PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Belediye tarafından yolların "yanlış" tarafına yapılan kasisler...

Ormanci
03-10-2018, 16:06
Bu aralar çok dikkatimi çekti, Bostancı-Kozyatağı-Suadiye çevresinde Belediye bi işgüzarlık yapmış, her tarafa akşamları görünmeyen cinsten mal mal full asfalttan oluşan kasisler yumurtlamış kıçından...

Kasislerin aptallığı şu, hangi aptal oğlu aptal yaptıysa, kavşaklardaki geçiş üstünlüğü gözetilmeden yapılmış.

Örneğin Central Hospital'ın orada yukarıdan tek yön sokak geliyor, Central'ın önündeki 2 yönlü gidiş-geliş sokağı kesiyor. Bu tek yön sokağa zaten DUR tabelası var. Bu aptal oğlu aptallar 2 şerit sokağa o ... gibi kasisi yapmışlar. Ulan geçiş hakkı 2 yönlü sokağın, ana arter kesiyosun. Hadi onu geçtim, yol hakkı sağdan gelenindir, o da tutmuyor. Tek yön sokakta kasis yok bu arada, daha önce yapılmış dandik plastiklerden var.

Benzer şekilde başka ara sokaklarda da gördüm, mal mal, beyinsizlik örneği kasisler yapmışlar. Bi fırsatını bulduğumda tek tek fotoğraf falan çekip, ilgili trafik kanunu maddesi ile birlikte başvuru yollayacağım Belediyeye, siz ne içtiniz diye :)

Muhtemelen Kadıköy Belediyesi'nin işi...

Geçenlerde burada bi yeri kazıp bişeyler yaptılar, sonrasında asfalt attılar güya, 2 gün sonra çöktü. Dün baktım yamanın üzerine bi daha yama yapmışlar. Ah dedim ne zekice ya...

Ulan her iş mi şeyinin ucuyla yapılır... Bu ülke niye adam olmuyor, aha yanıtı.

16EC813
03-10-2018, 16:17
deveye demişler ki niye boynun egri,nerem dogru ki demiş ,kısa ve net :D

BARR
03-10-2018, 16:19
.:4x4 500X ile kasisler size vız gelecek:.

ayku82
03-10-2018, 16:23
Kadiköy belediyesi CHP seçmeni sayesinde oy alıp ekmek elden su gölden görevine devam ediyor. Anadolu yakasının en fazla vergi veren ilçesi ama sokaklar, caddeler bakımsızlıktan can çekişiyor. Bağdat Cad. civarında en kötü 3+1 ev 1 trilyon ama önündeki sokak köstebek yuvası gibi. Hizmet talep edincede orası bizim bölgemiz değil, sura için buraya yazın diye ahkam kesiyorlar. Vatandaş onların görüp görmezden konuları iletiyor bunlarda işgüzar talebini bana iletme git IBB'ye ilet diyor , senin görevin ne ben iletiyorsam ?

fthdrn
03-10-2018, 16:28
Şu sıralar bizim buralarda da dik yokuşlarda çıkış istikametine bile kasis yapmışlar iniş tarafına yap okey ama çıkan adamı niye 3. vitesten 1. vitese kadar düşürüyorsun ki.. Fazla yakıt harcasın ekonomiye can mı versin.

HaKo
03-10-2018, 16:32
şu kasis kadar aşşağlayıcı bir şey olamaz. Dünyanın hiç bir yerinde yok neredeyse. Yani diyorki , senin insanın hayvanın teki laftan sözden kuraldan anlamıyor , biz de fiziksel şiddet uygulayarak yontmaya çalışıyoruz . O dediğin gibi kasisler bir çok yerde var bu arada sadece kadıköyde değil maalesef.

johnie
03-10-2018, 16:33
Abi, benim bu konuda en nefret ettiğim "KASİS" tabelasını kasisin dibine koyulması..

Dalıyorsun, görmüyorsun falan.. Biraz daha geriye çekmeliler bence o levhaları.

