PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane RS 225 - İstanbul Park B seansı 2.33.03 | 29/09/18

NakkaSss
01-10-2018, 11:34
Bu hafta sonu hem V Weekend Motoring etkinliği hemde pist günleri güzel geçti. Başta emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum gerçekten petrolhead ler için güzel bir etkinlik oldu müthiş bir festival havası vardı. İnşallah tekrar tekrar böyle güzel festivaller görürüz.

A ve B seansı olarak çıktım. Genel de seanslarda 20-25 araç vardı. Şansıma hızlı araçların arasında trafiğe kaldım o nedenle çok ta üzücü olmadı e tabi en iyi süreye koştuğum zamanlarda da yer yer sarı bayrak, yer yer de yavaş araçlara denk geldim ama buna da şükür 2-3 tur hızlı tur atabildim :)

2.33.400 olan kendi süremi 2.33.03 e çekebildim anca. Artık kilit ve amortisör şart bu sezon zor ama yeni sezonda kilit işini çözmüş olacağım. Farklı farklı çizgilerde viraj denememe rağmen süreyi bıraktığım yerler hep aynı bununda tek çözümü daha iyi bir tutunma ve viraj için kilit.. Lastikler' de artık yavaş yavaş sonlara doğru geliyor. Trofeo r ' dan sonra bir de michelin denemek istiyorum. Bununla beraber yürüyen aksamda bir iki küçük iyileştirme ile hedefim olan 2.29 lara doğru denemelerimiz devam edecek. :) En iyi süre videosunu aşağıda. A ve B seansının full hali ve Golf GTI ile güzel takipleşmenin de videolarını koyacağım. Keyifli oldu yarışan herkesin bileğine sağlık :)

https://youtu.be/aN2FCY6VnC8

rahmitanir
01-10-2018, 11:44
Arabanız zaten efsane, çok keyifli, bunu daha önce de dile getirmiştim diye hatırlıyorum.

Ama asıl efsane olan kaskmış, bu açıdan ilk kez gördüm.

BARR
01-10-2018, 11:59
Tufi güzel gitmişsin bileğine sağlık. 2.0dci'a göre çok iyi süre.

NakkaSss
01-10-2018, 12:44
Arabanız zaten efsane, çok keyifli, bunu daha önce de dile getirmiştim diye hatırlıyorum.

Ama asıl efsane olan kaskmış, bu açıdan ilk kez gördüm.

Çok teşekkürler :) Evet kask idealim olan Senna' nın :) Yeni rekoru onunla kıracağım inşallah :)

Tufi güzel gitmişsin bileğine sağlık. 2.0dci'a göre çok iyi süre.

hahaha yok lan ne 2.0 dci si. 1.3 multijet :D Eyw kubarman

997TT
01-10-2018, 17:43
Kisaca yazayim,apex de artik gaza oturuyor olmalisin. 6 da kasma arabayi,pisti tam kullan. 9 da icerde kalma,14 e erken girme. Birde biraz arkayi kaydir yahu,viraj hizin artar.
Basarilar kardesim.

levent
01-10-2018, 18:16
Bu sezon daha iyisi gelir mi gelir belli olmaz da yeni sezonda artık 2.2x leri hatta 25 seviyelerini bekliyoruz Tufan, kilit ve coil çözersen zor değil zaten :)

NakkaSss
01-10-2018, 19:35
Kisaca yazayim,apex de artik gaza oturuyor olmalisin. 6 da kasma arabayi,pisti tam kullan. 9 da icerde kalma,14 e erken girme. Birde biraz arkayi kaydir yahu,viraj hizin artar.
Basarilar kardesim.

