PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şu suziyi turbo yapsakmı

meganes
29-09-2018, 19:09
arkadaşlar 1.6 benzin/lpg’li yaklaşık stock verisi 90-95 hp bir 3 kapı grand vitaram var şehir içi çok memnunum her yere gidip geliyoruz girip çıkıyoruz 215/70/16 bf at lastik sepet ıvır zıvır derken orjinalden yaklaşık 150-200 kg civarı ağırlığım var dediğim gibi şehir içi şahane sorunsuz dertsiz tasasız lpg ile aşırı uyumlu hiçbir sorun yapmayan bu aracım uzun yolda özellikle rakımımyüksek yerlerde ızdırap oluyo maalesef kamyon tır nerdeyse benden hızlı gidecek kendi ağırlığımız aksesur ağırlığı çanta bavul derken aracım geberiyo satıp dacia duster alıcam ama araç bildiğimiz uçan teneke özellik yoksunu ve iç kalitesi berbat durumda şimdi motor içim müsait stock motora turbo lpg bassak nasıl olur öyle çatara patara gibi çok yüksek hp ler gibi beklentim yok ikide bir ayar yapmak falanda istemiyorum açıkcası orj turbo gibi binsem mesela olurmu iyi bi işçilik ve yazılım ile ? şu aracım ve motor içi fotoları
http://i.hizliresim.com/MDrL0k.jpg (http://hizliresim.com/MDrL0k)
http://i.hizliresim.com/g6BZWb.jpg (http://hizliresim.com/g6BZWb)

dieselpower
29-09-2018, 20:02
Yeni bi macera arıyorsaniz olur tabi

CemBerk
29-09-2018, 20:07
Arazide kullanılan bir araç olduğu için bence yurtdışında bolt-on şeklinde çokça parça bulunabilir. Alıp herhangi bir mekanikçide montaj sonrası güzel bir lpg ayarıyla binilir ama kur vs farkıyla maliyet yüksek olabilir.

turboman
29-09-2018, 20:54
Olur neden olmasın zaten sıralı sistem lpg niz var wideband la lpg de iyi bir ayarla istediğiniz gücü verir. Turbo olarak ise normal 1.6 turbo bi aracın turbosunu takarsanız yeterli gelir eğer turbo erken dolsun derseniz 1.4 punto tjetlerin turbosu sizin araçta daha iyi iş yapabilir puntolarda 140 hp güç veriyor yanılmıyorsam sizde 0.3 ile 0.5 bar arası bu gücleri alabilirsiniz

220T
29-09-2018, 21:10
Bence önceliğiniz dişli oran değişimi olmalı.

meganes
29-09-2018, 23:58
araç zaten 4500/5000 gibi bitiyo aşağı yukarı mesela 120 hp dizel turbosu kullansak nasıl olur hem erken gelir hemde çok üstlerde gezmez elektronik mekanik işlerinden anlarım mesela araca standalone ecu bağlamak gibi yalnız işin birde maliyet durumu var doların 6 larda gezdiği bu zamanda tahmini rakam üç aşağı 5 yukarı neler çıkar sizce uçuk rakamlar çıkarsa eğer direk vazgeçerim eminim başka şeylerde çıkacak çünkü al takla olmuyo az çok tahmin ediyorum

_driver_
30-09-2018, 00:35
90 hp standart verisi var 1.6 grand suzukinin ki 3-5 vites oranları çok uzun. Standart lastikleri de 185/65/16 dır. Uzun yıllarca (1268km den 107.000 km ye kadar) kullandım. Turbo işini sağlıklı yapan ne duydum ne işittim. Şu anki kurlarda da denememenizi tavsiye ederim

Ronin_
30-09-2018, 11:19
2005 model 3k siyah otomatik benzinde annem için sıfır alıp 20k kullanmıştık. otomatik yanlış hatırlamıyorsam 4 ileri idi. Ancak malzeme kalitesi arazi kabiliyeti sürüş hissiyatı attan inip eşşeğe binmek olur. tavsiyem 5k dizel olanına almanız.