SekoLive
03-10-2018, 16:37
asfaltla sokak düzeniyle ilgili her semtte benzer sorunlar yaşanmıştır yaşanıyordur

yalnız yeni bir sıkıntı var beyler

metro çıkışındaki yürüyen merdivenler

bu merdivenler bazı duraklarda özellikle kullandığım kuçukyalıda ayın 10 günü calısır geri kalan çalışmaz.

şikayet edersin, ararsın, yazarsın, kimse sallamaz bu yürüyen merdiven işi ciddi araştırmalık bir konu ya birileri belediyeyi götürüyor

yada ciddi yapım hatası var... yıllardır çalışan yürüyen merdıvenlerın bu denli bozulduğunu ben hiç hatrlamıyorum.

bu işi bilen varsa aydınlatırsa sevınırım.

Vtec_2
03-10-2018, 16:58
deveye demişler ki niye boynun egri,nerem dogru ki demiş ,kısa ve net :D

Gürsel abi iyi bayramlar :D

16EC813
03-10-2018, 16:59
Gürsel abi iyi bayramlar :D

sen hayırdırla sınırdışı mı ettiler :D

Vtec_2
03-10-2018, 17:00
Çavuşbaşı Orman yolu, sağolsunlar kasislerden 1 metre öne tabela koymuşlar. Ha yinede bir gelişme var. :D Birde Çin seddi gibi olan kasisler var , oda ayrı bir konu.

Vtec_2
03-10-2018, 17:01
sen hayırdırla sınırdışı mı ettiler :D
Yok daha edemediler :D

16EC813
03-10-2018, 17:03
Yok daha edemediler :D

hee iyi o zaman mümkünse hiç etmesinler :D

Vtec_2
03-10-2018, 17:04
hee iyi o zaman mümkünse hiç etmesinler :D

olur söylerim :D haha

EmreS13
03-10-2018, 17:25
asfaltla sokak düzeniyle ilgili her semtte benzer sorunlar yaşanmıştır yaşanıyordur

yalnız yeni bir sıkıntı var beyler

metro çıkışındaki yürüyen merdivenler

bu merdivenler bazı duraklarda özellikle kullandığım kuçukyalıda ayın 10 günü calısır geri kalan çalışmaz.

şikayet edersin, ararsın, yazarsın, kimse sallamaz bu yürüyen merdiven işi ciddi araştırmalık bir konu ya birileri belediyeyi götürüyor

yada ciddi yapım hatası var... yıllardır çalışan yürüyen merdıvenlerın bu denli bozulduğunu ben hiç hatrlamıyorum.

bu işi bilen varsa aydınlatırsa sevınırım.
Kısaca olan olayların özetini geçiyim abi biraz fikir oluşur.
Her yerde bu böyledir zaten de belediyede işler daha yavaş ilerler. Genelde bakımını özel,kurumsal vs. firma yapar. Yıpranma kaynaklı malzeme değişimi gerekir, raporlanır, gerekli merciye ulaşana kadar bi süre geçer, sonra onaylanması sürer bu arada tamir çözümü düşünülür falan. Ödeneme yapılmaz o ayrı beklenir vs.
Prosedür ve ödeme sıkıntısından genelde 2-3 saatlik iş uzarda uzar. Olan kullanıcıy olur.

SekoLive
03-10-2018, 17:27
Kısaca olan olayların özetini geçiyim abi biraz fikir oluşur.
Her yerde bu böyledir zaten de belediyede işler daha yavaş ilerler. Genelde bakımını özel,kurumsal vs. firma yapar. Yıpranma kaynaklı malzeme değişimi gerekir, raporlanır, gerekli merciye ulaşana kadar bi süre geçer, sonra onaylanması sürer bu arada tamir çözümü düşünülür falan. Ödeneme yapılmaz o ayrı beklenir vs.
Prosedür ve ödeme sıkıntısından genelde 2-3 saatlik iş uzarda uzar. Olan kullanıcıy olur.

emre işi yapıyorlar 1 hafta sonra bozuluyor yeniden 15-20 gün bekleniyor cok can sıkıcı bir durum yaw.

