PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane 3 Coupe 1.5 dci bakım

Anıl E.
30-08-2018, 10:23
Allah izin verirse önümüzde ki hafta ablamdan aracı teslim alacağım. Şu an araç 81.000 km civarında . Bu zamana kadar yağ-su ıvır zıvır değişimler olmuş bakım olarak,ama ben gözümle görmediğim için tekrardan değiştireceğim;çünkü uzun yoldan getirip düğünden sonra tekrar uzun yola çıkacağım.

Nelerine bakım yaptırayım,dikkat etmem gereken özellikleri nelerdir? Hangi marka ve incelikte yağ kullanayım ? Triger seti değişim zamanı gelmiş midir ?

Kullanan arkadaşlardan fikir alabilirim.

Tanıdığım renault ustaları var onlara mı götüreyim,yoksa yetkili servise mi sokayım ?

Grimlord
30-08-2018, 11:26
Abi selam, araç 1.5 dci 105-110 hplik ise triger 80 bin yada 4 senede değişiyor. Değişmediyse kesinlikle değiştir.
Bizim fluence da aynı motor, hep elf yağ kullandık. Yalnız aracın euro 4 mü euro 5 mi onu bilmiyorum, yağ ona göre değişiyor çünkü
Euro 5 ise işin içine dpf falan da giriyor. Bizim araç euro 4 yani 105lik, ondan dpf yok.

16EC813
30-08-2018, 14:32
oooo hayırlı olsun kaç bakla kesçen önden kafa düşcek mi yere :D

Anıl E.
31-08-2018, 09:59
Abi selam, araç 1.5 dci 105-110 hplik ise triger 80 bin yada 4 senede değişiyor. Değişmediyse kesinlikle değiştir.
Bizim fluence da aynı motor, hep elf yağ kullandık. Yalnız aracın euro 4 mü euro 5 mi onu bilmiyorum, yağ ona göre değişiyor çünkü
Euro 5 ise işin içine dpf falan da giriyor. Bizim araç euro 4 yani 105lik, ondan dpf yok.

Triger aklımda kardeşim sivas'a getirir getirmez değiştireceğim.

aykutsafakyaman
31-08-2018, 13:28
Araba kaç model bilmiyorum trigeri ya 4 sene de bir ya da 80 binde değişiyor. Symbolde 50 binde değişmedim bı dahaki bakımda değişecekti sen mazot filtresini de değiştir. Geri kalan şeyler standart Renault yap bakımı geç :)

Ssamet
31-08-2018, 17:03
Arkadaşımda var şuan 200 binde. 75 binden beri 3cm yaylı. Bakım dışında ekstra bir parça hiç değişmedik. Trigeri zamanında değişti tabi. Fakat şuan ön amortisörler gidik.Onları değişeceğiz. Rutin bakımı dışında birşeyi yok yani aracın :)

Anıl E.
31-08-2018, 23:21
Araba kaç model bilmiyorum trigeri ya 4 sene de bir ya da 80 binde değişiyor. Symbolde 50 binde değişmedim bı dahaki bakımda değişecekti sen mazot filtresini de değiştir. Geri kalan şeyler standart Renault yap bakımı geç :)

Arkadaşımda var şuan 200 binde. 75 binden beri 3cm yaylı. Bakım dışında ekstra bir parça hiç değişmedik. Trigeri zamanında değişti tabi. Fakat şuan ön amortisörler gidik.Onları değişeceğiz. Rutin bakımı dışında birşeyi yok yani aracın :)

Mecbur trigeri değiştirmeden sivas'a getireceğim arabayı. İstanbul-zonguldak- Sivas yol güzergahı

Sivas'a adım atar atmaz trigeri değiştiriyorum. Yolda falan herhangi bir sorun çıkarır mı getirene kadar ?Ablama yola çıkmadan bi baktır neyi var neyi yok dedim , rutin bakım yaptırdı.

Aykutşafakyaman gerisi yalan.

aykutsafakyaman
31-08-2018, 23:58
Araç sivas belediyesinde kar küreme araci olarak çalişacak yorumlara dikkat edelim.

Anıl E.
01-09-2018, 07:59
Araç sivas belediyesinde kar küreme araci olarak çalişacak yorumlara dikkat edelim.

Bremın triger'i sivasta değiştirene kadar yolda tehlike yaratır mı ?

Ssamet
01-09-2018, 10:55
Yok hocam sorun olmaz. Bizimkide 2.yi geç değişmişti biraz.

weST.27
19-09-2019, 14:37
Allah izin verirse önümüzde ki hafta ablamdan aracı teslim alacağım. Şu an araç 81.000 km civarında . Bu zamana kadar yağ-su ıvır zıvır değişimler olmuş bakım olarak,ama ben gözümle görmediğim için tekrardan değiştireceğim;çünkü uzun yoldan getirip düğünden sonra tekrar uzun yola çıkacağım.

Nelerine bakım yaptırayım,dikkat etmem gereken özellikleri nelerdir? Hangi marka ve incelikte yağ kullanayım ? Triger seti değişim zamanı gelmiş midir ?

Kullanan arkadaşlardan fikir alabilirim.

Tanıdığım renault ustaları var onlara mı götüreyim,yoksa yetkili servise mi sokayım ?

Selamlar arkadaşlar / Anıl

Euro 4 coupe sahibiyim, 80 küsür binde aracım, triger ve rutin diğer bakımları yağı suyu vs değişecek.

Yağ ne önerirsiniz, marka, incelik vs.

Ankarada işinin ehli iyi usta kim vardır bu işi yapacak

Anıl E.
20-09-2019, 08:10
Selamlar arkadaşlar / Anıl

Euro 4 coupe sahibiyim, 80 küsür binde aracım, triger ve rutin diğer bakımları yağı suyu vs değişecek.

Yağ ne önerirsiniz, marka, incelik vs.

Ankarada işinin ehli iyi usta kim vardır bu işi yapacak

Ben yağ olarak renault RN 0720 kodlu motul specific koydum

weST.27
20-09-2019, 12:37
Ben yağ olarak renault RN 0720 kodlu motul specific koydum

Teşekkürler anıl