PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106gti kadran sorunsalı

Göki,ZD
02-01-2009, 08:05
aracımın kadran ledlerini değiştirdim orjinali sarı yanan ledlerimi kırmızı olarak değiştirdim çokta güsel oldu ama 0-70 km arası ledler sönük yanıyor. yaptırdıgım yere gittim yerinde yeller esiyor adam kapatmış:D başka bi yere götürdüm tabiri caizse anasını biipppp etti ledleri daha beter yaptı km bölümünün bütün ledleri gitti. 2. yaptırdıgım yer (+) ve (-) olaylarını karıştırdıgından dolayı hangisi ne taraf anlıyamıyoruz şimdi kadranı verdiğim yer sağlam bi adam ama oda diyorki ezbere iş yapmıyım bana bi sürü şey söledi ama inanın aklımda tutamadım elektronikden hiç bi zaman anlamadım :) usta benden kadranın bordunun şemasını istedi servisten isteyebileceğimi söledi ama bana tr'deki servislerin böle bi bilgiye ve dökümana sahip olucagını pek sanmıyorum! yanlış düşünüyorda olabilirim tabi. tanıdıgınız bi servis varmı yada bu dökümanı internette bulma şansım varmı yardımlarını bekliyorum.
Teşekkür Ederim.

Peugeot 106 Gti 2000 model (Digital Kadran)

http://upload.streetfire.net/video/106Gti-Kadran-Renk_205504.htm

cem sen bulursun kardeşim :D

RCkid
02-01-2009, 08:08
arabanın şasi nosunu bana özelden mesaj atarsan peugeot servicebox'tan bulmayı denerim

Göki,ZD
02-01-2009, 08:11
arabanın şasi nosunu bana özelden mesaj atarsan peugeot servicebox'tan bulmayı denerim

güsel soru :D ruhsat evde kardeşim cepten msj atarım bugun.

Pm attım. Msn'e gel:)
Teşekkür ederim

RCkid
02-01-2009, 08:15
işyerindeyim msn e gelemiyorum
serviceboxa aboneliğim devam ediyormuş. çok büyük ihtimal bulurum.
şasi noyu bekliyorum

Cem.B
02-01-2009, 09:23
yaa kanak gel yaptırıyım nasıl yapamıolar anlamıorum yolun düşerse bu taraflara yapılma garantisi var :)
hemde kadranı söktükten sora 5-10 dk işi bilene ledleri dieştirmek

Göki,ZD
02-01-2009, 12:35
kanka ilk yaptırdıgım adam iyiydi işi biliyoduda adam toz beykoz dükkan bomboş :) 2. gittiğim yer akşam 7 den sonra acelecilimin kurbanı oldum şimdi götürdüğüm yer iyi yer ama oda tedirgin yaklaşıyor komple bord gider diye tereddit ediyor. şemayı istedi benden daha sağlıklı olur dedi mustafa bakıyor(RCKID) şema olmazsa söker getiririm sana.

RCkid
02-01-2009, 12:40
şemaları buldum, elimde takometrenin ve devir saatinin bağlantı şemaları ve bütün ön göğüsün aydınlatma bağlantıları şeması var. Ayrıca bu şemalarda yazan kodların açılımları da var ingilizce. yalnız şemalar .mdi formatında bunu nasıl jpeg veya pdf e çeviricem bilmiyorum

Göki,ZD
02-01-2009, 12:42
sen mail at mustafacım ben bulurum bi şekilde yada print screen yap:D

RCkid
02-01-2009, 12:43
mail adresi alıyım o zaman

Göki,ZD
02-01-2009, 12:44
mail adresi alıyım o zaman

he msn açamıyodun dimi :D gönderiyoım pm'den.

RCkid
02-01-2009, 12:53
attım
kontrol edermisin

3rk4n
02-01-2009, 12:54
MDI dosyaları yalnızca Office Document Imaging içinde açılabilir veya düzenlenebilirler. Yazıyor. Ama muhakkak alternatif program vardır.

krkmz-km
02-01-2009, 13:26
topkapıya gelirsen sana yardımcı olurum.ledlerin değiştirilcek.

Low-Rider
02-01-2009, 13:38
MDI formatını convert etmek için..

http://wiki.answers.com/Q/How_do_you_convert_mdi_to_jpg

ayrıca google da " mdi to jpeg " diye aratırsanız converter programları çıkıyor..

RCkid
02-01-2009, 13:39
gökhan çevirir artık mdi hallerini mail attım

3rk4n
02-01-2009, 15:42
Bende bişiler buldum abi gelince bi msn yap atayım.

