PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankarada 100-200 ölçmek için yol tavsiyesi

SertacTDemir
02-11-2018, 15:01
Ankarada 100-200 ölçmek için mümkün mertebe az eğimli yol önerileriniz varmıdır? Ölçüm cihazım olmadığı için eğimi hesaplayamayacağım oyüzden soruyorum. Süreyide elm327/obd2den okuyacağım, ne kadar sağlıklı olacağı tartışılır ama kabaca da olsa fikir verir diye düşünüyorum.

ozoozo
02-11-2018, 15:29
Ankarada 100-200 ölçmek için mümkün mertebe az eğimli yol önerileriniz varmıdır? Ölçüm cihazım olmadığı için eğimi hesaplayamayacağım oyüzden soruyorum. Süreyide elm327/obd2den okuyacağım, ne kadar sağlıklı olacağı tartışılır ama kabaca da olsa fikir verir diye düşünüyorum.

Kentparktan salının bilkent köprünün başlangıcıyla birlikte düz eğim başlıyor 82 ye kadar düz. Ben DBN ile orada ölçüm alıyorum -0.60 - 0.00 arası bir eğim var yani düz denecek kadar iyi. Ha bu arada o ölçümü almak için tabi gece 3-4 gibi çıkmanız gerek ki trafik olmasın , ben bilkentte oturduğum için kolay oluyor :D

Diğer alternatifte şaşmaz arka yol orada da virajdan sonra oturduğunuzda köprüye kadar 0'a yakın diye biliyorum.

M_PROJECT
02-11-2018, 15:38
Kentparktan salının bilkent köprünün başlangıcıyla birlikte düz eğim başlıyor 82 ye kadar düz. Ben DBN ile orada ölçüm alıyorum -0.60 - 0.00 arası bir eğim var yani düz denecek kadar iyi. Ha bu arada o ölçümü almak için tabi gece 3-4 gibi çıkmanız gerek ki trafik olmasın , ben bilkentte oturduğum için kolay oluyor :D

Diğer alternatifte şaşmaz arka yol orada da virajdan sonra oturduğunuzda köprüye kadar 0'a yakın diye biliyorum.

Tepe prime onu S seklinde yol yapimi var :D suan orda sure almak zor.

SertacTDemir
02-11-2018, 16:00
Tavsiye için teşekkürler, eskişehir yolu radarın ordaki çalışma nedeniyle zor bencede. Şaşmaz arka yoldan kasıt tam olarak bu aramı?

https://i.imgur.com/0QJmZTb.jpg

MeRtCaN
02-11-2018, 18:10
elm den 100-200 olcmek ne kadar saglıklı olur bilemiyorum ama

bende p gear var isterseniz odunc vereyim enka da oldum yapın sonra gerı verin :D

ozoozo
03-11-2018, 09:52
Tavsiye için teşekkürler, eskişehir yolu radarın ordaki çalışma nedeniyle zor bencede. Şaşmaz arka yoldan kasıt tam olarak bu aramı?

https://i.imgur.com/0QJmZTb.jpg

Aynen orası, Ankaralılar daha iyi bilir adını falan ama taa çiftliğe kadar da gidiyor devamı, Şaşmazdan ümitköye gider gibi giderken sağdaki yoncadan çıkıyorsunuz çıktıktan biraz sonra hafif bi viraj oluyor, o viraj bitiminde basabilirsiniz. Daha sonra, ileride köprü altı var oradan karşı şerite çıkıp direk oturduğunuzda oranın eğimde kabul eğim.

berko
03-11-2018, 20:07
Yaşamkentte ümitköye doğru Eskişehir yolu, suittower tabelasından başkent üni ışıklar arası süre alıyorum ben. Egim -1.8

Octane
04-11-2018, 15:58
Ciftlik bulvarinda tigem koprusunu gecer gecmez tee altgecit kopruye kadar 200de yaparsiniz 300de yaparsiniz.
Umitkoyden bilkente dogru s seklindeki yapim isi bitmis yol duzlemis. Orada da alin.
Yasamkent kavsaktan baskente kadar olan yerde alin.
Ankamall koprusunden sonra alin.
Istanbul yolunda carrefour kavsagindan acitye kadar alin.

SertacTDemir
05-11-2018, 10:37
Tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar, önümüzdeki haftasonu vakit bulursam deneyeceğim :)

hakan308
05-11-2018, 11:47
En sağlıklısı cevre yolu sinca otobanından cıktıktan sonra ince tarafına doğru baya basacak yer oda yetmezse incekten gölbaşına tarfına dönüp meşur enka da 100 300 bide yapabilirsiniz

ozoozo
05-11-2018, 23:15
En sağlıklısı cevre yolu sinca otobanından cıktıktan sonra ince tarafına doğru baya basacak yer oda yetmezse incekten gölbaşına tarfına dönüp meşur enka da 100 300 bide yapabilirsiniz

Enka da legal eğim yok bilginize.

fuatozkan
13-11-2018, 08:22
Enka da legal eğim yok bilginize.

Legal eğim yok evet araba bile sapıtıyor bilmiyorum başına gelen var mı normal şehir içi bastığım zaman sanayi tipi saat 2.5 barı geçiyor. Enka da 2.2 falan civarı kalıyor eğim rakım ile alakalı galiba.

Peki düz yolda yüksek basınç mı eğimli yolda düşük basınç mı süre almak için avantajlı ?