PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marmaris’e yerleşmek

Tunacan
04-11-2018, 12:42
Büyükşehirin kalabalığından pisinden sıkıldık.
2 yaşında kızım var.
İş anlamında bağlayan birşey yok.
Marmaris’e yerleşip kızımı stressten, hava kirliliğinden, kalabalıktan uzak büyütmek istiyorum.

Marmaris’e çocukluğumdan beri giderim. Ancak oraya yerleşme fikri ilk defa bu kadar ciddi yerleşti kafama.

Oturulacak muhit ve yapılacak iş olanakları konusunda fikirlerinizi alırım..

-Murat Özcan-
04-11-2018, 19:26
Hocam öncelikle şehir değiştirmek ciddi anlamda zor bir iş.

Var olduğun ortamdan yeni bir ortama alışmak zor olabilir. İş olarak maddi geliriniz nedir bilmiyorum ya da orada ne iş yapacaksınız bilmiyorum fakat iş olanakları Ankara kadar olmayacağı kesin.

Ciddi anlamda iyi düşünüp hareket etmenizi tavsiye ediyorum..

prodorian
04-11-2018, 20:35
Kardeşim Datça’lı olarak söylüyorum Marmaris’in bir şehirden ne farkı var ?.

Ferhat_V
04-11-2018, 20:48
bu şekil bir kararla bodruma yerleştim..hayatımın en huzurlu en sakin günlerini geçiriyorum..denize 50 metre ses gürültü karmaşa hiç bişey yok.

yanlız siz evlisiniz iş ve çocuğun geleceğini düşünüyorsanız bir büyük şehir gibi rahat edemezsiniz..tamam sessiz sakin ege şehirleri ama iş olanağı az..komşuluk yok gibi..kış ayları akşam 6 dan sonra hayat yok..toplu taşıma saat saat gidiyor.. sıkılınca bir avm gidemezsin benzinlik kim bilir nerdedir 20 30 km yapman bile gerekebilir..

mesleğiniz ne ne için bırakmayı düşünüyorsunuz ankara yı

asmisinsan
04-11-2018, 20:56
Ben ankaraya gidince oh be dunya varmis diyorum istanbula gore trafik karmasa cok az biraz daha sakin bi yer secin bence yazin cok kalabalik oralar

Kahn23
04-11-2018, 21:16
2 yaşında kızım var.
Marmaris’e yerleşip kızımı stressten, hava kirliliğinden, kalabalıktan uzak büyütmek istiyorum.

Marmaris’e çocukluğumdan beri giderim. Ancak oraya yerleşme fikri ilk defa bu kadar ciddi yerleşti kafama.

Ben de 6 senelik banka geçmişimi bırakıp ani kararla Türkiye'yi terketme kararı alıp kızım ve annesi ile birlikte Kıbrıs'a yerleşmiştim. Giderken hangi işi yaparım ne yaparım demeden gittim hem de. Bankadan almış olduğum tazminat bir süre idare etti bizi. İl değiştirmek belki biraz daha kolay olabilir ama ben daha cesaret isteyenini yaptım. İlk zamanlar iş bulma konusunda zorluk çektim ama sonunda güzel işim oldu. Şimdi iş nedeniyle başka ülkedeyim.

Benden tavsiye; kendi işin olmadığını varsayarak söylüyorum. Birincisi iş kısa vadede bulamayacaksın. Bunu idare etmek için min 3-5 ay kendini idame ettirecek paran olması lazım. Onun için iyi karar vermen lazım :)

Bolkar1st
05-11-2018, 00:15
marmariste yaşayan ve buralı olan biri olarak söylüyorum güzeldir hoştur ama kiralar ev fiyatları geçim yüksek biraz büyükşehire göre baştan söyliyim

63owen63
05-11-2018, 09:14
Amaç doğaya yöneliş ise marmaris sizi tatmin etmeyecektir, bence küçükkuyu, kazdağları bölgesine yönelin, iş ve maddi olarak kendinizi biraz daha tanımlarsanız daha yapıcı fikirler gelebilir.

kelalper
05-11-2018, 10:22
Küçükkuyu Altınoluk Assos bölgesinden uzak dur Egede. 25 yıldır Assos bölgesinde yazlığım var 42 senedirde giderim. Altınolukta da Kayınpederin yazlığı var. Yazları gereksiz kalabalık. Kışları hayat hiç yok. Dolayısı ile kışları işinde yok. Bakkal bile zeytin zamanı zeytin toplayarak geçiniyor. Kazdağlarında birkaç butik otel çalışıyor onda da otel sahipleri kendileri çalışıyor. Yanlarında çalışanlarda neredeyse karın tokluğuna çalıştırıyor kışları. Bodrum kışları çok çok güzel. Yazları inanılmaz kalabalık ve 3-4 seneye bodrum diye bişey kalmayacak. Heryer inşaat.

Cimmeria
05-11-2018, 10:26
Para varsa Söğütten arsa çakın üstüne güzel bir ev yapın ömrünüze 30 yıl katın.

Tunacan
05-11-2018, 11:29
Cevaplar için teşekkürler,
Evler pahalı evet.
Maddi açıdan hazırlığım tamam gibi.
Sahibi olduğum bir firmam var. İthalat ihracat, al-sat, finansal danışmanlık gibi çeşitli konularda iş kurabilir, geliştireblirim.

STP
05-11-2018, 11:57
plan projeyı saglam yap gerısı gelır. bende 1 seneyı az geckındır canakkaleye yerlestım. cok sukur keyfım yerınde.10 dk denıze gır 20 dakka daga cık mangal yap, kordonda huzurla otur 5 dk mesafede. trafık ıstanbulun 100de 5 ı, huzur burda benım ıcın.ınsallah gonlune gore our

maykee
05-11-2018, 13:07
marmaris güzel tercih..benimde B planım marmaris..C planımda karavan.. ama daha o ekonomik özgürlüğe ulaşamadım...marmaris de onlarca koy var..merkezi de güzel yat limanı marinası dümdüz upuzun sahil kordonu..kışında çok kısa kaldım,gayette iyiydi..bodrum gibi kaos değil..doğru tercih bence..umarım yaparsın..yaparsanda burdan olumlu olumsuz gelişmeleri yazmaya devam et bizede info olsun..

