PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eylül Sonu Ekim Başı Marmaris-Fethiye Hava Nasıl Olur ?

-Murat Özcan-
15-09-2018, 11:55
Öncelikle 24 Eylül gibi kız arkadaşım ile yıllık izine çıkacağım hedefimiz Antalya idi fakat aksilik oluştu oraya gidemeyeceğiz.

Alternatif olarak Eylül sonu Ekim başı gibi Marmaris-Fethiye bölgelerin de bir otele gideceğim.

Buralar da hava nasıl olur rahatça denize havuza girebilir miyiz ? Tavsiye edeceğiniz her şey dahil otel varsa onları da not alabilirim.

Orada yaşayanlar yada o bölgelere tatile giden görüp gezen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim..

16EC813
15-09-2018, 12:01
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/108216-hava_durumu-928.html#post8508494

yeni üyede degilsin ama :D

-Murat Özcan-
15-09-2018, 12:06
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/108216-hava_durumu-928.html#post8508494

yeni üyede degilsin ama :D

Abim biliyorum ama acil olduğu için böyle yapmak mecburiyetin de kaldım

Redfish16V
15-09-2018, 12:43
Sadece 26-27 eylül biraz sallar tatili.. deniz sıcaklığı 24-26 derece arası değişir.Size şöyle diyim yaz tatili için son hakkı kullanıyorsunuz,zaten daha da geç gitseydiniz bu derece iyi koşulları sağlanmazdı.ekim başı temiz,eylül sonunda sadece 26-27 eylül ufak yağış geçişleri olur.Deniz ise son evresinden ekim 15 ten sonra deniz soğumaya başlar.

-Murat Özcan-
15-09-2018, 12:45
Sadece 26-27 eylül biraz sallar tatili.. deniz sıcaklığı 24-26 derece arası değişir.Size şöyle diyim yaz tatili için son hakkı kullanıyorsunuz,zaten daha da geç gitseydiniz bu derece iyi koşulları sağlanmazdı.ekim başı temiz,eylül sonunda sadece 26-27 eylül ufak yağış geçişleri olur.Deniz ise son evresinden ekim 15 ten sonra deniz soğumaya başlar.

Teşekkür ederim bilgiler için..

ottoman32
15-09-2018, 13:29
ben hep ekim de didim tarafına gidiyorum, bi geçen sene fethiye de villa tutmuştum ekimde iyidi hava havuz deniz akıyordu

KingoAtmo
15-09-2018, 14:00
Tam ihtiyacım olan bilgiler,
Sorana da yanıtlayana da teşekkürler.

-Murat Özcan-
15-09-2018, 15:37
ben hep ekim de didim tarafına gidiyorum, bi geçen sene fethiye de villa tutmuştum ekimde iyidi hava havuz deniz akıyordu

Demek ki o bölgeler de iyise hemen hemen her yerde iyidir hava..

Tam ihtiyacım olan bilgiler,
Sorana da yanıtlayana da teşekkürler.

Muhtemelen herkesin tatil zamanı ihtiyacı olan bilgilerdir.

Rica ederim başkan..

207_TR
15-09-2018, 22:10
Fethiye de 3 yıldır tatil yapıyorum.

Ekim başı yumuşak bir hava olur ve acayip sakin olur.

Ölüdenizde kalın. Fethiye çarşı ve kordona yürüyüşe gelin.

Fethiye kordonda Matisse isimli mekanı öneririm canlı müzik ve gündüz denize girmek için.

korkmazz
16-09-2018, 01:16
Dün geldim Fethiye den yaklaşık 6 gündür felan oradaydım 3 gün boyunca yağmurluydu denize giremedik.ama diğer günler hava gayet sıcak denize girilebiliyordu.kaldığımız pansiyonun sahibi 20 yıldır böyle şiddetli yağmur görmedim diyordu :)

-Murat Özcan-
16-09-2018, 07:43
Fethiye de 3 yıldır tatil yapıyorum.

