PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 318is e turbo???

VTEC®
22-07-2006, 03:08
Bir arkadaşımda E36 kasa 318is bmw var coupe. aracına turbo uygulatmak istiyor. şu an araç komple motor istiyor(en son motor bitti kranka kadar eğilmiş bir durumda) yeni motor yaılırken turbo işlemine uygun olarak motor içini düzenlemek istiyor ve sorunsuz bir sistem istiyor. şimdi sizden ricam bu uygulama için;
-gerekli parçalar
-gerekli işlemler
-profesyonel usta(herhalde paşaoğlu diyeceksiniz:))
-aşşa yukarı bir maliyet istiyoruz

bu iş için ayrılmış 8-9 bin ytl gibi bir mebla varmış kendisi öyle dedi standart motor gücü 1900 cc 16v 140 hp olan bir araç bu araçtan 220-230 hp ler mümkünmü acaba? sorunsuz ve ömürlü kullanım ilk seçenek ama
şimdiden teşekkürler :)

Oz`
22-07-2006, 03:16
1- aracın hacimini yükseltebilirsin biliyorum zaten krank kol piston alıcaksın gibi duruyor
2- evet paşaoğlu
3- gerekli parçalar manifold, turbo, BOv, işletim sistemi, intercooler, intercooler boruları, enjektor, debriyaj, aklıma gelenler bunlar şuanda
4-hacimlde yapıyorsun turboda yapıorsun bende 240~260 civarında güzel beygirler alabilirsin

fiyat için sawaşla konuş derimyakın zamanda 1 bmw ye fiyat çıkarmıştı :D

killererkan
22-07-2006, 11:22
318 is krankla sanırım 320 olabilir, hamann ın olması lazım.. arastirmak lazim ama fiyati yuksektir cok krankın.
pasaoglu evet iyi ama ben olsam Ohannes tatonyan'a birakirim (onno)
pistonda ,gomlekte,subapta kaliteli forged malzameler kullanmakta fayda var, mutlaka yag radyatoru eklenmeli, ama en onemlisi , yazilim. ne yaparsaniz yapin yazilim hatalı olursa arabanın omru uzun olmaz.

MUGENPOWE®
22-07-2006, 15:06
318 is krankla sanırım 320 olabilir, hamann ın olması lazım.. arastirmak lazim ama fiyati yuksektir cok krankın.
pasaoglu evet iyi ama ben olsam Ohannes tatonyan'a birakirim (onno)
pistonda ,gomlekte,subapta kaliteli forged malzameler kullanmakta fayda var, mutlaka yag radyatoru eklenmeli, ama en onemlisi , yazilim. ne yaparsaniz yapin yazilim hatalı olursa arabanın omru uzun olmaz.

ahahah 1 yasıma daa gırdım onno araba yapabılıyomuu bnm bıldıım kadarıyla bosuyodu en son :heyoo:

vtecGS
22-07-2006, 15:10
ahahah 1 yasıma daa gırdım onno araba yapabılıyomuu bnm bıldıım kadarıyla bosuyodu en son :heyoo:
hehehhe :D :D

CanAwaR
22-07-2006, 18:36
hakikaten Onno hakkında gzl şeyler duymuyorum artık.bazı arkadaşlar ona araba yaptırıp kötü tecrübeler edindiler...

B16A
22-07-2006, 20:11
Türkiyede turbo BMW konusunda tek adres DA MOTORSPORT , fiyatlar uçuk ama fikir alabilirsin :icon_tup:

halilcakir
22-07-2006, 20:11
Bu işe yıllarını vermiş kişiler hakkında alaycı şekilde bahsedilmesi bence hiç hoş değil arkadaşlar.100000 çalışmadan 1i sorunlu olabilir...

halilcakir
22-07-2006, 20:13
Türkiyede turbo BMW konusunda tek adres DA MOTORSPORT , fiyatlar uçuk ama fikir alabilirsin :icon_tup:
Yabancılarda bu fiyatlar bu güçler için çok ucuz diyip şüpheye düşmüşlerdi:)Sanırım ülkeler arası ekonomik durum farkı?:)

B16A
22-07-2006, 20:59
Bu işe yıllarını vermiş kişiler hakkında alaycı şekilde bahsedilmesi bence hiç hoş değil arkadaşlar.100000 çalışmadan 1i sorunlu olabilir...
Yanlış anlaşıldım sanırım :confused: DA MOTORSPORT un çalışmalarını hep takdir etmişimdir :icon_tup: , (alaycı bölümü bana değildir herhalde :) )
Fiyat konusundada ; ülkeler arası ekonomik durum farkı? Doğru tespit

