PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Open Pit Pist Günü Video

Parabolica
29-10-2018, 00:39
Geçen Cuma günü yapılan Open Pit pist gününden. Her ne kadar şimdiye kadarki en iyi sürem olsada çokta memnun kalmadım. Hava güzel ve serin, pistte kuruydu. Ama her nedense yol tutuşu oldukça azdı. Sanırım pistte yeteri kadar lastik yoktu. O kadar yağmurdan sonra piste ilk çıkmak genelde böyle oluyor. Her ne kadar ben kendimi geliştirmiş olsamda artık arabada eskidi, eski performansının altında olduğunu hissedebiliyorum. Gerçi bu haliylede bu süreden 1 saniye falan gibi daha indirmek belki mümkün olur ama bu sene benden bu kadar :)

https://youtu.be/bhrYMiGYtz8

wolrath
29-10-2018, 01:18
bu tur vıdeoları pek ızlemem ama sızın cektıgınız ozellıkle "ses" bakımından pek keyıflı geldı.. sure de bızım motorları dusununce cok ıyı bence, elınıze saglık

HUSNU
29-10-2018, 07:55
Uzun süre sonra bu video iyi geldi. Bu aradayı elden çıkarır mısınız bilmem ama çıkarmadan önce o 1 saniyenin düştüğü turu izlemek güzel olurdu :)

batbek
29-10-2018, 08:15
Izlemesi gercekten cok keyifli, tebrik ederim. :)

997TT
29-10-2018, 08:51
Abi eline saglik.
Tek yorumu yol tutusa yapabilirim,6 tane virajda arabayla mucadele etmissiniz,kafa cok iyi tutuyor ve yonleniyor ama arkasini cok cabuk birakiyor. Mumkunse arkaya biraz kamber,olmuyorsa yumusatma yada negative toe vermek gerek. Hemen geliyor...
Bol keyifli surusler,kimbilir seneye farkli bir canavarla acarsaniz open pit sezonunu.
Monza da basarilir,insallah sezonu en tepede bitirirsiniz.

TaGo
29-10-2018, 18:46
Maşallah çok iyi zaman.

Sürmediğimiz için ivmeyi hissedemesekte yorum yapıyoruz affolsun ama. Son düzlük öncesi S viraja girmeden önce çok daha erken frenajla giriyorsunuz. Aynını arka düzlük u virajına girmedende yapmışsınız. Sanki araç biraz daha geç frene izin verecek gibi

Parabolica
29-10-2018, 18:53
Maşallah çok iyi zaman.

Sürmediğimiz için ivmeyi hissedemesekte yorum yapıyoruz affolsun ama. Son düzlük öncesi S viraja girmeden önce çok daha erken frenajla giriyorsunuz. Aynını arka düzlük u virajına girmedende yapmışsınız. Sanki araç biraz daha geç frene izin verecek gibi

Oncelikle tesekkurler…

Frenaj noktalarina gelince limitlere oldukca yakin oldugunu soyleyebilirim belki bu turda 3-5mt oynamis olabilir ama kesinlikle bu arabada bu virajlarda 10-15mt daha derinde frenaj mumkun degil.

levent
29-10-2018, 22:21
Abi bileklerine sağlık, keyifle izledim keşke uzun uzun olsaydı :)

Oncelikle tesekkurler…

Frenaj noktalarina gelince limitlere oldukca yakin oldugunu soyleyebilirim belki bu turda 3-5mt oynamis olabilir ama kesinlikle bu arabada bu virajlarda 10-15mt daha derinde frenaj mumkun degil.

Şu konuda o 10-15m de hız 1-2km/h de olsa artacağı için çizgi kaçırma ihtimali çok çok yükselecek diye düşünüyorum abi ama? Doğru mudur mantığım

Parabolica
29-10-2018, 22:54
Abi bileklerine sağlık, keyifle izledim keşke uzun uzun olsaydı :)

Şu konuda o 10-15m de hız 1-2km/h de olsa artacağı için çizgi kaçırma ihtimali çok çok yükselecek diye düşünüyorum abi ama? Doğru mudur mantığım

Dogru :) Aslinda 15mt gibi gec fren sadece cizgi bozulmasiyla kalmaz buyuk ihtimal spin veya pist disina ucma olarakta sonuclanabilir.

Schumi
30-10-2018, 22:39
İzlemesi çok iyi süre de bir o kadar iyi maşallah. Sorum benim şu olacak. Araç tabiki binek otomobil değil SuperSport ama kaç km de şuan ki siz yaşlandığını ve gücünün azaldığını düşünüyorsunuz ? Ne kadarlık bir kayıptan bahsediyorsunuz tahminen. Bu durumda klasik sanayi işi segman atmak değilde sandık motor mu çözümdür.

Parabolica
30-10-2018, 23:14
İzlemesi çok iyi süre de bir o kadar iyi maşallah. Sorum benim şu olacak. Araç tabiki binek otomobil değil SuperSport ama kaç km de şuan ki siz yaşlandığını ve gücünün azaldığını düşünüyorsunuz ? Ne kadarlık bir kayıptan bahsediyorsunuz tahminen. Bu durumda klasik sanayi işi segman atmak değilde sandık motor mu çözümdür.

Evet sonucta bir supersport olarak siniflandirsakta hala bir binek otomobili. Ne kadar guc kaybetmisdir bu konuda kesin ve guvenilir bir rakkam veremem ama benim tahminim %5-10 civaridir diyebilirim. Su anda arac 11bin km civarinda ve bunun sanirim yarisi veya ona yakin bir km pistte yapilmistir. Her ne kadar supersportda olsa sonucta bu tempolara ve ekstrem yuklere bu kadar sure dayansin diye yapilmiyor bu arabalar. 4 sene sonra bir miktar performans dusmesi bencede anormal bir olay degil.