Ufuk
03-10-2018, 18:31
emre işi yapıyorlar 1 hafta sonra bozuluyor yeniden 15-20 gün bekleniyor cok can sıkıcı bir durum yaw.

Bide yukarı çıkış tarafı bozuk abi(benzincinin olduğu çıkış) bari terse ver de çıkana kolaylık olsun, inmek yine basit.

kado
03-10-2018, 18:45
Benim sorumda belediyeler bu yol çalışmalarına, kaldırım yenilemelere neden okullar açıldıktan sonra başlayıpta, trafiğin içine ediyorlar? Anlamlandırabilen var mı?

kifoz
03-10-2018, 20:03
bi de bunun logar kapağı kısmı var. geçen gün küçükçekmecenin işlek bir caddesinde ilerlerken 500 metre bile olmayan kısımda 50 tane logar kapağı saydım hiç abartmıyorum ve bu kapakların hiç birisi asfalt seviyeinde değil gerçi türkiyede böyle bir logar kapağıda yok. sonra ön takımlardan neden ses geliyor...

EmreS13
03-10-2018, 20:06
Anlaşma yapılan firmaylada sıkıntı vardır abi içeriğini tam bilmediğim için yanlış bişey demeyeyim. Ama olmaması gereken şeyler bunlar cidden yazık.

Bide yukarı çıkış tarafı bozuk abi(benzincinin olduğu çıkış) bari terse ver de çıkana kolaylık olsun, inmek yine basit.
Az çok bu işin içindeyim o yüzden kabaca anlattım ama olayın içinde ne vardır bilemem. Terse çalıştırmak içinde bi kaç ayar yapmak gerek onuda yapmaya uğraşmamışlardır veya o şekilde çalıştırılmasına müsade edilmemiştir

halilcan9455
03-10-2018, 20:20
Galiba bu ara bu kasisler moda, Samsun için konuşmak gerekirse özellikle Atakumda bu şekilde hiçbir anlam ifade etmeyen kasisler mevcut.
Ayrıca eskiden yapılan kasislere göre çok çok büyükler araba yüklüyse geçerken sıkıntı yaratıyor.

Quantum
03-10-2018, 20:22
Nankörlük etmeyin, halinize şükredin..

Tokat / Turhal

https://www.sanalsantiye.com/wp-content/uploads/2014/03/401710_10150772924245373_1466592722_n1.jpg

Yigit-Y
03-10-2018, 20:47
Bunlar hep imam hatiplerden

Yap fen lisesi anadolu lisesi bak kasisler nasıl fiziki mantıklı konumlandırılmış gör

Ama nerdeee

SpeedlinE™
03-10-2018, 22:32
izmit kocaelinde de yaşadığım yerede keşke kasis yapsalar. Gazlayanlar,sağa solda dönenler,patlayanlar,hatta patlayıp kaçan bir sürü insan oldu. Bir dengesi yok şu kasislerin maalesef ki

Octavia RS
04-10-2018, 00:57
Kadıköy belediyesi o konuda ciddi sıkıntılı hele ki asfalt konusunda caddenin ara sokaklarına girmek bile istemiyorum girince resmen daracık sokaklarda slalom yapıyorum çukurlardan v.s kaçmak için. Hele suadiye'de bi sokak var adını bilmiyorum sokağın, sahil ile caddeyi birbirine bağlıyo o sokakta istikamet hizasına konuşlanmış tırtıklı boyalar var aman yarabbim geçerken sanki doğrama makinasının üstünden geçiyorum.