Ekim başı yumuşak bir hava olur ve acayip sakin olur.

Ölüdenizde kalın. Fethiye çarşı ve kordona yürüyüşe gelin.

Fethiye kordonda Matisse isimli mekanı öneririm canlı müzik ve gündüz denize girmek için.

Teşekkür ederim hocam. Bunu değerlendireceğim..

Dün geldim Fethiye den yaklaşık 6 gündür felan oradaydım 3 gün boyunca yağmurluydu denize giremedik.ama diğer günler hava gayet sıcak denize girilebiliyordu.kaldığımız pansiyonun sahibi 20 yıldır böyle şiddetli yağmur görmedim diyordu :)

Teşekkür ederim. Bakalım bir değerlendirme yapacağız inşallah

akay
18-09-2018, 08:34
24-26 deniz suyu iyiymiş yav. bodrumda yazın en sıcak günü 22 yi geçmezdi valla. bence belirtilen tarihte fethiye ölüdeniz en uygun denize girebilmek için. marmaris üşütür. aslında antalya keşke iptal olmasaydı baya sıcak çünkü deniz..

emresener
18-09-2018, 09:12
hava durumunu bilmem ama.

Yuvarlak çaya git. salıncakta sallan güzel bir kahvaltı yap.
Akyaka da Cennet restoranta git. mezesi balığı ve fiyatı diğerlerine nazaran iyidir.
Fethiye'de tekne istersen ayarlayabilirim. 12 adalar turu için
Dalaman Sarsala koyunda'da çok fazla lüks olmayan bir tekne ayarlayabilirim.
Akbük'e gitme. zamanına yazık.
Dalyanda mavi yengeç ye.
göcekte sabah 8.30a kadar d-marin halka açık. orda biraz yüz.
yağmur lu bir hava olursa dalaman Fevziye köyünde mavi kükürt var orayı değerlendirebilirsin. şifalı su sıcaktır ama biraz kokar :D
sakar rampasını inerken dikkat et.
köyceğize gelirken radar olur.
göcek tünel sonrası radar olur.

saygılar.

-Murat Özcan-
19-09-2018, 00:08
24-26 deniz suyu iyiymiş yav. bodrumda yazın en sıcak günü 22 yi geçmezdi valla. bence belirtilen tarihte fethiye ölüdeniz en uygun denize girebilmek için. marmaris üşütür. aslında antalya keşke iptal olmasaydı baya sıcak çünkü deniz..

Antalya olaydı çok iyi olacaktı fakat kismet olmadı :S

hava durumunu bilmem ama.

Yuvarlak çaya git. salıncakta sallan güzel bir kahvaltı yap.
Akyaka da Cennet restoranta git. mezesi balığı ve fiyatı diğerlerine nazaran iyidir.
Fethiye'de tekne istersen ayarlayabilirim. 12 adalar turu için
Dalaman Sarsala koyunda'da çok fazla lüks olmayan bir tekne ayarlayabilirim.
Akbük'e gitme. zamanına yazık.
Dalyanda mavi yengeç ye.
göcekte sabah 8.30a kadar d-marin halka açık. orda biraz yüz.
yağmur lu bir hava olursa dalaman Fevziye köyünde mavi kükürt var orayı değerlendirebilirsin. şifalı su sıcaktır ama biraz kokar :D
sakar rampasını inerken dikkat et.
köyceğize gelirken radar olur.
göcek tünel sonrası radar olur.

saygılar.

Bu kadar bilgiyi senden duymak çok normal geldi bana emrecim örnek gösterilecek gezgin çiftlerdensiniz taktir edilesi bir durum. Bilgiler için ayrıca teşekkür ederim çaya kahveye bekliyorum :)

Ferhat_V
19-09-2018, 02:36
bodrumda şuan deniz soğuk bir gireyim dedim de üşüttü bilgin olsun..daha yukarıda fethiyede nasıldır bilemem ama çok sıcak diye düşünüp gelme.