TaGo
05-11-2018, 13:28
4. yılım geçti İzmir de ama şehir dışında oturuyorum. Urla'da müstakildeyim. Hergün 50 km işe git ve gelim var. Şehirden ciddi manada koptum. Ancak birde işlerimi bırakabilsem çok daha iyi olacak. Yani tüm yatırımımı bende evden yapılacak işlerime kaydırmaya çalışıyorum. İthalat-ihracat ve yatırım danışmanlığı kendi başına aşımı kaynatsa artık şehre pekte uğramam. Şuan malesef hala stok tutup birde uygulamalı çalışılan işler yapıyorum ve ciddi rahatsızım bu konudan

63owen63
05-11-2018, 13:54
4. yılım geçti İzmir de ama şehir dışında oturuyorum. Urla'da müstakildeyim. Hergün 50 km işe git ve gelim var. Şehirden ciddi manada koptum. Ancak birde işlerimi bırakabilsem çok daha iyi olacak. Yani tüm yatırımımı bende evden yapılacak işlerime kaydırmaya çalışıyorum. İthalat-ihracat ve yatırım danışmanlığı kendi başına aşımı kaynatsa artık şehre pekte uğramam. Şuan malesef hala stok tutup birde uygulamalı çalışılan işler yapıyorum ve ciddi rahatsızım bu konudan

Urfa 'da hayat nasıl , benim de bir kaç sene içerisinde hayatı taşımayı düşündüğüm yerlerden.

Low-Rider
05-11-2018, 14:00
Urfa 'da hayat nasıl , benim de bir kaç sene içerisinde hayatı taşımayı düşündüğüm yerlerden.

Adam fanatik Urfa'lı ya Urla bile yazamamış :D

Ben de Urla'da yaşamı merak ediyorum.Bu sene Çeşme dönüşü bir uğrayıp çay kahve içip biraz gezmiştik, bayıldım resmen Urla'ya.

63owen63
05-11-2018, 15:23

Ben de Urla'da yaşamı merak ediyorum.Bu sene Çeşme dönüşü bir uğrayıp çay kahve içip biraz gezmiştik, bayıldım resmen Urla'ya.

Ulannn yaa ! İdare et low işte :D

TaGo
05-11-2018, 17:11

Gelirsiniz ama bi "abi müsaitsen çayını içelim, mangal yapalım " demessiniz :D

axcel
06-11-2018, 08:16
2 yaşında kızım var.

iş konusunda marmaris ten beklentiniz çok yüksek değil ise tamam ama diğer türlü düşünüyorsanız işiniz biraz zor..küçük yerde büyük işler olmuyor maalesef..marmaris te artık mini bir şehir oldu.kışları dahi bir hareket var eskiye nazaran yaz aylarını zaten söylemiyorum bile..eğitim sosyal yaşam ve yerleşim konusunda ise beldelerle merkez arasında mesafe yok denecek kadar azdır(beldeler merkez arası max10 km)(köylerle merkez arasıda max60 km ye kadar)...zaten bakın burda yaşayan diğer arkadaşların yorumlarına hep bi soru işaretlerini barındırmışlar..bencede taşınmadan önce bi kendi gözünüzle analiz tatili yapın derim..

Burak Mehmet
06-11-2018, 08:41
Akıllı adamsın hacıt. Aç kalmaz açıkta kalmazsın. Bahane arama kendine Ankarada bir *** yok... yolun Açık olsun. Ben 45 yaşıma geldiğimde Selimiye ye veya turunca hiç olmadı datça ya taşındığımda bebeyi beliği al okey oynamaya gel..
Öpüyorum...

Low-Rider
06-11-2018, 08:51
Gelirsiniz ama bi "abi müsaitsen çayını içelim, mangal yapalım " demessiniz :D

Bilseydik Urla'da olduğunu uğrar bir t-bone'unu yerdik aga :D

Batum
06-11-2018, 12:28
Tam bizim kafadansın bende muğla hayranıyım.. heryeri olur, kısmet nezaman bakalım.

lnd_samet
06-11-2018, 19:03
ankaradan 8 yıl önce izmire kaçtım,bir hışımla. sırtımda çantayla tabiri caiz ise çırıl çıplak.
hatta burada dahi konu açtım. hangi semt diye. tabi bekarlığın verdiği rahatlık ve özgüven tavandı.
şuanda izmirden dahi kaçma noktasındayım.
her hafta sağa sola kaçıyoruz ama ses-gürültü-kavga dayanılmaz. gerçekten çöktük.

Slmcnsl
07-11-2018, 09:36
Fırsatınız varsa 1 dakika düşünmeyin derim , benim hayalimde şu anda çanakkaleye yerleşmek ama umarım gerçekleştirebilirim.
şimdiden kolay gelsin ve hayirli olsun.

Tunacan
07-11-2018, 09:45
Yorumlar için teşekkür ederim.

Buradan bağımı tamamen kopartmak, ticari hayatımı tamamen bitirmek yaklaşık 1 yılımı alacaktır.
1 yıl içinde de marmariste ne iş yapabilirimi araştıracağım.
Umarım herkes için hayırlısı olur.

M U R A T
07-11-2018, 09:53
benimde düşüncem Çanakkale ye taşınmak bakalım hayat neler getirecek :)

Slmcnsl
07-11-2018, 09:59
benimde düşüncem Çanakkale ye taşınmak bakalım hayat neler getirecek :)

İş olayına aklım takılıyor biraz , istanbulda kurumsal firmalarda aldığın title'ların çanakkalede bir karşılığı yok=)
Onun haricinde ailem orda zaten , daha sorunsuz bir geçiş süreci olacaktır bnm için=)
hakkımızda hayırlısı hepimizin=)

kelalper
07-11-2018, 10:07
Şu anda Türkiyede konut fiyatlarının tek artış gösterdiği yer İzmir ve Bodrum. Geçen Sene İzmir 100 bin , Bodrum 48bin göç almış. Çanakkale de yaşamak pek kolay değil. Egenin en tembel şehri. Bu curcunadan çıkıp oradaki insanların umursamaz tavırlarına alışmak çok zor.

