PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İmar konusunda yardıma ihtiyacım var

Enverbah
09-09-2018, 22:09
Merhaba arkadaşlar,

Toplamda 2100 m2 hisseli bir bahçemiz var 1150 m2 bizim.Bahçeyle uzun yıllar ilgilenen olmamış diğer hissedar bize herhangi bir beyanda bulunmadan 2, 5 katlı evi dikmiş.

Bu bahçe 1600 m2 2,5 kat imarlı

Hissedar Bi şekilde tapuyu almış elektrik suyu bağlamış.

Biz şimdi bahçeyi ne satabiliyoruz ne de herhangi birşey yapabiliyoruz.belediyeyle görüştüğümde hiçbir sonuç alamadım.(yapacak birşey yok imarın 1000 m2 düşmesini bekleyeceksin diyorlar)
Emlakcılara sordum çözüm yolunu göstermek yerine 4\1 fiyatına almak istiyorlar.
Kendi avukatımla görüştüm 4 5 sene mahkeme sürer diyor.
Bu konularda bilgim olmadığı için size danışmak istedim.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
İyi geceler.

gemsazr9
09-09-2018, 22:39
İzaleyi suu davası açılsa hakim paylaştırılması imkansız derse komple mülk satılır ev dahil ancak af çıktı bu durum kafa karıştırıcı

Yigit-Y
09-09-2018, 22:53
Zaman kaybetmesen bu konuda başarılı bir avukat bulun

Gerekli işlemleri başlatsın

Ben sizin yerinizde olsam karşı tarafın kaşarlık yaptığı için yukarıdaki yazdığıma ek olarak

Kanalınız varda İllegal devreye sokardım süreci hızlandırırdım devlet bu çakallara yol veriyor böyle

Masum insanlarda uğraşıyor

Belediyeden yıkım olur su elektrikden biri olur kesilir

Ya her yolu denerdim mahkeme sonuçlana kadar

Dayı
10-09-2018, 20:14
Arsa da sizin de hisseniz olduğu için gidin belediye den dosyasına bakın, sizin adınıza düzenlenmiş sahte bir onay evrakı var mı? Aynı şekilde gidip tapudan da kontrol edin bu belgeyi. çünkü ister ilgilen ister ilgilenme imarlı bir arsaya bütün mal sahiplerinin onayı olmadan bina dikemezsin.

eğer kontrol etmedi iseniz tabii.

belki belediye çalışanları olayın farkında ve bir şey yapamayız bekleyeceksiniz demesinde ki sebep evrak ortaya çıkmasın diyedir.

olmaz demeyin başıma geldi :-)

Enverbah
10-09-2018, 21:11
Tekrar tapuya gidip avukatla görüşeceğim.
Diğer hissedar yılda 8 ay yurtdışında yaşıyor.ulaşmak çok zor.
İki ucu boklu değnek