PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Golf 6 TDİ DP+Düz Boru Warex+Yazılım+Gaz Kelebek İptali+Maf Sensörü İptali

-Murat Özcan-
06-11-2018, 23:24
Beyler ikinci aracım olarak kullandığım Golf 6 1.6 105 Hp Dizel Manuel aracıma bazı değişikler yapmayı planlıyorum.

Bunlar;

Downpipe+Düz Boru+Yazılım+Gaz Kelebek İptali+Maf Sensörü İptali olarak belirledim. Maksadım araç biraz hızlı olsun egsoz biraz goruldasın ve yakıt olarak biraz daha tasarruflu olsun. Basınca gitsin basmayınca yakmasın modundayım.

Bunlardan kafama takılan maf sensörü iptali ile gaz kelebek iptali ne işe yarayacak tam olarak onu anlayamadım. Gaz Kelebek olayına yabancı forumlarda aftercooler diye bir şey diyorlar. Bu konular da yatkın arkadaşlar bana biraz bilgi verebilir mi acaba ?

Ayrıca da yazılım işi için tavsiye edeceğiniz işinin arkasında duracak bir esnaf arıyorum ?

MeRtCaN
07-11-2018, 08:27
Merhaba Murat.

İlk başta aracın km sı nedir belırmemıssın.
1.6 tdi cay motor gercekten Guzel saglam bir motor.

Ilk basta km olarak trıger ve debriyajın ıyı ıse
Dp ara boru yapman üzerine stage2 yazılım ıle 150-160 hp arası güçler sıkıntısız alınıyor.

Maf sensorunu neden ıptal olacak onu anlayamadım ama ben kendı aracımda mafyacılar ve gaz kelebeği aktif şekilde 40 bın km dır kullanıyorum. Bence gerek yok .
Sızın aracınızda aftercooler yok ınter coler var onun ıcınde s3 ıntercoolerı kullanabılırsın. yuksek hızlarsa ve sıcak hava koşullarında etkisi çok ıyı olur.

yazılım ıcınde araştırma yapıp 1.6 tdı konusunda en ıyı referanslara sahip fırmalar ıle çalışırsan başın ağrımaz

-Murat Özcan-
07-11-2018, 09:18
Merhaba Murat.

Dp ara boru yapman üzerine stage2 yazılım ıle 150-160 hp arası güçler sıkıntısız alınıyor.

Maf sensorunu neden ıptal olacak onu anlayamadım ama ben kendı aracımda mafyacılar ve gaz kelebeği aktif şekilde 40 bın km dır kullanıyorum. Bence gerek yok .
Sızın aracınızda aftercooler yok ınter coler var onun ıcınde s3 ıntercoolerı kullanabılırsın. yuksek hızlarsa ve sıcak hava koşullarında etkisi çok ıyı olur.

yazılım ıcınde araştırma yapıp 1.6 tdı konusunda en ıyı referanslara sahip fırmalar ıle çalışırsan başın ağrımaz

Bilgiler için teşekkürler PM attım başkan

DKB34
07-11-2018, 15:36
MG Remaps İstanbul (@mgremapsistanbul) • Instagram photos and videos (https://www.instagram.com/mgremapsistanbul/) Berkant'la konuşup detaylı bilgileri alabilirsiniz.

CVK
07-11-2018, 19:38
Merhaba Murat.

İçi boş DPF ile ne kadar düşer bu alınacak güç? Ve dumansız olması istenirse kaça düşer?

Teşekkürler.

DKB34
07-11-2018, 19:44
İçi boş DPF ile ne kadar düşer bu alınacak güç? Ve dumansız olması istenirse kaça düşer?

Teşekkürler.

Aracımda soft yazılım var. Egr'si kör contalı, dpf'ninde içi boş gaz kelebeği ve maf sensörü de yerinde. Tahmini 125-130'dur. Dyno ölçüsü olmadığı için net bir şey söyleyemiyorum.

CVK
07-11-2018, 19:48
Aracımda soft yazılım var. Egr'si kör contalı, dpf'ninde içi boş gaz kelebeği ve maf sensörü de yerinde. Tahmini 125-130'dur. Dyno ölçüsü olmadığı için net bir şey söyleyemiyorum.

Şuan DPF üstünde soft yazılım var. 130-140 diye bizi kafaladılar o zaman :D

1.0 110luk tsi ile kafa kafaya yürüyor.

DKB34
07-11-2018, 21:42

stock 1.0 mı? ya bana da 130-140 dedilerde, o kadar yoktur diyorum. Ama gidişi bana yetiyor.

CVK
08-11-2018, 06:44
stock 1.0 mı? ya bana da 130-140 dedilerde, o kadar yoktur diyorum. Ama gidişi bana yetiyor.