Özyeğin yolunda abartmadan söylüyorum her 50 metrede bir kasis var ve o kadar iğrenç yapılmışlar ki ne kadar yavaşlarsam yavaşlıyım artık neredeyse durma noktasına geliyorum ama kasise girdiğim an sanki yüksek bir kaldırıma çıkıp iniyosunuz artık bıktım yolumu değiştirdim

SekoLive
04-10-2018, 08:56

kardesım kucukyalı hani biraz daha atıl biyer cok fazla yetkili yok biz ihbar ettikçe geliyorlar gibi

ama adamlar ayrılık çeşmede bu dediğin olayı yapmıyorlar.

bozulan merdıven yukarı cıkış olunca diğerini yukarı çıkana çevirmek ne kadar zor olabilir ama yapmıyorlar

bir seferinde gittim istasyon amiri gibi bırısıne dedim bunu farketmedinz mi etmemişiz dedi insanlar merdivenlere tırmanıyor asansör zaten kısıtlı.

belediyede yetkili olsam o istasyonda çalışan 50 kişiyi dönüşümlü merdiven nöbeti yazardım.

SekoLive
04-10-2018, 08:58
Anlaşma yapılan firmaylada sıkıntı vardır abi içeriğini tam bilmediğim için yanlış bişey demeyeyim. Ama olmaması gereken şeyler bunlar cidden yazık.

Az çok bu işin içindeyim o yüzden kabaca anlattım ama olayın içinde ne vardır bilemem. Terse çalıştırmak içinde bi kaç ayar yapmak gerek onuda yapmaya uğraşmamışlardır veya o şekilde çalıştırılmasına müsade edilmemiştir

bence hiç salladıklarını düşünmüyorm keşke baksalarda öyle çalışmasına izin vermeseler bu bile bi karardır bunlar akışına bırakmış millet sorun çıkarmadıkça amaaan şekli devam ediyorlar

vatandaşın yararını faydasını gözeten yonetıcı cok az alt yönetimlerde.

imprezaWRC
04-10-2018, 10:51
Bozuk yollları onarmak yerine sağolsunlar heryere duvar örüyorlar pardon kasis yapıyorlar. Bozuk olsun olmasın kaldırımları yenilemeyi biliyorlar. Ama köstebek yuvasından hallica yolları düzeltmemek için de ellerinden geleni yapıyorlar.
Madem kasis yapmak için asfalt var onun yerine bozuk yolları düzeltseler ya. Hastası, yaşlısı, çocuğu olan var. Niye bu kadar eziyet ediyorlar insanlara, niye insanların yüksek vergiler ile satın alıp yüksek vergiler ile yürüttüğü otomobillere bu kadar eziyet ediyorlar. Niye bu kadar sarsıntılı yolcuklar yaptırıyorlar. Valla bizim çocuk uykuya daldığında şehir içinde maksimum 10dk sonra sarsıntılardan uyanıyor. Haliyle asabiyet zirve yapıyor, sonra benim sinirlerim zıplıyor.

Bari yaptılar birşey bunun akıllı olanını koysunlar. Tamam yine sevdikleri müteahhit yapsın ama bari ilkel birşey olmasın.
Bak mesela böyle birşey yapsınlar.
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=NqzoDAVr6og)

https://www.youtube.com/watch?v=NqzoDAVr6og

Veya elektrik üretebilen hız tümseklerinden monte etsinler. Hiç değilse hem otomobile zararı olmaz hem de elektrik üretimine katkın olur/katıkları olur.
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=a9Y59nOSLzs)

https://www.youtube.com/watch?v=a9Y59nOSLzs

Aynı şeyleri kaldırımlara da yapabilirler, insanlar yürüdükçe elektrik üretilebilir.

wolkanku
04-10-2018, 12:20
Kadiköy belediyesi CHP seçmeni sayesinde oy alıp ekmek elden su gölden görevine devam ediyor. Anadolu yakasının en fazla vergi veren ilçesi ama sokaklar, caddeler bakımsızlıktan can çekişiyor. Bağdat Cad. civarında en kötü 3+1 ev 1 trilyon ama önündeki sokak köstebek yuvası gibi. Hizmet talep edincede orası bizim bölgemiz değil, sura için buraya yazın diye ahkam kesiyorlar. Vatandaş onların görüp görmezden konuları iletiyor bunlarda işgüzar talebini bana iletme git IBB'ye ilet diyor , senin görevin ne ben iletiyorsam ?

