PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka neden kapatilir

21dc963
01-09-2018, 22:10
İnternette turlu turlu siteleri forumlari takip ediyorum uyeler takipciler arabalarinin fotografini atinca plakayi kapatiyorlar
Plaka açik ne olabilir ki

onn_dear
01-09-2018, 22:13
İnternette turlu turlu siteleri forumlari takip ediyorum uyeler takipciler arabalarinin fotografini atinca plakayi kapatiyorlar
Plaka açik ne olabilir ki

Bence hiçbir şey olmaz. Sokağa biraktiğin bir araç zaten , plaka kopyalamak isteyen sokağa çıkar istediği aracın plakasına bakar kopyalar. Gereksiz bir şey.

Octane
01-09-2018, 22:47
plaka kapatılıp foto paylaşmak tuhaf.
Ama ben şahsen bazen trafikte kapatıyorum.
Millet 90 hız limiti olan yerde soldan 50yle gidip çekilmiyor, önü boş gitmiyor, yol istiyorsun anlamıyor, sağından geçince de fahri işsizler cezayı yapıştırıyor.
Onlarla mı uğraşacağım.

GÖKTÜRK
01-09-2018, 23:02
plaka kapatılıp foto paylaşmak tuhaf.
Ama ben şahsen bazen trafikte kapatıyorum.
Millet 90 hız limiti olan yerde soldan 50yle gidip çekilmiyor, önü boş gitmiyor, yol istiyorsun anlamıyor, sağından geçince de fahri işsizler cezayı yapıştırıyor.
Onlarla mı uğraşacağım.

Trafikte nasıl kapatıyorsun abi anlamadım , konu başlığına dönecek olursak hasmı olan var olmayan var birde bu taraftan bak olaya

GokhanRS
01-09-2018, 23:03
Saçma diyorsunuz ancak her şeyin bir alt yapısı var, geçmişte defalarca forumlardan alınan resimlerle ilan açılıp kapora dolandırıcılığı yapıldı.

tamam sokaktan da çekebilir ancak internetten kolayca edinilmesine engel oluyorlar. kendince psikolojik savunma insanlarda. ben hiç yapmadım ama belki doğru olan silmektir.

Ancak geçmişte bu konu yaşandı hatta haberlere konu olmuştu bu durum ondan sonra herkes silmeye başlamıştı. aradım ama bulamadım o haberleri, bilen hatırlayan varsa paylaşabilir.

GokhanRS
01-09-2018, 23:06
Hatta şu sıralar facebook gruplarında kendi arabasıymış gibi bizim forumlardan arakladıkları fotolarla tatmin kasanlar var. Çoğu çoluk çocuk ama hepsi insanları psikolojik olarak kendince bir savunmaya itiyor...

Örneğin şuan Rusya da bir araç ilanı sitesinde arabanızın plakasını silmezseniz fotoğrafınız yayına girmiyor.

arda35
02-09-2018, 14:06
Eskiden gereksiz bulurdum. Fakat piyasada bu kadar şerefsiz varken kapatmak en iyisi. Sonra kendi aracının fotoğraflarını sildirmek için uğraşmak zorunda kalıyorsun.

dmts
02-09-2018, 14:10
çoğu zaman sahte ilan açıp kapora dolandırıcılığını önlemek amacıyla araç sahiplerinin aldığı nacizane önlem diyebiliriz.

-Murat Özcan-
02-09-2018, 16:55
Onu da hiç anlamış değilim zaten sokakta zaten görüyoruz..

Kadyr
02-09-2018, 17:13
İlana koyduğumuz araba yüzünden plaka kopyalama başımıza gelmişti. X marka ile bomba patlaticak kişi sokakta ayni arabadan aramıyor sahibindene girip buluyor. Bizde olduğu gibi ondan sonra ifade ver dur

srkns
02-09-2018, 20:19
araç bakarken plakası kapatılmış bir ilana denk geldik, aradık bilgi aldık, önceki sahiplerinde olan kaza/boya durumunu bilmiyorum vs dedi, e dedik tramerde ne var? yok bakmadım, tamam plakayı ver biz bakalım?
yook vermem dedi arkadaş.. acaba arabanın başına gitsek ne yapacaktı, plakaları söküp saklar mıydı..

220T
02-09-2018, 21:28
Seneler önce bu forumdan birinin Subaru'sunu çaldılar.Hatta immobilizeri iptal ettiğini söylediği mesajdan sonra olmuştu diye hatırlıyorum.

Yiğit G.
04-09-2018, 01:51
Seneler önce bu forumdan birinin Subaru'sunu çaldılar.Hatta immobilizeri iptal ettiğini söylediği mesajdan sonra olmuştu diye hatırlıyorum.

aslında hırsızlar için mantıklı iş.. burada fotoğraflarla aracı nereye park ettiğini , neler taktığını neler takmadığını ses sistemini vs gösteriyorsun..

da7174
04-09-2018, 08:21
aslında hırsızlar için mantıklı iş.. burada fotoğraflarla aracı nereye park ettiğini , neler taktığını neler takmadığını ses sistemini vs gösteriyorsun..

konu aslında tam da bu özellikle lüks araçlar otopark vs yerlerde olduğu için araç sahibinin bilgisi var deyip bakma bahanesiyle çalınıyor ki örneği çok buna karşılık alınan bir önlem şahsen tüm araçlarımın satışında ben kapatıyorum hem böylelikle kendini kurnaz zanneden çakal çukal mezarcı mesajcı tayfadan uzak kalıyorsun

rebeloghy
04-09-2018, 08:28
Çoğunluk konuya tersten yaklaşmış siz de haklısınız ama bana göre plakası kapalı araç için tek bir şart var; plakayı ve trameri sorunca tek kelime kem küm etmiyorsa devam ederim konuşmaya. Onun dışında plakası kapalı ilan demek hemen sağ üstteki X e basıp devam etme uyarısıdır :D

VTec_king
04-09-2018, 13:41
sahibindende linea aracımı satıyordum,bir müşteri aradı ,araç sahibi sizmisiniz dedi evet dedim,sizin aracın bir ilanı daha var dedi ama plakası kapalı resimler aynı dedi ,teşekkür ettim ,ilanı araştırdım evet benim resimlerimi almış sancaktepe adres girmiş fiyat 4 5 bin ucuz benimkinden ,aradım aracı nerde görebilirim dedim,araç istanbul dışında ciddi alıcı gelirse getiririz kapora vermeniz gerekli dedi,sonra tutamadım kendimi saydırmaya başladım buna kapadı telefonu bir dahada açılmadı telefon,o gün bugündür araç ve araç harici satış ilanı açarken farklı adres giriyorum