Yıldırım.
07-11-2018, 11:48
Haziranda muğlaya tayinim çıktı. 2 yıl İstanbulda yaşadıktan sonra ruhum dinlendi resmen. Ben köteklideyim üniversitenin oldugu muhit, en uzak yer fethiye oda 1,5 saat. Akyaka 15 dk deniz ayagının altında resmen. Her yer, her yere yakın. İnsanlar iyi kimse kimsenin derdinde değil herkes rakısında viskisinde. Bende Fethiye'ye taşınmayı düşünüyorum. Burdan sonra doğu görevim var dönüşte ya muğla ya çanakkale.

PROMINENT
07-11-2018, 14:34
Şu anda Türkiyede konut fiyatlarının tek artış gösterdiği yer İzmir ve Bodrum. Geçen Sene İzmir 100 bin , Bodrum 48bin göç almış. Çanakkale de yaşamak pek kolay değil. Egenin en tembel şehri. Bu curcunadan çıkıp oradaki insanların umursamaz tavırlarına alışmak çok zor.

Antalya'da fiyatlar anlamsiz uçtu. Istanbul da daire parasi istiyorlar eski pusku evlerine.

GKS
07-11-2018, 15:33
marmaris kışları terkedilmiş hayalet şehire dönüyor özellikle içmeler'e gidin bakın, yolda bırakın insanı kedi, köpek bile göremezsiniz merkez deseniz 2 km lik bir alanda tek tük insan görürsünüz. ayrıca orda iş falanda yapılmaz nufusu belli kapasitesi belli.

GKS
07-11-2018, 15:36
ankaradan 8 yıl önce izmire kaçtım,bir hışımla. sırtımda çantayla tabiri caiz ise çırıl çıplak.
hatta burada dahi konu açtım. hangi semt diye. tabi bekarlığın verdiği rahatlık ve özgüven tavandı.
her hafta sağa sola kaçıyoruz ama ses-gürültü-kavga dayanılmaz. gerçekten çöktük.

haklısın izmiride son 6-7 senedir bitti artık

burak10
08-11-2018, 08:51
marmaris kışları terkedilmiş hayalet şehire dönüyor özellikle içmeler'e gidin bakın, yolda bırakın insanı kedi, köpek bile göremezsiniz merkez deseniz 2 km lik bir alanda tek tük insan görürsünüz. ayrıca orda iş falanda yapılmaz nufusu belli kapasitesi belli.

Marmariste annemler ve teyzemler var. Kışın ölü şehir.Yerli halk çok az. yaz sezonu mayıs-ekim arası yerli yabancı turist bakımından çok kalabalık oluyor. Ayrıca yazın çok sıcak oluyor. Bana göre iş yapılacak yer değil. yaz döneminde turiste yönelik bir iş yapmanız gerekiyor. Kışın genellikle boş olabilirsiniz.

Bodrum zaten yazın nüfus patlaması yaşıyor, 2 sene önce yazın araba park edecek yer bulamadım. şu an daha kötüdür.

Çanakkale hakkında bilgim yok ancak çok kişinin kafasında var ama icraat pek göremedim çevreden.

Şahsi fikrim ileride yaş ilerleyince Köyceğize yerleşmek. Göl kenarında kafa dinleme emekli ilçesi...

maykee
17-04-2019, 14:26
to_84 selam..

ne yaptın marmaris konusunu ? araştırdınmı veya taşındınmı ?

ben bu hafta sonu gidiyorum..salı dönücem..o arada ev bakıcam..kısmetse 1 mayıs marmarise taşınıyorum..marmaris siteler turban'a yakın veya içmeler tarafında epey daire araştırdım..eşyalı daireler 1250-3500 arası epey değişiklik gösteriyo..artık bütçeme göre bi yer bakıp tutucam kısmetse..işin tuhaf tarafı çoğu kiralık ilanında kiraların yıllık peşin istenmesi..neyin kafasıdır o kısmı anlamadım..kim niye 20-30 bin lira yıllık kirayı peşin verir ?

kiralık ev konusunda tavsiyesi olan yazarsa sevinirim..

Tunacan
17-04-2019, 14:57
to_84 selam..

ben bu hafta sonu gidiyorum..salı dönücem..o arada ev bakıcam..kısmetse 1 mayıs marmarise taşınıyorum..marmaris siteler turban'a yakın veya içmeler tarafında epey daire araştırdım..eşyalı daireler 1250-3500 arası epey değişiklik gösteriyo..artık bütçeme göre bi yer bakıp tutucam kısmetse..işin tuhaf tarafı çoğu kiralık ilanında kiraların yıllık peşin istenmesi..neyin kafasıdır o kısmı anlamadım..kim niye 20-30 bin lira yıllık kirayı peşin verir ?

Merhaba,

Şimdilik askıya aldım maalesef.
Ama bir gün elbet kavuşacağız..

16EC813
17-04-2019, 15:14
to_84 selam..

içmeler güzel evet benim oglum orda turizm okuyo geçen sene yanına gittim bi hafta kaldım tabi fiyatları bilmiyom onun kaldıgı apartta kaldım çünkü ,bu mayısın sonuna dogru almaya gidicem bu sene bitiyo yine bir hafta kalmayıo düşünüyorum
iyi bi seçim yapmışsın ,hayat orda çok güzel :D

zOnstyLe
17-04-2019, 17:46
içmeler güzel evet benim oglum orda turizm okuyo geçen sene yanına gittim bi hafta kaldım tabi fiyatları bilmiyom onun kaldıgı apartta kaldım çünkü ,bu mayısın sonuna dogru almaya gidicem bu sene bitiyo yine bir hafta kalmayıo düşünüyorum
iyi bi seçim yapmışsın ,hayat orda çok güzel :D

Amca Halit Narinde bende okudum guzel okuldu, ortamda guzel marmariste oglan hareketliyse 15 20 gune yerinde duramaz orda :D:D

Omak
17-04-2019, 18:43

sen izmirin neresine yerleştinde bu kadar madursun? doğru yerde değilsin bence

_opeth
17-04-2019, 18:46
to_84 selam..