Stock + DSG fakat benim araba iki kisiydi o tek belki onun hafif bir farki olur.

Ome_RS
08-11-2018, 08:02
Orjinalliği bozulmasın ?

mikelazi
08-11-2018, 10:42

dpf üzerindeyse 130hp ler ancadır.

Mehmetmert
08-11-2018, 11:43
Bu iptaller nedir ? Komple ecuyu falanda sökün araba kara düzen gitsin tamamen hiç uğraşmayın

CVK
08-11-2018, 13:41
Bu iptaller nedir ? Komple ecuyu falanda sökün araba kara düzen gitsin tamamen hiç uğraşmayın

https://www.hypermiler.co.uk/wp-content/gallery/vw-emissions-meme/vw-emissions-meme-remapped-smoke.jpg

-Murat Özcan-
09-11-2018, 10:50
MG Remaps İstanbul (@mgremapsistanbul) • Instagram photos and videos (https://www.instagram.com/mgremapsistanbul/) Berkant'la konuşup detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam

Boş yorum yapacaksan hiç yapma

Mehmetmert
09-11-2018, 11:58
Teşekkür ederim hocam
Boş yorum yapacaksan hiç yapma
Hayirdir boş moş ?

levent
09-11-2018, 14:00
DPF iptali, EGR de yazılımdan kapanırsa yeterli olur Murat.

Büyük turbo, 2.0 emme falan yapacak olursan emme flaplarını iptal edersin. MAF iptaline hiiiiiç gerek yok.

-Murat Özcan-
10-11-2018, 13:11
Hayirdir boş moş ?

Hayırı falan geçiceksin kardeşim yazdığına bakacaksın öyle konuşacaksın ecu sök falan boş yapmayacaksın.

Büyük turbo, 2.0 emme falan yapacak olursan emme flaplarını iptal edersin. MAF iptaline hiiiiiç gerek yok.

Teşekkürler Levent 2.0 kadar düşünmüyorum. Egr yazılımdan sildik DPF olayını da yaptık mı tamam olacak sanırım

malkoc
12-11-2018, 07:44

Benim de egr elektronik iptal yalnız bazıları elektronik iptal olsa bile egr az da olsa çalışmaya devam ediyor mekanik iptal şart diyolar kafam karıştı

bomonti
12-11-2018, 10:45
2-3 hp için dpf iptali nedir be kardeşim ? havanın amkduğuna değmez.

Mehmetmert
12-11-2018, 12:37
Hayırı falan geçiceksin kardeşim yazdığına bakacaksın öyle konuşacaksın ecu sök falan boş yapmayacaksın.

Actigin konularin %90 nda soru isareti var ben bos yapıyorum oyle mi ? :D

Yabanci forumlarda okumusun ama bayagi yanlis okumusun , aftercooler ile kelebek iptalinin bir alakasi yok.Ufacik bir klape acik konumda iken ne kaybettirir orasida mechul.Yabanci forumlara bakiyormusun yaz bir oraya “ diesel engine run away” diye o kelebegi iptal ettiginde basina gelirse anahtar elinde , araba 5500 devirde stop etmediginde anlarsin...

Maf sensörünüde iptal edersen araba ne iceri ne kadar hava soktugunu bilir nede iceri aldigi iat’yi bilir.Nereyi nasil okudunuz bilmiyorum ama rica ediyorum KASAP gibi ARABADAKİ HERSEYİ İPTAL EDİP , ortaligin *mina koymayi birakin.DPF iptal olacaksada rica ediyorum AFR ayariniza azicikta olsa dikkat edin.

-Murat Özcan-
15-11-2018, 22:03
Benim de egr elektronik iptal yalnız bazıları elektronik iptal olsa bile egr az da olsa çalışmaya devam ediyor mekanik iptal şart diyolar kafam karıştı

O kadarını tam bilmiyorum hocam bilen arkadaşlar sizi bilgilendirir..

2-3 hp için dpf iptali nedir be kardeşim ? havanın amkduğuna değmez.

Benim ki mecburiyetten hp alma derdinde değilim içi dolduğu için duman dumana gidiyorum bazen. Sorunu çözmek adına bunu önerdiler bunu yapacam bende.

Actigin konularin %90 nda soru isareti var ben bos yapıyorum oyle mi ? :D

Yabanci forumlarda okumusun ama bayagi yanlis okumusun , aftercooler ile kelebek iptalinin bir alakasi yok.Ufacik bir klape acik konumda iken ne kaybettirir orasida mechul.Yabanci forumlara bakiyormusun yaz bir oraya “ diesel engine run away” diye o kelebegi iptal ettiginde basina gelirse anahtar elinde , araba 5500 devirde stop etmediginde anlarsin...