SinanAdalı
19-09-2018, 04:27
Harika olur süper olur.. Marmaris turunç koyundan geleli 5 gün oldu daha hava gündüz harika güneş mis gibi ısıtıyor. Akşamıda hafif serin rüzgarla birlikte rahatça uyumalıktır. Odada cam çerçeve açıp o şekilde yatıyordum klimaya gerek duymuyordum. Turunç'a gelmeden içmeler de güzel orda gezilip denize'de girilebilir sonrasında Datça olur hatta biraz daha ileri gidip palamutbükü'ne gidin orda da hava mis gibi günü birlik gidilebilir yollar biraz virajlı ama sıkıntı yok. 3 yıldır gittiğim herşey dahil bi butik otel var fiyatı uygun ve yemekleri şaşırılacak derecede iyi. Otelin adını özelden pm atıyorum.. Tatil için ege bölgesinden başka yere gitmeyi hiç düşünmedim :) İyi tatiller.

-Murat Özcan-
26-09-2018, 10:27
Harika olur süper olur.. Marmaris turunç koyundan geleli 5 gün oldu daha hava gündüz harika güneş mis gibi ısıtıyor. Akşamıda hafif serin rüzgarla birlikte rahatça uyumalıktır. Odada cam çerçeve açıp o şekilde yatıyordum klimaya gerek duymuyordum. Turunç'a gelmeden içmeler de güzel orda gezilip denize'de girilebilir sonrasında Datça olur hatta biraz daha ileri gidip palamutbükü'ne gidin orda da hava mis gibi günü birlik gidilebilir yollar biraz virajlı ama sıkıntı yok. 3 yıldır gittiğim herşey dahil bi butik otel var fiyatı uygun ve yemekleri şaşırılacak derecede iyi. Otelin adını özelden pm atıyorum.. Tatil için ege bölgesinden başka yere gitmeyi hiç düşünmedim :) İyi tatiller.

Bilgiler için teşekkür ederim sinan. Pm geldi okudum merak ettiğim bir yerdi orası detayları soracağım birazdan.. :

bodrumda şuan deniz soğuk bir gireyim dedim de üşüttü bilgin olsun..daha yukarıda fethiyede nasıldır bilemem ama çok sıcak diye düşünüp gelme.

Evet öyle diyor giden arkadaşlar.

Teşekkür ederim hocam..

BARR
26-09-2018, 10:30
Hafif soğuk olur ama güzel olur.

PROFİL PİC'İN ÇOK İYİ OLMUŞ BU ARADA.

-Murat Özcan-
26-09-2018, 10:51
Hafif soğuk olur ama güzel olur.

PROFİL PİC'İN ÇOK İYİ OLMUŞ BU ARADA.

Teşekkürler hocam.

Sağol ufak bir çalışma yaptık o kadar :)

XoR
26-09-2018, 11:06
Kar Kalınlıkları - Meteoroloji Genel Mudurluğu (https://www.mgm.gov.tr/sondurum/kar-kalinliklari.aspx)

-Murat Özcan-
26-09-2018, 11:09
Kar Kalınlıkları - Meteoroloji Genel Mudurluğu (https://www.mgm.gov.tr/sondurum/kar-kalinliklari.aspx)

Sesli güldüm abi :D

XoR
26-09-2018, 11:13
Sesli güldüm abi :D

Bu gidişle senin tatil kış tatiline dönecek gibi görünüyor, şimdiden destek linki atayım dedim :D

-Murat Özcan-
26-09-2018, 11:18
Bu gidişle senin tatil kış tatiline dönecek gibi görünüyor, şimdiden destek linki atayım dedim :D

Abi napalım devlete çalışıyoruz he deyince izin vermiyorlar. Veriyorlar sonra işler yoğun ertele diyorlar..

Bazen keşke serbest meslek yapsam diyorum bu aksiliklerden dolayı