dönemlik kiralamacıların önüne geçmek amacıyla muhtemelen

16EC813
18-04-2019, 07:43
Amca Halit Narinde bende okudum guzel okuldu, ortamda guzel marmariste oglan hareketliyse 15 20 gune yerinde duramaz orda :D:D

bu 3.senesi çözmüş olayı sıkıntı yok :D

PiscocuK
18-04-2019, 08:41
Benimde 34 ayım kaldı.Yurtiçi yurtdışı kararsızım ama İstanbul'da olmayacağım kesin

noelbaba
18-04-2019, 08:59
marmaris hakkinda detayli bilgi isteyene yardimci olabilirim. istanbuldan marmarise tasinmak radikal ustu bir karardir, hayat kalitesi buyuk oranda artar lakin bu durum tamamen maddiyatla alakalidir hatta orada yasamak istediginiz hayat tarzida onemli faktordur. En buyuk tavsiyem oraya gideyim kucuk bir dukkan acayim citir citir para aksin hayaliyle gitmeyin hayal kirikligi yasarsiniz.

metin_1989
18-04-2019, 14:38
vallaha hocam imkanlarınız varsa gidin hayatınızı yaşayın eşinize cocugunuza yaşatın derim benım halamlar orda yaşıyor gercekten huzurlular bır kere hep sıcak bir iklim iş olanagı kısıtlı fakat sızın öyle bir sıkıntınız yok neyi düşünüyorsunuz gidin guzel bir hobi edinin yaşayın hayatınızı birdaha gelebilecekmisiniz?

maykee
18-04-2019, 15:41
marmaris hakkinda detayli bilgi isteyene yardimci olabilirim. istanbuldan marmarise tasinmak radikal ustu bir karardir, hayat kalitesi buyuk oranda artar lakin bu durum tamamen maddiyatla alakalidir hatta orada yasamak istediginiz hayat tarzida onemli faktordur. En buyuk tavsiyem oraya gideyim kucuk bir dukkan acayim citir citir para aksin hayaliyle gitmeyin hayal kirikligi yasarsiniz.
noelbaba, detaylı ne bilgi verebilirsen ver lütfen..her konuda verebilirsin... işle alakalı bir sıkıntım yok şu an yaptığım iş mavi yaka konsepti ve bunu oradan yapacağım..yani küçük dükkan açiim çıtır para aksın kafası yok zaten ne kadar az iş o kadar çok kendime vakit ayrıma modunda olduğumdan marmarisi seçiyorum..

bekarım evli değilim,yalnız yaşıyorum kendimi bildim bileli...içmeler mi yoksa marmaris turban a yakın kısımmı mantıklıdır ? kafa dinleyeyim ama huzur evi moduda olmasın yani akşamları çıkıp iki takılayım da var konsepte uygun olursa.. marmarisi az çok biliyorum yıllarca tatil yaptım..

ev kiraları acayip değişken.. aynı mevki nerdeyse aynı lokasyonda iki evin arasında 2 misli fiyat farkı olabiliyor !! emlakçılar sanırım yüksek fiyat çekiyor komisyon alacaklarıdna dolayı..sahibinden eşyalı kiralık daire var ise bildiğiniz çok makbule geçer..maaş bordrosu vs verebilirim teminat açısından.

maykee
18-04-2019, 15:42
yanlış yazdım beyaz yaka konsepti olucaktı.. telefon ve bilgisayarla hallediyorum işleri fiziki bir çalışma gerektirmiyor..

maykee
18-04-2019, 15:45
birde araba ihtiyacı olurmu ? toplu taşıma düzeni nasıl..kışın mesela minibüs otobüs vs bulunabiliyormu merkez ve koylar arasında ? araba yerine scooter tarzı birşey ile sorun çözülürmü ? kışın scooter aktif kullanılabiliyormu ??

KÖROĞLU
18-04-2019, 15:49

Kafama takılan bir konuyu sorayım madem,

Oteller için bakım onarım işleri nasıl oluyor. Mevcutta bu işi yapıyorum zaten, ustalık konusunda elim oldukça iyidir.

Mobilya üzerine tadilat işleri orada nasıl yürüyor ? Oldukça otel var, sürekli değişmesi gereken parça / yeniden yapılacak ürün vs illaki vardır.

Bu işle ilgili biraz detay alsam güzel olur.

16EC813
18-04-2019, 15:50

erdemi tanıyomusun siteye de üye kendisi geçen sene marmarise gittiğimde tanışmıştık ,mayıs ayında yine gelicem müsait olursan görüşürüz

16EC813
18-04-2019, 15:55
noelbaba, detaylı ne bilgi verebilirsen ver lütfen..her konuda verebilirsin... işle alakalı bir sıkıntım yok şu an yaptığım iş mavi yaka konsepti ve bunu oradan yapacağım..yani küçük dükkan açiim çıtır para aksın kafası yok zaten ne kadar az iş o kadar çok kendime vakit ayrıma modunda olduğumdan marmarisi seçiyorum..

bekarım evli değilim,yalnız yaşıyorum kendimi bildim bileli...içmeler mi yoksa marmaris turban a yakın kısımmı mantıklıdır ? kafa dinleyeyim ama huzur evi moduda olmasın yani akşamları çıkıp iki takılayım da var konsepte uygun olursa.. marmarisi az çok biliyorum yıllarca tatil yaptım..

ev kiraları acayip değişken.. aynı mevki nerdeyse aynı lokasyonda iki evin arasında 2 misli fiyat farkı olabiliyor !! emlakçılar sanırım yüksek fiyat çekiyor komisyon alacaklarıdna dolayı..sahibinden eşyalı kiralık daire var ise bildiğiniz çok makbule geçer..maaş bordrosu vs verebilirim teminat açısından.

içmeler çok yakın ulaşım vızır vızır minübüs var ben geçen sene gittim gerçekten çok iyi çıktın mı 15 dakikaya marmaristesin kafana göre takıl çayı 1 lirayada içersin 10 lirayada o senin alım gücüne bağlı :D ,yemegi 5 liraya 3 çeşitte yersin bi çorbayı 20 lirayada içersin

Cimmeria
18-04-2019, 16:00
birde araba ihtiyacı olurmu ? toplu taşıma düzeni nasıl..kışın mesela minibüs otobüs vs bulunabiliyormu merkez ve koylar arasında ? araba yerine scooter tarzı birşey ile sorun çözülürmü ? kışın scooter aktif kullanılabiliyormu ??

marmariste yağmur döneminde scooter kullanmak zor olur, yağdımı sıkı yağıyor. O zamanlarda araba gerekebilir.