coolvtec
30-09-2018, 12:19
bu devirde hem de bu araca. :soru:

meganes
30-09-2018, 13:21
bu devirde hem de bu araca. :soru: bu devirde derken anlamadığım dolar kurundanmı bahsettiniz yoksa yakıştan falanmı ? yakış olarak bu halde 30 lt lpg ile istnabul içi 300km gidiyorum aynı litre ile şehir dışı uzun yolculuklar 260km’dr bitiyo klima açık değerim ufak bi güç tork artışı bakımından turbo mantıklı ama nasıl olur uğraşmaya değermi bilemedim olumlu diyende var olumsuzda diyen var tam ortasında bekliyorum motor vergi yakış bakımından duster en uygunu ama içine binince bunelan kaliteye bak diyorum resmen eritilmiş plastikten konsol yapmışlar

coolvtec
30-09-2018, 13:52
bu devirde derken anlamadığım dolar kurundanmı bahsettiniz yoksa yakıştan falanmı ? yakış olarak bu halde 30 lt lpg ile istnabul içi 300km gidiyorum aynı litre ile şehir dışı uzun yolculuklar 260km’dr bitiyo klima açık değerim ufak bi güç tork artışı bakımından turbo mantıklı ama nasıl olur uğraşmaya değermi bilemedim olumlu diyende var olumsuzda diyen var tam ortasında bekliyorum motor vergi yakış bakımından duster en uygunu ama içine binince bunelan kaliteye bak diyorum resmen eritilmiş plastikten konsol yapmışlar

yakıt sorun değil. daha önce denenmiş, hazır turbo kitleri olan araçlara bile turbo takmaya çalışmak bile bir çok soruna maruz bırakabiliryor insanı ki böyle bir araca gerek parça temininde, gerek usta ile upraştırıken gerekse motor veya ıvrı kıvır yerlerden her daim sorun çıkarma riski varken gerek artan dolar kuru ile gerek ilerde bir gün satmak istediğinizde mantıksız ve risklidir. ama bu ikinci aracınızdır, zaman ve para sıkıntınız yoktur, hobi olsun biraz kafamı dağıtsın meşgale tarzında ise hedefiniz olabilir.

mikelazi
01-10-2018, 09:35
noldu yetmiyormu :))))))))

4kapı,2.0cc geçicen veya 2.0cc swap büyük paralar tutar ama sorunsuz olucağı kesin.

meganes
01-10-2018, 14:53
noldu yetmiyormu :))))))))

4kapı,2.0cc geçicen veya 2.0cc swap büyük paralar tutar ama sorunsuz olucağı kesin.

2.0 geçsem nolur abi bu lastikle yükle rakımın en yükseiğinde dahamı torklu çıkıvam kamyon tırları kovalarım anca

mikelazi
01-10-2018, 15:17
2.0 geçsem nolur abi bu lastikle yükle rakımın en yükseiğinde dahamı torklu çıkıvam kamyon tırları kovalarım anca

söyledik okadar sana :)

hidrolik kriko al
günlük kullanım için ayrı jant lastik-offroad için ayrı jant lastik. :)))

sonrada bileğine kuvvet.

275lerden kurtul derim.diren ön takım

senmisin mekan foto.ları atan

meganes
02-10-2018, 06:13
anlaşıldı ekmek çıkmayacak bize :) dusterdan başka seçenek yok gibi vergi yakış motor bakımından en uygunu o şuanda diğer markalarda motor hacimleri yüksek

mikelazi
02-10-2018, 07:39
anlaşıldı ekmek çıkmayacak bize :) dusterdan başka seçenek yok gibi vergi yakış motor bakımından en uygunu o şuanda diğer markalarda motor hacimleri yüksek

çok mantıklı önüde açık...sen onu kişiselleştirirsin

muzurasd
25-07-2019, 09:45
Olur neden olmasın zaten sıralı sistem lpg niz var wideband la lpg de iyi bir ayarla istediğiniz gücü verir. Turbo olarak ise normal 1.6 turbo bi aracın turbosunu takarsanız yeterli gelir eğer turbo erken dolsun derseniz 1.4 punto tjetlerin turbosu sizin araçta daha iyi iş yapabilir puntolarda 140 hp güç veriyor yanılmıyorsam sizde 0.3 ile 0.5 bar arası bu gücleri alabilirsiniz

bendede 2008 1.3 swift var 4x4 m13a kodlu araştırma yaptım hazır kitler var ama çok pahalı bu işleri custom olarak yapılabilir mi?

