28
Yine kaçırdım. :( Yarın hava durumu nasıl acaba?

rahmitanir
25-08-2018, 20:35
Vet'in yeteneğine dair şüphem gittikçe artıyor.

Her seferinde Ham şanslıydı falan diyoruz ama aslında olay adamın sadece daha iyi olması sanırım.

997TT
25-08-2018, 23:10
Malesef kuruyan asfalta denk gelip,cilgin turdu,yoksa 1 tur once 1 yoldan cikma 2 kontrasi vardi...
Yaris icin heyecanliyim ama artik ilahların Ham i tuttugunu düşünüyorum...

Canselmo
26-08-2018, 12:05
Vettelin mgh bitmiş ondan dolayı son turu yavaş ham e göre. Bir önce ki turda tüm batarya bitmiş ve dolduramamış.

Rai ve vers de yeterli yakıt alamadığı için son turları atamadılar

MetalliHead
26-08-2018, 13:25
https://www.youtube.com/watch?v=tZmfge8jSSs

92 Spa gp'de Ayrton Senna'nın kaza yapan Erik Comas'ı kurtarması. Comas da Senna kaza yaptığında yanına gitmeye çalışmış ama izin verilmemiş.

MetalliHead
26-08-2018, 15:22
efsane başlangıc oldu :D :D

ghibli06
26-08-2018, 15:25
VET güzel avladı startta, hadi bakalım...

MetalliHead
26-08-2018, 15:27
uçtu uçtu alonso uçtu :D

onur_si
26-08-2018, 15:45
raikkonen icin yaris baslamadan bitti ricardo arkadan bitci :( yaris basi ilk virajda

MetalliHead
26-08-2018, 15:52
ric hala neden yarışıyor? 1 tur geride, puan şansı yok. bıraksa da motor gereksiz yıpranmasa

MetalliHead
26-08-2018, 15:58
oh bu sefer pit hatası olmadı :D gozlerim yaşardı ferrari piti :D

MetalliHead
26-08-2018, 16:07
spa da bile geçiş yok, bu nasıl sezondur ya.

yearone
26-08-2018, 16:57
Bu çok iyi oldu bee :D

jeffy
26-08-2018, 17:11
HAM Ferrari için

'Onların araçlarında hile-hinlik var

tarzı bişeyler söylemiş yarıştan sonra :)

Adamın mantık en iyi araç bizde bizden iyisi hilelidir... Geçilmeye başladığında kendisini neden sevmediğimi çok güzel gösteriyor sağolsun :)

997TT
26-08-2018, 17:20
Harika pist!
Harika yaris!
Harika galibiyet!
Mucizeler olmayinca aglak yine ottu. Neymis, Ferrari de bilmedikleri bir kac trik varmis. Yahu sen 3 yil acik ara en guclu arabadayken kimse birsey deniyordu?
Ayrica Vettel tarti odasinda bas muhendise araba icin teşekkür ederim dedi. Demek ki yeni birsey denediler.
Alonso ya arkadan temas edince oda biçti. Raikonen e yazik oldu,3.olmasini bekliyordum
Ric sacma şekilde vurdu,yavasliyabilirdi ama kimseye ceza çıkmadı,buda garip...
Yaris rutine oturunca son 10 tur pek heyecan olmadi.
Buarada son iki yaris olan mucizeler Allah dan yasanmadi...

bason
26-08-2018, 17:42
Yarış keyifli değildi. Vettel şansını harika kullandı ve zaferi aldı, şampiyona içinde iyi oldu. Ferrari düzlükte uçuyor. Raikonen bu adam cünup ya başka birşey değil. Yazık oldu adama... Alonsoya üzüldüm, Hulkenberg gibi tecrübeli bir pilotun hatası yüzünden son spa yarışından oldu. Ric' e de arkadan vurdular Rai'ye öyle temas etti. Belki kaçınabilirdi bilemiyorum ama kasti bir şey yoktu benim gördüğüm, çıkardığım sonuç. Zaten hakemlerde birşey demedi... Haftaya inşallah daha keyifli bir yarış olsun...