noelbaba
18-04-2019, 17:14

Hocam kendine zaman ayıracaksan marmaris çok iyi bir seçim olur. İçmeler ve Turban zaten yan yana oralar sakindir oteller bölgesidir ama oralarda temiz ev bulmak sıkıntıdır, temiz olanda pahalıdır. Genelde otele tatile gelen hemen oralarda ev alma derdine düşer buda fiyatları katlıyor. Marmaris'te ev olayı sorun baya şöyleki, bir site bulursun dibin düşer ucuzdurda ama rutubetten gözünü açamazsın yada bir yağmur yağar nöbet tutarsın su basmasın diye yada bir ev bulursun döküktür ama çok güzeldir. Benim favori yerim Armutalan yada Camiavludur ama işte kiralar son 1 senede x2 oldu büyük talep var birde bu iki yerin sakinleri genelde ingiliz ve rustur. Merkez hepsine göre daha hareketlidir ama garsonlarla otel çalışanları vs tercih yeridir ama 7/24 hareketlidir. Bekar olduğun için ilk sene zorlanırsın sıkılma ihtimalin var ama ortamını kurduğunda İstanbula lanet edersin keşke 10 sene önce gelseydim dersin. Başka soruların olursa seve seve cevaplarım.

noelbaba
18-04-2019, 17:20
Kafama takılan bir konuyu sorayım madem,

Oteller için bakım onarım işleri nasıl oluyor. Mevcutta bu işi yapıyorum zaten, ustalık konusunda elim oldukça iyidir.

Mobilya üzerine tadilat işleri orada nasıl yürüyor ? Oldukça otel var, sürekli değişmesi gereken parça / yeniden yapılacak ürün vs illaki vardır.

Bu işle ilgili biraz detay alsam güzel olur.

Hocam eski esnaflar var yada Muğla'da firmalar var restorasyon işlerine onlar bakar yada tanıdığın varsa bir otel bağlarsın bende takip ediyorum o işi :) Ama son senelerde Marmaris otellerinden çoğu batak verdi el değiştiren oldu geçen sezon açmayan oldu yani sana ödemeyi çekle yaparlar nakit iş orada çok zordur buda risk tabiki. Ama şöyle söyliyim Turban ve bir kaç otel tanıdık buna rağmen cesaret edip teklif veremedim. Marmaris'te inşaat sektörü adına en az riskli iş al yap sattır. İnşaat işlerinin %70'ide marmaris belediyesine aittir. Son zamanlardada ankara ve doğu inşaatçılar dadandı saçma sapan evler türedi.

noelbaba
18-04-2019, 17:22
erdemi tanıyomusun siteye de üye kendisi geçen sene marmarise gittiğimde tanışmıştık ,mayıs ayında yine gelicem müsait olursan görüşürüz

Valla buradan kimseyi tanımıyorum ama bir ayağım oradadır. Ağustosta oradayım geçince ulaşırım size görüşmek isterim bende

noelbaba
18-04-2019, 17:27

minibüs devamlı dolaşıyor mahalleler arasında taksiyle falan işiniz olmaz ama gece araba yada scooter şart oranın olmazsa olmazı scooter zaten. Koylar için minibüs var ama 45 derece sıcakta o yolu minibüsle gitmek istemezsiniz oradada araba faktörü devreye giriyor yine :) Birde işin görüntü kısmı var bekar biri için gerekli olabilir araba marmaris gösterişi çoook sever :)

noelbaba
18-04-2019, 17:29
Ev konusundada bir araştırma yaparım hocam işe yarar birşey çıkarsa hemen haber veririm ama bordro falan gerek yok orada maykee

Ferhat_V
18-04-2019, 21:42

marmaris değil de bodrumdan cevaplayayım bu soruyu..

araba şart değil ama olsada olur yağmurda filan acil işleriniz olduğunda büyük kolaylık ama şart değil..

minibüsler her yarım saat yada 1 saat arayla kalkar ve her yere gitmez belli başlı ana güzergahlardan geçer minibüsten inip çok az da yürüyebilirsiniz çok fazla da..metro otobüs vb. alternatif olmadığı için tek el minibüs nereye giderse yolunda o kadar gider :)

yağmur yağmadığı sürece scooter ile her işini görürsün..yağmurdada minibüse binersin zaten en fazla 3 gün filan yağıyor.

kiralayacağın eve de dikkat et mutlaka..istanbuldaki gibi beton kalitesi yok burda evler beton bile değil ve yağmurda %90 su alacak her taraf..

inşallah yerleşirsin ege bölgesinde yaşamak büyük rahatlık..her akşam 50 metre mesafemde deniz kenarı yürüyüp geliyorum o kadar güzel ki.

axcel
19-04-2019, 11:55
Valla buradan kimseyi tanımıyorum ama bir ayağım oradadır. Ağustosta oradayım geçince ulaşırım size görüşmek isterim bende

Selamlar Erdem benim...yorumların çoğunu okudum evet marmaris hakkında yazılan şeylerin birçoğu çok doğru şuan herkez ev kiralarından muzdarip maalesef..eğer yeterli birikiminiz yoksa iş konusundada bu aynı geçerli olacaktır..kesinlikle taşınmadan önce en az 2 hafta kalarak bundan sonraki yaşayacağınız şehri analiz edip sonra karar vermenizi öneririm..

axcel
19-04-2019, 11:56
Selamlar ben Erdem...yorumların çoğunu okudum evet marmaris hakkında yazılan şeylerin birçoğu çok doğru şuan herkez ev kiralarından muzdarip maalesef..eğer yeterli birikiminiz yoksa iş konusundada bu aynı geçerli olacaktır..kesinlikle taşınmadan önce en az 2 hafta kalarak bundan sonraki yaşayacağınız şehri analiz edip sonra karar vermenizi öneririm..

noelbaba
19-04-2019, 16:23
Selamlar Erdem benim...yorumların çoÄŸunu okudum evet marmaris hakkında yazılan ÅŸeylerin birçoÄŸu çok doÄŸru ÅŸuan herkez ev kiralarından muzdarip maalesef..eÄŸer yeterli birikiminiz yoksa iÅŸ konusundada bu aynı geçerli olacaktır..kesinlikle taşınmadan önce en az 2 hafta kalarak bundan sonraki yaÅŸayacağınız ÅŸehri analiz edip sonra karar vermenizi öneririm.. gelince tanismak isterim sizlede 👍