Apex'de nereye oturuyoruz abi :D Oturduğum an kafa açılıyor direkt. :D Yarım gaz anca oda sınır yani lastik bıraksammı bırakmasammı sınırında dönülüyor hep apex'ler. Diğer önerilerin aklımda :) Arkayı kaydırmak için önü iyi tutturmam lazım. Sert bir harekette ön açılıyor direkt heralde lastikleri çabuk bitirdik. :D Bir de belki bu ay yürüyen için bir kaç malzeme sipariş geçebilirim. Kontrol ettiğimde genel de ön lastiklerin yanakları biraz fazla aşınıyor gibi. Çok az negatif kamber vermek için gerekli kiti temin etsem viraja etkisi nasıl olur acaba? Yoksa düzgün bir coil alındığı zaman lastiklerin üstüne daha mı az yatarım? Powerflex' in burçlarını falan da geçeceğim. Kilit ve coil kalıyor eksiğimiz :/ Başka önerin varsada açığım abi.

Bu sezon daha iyisi gelir mi gelir belli olmaz da yeni sezonda artık 2.2x leri hatta 25 seviyelerini bekliyoruz Tufan, kilit ve coil çözersen zor değil zaten :)

Tahminim en fazla 1 sec gelir. Yada lastiği yenilersem 1,5 taş çatlasın 2 olur herhalde :) Artık kilitsiz lastiğe acır oldum torktan dolay biraz ısındımı lastik sarmaya başlıyor. İstediğim süre gelmeyince de s*kerler lastiği deyip limit gitmeye devam :D Olan lastiğe oluyor. :D

Kilit ve coil sonrası çok iddialı 2.25 ler yani döneriz de rs in nefesi yetermi bilemem göreceğiz :D Olmadı dönene kadar biraz daha nefesini açacağız :D

997TT
01-10-2018, 20:35
Kamber one sart. Powerflex misss olur.
Apeks de gazayedırerek basmam gerek,sen on/off yapıyorsun,blowoff sesınde duyuluyor,yedırerek basarsan cok faydası olucak.
Sert hareketler sure kaybı,bunu gaz fren ıle arka dengeyı bozarak yapabılırsın,ozellıkle 5 yada 7 gıbı vırajlarda.öen kotu sol ayagında hafıffrene dokun. Alısırsan buyuk sanıye kazanırsın.
Lastıklerın hayrını gordun valla,helal olsun. Cok dusundun ama degdı.

levent
01-10-2018, 21:14
Tahminim en fazla 1 sec gelir. Yada lastiği yenilersem 1,5 taş çatlasın 2 olur herhalde :) Artık kilitsiz lastiğe acır oldum torktan dolay biraz ısındımı lastik sarmaya başlıyor. İstediğim süre gelmeyince de s*kerler lastiği deyip limit gitmeye devam :D Olan lastiğe oluyor. :D

Kilit ve coil sonrası çok iddialı 2.25 ler yani döneriz de rs in nefesi yetermi bilemem göreceğiz :D Olmadı dönene kadar biraz daha nefesini açacağız :D

Kilit + Coil + Kamber ve yeni lastikle ciddi 2.25-26 dönersin bence viraj hızlarından kazanacaksın :)

Carmageddon
01-10-2018, 23:22
Sizi de izleme fırsatı buldum cumartesi günü, aracınız çok güzel, kaskınıza özel olarak bayıldım, iyi sürüşler.

BARR
02-10-2018, 06:53
Kilit + Coil + Kamber ve yeni lastikle ciddi 2.25-26 dönersin bence viraj hızlarından kazanacaksın :)

Bence dönemez. İşi gücü showda Senna kask profil fotosu vs di mi Tufi NakkaSss

997TT
02-10-2018, 09:29

Mumkun degıl mıke,guc de gerek...

NakkaSss
02-10-2018, 09:35
Kamber one sart. Powerflex misss olur.
Apeks de gazayedırerek basmam gerek,sen on/off yapıyorsun,blowoff sesınde duyuluyor,yedırerek basarsan cok faydası olucak.
Sert hareketler sure kaybı,bunu gaz fren ıle arka dengeyı bozarak yapabılırsın,ozellıkle 5 yada 7 gıbı vırajlarda.öen kotu sol ayagında hafıffrene dokun. Alısırsan buyuk sanıye kazanırsın.
Lastıklerın hayrını gordun valla,helal olsun. Cok dusundun ama degdı.

