PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Isofix çocuk koltuğu ses yapıyor

AlwaysFast
24-10-2018, 15:32
Audi A3 sedan aracımda kullandığım isofix bağlantılı Recaro Optifix modeli bir çocuk koltuğu var. Özellikle bozuk yollara girdiğimde koltuk çok ses yapıyor. Tangır tungur gidiyorum. Sesin kaynağını tam çözemedim. Başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim. Şüphelendiğim yerler

Isofix bağlantı demirinin olduğu yerde plastik var, o isofix bağlantı koluna çarpıyor olabilir
Aracın bağlantı Demir’i koltuğun bağlantı Demir ucuna göre ince kalıp ses yapıyor olabilir

Çocuk koltuğu sesinden şikayetçi olan başka kimse göremedim forumlarda:confused:

uqur80
24-10-2018, 16:18
Bende ki koltukta boşken baş kısmından geliyor, çözüm bulamadım ama maalesef.

osmanaydo
24-10-2018, 16:32
İç mekandan gelen tüm sesler için çözümüm elektrikçilerin kullandığı bez bant.
Elimin altında duruyor, ses gelen yere yapıştırıyorum.
Araba Rolls-Royce gibi oldu fısır fısır. :)

AlwaysFast
24-10-2018, 18:00
İç mekandan gelen tüm sesler için çözümüm elektrikçilerin kullandığı bez bant.
Elimin altında duruyor, ses gelen yere yapıştırıyorum.
Araba Rolls-Royce gibi oldu fısır fısır. :)

Siyah telebanttan mı bahsediyorsunuz anlayamadım bir resmini atar mısınız?

punto_multijet
24-10-2018, 19:26
Audi A3 sedan aracımda kullandığım isofix bağlantılı Recaro Optifix modeli bir çocuk koltuğu var. Özellikle bozuk yollara girdiğimde koltuk çok ses yapıyor. Tangır tungur gidiyorum. Sesin kaynağını tam çözemedim. Başına gelen varsa yardımcı olursa sevinirim. Şüphelendiğim yerler

Isofix bağlantı demirinin olduğu yerde plastik var, o isofix bağlantı koluna çarpıyor olabilir
Aracın bağlantı Demir’i koltuğun bağlantı Demir ucuna göre ince kalıp ses yapıyor olabilir

Çocuk koltuğu sesinden şikayetçi olan başka kimse göremedim forumlarda:confused:

aynı koltuk aynı sorun bende de var. eğer tek basıma uzun yola falan cıkacaksam koltugu sokup eve koyuyorum. ses baş kısmından geliyor. cocuk otururken sorun yok ama oturmuyorsa dediğin gibi can sıkıcı

mert5
24-10-2018, 21:03
Torpido dan bozuk yollarda ses geliyordu, bir iki tokatladım ve ses kesildi ...

Bir miktar şiddet herşeyi çözer ...

arifba
25-10-2018, 01:06
bende aynı problemi yaşamaktayım

marikan
25-10-2018, 20:09
Recaro’nun başka bir modelini kullanıyorum bende de tıkırtı sesleri var. Bir kaçını yapışkanlı keçe ile kestim ama ufak bi ses daha var. İlgilenmeye fırsatım olmadı.

Tunacan
25-10-2018, 20:29
Bir arabada maxi-cosi diğerinde chicco kullanıyorum. İkisinde de ses yok..

AlwaysFast
26-10-2018, 09:02
Bir arabada maxi-cosi diğerinde chicco kullanıyorum. İkisinde de ses yok..

Isofix bağlantılı mı?

osmanaydo
26-10-2018, 10:05
Siyah telebanttan mı bahsediyorsunuz anlayamadım bir resmini atar mısınız?

https://farm2.staticflickr.com/1922/30621991347_e0464eb7ef_z.jpg (https://flic.kr/p/NDXHb4)

Tunacan
26-10-2018, 11:01
Isofix bağlantılı mı?

Evet her ikisi de isofix..