PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo GTI Far

BlackMamba
08-10-2018, 22:28
Merhaba, polo 6R TDI aracım için GTI led far arıyorum, sorunsuz temiz çıkma olabilir;
örnek olabilmesi için aşağıdaki resimi koyuyorum.

http://i.hizliresim.com/LDrgMZ.jpg

63owen63
08-10-2018, 22:45
Oem gti far mı replika mı ?

BlackMamba
09-10-2018, 15:35
Oem gti far mı replika mı ?

OEM fiyatlardan ötürü alamıyorum malesef, replika :)

dqn
09-10-2018, 15:58
Ben golf7'ye replika far taktım, açıkçası sorunlar peşimi bırakmadı.OEM takmanızı tavsiye ederim.

BlackMamba
09-10-2018, 18:33
Ben golf7'ye replika far taktım, açıkçası sorunlar peşimi bırakmadı.OEM takmanızı tavsiye ederim.

Ne gibi sorunlar yaşadınız öğrenebilir miyim ?

dqn
09-10-2018, 20:37
Ne gibi sorunlar yaşadınız öğrenebilir miyim ?

Öncelikle led veya normal sarı ampullerle hic bir aydınlatma saglayamazsiniz, xenon takmaniz sart. Xenon takıncada ariza lambasi yakiyor(ilk 2 ay sorun yok 2 aydan sonra basliyor her sey) ne ampul dayaniyor ne de balast. Resmen 2 ayda bir xenon kit alacak duruma geliyorsunuz. Bir gece ansizin farlariniz yanmayabiliyor vs. Yolda kalinca hos bir durum olmuyor. Bu olay yakin cevremdeki 3 tane mk7 golf sahibi arkadasimda da oldu. Hepimiz ayni seyleri yasadik. Su an 3 muzde halojenlere donduk

63owen63
09-10-2018, 20:42
Polo replikaların ilk partilerinde led patlamaları vs oluyordu ama şuanki replikalarda öyle bir sorun yok, ama aydınlatma derseniz tabiki orjinal mercekli bir far gibi değil

BlackMamba
09-10-2018, 21:41
Öncelikle led veya normal sarı ampullerle hic bir aydınlatma saglayamazsiniz, xenon takmaniz sart. Xenon takıncada ariza lambasi yakiyor(ilk 2 ay sorun yok 2 aydan sonra basliyor her sey) ne ampul dayaniyor ne de balast. Resmen 2 ayda bir xenon kit alacak duruma geliyorsunuz. Bir gece ansizin farlariniz yanmayabiliyor vs. Yolda kalinca hos bir durum olmuyor. Bu olay yakin cevremdeki 3 tane mk7 golf sahibi arkadasimda da oldu. Hepimiz ayni seyleri yasadik. Su an 3 muzde halojenlere donduk

Öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için
Yani bir sene öncesine kadar 1.000-1.300 lira olan replika gti farlar şuan 2.500den başlıyor eğer dediğiniz gibi sürekli problem yaşayacaksam verilen para ciddi manada çöpe gitmiş oluyor o zaman?

BlackMamba
09-10-2018, 21:42
Polo replikaların ilk partilerinde led patlamaları vs oluyordu ama şuanki replikalarda öyle bir sorun yok, ama aydınlatma derseniz tabiki orjinal mercekli bir far gibi değil

Aydınlatmaya çok takılmıyorum uzun yol yapmıyorum fazla ama aracım iç dış komple gti sadece farlarım eksik onuda tamamlamak istemiştim görüntüde bütünlüğü yakalayabilmek adına ama.. :D

MeRtCaN
09-10-2018, 22:26
Benim aracımda Taiwan üretim far var 4300 k phlıps xenon ıle kullanıyorum aydınlatması mükemmel led ler de hiç sorun yok

taıwan üretim bulabılırsenız hiç sıkıntı yasamazsınız

SinanAdalı
09-10-2018, 23:28
Benim araçta da taiwan mercekli R20 farı var.. led ampul'de taktım aydınlatmasından da memnunum çok şükür bi sıkıntı olmadı. Aldığınız yeri iyi seçin herhangi bi sorun olduğunda malının arkasında dursun yeter.

