PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kablonet

zübeyir
04-10-2018, 09:46
Arkadaşlar kablonetin hız bağlantı konusunda bölge bölge farklılıklar olduğunu okuyorum sürekli.

Ataşehir de durumnedir kullanan varmıdır?? Bilgilendirirse sevinirim

Ormanci
04-10-2018, 10:03
Valla bu söylem bende 10 yıl öncesinde :) Şu anda Superonline, TTnet vb fiber altyapısı neyse, Kablonet de o...

Yani fiberde zaten bağlantı hız kaybı yok ya da çok az. Ha fibere rağmen sıkıntı yaşanıyorsa bilemiyorum ama sanmam.

Bu arada Türksat'ın verdiği modemler aşırı dandik, Netmaster'lar felaket. Hala düzeltmedilerse (yeni modemlerden de şikayet eden fazla), 30mbit üzerinde kablosuz olarak veremiyor. Access Point türevi bişey kullanılması lazım.

100mbit kullanıyorum 2-3 senedir, bugüne kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Bostancı bölgesindeyim.

XoR
04-10-2018, 10:11
Arkadaşlar kablonetin hız bağlantı konusunda bölge bölge farklılıklar olduğunu okuyorum sürekli.

Ataşehir de durum nedir kullanan varmıdır?? Bilgilendirirse sevinirim

1 sene Barajyolu caddesinde oturdum 25mb 25mb'di ne bir gün kesildi ne bir gün hızı düştü çok memnundum.

Şuan Suadiye'de aynı paketle devam ediyorum hız yine aynı ama kesinti sıkıntıları yaşıyorum 3-4 günde bir yarım saat gidiyor

SekoLive
04-10-2018, 10:13
evimde kullanıyorm benim gözlemlediğim ve yaşadığım en can sıkıcı sorun odalar arası wifi çekmeme problemı

kablonette eviniz 100 metreden az büyükse modemi evin ortasına koymazsanız uzak odada çekmeme gibi salak bi durum var.

bende ve bi kaç arkadaşımda böyle bir sorun var.

CloudGrey
04-10-2018, 10:18
beşiktaşta 50 çikotayt dedikleri hız , testte 45-47lerde geziyor...upload her zamanki gibi zayıf 4 lerde..
zaten kablonetin tek kötü yanı düşük upload değeridir.

zübeyir
04-10-2018, 10:19
XoR @omanciBen 24 mbit kadar adil kotasız sınırsız paketi alıcam. Barajyoluna yakın oturuyorum.bendede sıkıntı olmaz inşallah..
SekoLive Ben odama modem çektim.2 modemi birbirine bağlayıp kullanıyorum.sıkıntı olmaz wireless.

XoR
04-10-2018, 10:37
XoR @omanciBen 24 mbit kadar adil kotasız sınırsız paketi alıcam. Barajyoluna yakın oturuyorum.bendede sıkıntı olmaz inşallah..
SekoLive Ben odama modem çektim.2 modemi birbirine bağlayıp kullanıyorum.sıkıntı olmaz wireless.

Ataşehir sıfırdan yapılmıştı kablonet hattı yeni çekilmişti, Suadiye kentsel dönüşümden yapıldı yine sıfır bina ama kutu eski kablolu tv kutusu hat eski hat. Belki bundan kaynaklanıyor bilmiyorum :)

Genel anlamda 10 üzerinden 8 i var bende Kablonet'in. Çıktığından beri kullanıyorum kolay kolay da vazgeçmem.

enesy
04-10-2018, 10:39

Bunu nasıl yapıorsunuz. Bende de modem var fazladan access point gibi kullanailirmiyim

Day Walker
04-10-2018, 10:41
Bende Takirdağ'da yazlığa düşünüyorum.

Orda olupta kullanan varsa bilgi verebilir mi?

CloudGrey
04-10-2018, 10:53
Bunu nasıl yapıorsunuz. Bende de modem var fazladan access point gibi kullanailirmiyim

access pointler "source(kaynak) ve receiver(alıcı)" şeklinde çalışabilir.
modemler sadece source (kaynak) şeklinde çalışır.

zaten öyle olmasaydı access pointler icat olmazdı ;)

2modemi birbirine kablo ile köprüleyebilirsiniz sadece..

zübeyir
04-10-2018, 11:03
access pointler "source(kaynak) ve receiver(alıcı)" şeklinde çalışabilir.
modemler sadece source (kaynak) şeklinde çalışır.

zaten öyle olmasaydı access pointler icat olmazdı ;)

2modemi birbirine kablo ile köprüleyebilirsiniz sadece..

Evet bende 2 modemi kablolu bağladım. İkinci modemide hem kablolu hem wireless kullanabiliyorum

said_
05-10-2018, 12:32
1 sene boyunca Minibüs caddesi Göztepede problemsiz kullandım Kablonet.

25 mbit 23-24 arası modeme geliyordu.

Tavsiyem şu, kablonet den modem kiralamayın, wifi içinde olanıda kullanmayın

şu modemi internetten aldım Netmaster (http://netmaster.com.tr/urun/10)

yanınada TP link in Archer modeli bir router ını aldım, çokda güzel çalıştı.

Şimdi Maltepe ye geçiyorum, orda sadece denemek için bir taktım modemi yine 23-24 hız gözüküyor.

Birde müşteri hizmetlerini aradığınızda hızlıca ulaşabiliyorsunuz, yardımcı oluyorlar.