Göki,ZD
02-01-2009, 16:08
topkapıya gelirsen sana yardımcı olurum.ledlerin değiştirilcek.

avrupa yakasına geçsem cem'e giderim zaten avrupa yakasına geçmek ölüm geliyor.

gökhan çevirir artık mdi hallerini mail attım

bakıyorum mustafacım teşekkür ederim

34VTC26
02-01-2009, 16:08
Göki bosver kanka 0 70 lazım olmuor zaten :)

3rk4n
03-01-2009, 07:25
Abi rapide yüklüyorum işallah yarar işine baya bir aradım kendisini :) msnde buluşamıyoruz. Motor şanzıman yakıt elektronik defransiyel bi dünya bişiler var. Menülü falan bişi baya program gibi.

3rk4n
03-01-2009, 08:13
Bulduğum döküman bu sommaire yazan pdf den aç pdf i ana menü geliyor oradan hangi kısım yazıyorsa onu seçip görebiliyorsun.

http://rapidshare.de/files/41264451/Revue.technique.Peugeot.106.rar.html

Göki,ZD
03-01-2009, 08:33
saol erkanım şimdi gördüm incelicem şimdi teşekkür ederim.

mmtperformance
03-01-2009, 11:38
aracımın kadran ledlerini değiştirdim orjinali sarı yanan ledlerimi kırmızı olarak değiştirdim çokta güsel oldu ama 0-70 km arası ledler sönük yanıyor. yaptırdıgım yere gittim yerinde yeller esiyor adam kapatmış:D başka bi yere götürdüm tabiri caizse anasını biipppp etti ledleri daha beter yaptı km bölümünün bütün ledleri gitti. 2. yaptırdıgım yer (+) ve (-) olaylarını karıştırdıgından dolayı hangisi ne taraf anlıyamıyoruz şimdi kadranı verdiğim yer sağlam bi adam ama oda diyorki ezbere iş yapmıyım bana bi sürü şey söledi ama inanın aklımda tutamadım elektronikden hiç bi zaman anlamadım :) usta benden kadranın bordunun şemasını istedi servisten isteyebileceğimi söledi ama bana tr'deki servislerin böle bi bilgiye ve dökümana sahip olucagını pek sanmıyorum! yanlış düşünüyorda olabilirim tabi. tanıdıgınız bi servis varmı yada bu dökümanı internette bulma şansım varmı yardımlarını bekliyorum.
Teşekkür Ederim.

Peugeot 106 Gti 2000 model (Digital Kadran)

http://upload.streetfire.net/video/106Gti-Kadran-Renk_205504.htm

cem sen bulursun kardeşim :D

msn veriyim red_line@usa.com sanırım yapabilirim

McS_R53
03-01-2009, 11:54
goki ledleri değiştirmek nekadara maal oldu sana ?

Pug
30-01-2009, 12:15
Benimde benzin gostergesinin led'i sondu ve cikarayim kadrani yenisi takarim diyerek soktum . Aman ALLAH'im sinirden direksiyon simidini isiracaktim o ne gicik bir istir takana kadar yarim saat ugrastim .. o arkadaki soketleri oraya takip kadrani yerine oturtmak olum geldi .. Sonuc benzin gostergem hala yanmiyor .. Seyi merak ediyorum Kalorifer cubuklarinin oldugu yerdeki kirmizi - mavi lambalar yanmiyor bende de o bolumun sokumu led degisimi kolay midir ? bir bilgin var mi ? Bu arada AIR BAG lambasi yanmasa olmaz ayni dert bende de var :)

serhat306
30-01-2009, 15:18
Benimde benzin gostergesinin led'i sondu ve cikarayim kadrani yenisi takarim diyerek soktum . Aman ALLAH'im sinirden direksiyon simidini isiracaktim o ne gicik bir istir takana kadar yarim saat ugrastim .. o arkadaki soketleri oraya takip kadrani yerine oturtmak olum geldi .. Sonuc benzin gostergem hala yanmiyor .. Seyi merak ediyorum Kalorifer cubuklarinin oldugu yerdeki kirmizi - mavi lambalar yanmiyor bende de o bolumun sokumu led degisimi kolay midir ? bir bilgin var mi ? Bu arada AIR BAG lambasi yanmasa olmaz ayni dert bende de var :)

ben eskı 106 gtı mde sızın dedıgınız bu ıslemlerı okadar kolay yaptımkı nasıl boyle ugrsaıyorsunuz anlamıs dıılım fransız arabaları cok kolaydır bu konulşarda...

Pug
31-01-2009, 00:32
Her ne kadar Laz olsamda & 12'den sonra bunlari yapmaya calissamda el aliskanligi var mobilyaciyim .. halletmem gerekirdi ama o sıkısık yerden kadranı direksiyonun arkasina cikarmakta problem yok 10 dkmi aldi .. sorun olan geri takmakti :)