63owen63
10-10-2018, 07:57
Zaten oem gti far koymaya kalksak bu şartlarda 6-7 binlere yaklaşır..

dqn
10-10-2018, 08:22
Benim aracımın farıda taiwan uretim, saticida gayet arkasindaydi zaten forumunda neredeyse tamami ordan aliyordur yada onun temin ettigi yerlerden. Led far ile kim onunu goruyorum diyorsa kusura bakmasin ama bana hic samimi gelmiyor. Bizde okuduk ettik aldik sonra onumuzu goremez olduk.

low&slow
10-10-2018, 08:27
1.5 senedir polo aracımda kullanıyorum. Photon led xenon var kısa ve uzunlarda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Aydınlatması samimiyetimle söylüyorum oem'den daha iyi.

onurc
10-10-2018, 08:38
yan sanayı bı malzemenın ıyı olacagına nedense oldum olası ınanmıyorum
ımkan varsa orıjınal ekıpman,yoksa uzerındekılerle kullanın derim

c.sar
10-10-2018, 08:39
Arkadaşım da Jetta için led farlardan aldı , kendisine sordum nasıl diye far değil resmen dert aldığını söylüyor.

PiscocuK
10-10-2018, 08:42
Böyle durumlarda orj far jant body derken gti görünüm yapılana kadar
eldeki araç satılıp gti alınsa daha iyi olmazmı.Dizeller nekadar yakıyor bilmiyorum ama 1,4 tsi korkulacak bir yakıta sahip değil

63owen63
10-10-2018, 09:22
eldeki araç satılıp gti alınsa daha iyi olmazmı.Dizeller nekadar yakıyor bilmiyorum ama 1,4 tsi korkulacak bir yakıta sahip değil

Ön tampon 1000 lira,
arka tampon 500 lira
replika far 1000 liraya gti görünüm yapıyor çoğu insan,
istediği jantı da koyuyor keyfine göre. Ama tdi seçmenin en büyük sebebi,
1* ekonomik - şehir içi istanbulda 850 km yapıyor ölüsü
2* Tune etme fikri insanı cezbediyor hazıra binmektense
3* Alırken ucuza almak cezbedici geliyor
4* Dsg den ve benzinli kırmaktan korkuluyor
5* Yazılım / dp ile yüksek torkla ciddi keyifli oluyor, kimisi de tork seviyor,

Ama gti almak daha mantıklı bence de , donanım seven birisi için, dizeller boş oğlu boş çünkü :)

low&slow
10-10-2018, 09:27
Ön tampon 1000 lira,
arka tampon 500 lira

Ama gti almak daha mantıklı bence de , donanım seven birisi için, dizeller boş oğlu boş çünkü :)

o fiyatlara kalmadı malzeme artık 1 sene öncesi o fiyatlardı :)

PiscocuK
10-10-2018, 09:30
Ön tampon 1000 lira,
arka tampon 500 lira

Bu fiyatlara bulunabiliyorsa sorunsuz şekilde ok ama orjinal olarak yazmıştım ben.
Tabiki herkes bütçesi dahilinde günlük kullanımına göre araç bakıyor yapıyor lafım yok yinede bunca masrafı yapana kadar gti daha mantıklı gibi.
var canım grubumuzda Zword reyiz dizelli ve öfkeli içimizden geçiyor :D

63owen63
10-10-2018, 09:54
Bu fiyatlara bulunabiliyorsa sorunsuz şekilde ok ama orjinal olarak yazmıştım ben.
Tabiki herkes bütçesi dahilinde günlük kullanımına göre araç bakıyor yapıyor lafım yok yinede bunca masrafı yapana kadar gti daha mantıklı gibi.
var canım grubumuzda Zword reyiz dizelli ve öfkeli içimizden geçiyor :D

Yani piyasadaki çoğu insan böyle bi yönelime sahip, 2.el uygun yansanayi spec takılıyor. Çok az insan, kaliteli parçalara yöneliyor, bir wrc tampon 4000 küsür lira, bir wagner intercooler en az 5000 lira, bu ikisine harcanan parayla 2.el yan sanayi replika ürünlerle gti görünüm çok kolay elde ediliyor :)

Sword'un polo yu henüz görmedim,ama yapım aşaması süresi boyunca görüştük,çok keyifli olmuştur o setupla, stg2 gti'larla aşağı yukarı yürümesi lazım.

BlackMamba
10-10-2018, 12:57

Gönül tabiki gti almak ister ama aralarında ciddi fiyat farkı var ve yakıt şikayetimden dolayı benzinliden dizele geçiş yaptım gayet iyi yürüyor memnunum şuan :)

İkilemde kaldım şuan taiwan kullanıp memnun olanda var tövbe edende şans işi gibi duruyor sanırım

63owen63
10-10-2018, 14:44
Gönül tabiki gti almak ister ama aralarında ciddi fiyat farkı var ve yakıt şikayetimden dolayı benzinliden dizele geçiş yaptım gayet iyi yürüyor memnunum şuan :)

İkilemde kaldım şuan taiwan kullanıp memnun olanda var tövbe edende şans işi gibi duruyor sanırım