Can1993
20-04-2019, 16:06
Bir hışımla üniversite sebebi ile Çanakkale'den İstanbula geldim ve şuan bakıyorum ki cok büyük hata yapmışım. İstanbula bir saplandık çıkamıyoruz iş kurduk falan filan ama yaşam kalitemizi cok düşürüyor. Ailemde kimsede beyaz saç yok benim saçlarımda beyazlamalar var ve stress tavan durumda.Umarım en kısa zamanda Çanakkaleye geri dönüş yapabilirim bende

maykee
20-04-2019, 16:15
cevaplar için herkese teşekkür ederim..

dün akşam geldim..bu gün iki ev baktım ikiside dökülüyo..birisi eşyasızdı zaten fikir olsun diye baktım.. dökülen eve 2000tl istiyolar..

arap turist çok o insanın gözüne ilk çarpan şey...ortamı bozmuşlarmıdır bilmem ama kiraların yükselmesine sebep kesin olmuşlardır..

1 aylık bir apart otel odası buldum..en son çare salı günü dönmeden bir aylık onu tutucam..1mayıs 1 haziran dönemi.. o bir ay içerisinde de kafama göre bir ev bakıcam..artık kısmet ne diyeyim..

Yıldırım.
20-04-2019, 16:40
Haziranda muğlaya tayinim çıktı. 2 yıl İstanbulda yaşadıktan sonra ruhum dinlendi resmen. Ben köteklideyim üniversitenin oldugu muhit, en uzak yer fethiye oda 1,5 saat. Akyaka 15 dk deniz ayagının altında resmen. Her yer, her yere yakın. İnsanlar iyi kimse kimsenin derdinde değil herkes rakısında viskisinde. Bende Fethiye'ye taşınmayı düşünüyorum. Burdan sonra doğu görevim var dönüşte ya muğla ya çanakkale.

Fethiyeye taşındım 😀 forumdan muğlada yaşayan varsa tanışmak isterim

16EC813
22-04-2019, 11:11
Fethiyeye taşındım �� forumdan muğlada yaşayan varsa tanışmak isterim

muglayı bilmem ama marmariste 2 arkadaşım var hızlı arabacıdır ikiside :D

emresener
22-04-2019, 14:11
Konuya bodozlama daliyor gibiyim ama Marmaris Fethiyeden cok Dalaman daha tercih edilebilir bir nokta gibi
Iki merkezi yere de cok yakin
Hastanesi mevcut
Sakinlik isteniyorsa Marmaris veya fethiyeye gore sezon icinde bile sakindir. Denize ulasmak biraz mesafeli olabilir
Ama kirari ucuz evler ucuz havaalani ztn mevcut.
Cocugunuz icin portakal bahceleri icinde buyumekte iyi gelecektir.
Benim ailem 2 yildir dalaman guzelyurt koyunde yasiyorlar. Istanbulu birakip gittiler. 50 donum portakal bahcesi icinde barakadan bozma bir koy evi kiraladilar. Enbuyuk masraflari Mazot.

Deniz Sarigerme plani veyahut cevredeki koylar ile cok daha keyifli oluyor.
Bayram seyran da Marmaris tam bir kaos olacaktir.

Tabi ki tavsiyelerden cok kendi istediginizin kararini vermek en dogrusu
Kisa bilgilendirme.
Sormak istediginiz birsey olursa yardimci olmaya calisirim.

zOnstyLe
22-04-2019, 14:20
Konuya bodozlama daliyor gibiyim ama Marmaris Fethiyeden cok Dalaman daha tercih edilebilir bir nokta gibi
Iki merkezi yere de cok yakin
Hastanesi mevcut
Sakinlik isteniyorsa Marmaris veya fethiyeye gore sezon icinde bile sakindir. Denize ulasmak biraz mesafeli olabilir
Ama kirari ucuz evler ucuz havaalani ztn mevcut.
Cocugunuz icin portakal bahceleri icinde buyumekte iyi gelecektir.
Benim ailem 2 yildir dalaman guzelyurt koyunde yasiyorlar. Istanbulu birakip gittiler. 50 donum portakal bahcesi icinde barakadan bozma bir koy evi kiraladilar. Enbuyuk masraflari Mazot.

Deniz Sarigerme plani veyahut cevredeki koylar ile cok daha keyifli oluyor.
Bayram seyran da Marmaris tam bir kaos olacaktir.

Tabi ki tavsiyelerden cok kendi istediginizin kararini vermek en dogrusu
Kisa bilgilendirme.
Sormak istediginiz birsey olursa yardimci olmaya calisirim.

Buradaki tayfanın Dalamanda yapabileceğine pek inanmıyorum ben, insanları dısardan geleni sevmez hatta birbirlerinide sevdiğini zannetmiyorum, ulasim işkence. Guzel bir yermi bence değil emekli olduktan sonraa evet olabilir ama onun haricinde bence cokta tercih edilmemeli. Çok sıkılırsınız.

emresener
22-04-2019, 14:26
Buradaki tayfanın Dalamanda yapabileceğine pek inanmıyorum ben, insanları dısardan geleni sevmez hatta birbirlerinide sevdiğini zannetmiyorum, ulasim işkence. Guzel bir yermi bence değil emekli olduktan sonraa evet olabilir ama onun haricinde bence cokta tercih edilmemeli. Çok sıkılırsınız.

