PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Multifocal Lens Kullananlar?

ghibli06
15-10-2018, 19:59
Arkadaşlar liseden beri hipermetropum, yaş kemale erdiği için artık yakın görüşte de sorun olur demişlerdi ama ben yakını çok çok iyi görüyorum, şimdiki sıkıntı lens taktığım zaman yakın görüş bulanıklaşıyor, kuzenim göz doktoru, bu durum için normal diyor çözümü ise multifocal lensmiş ama memnun olmayan da çok kişi var dedi bana, aramızda hiç deneyen ya da yakın çevresinde tecrübe eden oldu mu?

onursumer
15-10-2018, 20:21
gözlük göz işlerinden anlamam fakat gozluk işi yapan kız arkadaşım yanımda iken sordum konuyu gorunce

o kullanan çok kişi ile tanışmamış, tanıştıkları da memnun imiş

çok pahalı değil denemeye değer dedi :)

ghibli06
16-10-2018, 13:28
Bu arada ben miyopum uzagi goremiyorum yine karistirmisim :)

asmisinsan
18-10-2018, 10:26
bende gözlükten bıktım çizdirmeyi düşünüyorum ama şu çizenlerin gözlüklü olması beni düşündürüyo

tayf
18-10-2018, 13:23
bende katarakt var gittiğim doktor göz lensleri multifocal ile değişecek dedi internette kısa bir bakınmayla birde trifocal lenslerin olduğunu gördüm artı olarak orta mesafede düzeltme yapan bir lenmiş , bunların hangisi iyidir avantajı yada dezavantajını bilen birinden öğrenmek gerekli , trifocal lenslerede bakabilirsiniz hatta trifocal lensler hakkında bilgi alıp paylabilirseniz bizede faydası olur geçmiş olsun

|KaAn|
22-10-2018, 15:20
Lens konusunda pek bilgim yok ancak;adı geçtiği heryerde herkese bir uyarıda bulunurum.
Geçen sene annemin bir arkadaşının oğlu şömine karşısında otururken ateşi düzeltmek için biraz fazla yanaşıyor ve gözünde bir yanma oluşuyor.
Apar topar acile gitmişler, lensler gözüne yapışmış ve maalesef 30unda 2 gözünü de kaybetti.
Kullananan,kullanacak olanlar dikkat etmesini öneririm, uyarırım.

CVK
22-10-2018, 19:41
Abi lens işi sakat ya. Ben de çok niyetlendim ama gözümü ağrıtıyor. Bir gün dahi tutamadım gözümde.