Elektronik başlıbaşına şans işi ,ama far için okadar korkmana gerek yok, en fazla bi led hattını yeniler devam edersin, çok ciddi problem yaşamazsın, sıfır ürünler sorunsuz zaten şuan (replikalar için konuşuyorum )

ahmet3425
10-10-2018, 15:32
sorunsuz bi far sistemi varsa banada haber edin gti im var ama farlarım dandik :D

onurc
10-10-2018, 15:34
sorunsuz bi far sistemi varsa banada haber edin gti im var ama farlarım dandik :D

bi tanıdıgım yakın zamanda şu taiwan malı adı altında satılan çift U led (böyleydi heralde :D) farlardan alacak Jetta'ya,deneyimlerimizi paylaşırım :D

SinanAdalı
10-10-2018, 23:56
Ön tampon 1000 lira,
arka tampon 500 lira

Ah şu fiyatlar olsa keşke :) sıkıldıkça değiştiririm...

BlackMamba
11-10-2018, 11:48
Replika farlar 2500den başlıyor şuan :D

akko
15-10-2018, 11:11
Selamlar öncelikle,
bende araç konusunda çok takıntılı bir herifim. Özellikle herşeyin orijinali olması konusunda özen gösteririm. özellikle önceki araçlarımda (plaka lambalarını bile serviste değiştirirdim.) fakat ülkemizdeki bu döviz kurlarına oem almak çok zor. ben geçen hafta aldım GTİ far takımı 2017 model 6c aracım için. Şuanlık memnunum sadece buhar yapıyor, oda 1 2 hafta içinde ledler alışınca düzelir dedi satıcı. Satıcı büyük bir dükkan çoğu VAG'cı arkadaş bilir., Taiwan malı aldım. Korkmadan almanızı tavsiye ederim ;)

MeRtCaN
15-10-2018, 13:54
fb grublarında orjınal far satılık 3800 tl ye çin malına takıntılı olan var ise onu alabılır fıyatı uygun

63owen63
15-10-2018, 14:12
fb grublarında orjınal far satılık 3800 tl ye çin malına takıntılı olan var ise onu alabılır fıyatı uygun

Bcm 'si tesisatı, kodlaması vs 5-6 'i gözden çıkaran birisi alabilir :)

SinanAdalı
15-10-2018, 16:43
Selamlar öncelikle,
bende araç konusunda çok takıntılı bir herifim. Özellikle herşeyin orijinali olması konusunda özen gösteririm. özellikle önceki araçlarımda (plaka lambalarını bile serviste değiştirirdim.) fakat ülkemizdeki bu döviz kurlarına oem almak çok zor. ben geçen hafta aldım GTİ far takımı 2017 model 6c aracım için. Şuanlık memnunum sadece buhar yapıyor, oda 1 2 hafta içinde ledler alışınca düzelir dedi satıcı. Satıcı büyük bir dükkan çoğu VAG'cı arkadaş bilir., Taiwan malı aldım. Korkmadan almanızı tavsiye ederim ;)

dostum geçmezse eğer silika jel alıp atıyosun içine mis gibi kullanıyosun :)

akko
15-10-2018, 17:05

:icon_tup::icon_tup:

akko
17-10-2018, 16:22

ilk başta şaka yapıyorsunuz sanmıştım :):) ama internette araştırınca herkes bu şekilde çözümü bulmuş gerçekten. özellikle jetta'ların orijinal farlarında bu problem mevcutmuş. ilk fırsatta deneyeceğim çok teşekkürler

CVK
25-10-2018, 19:23

Aküden röleli ve dirençle bence BCM e gerek yok. Zira benim de aracımda aküden röleli dirençli tesisat var OEM Bixenon d1s kullanıyorum.

ahmet3425
29-12-2018, 12:47
Beyler yeni konuya gerek yok. ben hala temiz cikma yada sisirilmemis fiyatli taiwan uretimi gti replica far ariyorum. Yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkurler.

ahmet3425
29-12-2018, 12:49

Arka teker sensonur far yukseklik ayar beyni “afl” bcm farlar tesisat iscilik vs 8-9 luk olursun valeo olmak kaydiyla tane fiyati 2800 tl.

Ufuk
29-12-2018, 14:17
Beyler yeni konuya gerek yok. ben hala temiz cikma yada sisirilmemis fiyatli taiwan uretimi gti replica far ariyorum. Yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkurler.

Abi güzel aydınlatmıyor, hatta oem leri ararsın diyim. 2015 te poloma takmıştım. Karanlık ve bilmediğim bir yolda gecenin alakasız saatinde önümü uzunlarla anca gördüğümde sinir olup ertesi hafta aldığım paraya satmıştım. Amacın görsel yapmaksa bişey diyemem, ama orj fara kaliteli ampul, mercek ve gen 6 balast ile çok iyi aydınlatan bir sistem yapabilirsin.