Dedigim gibi ilk mesaji yazan arkadasa cevap olarak yazmistim. Genclere yonelik nargile kafe haric birsey yok Dalamanda.
Ancak disaridan geleni sevmezler cumlesine katilmiyorum. Istanbuldan direk 15haneli koye yerlesti bizimkiler ve koyun populer ailesi oldular. Ilgi alaka inanilmaz. Goc eden aileden ordakilere yaklasimindan dolayi degisebilir tepkiler tabiki

zOnstyLe
22-04-2019, 15:10
Dedigim gibi ilk mesaji yazan arkadasa cevap olarak yazmistim. Genclere yonelik nargile kafe haric birsey yok Dalamanda.
Ancak disaridan geleni sevmezler cumlesine katilmiyorum. Istanbuldan direk 15haneli koye yerlesti bizimkiler ve koyun populer ailesi oldular. Ilgi alaka inanilmaz. Goc eden aileden ordakilere yaklasimindan dolayi degisebilir tepkiler tabiki

Hocam ben koylerinden bahsetmedim kusura bakma orayı belirtmemisim, geneli itibari ile bu şekilde 1 sene kaldım Dalamanda her hafta sonu, yaratılan ilk fırsatta kaçmaya baktım 1 gun bile olsa. Ailenize selamlar guzel bir kaçıs olmus onlar için.

maykee
24-04-2019, 14:26
dün istanbula döndüm..kiralık ev malesef yok..marmaris heralde kuruluşundan bu güne en popüler sezonunu yaşıyor..hangi esnaf hangi emlakcı ile komuştuysam onlarda şaşkın..şansıma s...m bize denk geldi nirvanaya ulaşacağı tarih... ben 1mayıs 31 mayıs bir otel odası kiraladım,denize sıfır..kahvaltı dahil.3.000tl.. oturulabilir ev bulmak mümkün değil..ocak şubat kapan kapmış 1000-1500tl aralığında.. şu an 2.000tl civarı olan evler bildiğin testere film stüdyosu..tuvaletine adım atamadım..içindeki eşyalar rutubetten çürümüş..evin içindeki kokuyu hiç söylemiim..insan malına bi bakar arkadaş..gel 2 ay önceden bi boyat bi havalandır bi eşya koy falan..çöp eve 2bin isteyende var 3bin isteyende..

marmaris geneli airbnb ci tayfa tarafıdan kapılmış..emlakçıların elinde kalan mal kimsenin oturmiyacağı türden.. burada airbnb den güzel ekmek yenir o net.. denize yakın evlerin mayıs ayı aylık kirası airbnb de 10-15bin arasında değişiyo..gözü karartıp kıştan 3-4 ev kiralanıp ikea eşyasıyla döşenip güzel hazrılanırsa ekmek yedirir..

mayıs ayı içinde şu yıllık peşin isteyenlerin yelkeni suya indirip beynine oksijen gitmesini beklicem..olursa tutarım olmazsa naparım bilmiyorum..emlak geri dönüş performansı olarak şu fiyatlarla marmariste bir emlak 13-16 yıl arası amorti ediyor..bu bodrumda 25 çeşmede 28 sene..istanbul 35 falan oldu heralde..

16EC813
24-04-2019, 15:21
ama marmaris güzel yer :D

_opeth
24-04-2019, 15:39
illa Marmaris mi peki?

maykee
24-04-2019, 15:44
illa Marmaris mi peki?

evet..bilinçli tüketiciyim..brüt değil net kararım...zaman ne gösterir bilemem tabi..

_opeth
24-04-2019, 15:46
evet..bilinçli tüketiciyim..brüt değil net kararım...zaman ne gösterir bilemem tabi..

fiyatları bilmiyorum ama 80km daha ilerisine Datça'ya gidilebilir ondan dedim.

Eworen
24-04-2019, 16:38
Geçen sene bi tatili datçada geçirdik
Doğası harika deniz güzel kaldığımız yer baya iyiydi
Ama normal bi insan bu kadar emekliyi bir arada ,ssk müdürlüğünde veya maaş günü banka kuyruğunda bile göremez sürekli çevre yerlere gittik ( selimiye,bördübet vb )
Yani huzur biraz fazla sanki :)

_opeth
24-04-2019, 16:59
Geçen sene bi tatili datçada geçirdik
Doğası harika deniz güzel kaldığımız yer baya iyiydi
Ama normal bi insan bu kadar emekliyi bir arada ,ssk müdürlüğünde veya maaş günü banka kuyruğunda bile göremez sürekli çevre yerlere gittik ( selimiye,bördübet vb )
Yani huzur biraz fazla sanki :)

orası öyle. bizde de yazlık var 4 yaşımdan beri gidiyoruz. yerleşen arkadaş var sigortacılık yapıyor orada.

aybarsdnr
24-04-2019, 18:43
orası öyle. bizde de yazlık var 4 yaşımdan beri gidiyoruz. yerleşen arkadaş var sigortacılık yapıyor orada.

datça merkezde mi yazlık hocam?

Biz de 25 senedir palamutbükündeyiz. Eskiye göre aşırı kalabalık ama hala vazgeçemiyoruz.

_opeth
24-04-2019, 19:16
datça merkezde mi yazlık hocam?

Biz de 25 senedir palamutbükündeyiz. Eskiye göre aşırı kalabalık ama hala vazgeçemiyoruz.

mekeze 1 km Özbel'de bizim yazlık. Palamutbükü daha güzel. Sadece Telsimin çektiği dönemleri hatırlıyorum da yol düzeldikten sonra daha çok giden oldu.

_opeth
25-04-2019, 07:18
datçada oturan bir de livaneli var :)

noelbaba
25-04-2019, 12:02
dün istanbula döndüm..kiralık ev malesef yok..marmaris heralde kuruluşundan bu güne en popüler sezonunu yaşıyor..hangi esnaf hangi emlakcı ile komuştuysam onlarda şaşkın..şansıma s...m bize denk geldi nirvanaya ulaşacağı tarih... ben 1mayıs 31 mayıs bir otel odası kiraladım,denize sıfır..kahvaltı dahil.3.000tl.. oturulabilir ev bulmak mümkün değil..ocak şubat kapan kapmış 1000-1500tl aralığında.. şu an 2.000tl civarı olan evler bildiğin testere film stüdyosu..tuvaletine adım atamadım..içindeki eşyalar rutubetten çürümüş..evin içindeki kokuyu hiç söylemiim..insan malına bi bakar arkadaş..gel 2 ay önceden bi boyat bi havalandır bi eşya koy falan..çöp eve 2bin isteyende var 3bin isteyende..

marmaris geneli airbnb ci tayfa tarafıdan kapılmış..emlakçıların elinde kalan mal kimsenin oturmiyacağı türden.. burada airbnb den güzel ekmek yenir o net.. denize yakın evlerin mayıs ayı aylık kirası airbnb de 10-15bin arasında değişiyo..gözü karartıp kıştan 3-4 ev kiralanıp ikea eşyasıyla döşenip güzel hazrılanırsa ekmek yedirir..