çok doğru.
bir de bazı sokaklarda sözde kaldırım yeniliyorlar , 2 gün sonra bir bina yıkıp yerine yenisi dikiliyor, onun şantiyesi süresince bütün kamyonlar o kaldırımlara iniyor çıkıyor zaten mahvoluyor.
israf oğlu israf.

bağdat caddesi civarında bu skimdriversturkey, yancıskiklerturkey vs. gibi instagram popisi olmaya kastıran 20lik velet tayfası yüzünden her yer kasis oldu, cadde üstü kasisler, ara sokak kasisler,yokuş yukarı kasisler...araba kullanılmıyor artık.
onlar yavaşlatılsın diye ben niye cezalandırılıyorum bunu anlamak mümkün değil.

e5 kenarında , tem kenarını çimlendirdiler, ne zaman baksam sürekli bir kaç işçi çim buduyor..yahu el insaf , halı çim yapın geçin illa görsel bir yeşillik katmaksa, böylece orada çalıştıracağın işçiyi başka bir yerde , belki daha az adetle çalıştır. ama yok nasılsa vatandaşın cebinden çıkıyor ya , ver bir yandaşa ihalesini, çalıştır her gün işçiyi..temiz iş.

CloudGrey
04-10-2018, 12:42
benim bildiğim ;

ilçe belediyeleri sadece sınırları içindeki ara sokaklar ile ilginir, ilgilenirkende büyükşehire bağlıdır.
Büyükşehir bu sokağa bişe yapılmasına gerek yok dediği an ilçe belediyesi bişey yapamaz..
Ana arterlerde direk büyükşehrin sorumluluğundadır.

Yani chpli ilçe belediyesi ulan şurayı düzeltim dedinde büyükşehir sevmediği chp belediyesinin işine çomak sokmak uğruna bu işe hayır diyebilir.

ilk akla gelen düzeltilmiş yer olarak chpli belediye olan beşiktaş aklınıza gelebilir.
beşiktasın hikayesi biraz farklı, hazır konu acıldı onuda anlatayım;

beşiktaşa 2011de mangonun sahipleri geldi ve çarşı içinde bulunan (çarşı ada , ada şeklinde bölünmüştür.) bir adayı komple alıp mağaza yapmak istedi.
Adada yaklaşık olarak 15-20 dükkan var.
10 tanesini falan alabildi, bu arada yapmak istediği yerlerde tarihi eser dalgametreside var.
tabi alımlar uzun sürdü mango gelceğini duyan esnaf 5 milyonluk dükkanına 15 milyon istedi vs vs.

Mango dükkanları tamamlayınca işin içine izinler girdi.
Dönemin başkanı olan murat hazinadar mango izinleri vermek için beşiktaşın ana arterleri ( ıhlamurdere , nüzhetiye ve şair nedim cad. ıhlamur kasrına kadar) yol ve kaldırımlarını yenilemesini istedi.
buna büyükşehir karışmadı nede olsa ona giren çıkan yok diye..
böylelikle bjk'de yollarda kendine geldi.

sonrada adamı aldılar :D

hikaye aşşa yukarı böyle...

denizhandinc
04-10-2018, 12:56
Kücükcekmece Atakentide doldurdular kasisle mk. Standartı belli olmayan abuk sabuk kasisler. Aynı kavsagın sagındaki kasis baska yükseklikte solundaki kasis baska yükseklikte. Kasise 000001 metre kala diktikleri kasis tabelasıda tam bomba. Cukurdan ayrı kac kasisten durma noktasında gec valla arabama yazık her gaza bastıgımda yaktıgım benzine yazık

Vtec_2
04-10-2018, 13:02
Atasehir de sikinti kasis degil lakin duzgun arnavut kaldirimini bozup ayda 1 yeniliyorlar. Yeniledin eyvallah da duzgun yapamiyorlar. Her yagista yokda epeyce derin bir gocuk olusuyor.