MeRtCaN
29-12-2018, 18:03
Abi güzel aydınlatmıyor, hatta oem leri ararsın diyim. 2015 te poloma takmıştım. Karanlık ve bilmediğim bir yolda gecenin alakasız saatinde önümü uzunlarla anca gördüğümde sinir olup ertesi hafta aldığım paraya satmıştım. Amacın görsel yapmaksa bişey diyemem, ama orj fara kaliteli ampul, mercek ve gen 6 balast ile çok iyi aydınlatan bir sistem yapabilirsin.

benım farlarda bı problem var ozaman
taiwan gtı far var bende
ıcınde phlıps 4300k xenon kullanıyorum
aydınlatması ınanılmaz guzel
oem far ıle alakası zaten yok

sızın kullandıgınız farın merceklerınde problem olmasın

Ufuk
29-12-2018, 19:00
benım farlarda bı problem var ozaman
taiwan gtı far var bende
ıcınde phlıps 4300k xenon kullanıyorum
aydınlatması ınanılmaz guzel
oem far ıle alakası zaten yok

sızın kullandıgınız farın merceklerınde problem olmasın

Sıfır olarak, bilinen vag retrofit ve parçaları satan birinden almıştım. 4300k Philips xenon vardı focusumdan kalan onu kullanmıştım, olabilir belki benim aldığım zaman gelen ürünlerin mercekleri kötüydü. 2015 in ilk günleriydi. Nereden baksak 4 sene olmuş belki bu süreçte taiwan mallarının kalitesi artmış olabilir.

ahmet3425
29-12-2018, 19:22
1 takim cikma valeo oem far buldum, arka teker sensoru, afl beyni ve bcm de buldum. Montaji yapacak profesyonel de buldum. 4 liraya komple bitirecektim. Farlari satan arkadaslar yan cizdi dot gibi kaldim.

Goruntu daha onemli suan icin mevcut far sistemide ahim sahin verimli degil.

akko
31-12-2018, 07:58
Eğer adam akıllı d2s xenon ampülü ve balastı kullanacaksanız tavsiye ediyorum bu Tayvan üretim farları. İnanın iyi ki diyeceksiniz. Şuanki ürünlern mercekleri vsgerçekten iyi. En kötü garanti olsun istiyorsanız, ucuza çıkma bulup far tasarım merkezi Mikail var. Bu çıkmaların merceklerini kendisine uğrayarak oem tip mercekle değiştirtebilirsiniz. Ama bence gerek yok.

ahmet3425
31-12-2018, 11:03
Philips ds2 ampulu kullanacagim kesin de balast ne kullanacagim ? Nette plihilips ds2 xenon kit yazinca baska baska seyler cikiyor.

Ampul ve balast kit olarak satan yer var mi?

BlackMamba
31-12-2018, 21:44
taiwan çıkma buldum ve aldım yaklaşık 1 aydır kullanıyorum
içinede slim ballast 4300k xenon kit aldık yeni aliexpressden
aydınlatmanın bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum taiwan oeme göre ciddi daha iyi bence

AlwaysFast
16-01-2019, 22:06
Polo Gti nin farı H7 mi H11 mi bilen varmı acaba.

golfcu0101
17-01-2019, 06:14
taiwan çıkma buldum ve aldım yaklaşık 1 aydır kullanıyorum
içinede slim ballast 4300k xenon kit aldık yeni aliexpressden
aydınlatmanın bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum taiwan oeme göre ciddi daha iyi bence

bi temiz çıkmada ben bulsam :o

BlackMamba
17-01-2019, 19:06
Polo Gti nin farı H7 mi H11 mi bilen varmı acaba.
H7

bi temiz çıkmada ben bulsam :o
denk gelmesi lazım kısmet :D

canozgur106
20-01-2019, 19:50
Cengiz Akıllıya ulaşabilirsin Facebooktan

RSX
21-01-2019, 01:33
mercekli farlar için led mi yoksa balastli eski tip xenon mu daha iyi aydınlatma sağlıyor ?

SinanAdalı
21-01-2019, 23:21
mercekli farlar için led mi yoksa balastli eski tip xenon mu daha iyi aydınlatma sağlıyor ?

Oem mercekli far ise ballastlı güzel bi xenon her zaman daha iyidir. Fakat taiwan malı vs ise xenon'ların yaydığı ısı yüzünden far aynasında kararma yapabiliyor belli bi süre sonra. Şu an bende taiwan malı far takımı ve led ampul mevcut. Yağmurda biraz aydınlatma kaybı var fakat genel olarak memnunum. Tabi aldığınız led ampul'de önemli :)

mrtysn
16-02-2022, 00:08
Bi up cekelim, İstanbul ici kimden alalım fiyatlar arası makas ucurum olmus ?