XoR
05-10-2018, 12:44
1 sene boyunca Minibüs caddesi Göztepede problemsiz kullandım Kablonet.

25 mbit 23-24 arası modeme geliyordu.

Tavsiyem şu, kablonet den modem kiralamayın, wifi içinde olanıda kullanmayın

şu modemi internetten aldım Netmaster (http://netmaster.com.tr/urun/10)

yanınada TP link in Archer modeli bir router ını aldım, çokda güzel çalıştı.

Şimdi Maltepe ye geçiyorum, orda sadece denemek için bir taktım modemi yine 23-24 hız gözüküyor.

Birde müşteri hizmetlerini aradığınızda hızlıca ulaşabiliyorsunuz, yardımcı oluyorlar.

Bende aynı modemi kullanıyorum 25mbit'e geçtiğimde bunu almamı tavsiye ettiler Docsis 3.0 olduğu için

Önceden 10mbit kullanırken Docsis 2.0 tipi modem kullanıyordum yine Netmaster

Schumi
05-10-2018, 21:58

diğer modemin otomatik IP dağıtma özelliğini (DHCP Server, DHCP Sunucu) kapatırsan eğer access point gibi kullanırsın. Birde modemin IP'sini değiştir gerçek modemin IP si ile çakışmasın.

enesy
05-10-2018, 22:00
diğer modemin otomatik IP dağıtma özelliğini (DHCP Server, DHCP Sunucu) kapatırsan eğer access point gibi kullanırsın. Birde modemin IP'sini değiştir gerçek modemin IP si ile çakışmasın.

Hayatta anlamadığım işler bu ıt işleri , network vs .

Ben bi google yapıym dhcp kapatma vs diye

Schumi
05-10-2018, 22:10
Hayatta anlamadığım işler bu ıt işleri , network vs .

Ben bi google yapıym dhcp kapatma vs diye

İkisi arasında network kablosu olması gerekiyor bunu atlamayalım tabi.

_opeth
08-10-2018, 16:04
https://s1.eksiup.com/c78a92773271.png (https://eksiup.com/c78a92773271)

Bugün kablonete gectim. Yüksek olan turk.net 35mbit alttaki turksat 24mbit. Bölge Maltepe

Denizyaren
05-11-2018, 12:00
Ben önermiyorum kabloneti. O kadar hyplandı ki. Ne kadar faydalı bir interneti var tartışılır.

enesy
07-11-2018, 17:48
İkisi arasında network kablosu olması gerekiyor bunu atlamayalım tabi.

abi şimdi kablosuz yapabiliyormuyuz bunu ?

Denedim baya videolar izledim ama beceremedim sanırım.

Schumi
07-11-2018, 19:08
abi şimdi kablosuz yapabiliyormuyuz bunu ?

Denedim baya videolar izledim ama beceremedim sanırım.

Şimdi şöyle diyoruz önce. Halihazırda kullandığın modemin ip adresi nedir ? Ve access point gibi kullanmak istediğin modemin ip adresi nedir. Ben adımları yazayım sana.

Çalışan modemin ip adresini öğren. Örneğin 192.168.1.1
Daha sonra diğer modemi elektriğe tak ama ağ kablosu takılı olmasın. Eğer kablosuz devrede ise bilgisayarından internet olmayan bu yeni taktığın modeme bağlan. Modemin ip adresi neyse onu internet tarayıcıdan aç. Misal 10.0.0.1 yada 192.168.2.1. İlk işin Ağ / LAN / Ev Ağı gibi kısımlar altında yada varsa direk DHCP başlığı altında DHCP Sunucusu (DHCP Server) kapat ve kaydet. Daha sonra yarın bi gün lazım olur diye gene Ağ / LAN / Ev Ağı kısmından bu modemin IP adresini ilk modemin IP adresinin sonu 254 ile biteni yap. Misal 192.168.1.254. Kaydet cihazı yeniden başlat ve daha sonra 2 modemi birine ağ kablosu ile bağlayıp çakışma olmadan kullanabilirsin. İkinci modemin wireless ismini ve şifresini farklı yapmanı tavsiye ederim. Daha sonra onu değiştirmek için o cihaza sonradan verdiğin IP adresini kullanabilirsin. 192.168.1.254 gibi olan.

ozoozo
07-11-2018, 21:16
Konu ile alakasız ama sormak istedim hazır hız vs. konuşuluyorken..

Superonline 25mbit kullanıcısıyım ancak speedtest e girdiğimde 90mbit leri 100mbitleri görüyorum :) Başına böyle bir durum gelen var mı ?

https://i.hizliresim.com/k62NLr.jpg (https://hizliresim.com/k62NLr)

Schumi
07-11-2018, 22:51
Konu ile alakasız ama sormak istedim hazır hız vs. konuşuluyorken..

Superonline 25mbit kullanıcısıyım ancak speedtest e girdiğimde 90mbit leri 100mbitleri görüyorum :) Başına böyle bir durum gelen var mı ?

https://i.hizliresim.com/k62NLr.jpg (https://hizliresim.com/k62NLr)

Bu mesajı hemen sil ve ses etme. :)

ozoozo
08-11-2018, 09:13
Bu mesajı hemen sil ve ses etme. :)

Abi Mod sensin bir el atar mısın ? :) İp yi değiştirdim buraya ekledikten sonra da ne olur ne olmaz :D

_opeth
08-11-2018, 09:17
normal download da hız nasıl peki?