KoramiraL
04-10-2018, 13:21
Hafta içi her gün bollucaya gidiyorum mahalleye ve köy içine ana yollara kasis yapıyor belediye en fazla 5 6 içinde asfaltla bir Sarı damperli bir dalıyor 50 60 tamamdır kasis diye bir şey kalmıyor :)

forwett
04-10-2018, 19:17
Sizinki yeni kasismiş. Ankara'da Konutkent 1'de adamlar yola dağ koydu. Standart arabamla çapraz geçiyorum.

turbo&quattro
04-10-2018, 19:31
Buradada cok fazla var dag gibi kasislerden.

https://s2.eksiup.com/e8b9ff5fc748.jpeg (https://eksiup.com/e8b9ff5fc748)

https://s2.eksiup.com/f61408e34177.jpeg (https://eksiup.com/f61408e34177)

-Murat Özcan-
04-10-2018, 19:36
Bazı kasisler var sanki off road arabaları için yapılmış sürtmeden geçmek imkansız

meganes
06-10-2018, 06:13
sırf bu gerizekalıların tümsek sevdasından ve avmlerdeki tümsek meraklısı yavşaklar yüzünden jip aldım birde yükselttim paşalar gibi biniyorum

DOHC
06-10-2018, 06:31
Türkiye'de üretilen veya ithal edilen arabalarda stock yükseklik yeterli düşüncesindeyim. Hadi arabanı 1-2 cm bastın yine de kurtarır çoğu tümsekten. Ama 4-5 cm basarsan sorunu biraz da kendinde araman lazım bence.
Madem asfalt tümseklerde bir standart yok memleketimde, sen arabanı ayarlayacaksın çok seviyorsan.

Kadyr
06-10-2018, 07:04
Tümsekleri destekliyorum ama standardi olmalı (basık arabaya göre değil tabiki)kavsaklara hızlı giren Öküzler olduğu için destekliyorum.sen kurallara uymazsan kazalar kaçınılmaz hale geliyorsa adamı yola getiriyorlar yapacak birsey yok. Asfalt olayına gelince,kime yaptiriyorlarsa Asfaltı yama olan yerler zipliyor resmen.kalite kontrol yok galiba silindirle biraz geç tamamdır.buda bir israftır ve haram zıkkım olsun

_opeth
06-10-2018, 09:58
Vedat Ozgurel auf Twitter: "Sevgili @MaltepeBelTr Altayceşme mh. Ucar sk.'ta yapılan asfaltlama sonrası tekrar kanalizasyona acılan cukurun uzerindeki toprak yağmurlarla gittiğinden cukur halini aldı. Bu işlemler yapıldıktan sonra asfaltlama yapılması icin surekli yazışmamız mı gerekiyor?" (https://twitter.com/vozgurel/status/973611751672598530)

çukur marttan önce peydah oldu, Mayıs ayında anca asfaltlatabildim.

Vedat Ozgurel auf Twitter: "Dinlenc cad ile vakif sokak girisine bir cukur kazıldı cocuk mezarından hallice. Oraya asfalt yapılması gerekecek sokak girişini tek şeride indirmektedir @kadikoybelediye" (https://twitter.com/vozgurel/status/1045953927697616897)

sıra kadıköy belediyesinde

Bu arada Beylikdüzü Büyükçekmece taraflarına giden veya yaşayan varsa oradaki kasisleri daha iyi bilir. arnavut kaldırımından kasis yapıyorlar yine dağ modunda, altındaki kum gidince çukura dönüşüyor yambirik bişeyler oluyor...

bu arada 3 kere amortisör patlattım. fırsatını bulursam tamir yöntemine başvuracağım. Kyb 200TL idi 400TL'ye çıktı

EOZDAG
06-10-2018, 20:12
Bende kasis olayını destekliyorum. Hatta hem yaya hemde tüm motorlu taşıtlar için trafik cezalarının arttırılması ve kuralların çok daha katı ve kesin uygulanması taraftarıyım topluma düzen ancak böyle gelir. Kasislerin standardı da bence Esenboğa havalimanındaki gibi olmalı.