Alpii
26-08-2018, 18:15
ferrari yillar sonra yeniden en hizli araç oldugunu kanitlamis oldu :) haftaya evimizde de galibiyeti alırsak bu iş tamam :D

Bottas efendi ağlak abisini yarış sonunda teselli etmiştir, abisi iyi iç geçirdi vettel'in aracı başında :D :D

jeffy
26-08-2018, 18:36
Harika pist!
Harika yaris!
Harika galibiyet!
Mucizeler olmayinca aglak yine ottu. Neymis, Ferrari de bilmedikleri bir kac trik varmis. Yahu sen 3 yil acik ara en guclu arabadayken kimse birsey deniyordu?
Ayrica Vettel tarti odasinda bas muhendise araba icin teşekkür ederim dedi. Demek ki yeni birsey denediler.
Alonso ya arkadan temas edince oda biçti. Raikonen e yazik oldu,3.olmasini bekliyordum

Hulkenberge İtalya için 10 sıra grid cezası vermişler sanırım abi.. Bu arada Raı ilk virajı sorunsuz atlatabilseydi HAM ı geçecek hıza sahipti , o temas çok büyük şanssızlık oldu.

MetalliHead
26-08-2018, 19:50
Harika pist!
Harika yaris!
Harika galibiyet!

alonso ve spa birleşince uçan arabalar kaçınılmaz oluyor abi :D

997TT
26-08-2018, 19:59
Alonso birseyler yapmak isterdi sanirim ama temasi alinca yapicak birseyi kalmadi.
Monza da hiz sever bir pist,insallah su son 2 yarista olan ekstra hadiseler olmaz.
Hamilton un yuz haline dikkat ettiniz mi? Acayip hayal kirikligi ve şaşkınlık vardi...

MetalliHead
26-08-2018, 22:10
alonso emekli olmadan son kez podyumda görebilsek keşke. f1 tarihinin en şanssız adamı

bason
26-08-2018, 22:18
alonso emekli olmadan son kez podyumda görebilsek keşke. f1 tarihinin en şanssız adamı

Benim tahminim 1-2 sezon daha görebiliriz. Belki 1 sezon ara verir. Ben geri döneceğini düşünüyorum. Tuttuğum pilottu, son yıllarını böyle geçirmesi beni kahretti. En azından Redbul gibi sezonda bir kaç yarış kazanacak bir araca sahip olması bile yeterdi ona ama Mclaren bunu sağlayamadı ve görülüyor ki uzun seneler Mclaren'i oralarda göremeyeceğiz.

MetalliHead
26-08-2018, 22:36
Benim tahminim 1-2 sezon daha görebiliriz. Belki 1 sezon ara verir. Ben geri döneceğini düşünüyorum. Tuttuğum pilottu, son yıllarını böyle geçirmesi beni kahretti. En azından Redbul gibi sezonda bir kaç yarış kazanacak bir araca sahip olması bile yeterdi ona ama Mclaren bunu sağlayamadı ve görülüyor ki uzun seneler Mclaren'i oralarda göremeyeceğiz.

bu sene hiç değilse yarış tamamlayabiliyorlar :D geçen sene sözde red bull kadar hızlı şasileri vardı :D

Gokmen Erbas
27-08-2018, 00:06
HAM Ferrari için

'Onların araçlarında hile-hinlik var

tarzı bişeyler söylemiş yarıştan sonra :)

Adamın mantık en iyi araç bizde bizden iyisi hilelidir... Geçilmeye başladığında kendisini neden sevmediğimi çok güzel gösteriyor sağolsun :)
yaristan sonra baya inceledi hami vettelin arabayi

MertSerhanÖ.
27-08-2018, 00:41
ham'a söyleyin iyi baksın oralara.Vettel pısslıyomuş düzlükte,bi 100 shot kadar.

F1 pilotu olsanda bile malsan malsın işte değişmiyo :D

kiraccemal
27-08-2018, 08:50
Güzel yarış oldu. MAX podyum görerek yüzümü güldürdü. VET in kazanmasına ayrı bir sevindim. yarış sonu HAM ın ferrariyi incelemesi -acaba ne yaptılar da hızlandılar bu kırmızılar diye düşünüyordu sanırım o an. Spa güzel pist ALO nun uçması talihsizlik oldu adam gerçekten çok şanssız.