Maf sensörünüde iptal edersen araba ne iceri ne kadar hava soktugunu bilir nede iceri aldigi iat’yi bilir.Nereyi nasil okudunuz bilmiyorum ama rica ediyorum KASAP gibi ARABADAKİ HERSEYİ İPTAL EDİP , ortaligin *mina koymayi birakin.DPF iptal olacaksada rica ediyorum AFR ayariniza azicikta olsa dikkat edin.

Tamam kardeşim bu konularda çok bilgin olabilir.

Bilgilerinde senin olsun hatta bana en başından beri yazdığın cümlelerin beni kızdırdı biraz yazdıklarına dikkat etseydin durum buralar gelmezdi.

Neyin nasıl yapacağını senden de çok iyi bilen ustam gereken uygulamayı aracıma yaptı sen merak etme değerler seni mutlu edecek durumda şuan ortalığın mına koyulmadı için rahat olsun.

levent
16-11-2018, 15:40

Yazılımdan kapattıktan sonra temizlerseniz bir daha sorun yaşamazsınız :)

Önceki iki ve güncel arabamda da bu şekilde iptalli egr benim :)

mikelazi
16-11-2018, 17:26
Yazılımdan kapattıktan sonra temizlerseniz bir daha sorun yaşamazsınız :)

Önceki iki ve güncel arabamda da bu şekilde iptalli egr benim :)

benim araçta tq dan takip ediyordum.yazılımdan iptal olsada arada aç kapa yapıyordu.contaladım sonra mis.

alt ve orta devirler acayip topladı.

malkoc
19-11-2018, 20:18
benim araçta tq dan takip ediyordum.yazılımdan iptal olsada arada aç kapa yapıyordu.contaladım sonra mis.

alt ve orta devirler acayip topladı.

o zaman mekanik iptal şart ben sadece yazılımdan tamamen kapandığını sanıyordum.

S.Özcan
04-12-2018, 11:51
Murat Bey merhaba,

işlemleri yaptırabildiniz mi? bende de aynı araçtan var, egr bozulduğu için ustamız iptal etti, bu seferde dpf doluyor sürekli. dpf iptali için önereceğiniz yer var mı?

Edit: dpf dolduğu için motor yağı sıcaklığı 110-115 lere kadar çıkıyor

tayreep_john
05-12-2018, 10:57
dpfinizi yazılımdan kapattıysanız herhangi bir egsozcu oraya downpipe yapıcaktır. Ama içini boşaltmayın derim muayne zamanı geri takarsınız flanşlı olucağı için. çünkü bugünki kurlarla yeni bi partikül filtresi 5.000 tl civarıdır 1.6 tdi motorunki.. eğer ki dpfiniz doluyorsa regenerasyon yapmasına izin verin aracın o zamanı gelince ışığını yakıcaktır ve biraz yüksek devir kullanıp o kurumu yakıcaktır :)

-Murat Özcan-
05-12-2018, 17:13
Murat Bey merhaba,

işlemleri yaptırabildiniz mi? bende de aynı araçtan var, egr bozulduğu için ustamız iptal etti, bu seferde dpf doluyor sürekli. dpf iptali için önereceğiniz yer var mı?

Edit: dpf dolduğu için motor yağı sıcaklığı 110-115 lere kadar çıkıyor

Merhaba, evet işlemleri yaptırdım ve dün itibari ile tam anlamıyla bitti.

Aynı sorunları bende yaşamıştım biliyorsun ki sırası dahil aynı. Sonrasın da araştırmalarım sonucun da artık dpf kendini temizleyemez hale geldi. Baktım ki bu işten kaçış yok artık aracımı da kullanacam artık yapacağız dedim. İlk önce komple DP boru sistemi aldım hazır olarak baştan sona kadar. Warex eklettim susturucu olarak ama verim alamadığım için onu çıkarıp düz boruya döndük şimdilik. Boru çapım 63 cm olarak belirledik zaten orjinal çapları da öyleydi sanırım 60-63 arası. sonrasın da DP takma işlemini halletim. Dünde DR.Ecu da yazılım atıldı aracıma. Beklentim soruldu bende basmayınca yakmasın basınca da biraz gitsin dedim. Tadın da bir işlemle Stage 1 yazılım uygulandı. Aldığım sonuç 105 HP-145 HP/250 NM-310 NM olarak belirlendi. Aracın gidişatı değişti, DPF iyiki sökülmüş araba ciddi anlamda rahatladı nefes aldı diyebiliriz. Önerebileceğim bir yer var PM den yazıyorum şimdi..

