PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3 Multijet E5 Punto hk?

Sleeper61
27-09-2018, 15:21
Selamunaleykum, 2 ay önce 2013 model 55 binde 1.3 Multijet E5 95 HP punto aldım. 60 Binde, mazot filtresi dahil tüm filtreler ve yağı da Liqui Moly TopTec 4200 5w30 ile değiştirdim. Araçta, sabit şekilde devirlenirken kesiklik oluyor. Servise gösterdiğimde boğaz kelebeğinden yapabileceğini, EGR, emme manifoldu, boğaz kelebeğinin temizlendiği takdirde sorunun büyük ihtimal ortadan kalkacağı söylendi. Akabinde çok absürt bir fiyat verildi. Kaçarak uzaklaştım. :heyoo:

Aracın performansından memnunum. ama Fazlasına da hayır demem. Madem EGR sökülecek, dedim ki EGR ve KAT iptali + kısık bir yazılım şeklinde başımı ağrıtmayacak uptade yapayım.
Sizlere sorum;
Bu işlemlerin bana uzun vadede dezavantajı olur mu ve ortalama maliyeti nedir ?
" Öyle değilde, şu şekilde yapsan daha sağlıklı olur " tarzında reçeteleriniz var mıdır ? ( Benim için kesiklik sorunu çözülsün, üstüne aracı zorlamayacak şekilde ne gelirse kafi )
Mekanik ve yazılımsal olarak yardımcı olabilecek hangi firmayı tavsiye edersiniz ? ( İstanbul - Avrupa yakası )

AhmetKadir
27-09-2018, 15:51
2013 yilinda 27000km de dualogic 95lik evo almistim. 30000km de ankara remapsta yazilim yaptirdim. Dpf i 60000km gibi yazilimsal olarak kapattirip egzozu bosalttirdim. 80000km de arkadasima sattim. O da suan 200000km ye gelmiştir. Bir sorun yok yani. Kesiklik sirasinda beyaz duman geliyorsa rejenerasyondan kaynakli da olabilir. Yazilimdan sonra 1.6 tdi dsg grubunu 1.2 tsi dsg grubunu cok rahat geciyordu dualogic olmasina ragmen. Araciniz bir de manuelse cok daha fazla keyifli olur. Yazilimdan sonra arkasindan tekme yemis gibi gidiyordu:) 110 115 beygor arasinda bir guc geliyor

Kadyr
27-09-2018, 15:56
egr manifold temizliğini geçen sene 300 e yaptırmıştım. gaziosmanpaşada servisten ayrılma hakan elmacı kaan oto var oraya gidebilirsin ben oraya yaptırdım. normalde anadolu yakasındayım ama fiyatı iyi idi ondan ona gittim bide işi biliyor. yazılımı ben pschiptuninge yapıtrdım memnunum. tanıdığım biri zaten.

mikelazi
27-09-2018, 17:18
egr tılalı belli

ben olsam komple emme-araborular-coolerı temizletir.(her dizel aracıma illaki yaptırdığım bir işlemdir)

dpf yi boşaltıp (veya dp) egr yi contalayıp yazılım yaptırırdım.

Sleeper61
27-09-2018, 18:09
2013 yilinda 27000km de dualogic 95lik evo almistim. 30000km de ankara remapsta yazilim yaptirdim. Dpf i 60000km gibi yazilimsal olarak kapattirip egzozu bosalttirdim. 80000km de arkadasima sattim. O da suan 200000km ye gelmiştir. Bir sorun yok yani. Kesiklik sirasinda beyaz duman geliyorsa rejenerasyondan kaynakli da olabilir. Yazilimdan sonra 1.6 tdi dsg grubunu 1.2 tsi dsg grubunu cok rahat geciyordu dualogic olmasina ragmen. Araciniz bir de manuelse cok daha fazla keyifli olur. Yazilimdan sonra arkasindan tekme yemis gibi gidiyordu:) 110 115 beygor arasinda bir guc geliyor

Kesiklik sırasında duman gelmiyor, sürekli olan bir durum. Eski aracım, 1.3 mjet dualogic fiorinoydu ve dualogic'in bana göre olmadığını öğretti bana :) Şuan ki aracım manuel. Bakalım aynı hissi yaşayabilecek miyiz :D

egr manifold temizliğini geçen sene 300 e yaptırmıştım. gaziosmanpaşada servisten ayrılma hakan elmacı kaan oto var oraya gidebilirsin ben oraya yaptırdım. normalde anadolu yakasındayım ama fiyatı iyi idi ondan ona gittim bide işi biliyor. yazılımı ben pschiptuninge yapıtrdım memnunum. tanıdığım biri zaten.