Megane rs' de acaba kamber ayarı yapılabiliyor mu? Bakalım K-tec ile görüşüyorum şu sıralar olursa güzel olacak powerflex handling pack ve quaife LSD :)
Blow off sesine aldanma abi yedirerek basıyorum zaten açmaya başlayınca bırakıyorum hafiften onun sesi :D Biraz lastikler deforme oldu ondan. Yenileyince daha stabil olur apexler.
Bakalım 5-7 virajlarda dediğin şekilde girip deneyeceğim. Valla lastikleri iyi kullandık bakalım belki son 1 seans daha kullanırım ondan sonra biter zaten. Sezonu kapatırız :D

Bakalım eksikleri tamamlayalımda potansiyeli göreceğiz. :D

Sizi de izleme fırsatı buldum cumartesi günü, aracınız çok güzel, kaskınıza özel olarak bayıldım, iyi sürüşler.

Teşekkür ederim. :)

Bence dönemez. İşi gücü showda Senna kask profil fotosu vs di mi Tufi NakkaSss

hahaha şu seni almayan kasırganın gözü kör olsun. :D Kask +10hp :D

GokhanRS
02-10-2018, 09:44
güzel kullanıyorsun, yinede sanki aracın kapasitesinin bir tık altında kalıyorsun gibi hissettiriyor. gerçi direksiyon başında olmadan hissetmek zor ama video öyle bir hissiyat veriyor izlerken.

NakkaSss
02-10-2018, 10:31
güzel kullanıyorsun, yinede sanki aracın kapasitesinin bir tık altında kalıyorsun gibi hissettiriyor. gerçi direksiyon başında olmadan hissetmek zor ama video öyle bir hissiyat veriyor izlerken.

Valla lastikler izin verdiği limitlerde gidiyorum işte. Bir tık fazla gitsem direk eksi zaman salıyor lastikler. :) Video' da çok rahat gözüküyor evet ama direksiyon başında direk hissiyat limit :)

NakkaSss
02-10-2018, 12:55
Buda B seansının full hali. :) İyi seyirler :)

https://www.youtube.com/watch?v=C_zoZZqXCVc

levent
02-10-2018, 14:04
Golf R fazla Toluen kurbanı mı? O duman nedir.. Dizelden beter :D

997TT
02-10-2018, 17:52
Golf R fazla Toluen kurbanı mı? O duman nedir.. Dizelden beter :D

Yag malesef....

NakkaSss
03-10-2018, 10:05
Bu da A seansı. A seansında olan arkadaşlar kendilerini izleyebilirler.. İyi seyirler :)

https://www.youtube.com/watch?v=-dRC1cyVrj4

sekizsilindir
03-10-2018, 11:40
Videolar çok iyi..
Bu arada;
Piste çıkmadan önce "kask" la bir şeyler fısıldaştığından bahsediliyor ?? xD

https://i.hizliresim.com/0z9j9L.jpg (https://hizliresim.com/0z9j9L)

NakkaSss
03-10-2018, 12:42
Videolar çok iyi..
Bu arada;
Piste çıkmadan önce "kask" la bir şeyler fısıldaştığından bahsediliyor ?? xD

https://i.hizliresim.com/0z9j9L.jpg (https://hizliresim.com/0z9j9L)

hahaha aramızda :D

individual
03-10-2018, 13:45
valla çekim çok iyi uygulamadaki verilerde video'da var.eline sağlık.

bu golf baya duman bıraka bıraka gidiyordu akıbeti ne oldu sonra ?

NakkaSss
03-10-2018, 14:00
valla çekim çok iyi uygulamadaki verilerde video'da var.eline sağlık.

bu golf baya duman bıraka bıraka gidiyordu akıbeti ne oldu sonra ?

Teşekkürler :) Aynen Golf R başlarda duman atmıyordu fakat sonradan baya atmaya başladı 3-4 tur sonra zaten çıktı. Umarım önemli bir hasar yoktur. Dizel olsa duman yazılımdan diyeceğim de benzinlide beyaz duman pek hayra alamet değil :D

individual
03-10-2018, 14:03
Teşekkürler :) Aynen Golf R başlarda duman atmıyordu fakat sonradan baya atmaya başladı 3-4 tur sonra zaten çıktı. Umarım önemli bir hasar yoktur. Dizel olsa duman yazılımdan diyeceğim de benzinlide beyaz duman pek hayra alamet değil :D

beyazın haricinde vites geçişlerinde kara duman gördüm video'da sonra zaten beyaz geldi.bilemiyorum benzin araçda bile siyah duman normal midir.

inşallah büyük bir sorunu olmamıştır.