rain man
25-07-2019, 10:04
Ben yine de duster almanizi öneririm :)

TarikS
25-07-2019, 10:19
kılçıksız 15 lira ayırmak lazım sağlıklı bir süreç için, hadi her şeyi 2.el bulsanız 10 olur da 5'e falan çıkmak mümkün değil. turbo da öyle filtre takmak gibi olmayacağı için

o baş ağrısı ve maliyet yerine parayı üstüne ekleyip arabayı değiştirmek daha mantıklı olur

turboman
25-07-2019, 11:50
bendede 2008 1.3 swift var 4x4 m13a kodlu araştırma yaptım hazır kitler var ama çok pahalı bu işleri custom olarak yapılabilir mi?
Zaten custom yapmak mantıklı dolar kurları *****. Turbo yapan garajlardan destek alarak yapılabilir eğer yeterli bilginiz varsa sizde yapabilirsiniz

meganes
25-07-2019, 14:57
konu güncel olmuş :D şehirdışı aynı ızdırap devam şehir için şahane duster almaktanda vazgeçtim bana göre çok dandik sorunlu ve 4x sistemi suzuki kadar verimli değil bu sene satıp aynı aracın 2.0 olanını almaya niyetim var bakalım hayırlsı

muzurasd
25-07-2019, 15:49
Zaten custom yapmak mantıklı dolar kurları *****. Turbo yapan garajlardan destek alarak yapılabilir eğer yeterli bilginiz varsa sizde yapabilirsiniz

maalesef yeterli bilgim yok kağıt üzerinde anca bide şöyle durum var hibrit turbomu acaba ?

muzurasd
25-07-2019, 15:50
konu güncel olmuş :D şehirdışı aynı ızdırap devam şehir için şahane duster almaktanda vazgeçtim bana göre çok dandik sorunlu ve 4x sistemi suzuki kadar verimli değil bu sene satıp aynı aracın 2.0 olanını almaya niyetim var bakalım hayırlsı

bende niyetlenmiştim elimdeki ile yetinmeye çalışıyorum. 140-150ps arası motor hp tabiki alan var nette swift ile bakalım ne olucak

turboman
25-07-2019, 17:58
maalesef yeterli bilgim yok kağıt üzerinde anca bide şöyle durum var hibrit turbomu acaba ?
O zaman bilen birine yaptırmalısın, hibrit turbo demek pallerini değiştirerek yani modifiye edilmesi senin takacağın turboyu hibrit yapmaya gerek yok zaten az basınç olacağı için standart bi turbo takman yeterli olur

meganes
26-07-2019, 11:31
bu işlerden anlamıyorsanız kesinlikle hiç girmeyin,benim müğsait biryerim olsa çoktan başlamıştım ama yer sıkıntım var hiç bulaşmıyorum

muzurasd
26-07-2019, 14:14
hocam bu işin ustası yok mu malzeme çıkaracak işçilik yapıcak mutlaka vardır

muzurasd
10-09-2019, 09:41
bu işlerden anlamıyorsanız kesinlikle hiç girmeyin,benim müğsait biryerim olsa çoktan başlamıştım ama yer sıkıntım var hiç bulaşmıyorum

hala kafada deli sorular :)

srkns
10-09-2019, 09:53
3.tercih olarak qashqai dci düşünülebilir mi? duster dan model yılı biraz daha düşük olsa da iç mekan kalitesi filan artı olur

coolvtec
10-09-2019, 17:31
yapma ....

meganes
11-09-2019, 11:57
3.tercih olarak qashqai dci düşünülebilir mi? duster dan model yılı biraz daha düşük olsa da iç mekan kalitesi filan artı olur
nasıl derler arazi ruhu diyorlar sanırım,bu ruh dediğiniz araçta hiç yok :D kabiliyet yükseklik yanaşma açısı arazi şanzımanı donanımı vs fazla seçenek kalmıyor ortaya 3-5 araç çıkıyor buda kişinin kendi tercihine kalmış artık