mayıs ayı içinde şu yıllık peşin isteyenlerin yelkeni suya indirip beynine oksijen gitmesini beklicem..olursa tutarım olmazsa naparım bilmiyorum..emlak geri dönüş performansı olarak şu fiyatlarla marmariste bir emlak 13-16 yıl arası amorti ediyor..bu bodrumda 25 çeşmede 28 sene..istanbul 35 falan oldu heralde.. hocam cunku sen yanlis yerde ev bakiyorsun.. Sezonlukcular ve yatirimcilarin oldigu yerde uygun daire bulman cok zor. Gecen mesajda iki yerden bahsettim pek dikkate almadin sanirim ama orada yasayacaksan Armutalan ve Camiavlu mahallelerine bakman lazim eyer orada yasayacaksan orasi en ideal yerler ve odeme konusunda seni yormazlar ve marmarisin en kaliteli yerlerinde oturursun. Marmariste her yer denize yakin illa dibinde olmana gerek yok kis aylarinda oturdugun ev veya sitenin onemini daha cok anlarsin.

zOnstyLe
25-04-2019, 15:29
hocam cunku sen yanlis yerde ev bakiyorsun.. Sezonlukcular ve yatirimcilarin oldigu yerde uygun daire bulman cok zor. Gecen mesajda iki yerden bahsettim pek dikkate almadin sanirim ama orada yasayacaksan Armutalan ve Camiavlu mahallelerine bakman lazim eyer orada yasayacaksan orasi en ideal yerler ve odeme konusunda seni yormazlar ve marmarisin en kaliteli yerlerinde oturursun. Marmariste her yer denize yakin illa dibinde olmana gerek yok kis aylarinda oturdugun ev veya sitenin onemini daha cok anlarsin.

Kesinlikle katılıyorum, Armutalan candır. Bi scootera bakar heryer yakın zaten.

maykee
25-04-2019, 23:27
hocam cunku sen yanlis yerde ev bakiyorsun.. Sezonlukcular ve yatirimcilarin oldigu yerde uygun daire bulman cok zor. Gecen mesajda iki yerden bahsettim pek dikkate almadin sanirim ama orada yasayacaksan Armutalan ve Camiavlu mahallelerine bakman lazim eyer orada yasayacaksan orasi en ideal yerler ve odeme konusunda seni yormazlar ve marmarisin en kaliteli yerlerinde oturursun. Marmariste her yer denize yakin illa dibinde olmana gerek yok kis aylarinda oturdugun ev veya sitenin onemini daha cok anlarsin.

hocam armutalanın girmediğim sokağı kalmadı..en dibinde yeni yapılanından tut en başında ilk yapılanına kadar..yeni yapılanlar uçmuş 5bin lira eşyalıların kirası..eski olanların içine adım atmazsın..aktif bisiklet kullanıcısıyım zaten her yere bisikletle gidicem denize yakınlık uzaklığı geçtim artık..ama şubat ayında armutalanda 1300tl ye boncuk gibi ev kiralayan varken mayıs ayında benzeri evlerin 4-5bin aralığında olması çok ütopik..dediğim gibi airbnb ci ler fiyatları uçurmuş..girin bi airbnb deki fiyatlara bi bakın..sahibindene girin kiralıklara bi bakın..

zaten tüm kiralıklar emlakçılarda..onlarda ctesi pazar çalışmıyo neyin kafasını yaşıyolar onu da anlamadım..telefonu bile açmıyolar açanda direkt ptesi arayın müsait değilim diyip kapatıyo.. 2 aylık kiralık daireden tam komisyon istiyolar falan çok tuhaf..

ben kiralamak için çok geç kaldım o net.. o yüzden ekime kadar bir yer bulup ekimde yazlıkçılar kaçtıktan sonra ben daha kıymetli hale gelicem.. artık o zaman fiyat performans dengesi güzel bir eve geçerim..şimdilik yazı kurtariim onun derdindeyim..

zOnstyLe
26-04-2019, 01:18
hocam armutalanın girmediğim sokağı kalmadı..en dibinde yeni yapılanından tut en başında ilk yapılanına kadar..yeni yapılanlar uçmuş 5bin lira eşyalıların kirası..eski olanların içine adım atmazsın..aktif bisiklet kullanıcısıyım zaten her yere bisikletle gidicem denize yakınlık uzaklığı geçtim artık..ama şubat ayında armutalanda 1300tl ye boncuk gibi ev kiralayan varken mayıs ayında benzeri evlerin 4-5bin aralığında olması çok ütopik..dediğim gibi airbnb ci ler fiyatları uçurmuş..girin bi airbnb deki fiyatlara bi bakın..sahibindene girin kiralıklara bi bakın..

zaten tüm kiralıklar emlakçılarda..onlarda ctesi pazar çalışmıyo neyin kafasını yaşıyolar onu da anlamadım..telefonu bile açmıyolar açanda direkt ptesi arayın müsait değilim diyip kapatıyo.. 2 aylık kiralık daireden tam komisyon istiyolar falan çok tuhaf..

ben kiralamak için çok geç kaldım o net.. o yüzden ekime kadar bir yer bulup ekimde yazlıkçılar kaçtıktan sonra ben daha kıymetli hale gelicem.. artık o zaman fiyat performans dengesi güzel bir eve geçerim..şimdilik yazı kurtariim onun derdindeyim..

O zaman otel vs ugrasmayin Dalaman Turunc en az yarayla kurtaracaginiz bir bolgeye gecin ekim kasim ayında marmarise gecersiniz.

noelbaba
26-04-2019, 08:34

ben kiralamak için çok geç kaldım o net.. o yüzden ekime kadar bir yer bulup ekimde yazlıkçılar kaçtıktan sonra ben daha kıymetli hale gelicem.. artık o zaman fiyat performans dengesi güzel bir eve geçerim..şimdilik yazı kurtariim onun derdindeyim.. ben bayramda yada agustosta belkide her iki tatihtede orada olacagim hocam ev,pansiyon yada otel konusunda yardimci olmaya calisirim aslinda gelmedende halledilecek birsey alti ustu rica edecegim yada otelden uygun fiyat isteyecegimde iste telefondan samimiyetsiz oluyor en iyisi oraya gelince cozmek tabi ozamana kadar sen halledersin umarim