NakkaSss
03-10-2018, 15:16
beyazın haricinde vites geçişlerinde kara duman gördüm video'da sonra zaten beyaz geldi.bilemiyorum benzin araçda bile siyah duman normal midir.

inşallah büyük bir sorunu olmamıştır.

Yüksek ihtimal yazılımla alakalı yolda yapılan hesaplar piste uymuyor bazen :)

997TT
03-10-2018, 15:35
Yag tahlıyesı dır.

erh
05-10-2018, 21:08
Golfte bir sikinti yok.. oem pcv sistemiyle piste cikan tum mqb tsi motorlar ayni dumani atiyor.. siyah duman ise avans vurmasin diye eklenen ufak bi miltar toluenden..

Bu arada cok guzel olmus video.. kullanimda basariliz tenrik ederim keyif almissin belli :)

997TT
05-10-2018, 21:31
Bu duman var ,benım cupra da da çıkıyordu ama bu kadar degıl.
Sanırım yazılım ve kullanımla alakalı. Yag egsozda yanıyor.

batbek
06-10-2018, 00:34
Tebrik ederim abi :) Iyilesen süre muhtemelen benim sibop kapagi sök tavsiyemle gelmistir. :D

NakkaSss
06-10-2018, 12:58
Golfte bir sikinti yok.. oem pcv sistemiyle piste cikan tum mqb tsi motorlar ayni dumani atiyor.. siyah duman ise avans vurmasin diye eklenen ufak bi miltar toluenden..

Bu arada cok guzel olmus video.. kullanimda basariliz tenrik ederim keyif almissin belli :)

Hmm 3-4 tur sonra pit' e girince dedim acaba bir sorun mu oldu. Sıkıntı yoksa sevindim :)

Teşekkürler git gide süreyi aşağıya çekmeye çalışıyoruz bakalım bir kaç eksik parçam kaldı kilittir vs ondan sonra çok daha iyi olacak :) Senin aracında maşallahı var sesi soluğu yerinde trafikte kalmasan dediğin sürelere inecek potansiyel var araçta :)

Tebrik ederim abi :) Iyilesen süre muhtemelen benim sibop kapagi sök tavsiyemle gelmistir. :D

Teşekkürler :) hahahah aynen gizli hp oradan geldi :D

erh
06-10-2018, 14:43
Downshift yaparsaniz yapiyor bunu butun tsi lar.. bu sikinti icin bi parca gelistiriyorum cozcez :)
Bu duman var ,benım cupra da da çıkıyordu ama bu kadar degıl.
Sanırım yazılım ve kullanımla alakalı. Yag egsozda yanıyor.

NakkaSss
06-10-2018, 15:18
Downshift yaparsaniz yapiyor bunu butun tsi lar.. bu sikinti icin bi parca gelistiriyorum cozcez :)

Doğrudur zaten genel de hızlanırken değilde, viraja doğru vites düşürürken atıyordu duman. :) Bu arada tahmini kaç hp o golf r ?

997TT
06-10-2018, 15:30

Gecen sene zeki ile baybars bu işi cozmustu ama nasıl hatırlamıyorum.
Bende az cıktıgı ıcın ustune dusmemıstım. İlk gorugum zamanlar turbo yag kacırıyor sanmıstım :)

CLIORS
06-10-2018, 18:13
masallah gayet keyifli, tecrübelendikce süre iner.

CLIORS
06-10-2018, 18:14
yazılım da şart tabi :)

NakkaSss
06-10-2018, 18:27
CLIORS

Teşekkürler Alper abi :D Aynen de stock olarak sıkıntısız nereleri görebiliriz acaba? Bizim megane rs' ler biliyorsun biraz nazlı yazılım konusunda. Şuan henk stg1 var. Rasa intercooler var.