Servisi not aldım. Tavsiye için teşekkürler.

egr tılalı belli

ben olsam komple emme-araborular-coolerı temizletir.(her dizel aracıma illaki yaptırdığım bir işlemdir)

Teşekkürler. Aslında, aklımdan geçen de tamda bu. Temizlik işleri için maliyet ne olur? En azından bu işlemler gerçekleşecek.

mikelazi
27-09-2018, 18:10
ustam anadolu yakasında

istersen fiyat alırım.

Cihan9
28-09-2018, 09:20
egr tılalı belli

Konuyu baltalamadan bi soru sorayım hemen. 1.5 yıldır 1,5 dci kullanıyoruz 200 binlerde dizel megane 2007 model. Çok aşina değiliz dizele ekim ayı içerisinde enjektör kontrolü yaptıracağım ama bu cooler ara boruların temizliği nedir artıları nelerdir kimler yapar bi bilgi alabilir miyim? elimiz değmişken hepsini yaptırıp çıkaralım

Sleeper61
28-09-2018, 11:11
ustam anadolu yakasında

istersen fiyat alırım.

Memnun olurum Hocam.

mikelazi
28-09-2018, 13:03
Memnun olurum Hocam.

özele yazdım :)

Sleeper61
11-11-2018, 23:04
Tekrardan selamunaleykum, Yazılımımız yapıldı, EGR yazılım ve mekanik iptal, Manifold, boğaz kelebeği temizliği de yapıldı. Gidişine diyecek yok, en azından eskiye nazaran. Fakat, şu lanet kesiklikten kurtulamadık. Halen kesikliği yapıyor. Gelen güçle birlikte şunu da ekleyeyim, yürümek için gaza bastığımda, farazi 3000 3500 devire kadar belli bir ivmeyle yürüyor, devamında BİRDEN tekme yemiş gibi daha da ivmeleniyor. Anlam veremedim. Tecrübelerinizi bekliyorum.

turkishpower
13-11-2018, 10:04
aleykum selam bilgisayara baglayınca hata kodu çıkıyor mu

Sleeper61
14-11-2018, 19:50
aleykum selam bilgisayara baglayınca hata kodu çıkıyor mu

Hayır, çıkmıyor.

turkishpower
15-11-2018, 08:31
Hayır, çıkmıyor.

maf , map , turbo selenoid valf,krank bu sensorlerin birinde arıza olabilir denenmesi lazım tespit edilebilmesi için

AşkınS.
23-11-2018, 06:33
Tekrardan selamunaleykum, Yazılımımız yapıldı, EGR yazılım ve mekanik iptal, Manifold, boğaz kelebeği temizliği de yapıldı. Gidişine diyecek yok, en azından eskiye nazaran. Fakat, şu lanet kesiklikten kurtulamadık. Halen kesikliği yapıyor. Gelen güçle birlikte şunu da ekleyeyim, yürümek için gaza bastığımda, farazi 3000 3500 devire kadar belli bir ivmeyle yürüyor, devamında BİRDEN tekme yemiş gibi daha da ivmeleniyor. Anlam veremedim. Tecrübelerinizi bekliyorum.

3500den sonra daha da hızlanma durumu turbonuza bi baktırın,tekleme için ise aracınızın zincir contasına baktırın bi,daha önce sökülmüş ise muhtemelen zincir koparmış sonrasında da egzantrikte de yamulma olup tespit edememiş olabilirler. Bi kaç kez başımıza gelmişti..