S.Özcan
05-12-2018, 19:16
dpfinizi yazılımdan kapattıysanız herhangi bir egsozcu oraya downpipe yapıcaktır. Ama içini boşaltmayın derim muayne zamanı geri takarsınız flanşlı olucağı için. çünkü bugünki kurlarla yeni bi partikül filtresi 5.000 tl civarıdır 1.6 tdi motorunki.. eğer ki dpfiniz doluyorsa regenerasyon yapmasına izin verin aracın o zamanı gelince ışığını yakıcaktır ve biraz yüksek devir kullanıp o kurumu yakıcaktır :)

Yüksek devir kullanıyorum, trafiğe kalınca tekrar eskisi gibi oluyor. Geçenlerde yüksek devir kullandıktan sonra kırmızıda durunca araç kendiliğinden 2.000 devire çıktı sonra geri 800e indi.
Aracı fazla zorlayınca 1.000 devirde titreme yapmaya başlıyor.

Merhaba, evet işlemleri yaptırdım ve dün itibari ile tam anlamıyla bitti.

Aynı sorunları bende yaşamıştım biliyorsun ki sırası dahil aynı. Sonrasın da araştırmalarım sonucun da artık dpf kendini temizleyemez hale geldi. Baktım ki bu işten kaçış yok artık aracımı da kullanacam artık yapacağız dedim. İlk önce komple DP boru sistemi aldım hazır olarak baştan sona kadar. Warex eklettim susturucu olarak ama verim alamadığım için onu çıkarıp düz boruya döndük şimdilik. Boru çapım 63 cm olarak belirledik zaten orjinal çapları da öyleydi sanırım 60-63 arası. sonrasın da DP takma işlemini halletim. Dünde DR.Ecu da yazılım atıldı aracıma. Beklentim soruldu bende basmayınca yakmasın basınca da biraz gitsin dedim. Tadın da bir işlemle Stage 1 yazılım uygulandı. Aldığım sonuç 105 HP-145 HP/250 NM-310 NM olarak belirlendi. Aracın gidişatı değişti, DPF iyiki sökülmüş araba ciddi anlamda rahatladı nefes aldı diyebiliriz. Önerebileceğim bir yer var PM den yazıyorum şimdi..

Buradan yazarsan aynı problemi olan kişiler varsa onlarda yararlanır. Ben yazılım, düz boru falan düşünmüyorum, dpf iptali yeter mi acaba

-Murat Özcan-
06-12-2018, 09:57
Yüksek devir kullanıyorum, trafiğe kalınca tekrar eskisi gibi oluyor. Geçenlerde yüksek devir kullandıktan sonra kırmızıda durunca araç kendiliğinden 2.000 devire çıktı sonra geri 800e indi.
Aracı fazla zorlayınca 1.000 devirde titreme yapmaya başlıyor.

Buradan yazarsan aynı problemi olan kişiler varsa onlarda yararlanır. Ben yazılım, düz boru falan düşünmüyorum, dpf iptali yeter mi acaba

Anladım o zaman sadece Dp olayı senin işini çözecektir.

Şahsen benim fikrim o yönde tıkalı olan orjinal parçayı elletme kenara koy oraya Dp yapılsın rahat rahat gezersin bundan sonra.

mfk1980
22-03-2019, 21:55
kardeş emisyon yazılımını yaptırdın mı sen ? eğer yaptırdıysan dr.ecu yazılımından sonra hava filitresindeki aparat söküldü mü duruyor mu ?

ahmetelik60
11-04-2019, 18:07
Dr.ecu ya yazdirarak mantikli bi hareket etmişsin

-Murat Özcan-
21-04-2019, 10:06
kardeş emisyon yazılımını yaptırdın mı sen ? eğer yaptırdıysan dr.ecu yazılımından sonra hava filitresindeki aparat söküldü mü duruyor mu ?

Merhaba, yazılım yapılalı uzun süre oldu fakat mesajınızı yeni gördüm hocam.

O filtrede ki aparata inanın dikkat etmedim çokta bilgim yok ama tam olarak ney olduğunu söylerseniz sizin için ustamı arar sorar buradan sizinle paylaşırım..

Dr.ecu ya yazdirarak mantikli bi hareket etmişsin

Teşekkür ederim çok memnunum..

mfk1980
21-04-2019, 13:43
Teşekkür ederim. Ben de hallettim yazılım işini emisyon yazılımının üstüne yüklendi.

gurhankutlu
25-04-2019, 09:51
Merhaba, Golf 6 da trendline da 90 - bunun dışındaki paketlerde 105 lik motor olduğunu biliyoruz. Bu motorlar arasındaki farklar nelerdir? Ayrıca yükleme senaryosunda hangisi tercih edilmelidir, iyi forumlar.