PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone'dan anlayanlar yardımcı olabilir mi?

Ragness
24-09-2018, 21:32
Hayırlı akşamlar dilerim. iPhone 6 kullanıyorum. 1 hafta önce sıkıntısız çalışan telefonumun ekranını kırdım. Telefonun ekranını yaptırdım bu sefer iTunes istemeye başladı. Girdim iTunes'e yazılımı PC'ye yükledim vs telefona yüklemeye çalıştığımda yükleyemeyip 'iPhone adlı iPhone güncellenemedi. Bilinmeyen bir hatayla karşılaşıldı (4013) hatasıyla karşı karşıya kalıyorum. Tekrar tekrar denedim önerilen ne varsa hepsini test ettim ancak yapamadım ve hiç bir türlü çözen birini bulamadım, belki buradan birileri yardımcı olabilir.

semprimena
24-09-2018, 21:55
iTunes 4013 Hata Cozumu | 0312 418 19 14 (https://www.iphoneacilservis.com/itunes-4013-hata-cozumu/) Sorununuz donanimsal olarak gozukuyor.

fatih_selvi
25-09-2018, 07:40
Merhaba.

Telefonunuzun iTunes üzerinden yedeğini aldıktan sonra DFU moduna alarak Restore işlemi gerçekleştirin. DFU modunu googledan veya youtube üzerinden görebilirsiniz. Buna rağmen cihaz hata veriyorsa başka kablo ve başka cihazlar hatta başka internet bağlantıları üzerinden denemelisiniz. Herşeyi denemenize rağmen sorun devam ediyorsa sorun donanımsal olabilir. Ekran değişimi sırasında anakarta yanlış bir işlem yapılarak kısadevre olmuş olabilir.

sagi
25-09-2018, 09:31
Benim telefonumda 6s restart ettim dfu modunda takılı kaldı itunes üzerinden güncelleme denedim olmadı ipsw dosyasını indirip güncellemeye çalıştım olmadı.
3259 ve -39 hatalarını aldım fakat donanımsal sorunumda yok telefonda sonunda fonepaw diye bir 3.parti uygulama buldum onun ile ipsw dosyamı tanıtabildim bilginize.
İpsw dosyasını indirip bu program ile güncelleyin bence

e.mustu
25-09-2018, 14:35
Dfu moda alarak restore etmeyi deneyin yine 4013 hatası verirse başka pc ve usb kablo ile deneyin hala 4013 hatası alıyorsanız cihazınızın nand ı arızalanmış demektir ekran değişimi ile alakası yoktur normal çalışan cihazlarda bile yazılım atarken olabiliyor nand değişimi ile sorun düzelir

300E
25-09-2018, 17:56
iTunes i silip yeniden yükleyin. Windows 8-10 ise bilgisayarınız mağazadan indirmeniz lazım, veya sitedende indirebilirsiniz.