Maxiboost
22-07-2006, 21:15
Yanlış anlaşıldım sanırım :confused: DA MOTORSPORT un çalışmalarını hep takdir etmişimdir :icon_tup: , (alaycı bölümü bana değildir herhalde :) )
Fiyat konusundada ; ülkeler arası ekonomik durum farkı? Doğru tespit

yok sana deil o taş abi :D bu arada halil e katılıyorum eski bir otomobilimde emeği geçmişti çokta memnundum

halilcakir
22-07-2006, 21:19
Xtra taşın hedefini doğru tespit etmiş:)

MUGENPOWE®
22-07-2006, 23:00
tasın hedefı bensem ben ıstanbuldaym bı kac arkımda ona yaptırdı memnun kalmadı bıs kulaktan dolma ondan bundan duyma konusmayıs kımseyıde gazlamayıs bıldımısı dusunduumusu konusurus bazı selyerıde yasarıs merak etme bısı soluyosakta bı bıldıımıs wardır da motorspıorta gelınce adam parcaları kendı ımal etmıyo yurt dısından getırıyo tabıkı pahalı olcak artı bmw parcası satıyo adam onunda yapabılıceı fazla bısı yok sahıbınıde ıı tanırıss...

Maxiboost
22-07-2006, 23:57
tasın hedefı bensem ben ıstanbuldaym bı kac arkımda ona yaptırdı memnun kalmadı bıs kulaktan dolma ondan bundan duyma konusmayıs kımseyıde gazlamayıs bıldımısı dusunduumusu konusurus bazı selyerıde yasarıs merak etme bısı soluyosakta bı bıldıımıs wardır da motorspıorta gelınce adam parcaları kendı ımal etmıyo yurt dısından getırıyo tabıkı pahalı olcak artı bmw parcası satıyo adam onunda yapabılıceı fazla bısı yok sahıbınıde ıı tanırıss...

tamam güzel yazmışsın hoş olmayan şeyler geçirmiş tanıdıkların ama o şekilde konuşmana ve 1 yaşına daha girme hakkını sana vermez. Neyse konuya döneyim ben 4 kapı M3 ler var sanırım 318 ıs ede motoru uyar tabi tam bir bilgim yok ama daha masrafsız ve risksiz bi güç olur tabi turbo olursa daha bir zevkli olur o ayrı :D

VTEC®
23-07-2006, 00:08
ilginize teşekkürler arkadaşlar o zaman maliyet ve işlem listesi için detaylar için biz bi savaş abinin dükkanına uğrayacağız gibi görünüyor

Oz`
23-07-2006, 00:36
halilcim hangi afr ye göre ayar yapıyor hangi avans a göre avans veriyor sölermisin bana onno usta tamam iyi olabilir ama online yapmadıktan sonra bence çokçok iyi bir güç çıkartamasssın

Oz`
23-07-2006, 00:36
ilginize teşekkürler arkadaşlar o zaman maliyet ve işlem listesi için detaylar için biz bi savaş abinin dükkanına uğrayacağız gibi görünüyor
Bekleriz:)

CanAwaR
23-07-2006, 00:50

Tabiki bir zmnlar adından en çok söz edilen ustalardan biriydi ama nedense artık eski meti yok. adını duyan kaçıyo. götürülen arabalarla birebir ugraşmadıgından bence, direktif werip çalışanlarına kendisi çekiliyo. bugun adından söz ettiren ustalar dikkat edersen yagın kirin içinde çalışıyolar.bide o oran kesinlikle 100000 de 1 degil kardeşim...

^^ANIL^^
23-07-2006, 05:41
onno mu bişi demiyorum çünki yazıcaklarım baya küfürlü olur siteyi kirletmiyelim

VWci
23-07-2006, 08:38
eger onno yanindakilere yaptirmaya baslamissa islerini o zaman bence kendi icin kendi unu icin iyi bir is yapmiyor bence...kotu olmus bu uygulamalari.....

