PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SSD Veri Kurtarma

Strich Acht
28-10-2018, 12:07
Merhabalar,

Uzun süredir kullanmakta olduğum asus zenbookum var (UX31A) ve bu cihazların ssd'si sadece bu modellere özel üretilmiş olup, bozulmalarıyla meşhur.
Benim şimdiye kadar 2 kere ssd'im bozuldu ve en son bir adaptör vasıtasıyla bozulmayacak cinsten normal bir ssd taktım cihaza.
Benim sorum şu; elimdeki bozuk 2 adet ssd'den veri kurtarma şansım var mıdır? Bu cihazları usb'den okuyabilecek şekilde adaptör de aldım fakat takınca hiç bir şey görmüyor. Bunu açabilecek, içinden dosya kurtarabileceğim bir program vs. var mıdır?

Selamlar.

Strich Acht
30-10-2018, 22:44
Yok mu bilgisi olan ?

Schumi
30-10-2018, 23:00
M2 değil mi SSD ? Ayrıca SSD bozuk olmasa adaptör çalışır ama kontrolcü arızası varsa adaptör değil müdahale gerekir. PITS Veri Kurtarma profesyonel ve sabit fiyat politikalıdır. Tavsiye ederim.

safaks
31-10-2018, 09:18
Abi bu ssd lere hic guvenemiyorum. Ilk ocz lerden vardi bendede patladi gitti. Yesil isik yerine kirmizi yakiyor gormuyor bi turlu pc. Eski hdd lerde cozum kolaydi ama bunlarda cok zor. Icindeki yazilim vs gitmis ondan gormuyor olabilir vs dediler bi turlu duzeltemedim. Sanirim prof yardim almaktan baska care yok.

altima
31-10-2018, 09:18
Merhabalar,

Uzun süredir kullanmakta olduğum asus zenbookum var (UX31A) ve bu cihazların ssd'si sadece bu modellere özel üretilmiş olup, bozulmalarıyla meşhur.
Benim şimdiye kadar 2 kere ssd'im bozuldu ve en son bir adaptör vasıtasıyla bozulmayacak cinsten normal bir ssd taktım cihaza.
Benim sorum şu; elimdeki bozuk 2 adet ssd'den veri kurtarma şansım var mıdır? Bu cihazları usb'den okuyabilecek şekilde adaptör de aldım fakat takınca hiç bir şey görmüyor. Bunu açabilecek, içinden dosya kurtarabileceğim bir program vs. var mıdır?

Selamlar.

SSD lerden veri elbette kurtarılıyor. Bursada bu işi yapan firmalar vardır diye düşünmekteyim,, ama bulamazsan istanbulda bu işi yapan çoktur. ufak bi araştırma ile elde edebilirsin.

ancak şunu unutma ki,, veri kurtarma işlemi ucuz bişey değildir. çoğu yerde 100$ dan kapı açılır.

Rıdvan

SinanAdalı
31-10-2018, 12:22
dostum 2 gün önce benim hdd'te baya dosya kurtardım. ama SSD'de ki çalışma prensibi aynı olurmu bilmiyorum. Upload ettim programı indirip kur. Full'dür.

edited by ADMIN

Ranthor
31-10-2018, 21:46
arkadaslar lutfen lisansli urunleri burada paylasmayin..

safaks
01-11-2018, 08:07
dostum 2 gün önce benim hdd'te baya dosya kurtardım. ama SSD'de ki çalışma prensibi aynı olurmu bilmiyorum. Upload ettim programı indirip kur. Full'dür.

edited by ADMIN

Kardesim pc nin gormedigi bir ssd den dosya kurtarabiliyormuyuz bu programla. Sadece adini yazman yeterli gerekirse buluruz google amcadan :)

burak10
01-11-2018, 11:47
Arkadaşlar konuya salça olayim. bendede mekanik hdd var kafa vuruyor. kurtarmak için firma önerir misiniz?

Bugraaa
01-11-2018, 14:59
Arkadaşlar konuya salça olayim. bendede mekanik hdd var kafa vuruyor. kurtarmak için firma önerir misiniz?

kayseride bi firma vardı adını bulamıyorum üniversitedeki hdd leri orda kurtarmışlardı

Strich Acht
01-11-2018, 21:42
yorumlar için teşekkür ederim. Schumi bağlantı tipini tam olarak bilmiyorum ama bu ssdler sadece asusun 2-3 modeli için var diye biliyorum ve fazla alternatif yok o yüzden ufak bir aparatla yeni model samsung ssd takarak çözdüm şimdilik. Kaybettiğim veriler arasında olmazsa olmaz bir şey yok geneli kişisel veriler o yüzden profesyonel bir çözüm şart değil.
Ben DIY olarak yapabileceğim bir şeyler bilen varsa diye merak etmiştim aslında. SinanAdalı o programın trialini kurdum ama hiç görmedi bile.

Schumi
01-11-2018, 22:16
yorumlar için teşekkür ederim. Schumi bağlantı tipini tam olarak bilmiyorum ama bu ssdler sadece asusun 2-3 modeli için var diye biliyorum ve fazla alternatif yok o yüzden ufak bir aparatla yeni model samsung ssd takarak çözdüm şimdilik. Kaybettiğim veriler arasında olmazsa olmaz bir şey yok geneli kişisel veriler o yüzden profesyonel bir çözüm şart değil.
Ben DIY olarak yapabileceğim bir şeyler bilen varsa diye merak etmiştim aslında. SinanAdalı o programın trialini kurdum ama hiç görmedi bile.

Maalesef moral bozmiyim ama DIY olarak bişi yapamazsın. Bu arada o küçük aparatı biliyorum Samsung EVO 850 gibi SATA modunda olan M2 ssd leri Asus lara takabiliyorsun. Ama NVME olanlar olmuyor.

Upgrading to 512GB SSD on Asus Zenbook UX31A (update: UX31E too) – Jure's blogish site (https://jure.tuta.si/?p=40)
128G 256G 512G M.2 NGFF SSD Adapter card for Asus UX31 UX21 TAICHI 21 TAICHI 31 | eBay (https://www.ebay.com/itm/222730309698)