SpeedFreak
23-07-2006, 10:04
1) E36 318is Supercharger kiti

http://www.koperformance.com/BMW/turbo_superchargers/ko_performance/1pt8_9_liter_bmw_z3_318_supercharger_kit/ko_performance_e36_e37_1pt8L_1pt9L_bmw_318_bmw_z3_ supercharger_kit.htm
2)Turbo kiti

http://www.mosselmanturbo.com

3) Stroker kit (2100cc)

http://www.mk-motorsport.de/html_en/e36_3er_motor.htm

4) Throttle Body

http://www.bestservis.com/

Çok çeşitli varyaslonlarda çalışmalar yapılabiliryor, gereken tüm parçalar da çoğunlukla mevcut, çok extrem gücler peşinde diilseniz rahatlıkla 200 hp seviyelerine sorunsuz cikarabilirsiniz.

halilcakir
23-07-2006, 10:50
Bende kendisi Adana'ya geldiğinde havaalanında karşılayan 4 kişiden biriydim.Benim takıldığım husus "alaycı" tavırdı.Senin benim yaşım kadar o adamın bu işlerle uğraşmışlığı vardır.Hı ayrıca Onno ustayada sorsan beni hatırlamaz bile bunuda belirtmemde fayda var herhangi bir çıkar durumu gelmemesi için aklınza.Bu foruma üye olan 100 kişiden 90ını zamanında onun soruları cevapladığı autoshow vs gibi dergileri almıştır.Bahsettiğim konu buydu.
Özgün dostum senin soruna gelincede teknik olarak detayları bilmiyorum ve tabiki boynuz kulağı geçer atasözünede inanıyorum.
DA içinse,ben en başta fiyatları gayet normal mahiyetinde;yabancılarda fiyatları ucuz buluyor demiştim zaten...

Oz`
23-07-2006, 11:09
ehehe sakin olalım yaw slow :) kırmayalım birbirimizi :D

GökhanO
23-07-2006, 23:08
onno ile kotu deneyimleri olanlar anlatabilirlermi ogrenmis oluruz cok merak ettim gercekten

CanAwaR
24-07-2006, 00:08
ya bu işin yaşla alakası yok beyler, bilgisine tecrübesine ben dil uzatmıyorum ama ona araba yaptırıpta pişman olan 2 kişi biliyorum 1. 106gti beyin yapıldı araba yürümüyo die dert yanıyodu burak die bi ark. bundan 3 sene önce 2.si astra gsi throttle body uygulanmıştı yada uygulanamamıştı :) nese bunlar beni gördügüm tecrübeler. bana kalırsa m3 motoru takmak pek mantıklı sayılmaz maliyet yüksek olur düşüncesindeyim bunun yerine mosselman turbo kiti alıp paşa da taktırmanız daha ii olr... weya onu satıp bi m3 alsın hepsinden daha ii :)

JenGoO
03-08-2006, 13:26
Adanada yapılma düşüncesiyle yola çıktığımız bertonemiz adanada ne yazıkki yapılamadı,bu yuzden kit getirtip kitle çözümü bulmak istedik kit'i onno usta takıcaktı yaklaşık 1.5 aydır bertone turbo için özel yapım kit hala uygulanamadı ust kapak contası eksik bulamıor bumu usta?hadi bunları birkenara koyalımmm bu araç için apexi avcr aldım ve bu parça için solediği yorum gerçekten çok komikti...bu parça sadece japon arabalarında kullanılır bu araçta randıman vermez..ben başka bişe demiyorum..babasının hayrına yapan bir adam değil dunyanın paralarına çalışan bir adam,ne yazıkki verilen paraların hakkını alamıyoruz..en buyuk şikayetci biziz!!!merak edenler onno ustanın tamirhanesine gitsin ve baksın bertonemize hala yatıor hala kit orda beklior...neden beklior acaba? buarada bertone die bahsettiğim arac 2004 astra coupe turbo.
Saygılar...

miniks
03-08-2006, 15:11
heh şimdi işte 2 yaşıma daha girdim

killererkan
04-08-2006, 15:11
e cidden bende oha dedğm.. 3 yaşımada ben girdim

grkm
04-08-2006, 16:49
Eh nice mutlu senelere in$allah :)

$aka bi yana bu kadar ele$tiri bo$una değilmi$ . Biraz üyelerin dediklerine kulak verin arkada$lar ..

^^ANIL^^
07-08-2006, 18:03
yok abi arkadaşlar havalimanında karşılamışlar saygı duyuyolar lütfen

halilcakir
07-08-2006, 19:24
Biz adanada gelen misafirleri karşılarız dostum...

Yuregi-R
07-08-2006, 19:33
Neyse konumuza donelim, bence turbo kitine harcayacağın parayla m3 motor + şanzuman bulabilirsin, hem sağlıklı hemde kafan rahat olur, rahat rahat gazlarsın

MUGENPOWE®
07-08-2006, 22:54
kırmısı halıda serseydınıss anlattık ama kımse ınanmadıı ıste ....